Josef Klíma – novinář, spisovatel, televizní reportér


Josef Klíma, foto: Robert Vano
31.03.2015 16:17 | Eva Procházková

Vystudoval Fakultu žurnalistiky UK, je považován za předního českého investigativního novináře. V roce 2006 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky, v roce 2009 Cenu Jana Beneše. Za své scénáře obdržel cenu Elsa, která je určena na podporu české dramatické tvorby, je rovněž několikanásobným držitelem ceny TýTý za publicistiku. Stál u zrodu časopisu Reflex i pořadu Na vlastní oči – prvního investigativního televizního pořadu u nás. Napsal celkem třicet knih literatury faktu a detektivek. Je též autorem televizních scénářů, v poslední době to byl především úspěšný seriál Expozitura a tři díly seriálu ReportérkaV současnosti ho můžeme pravidelně vídat na TV Prima v pořadu Očima Josefa Klímy, ale i na besedách se studenty po celé republice. K jeho koníčkům patří otužování v řece Berounce…

Josef Klíma, foto: Robert Vano

foto: Robert Vano

 

Věnujete se mnoha činnostem, má některá z nich přednost před ostatními?

Televizní reportérství. To umím asi nejlépe, to mě hodně baví. Dříve jsem byl reportér píšící, teď už se víc než dvacet let věnuji televizi. Ale zároveň dělám i to ostatní, všechny mé profese se různě proplétají. Zkoumám život a výsledky mají různé výstupy. Někdy je to televizní reportáž, někdy literatura faktu, jindy próza nebo písnička.

 

Píšete detektivky, reportáže, fejetony, skládáte texty k písním – ve svém díle jste drsný i romantický. Jaký jste v životě?

Jsem realista, který se občas dojme. Čím jsem starší, tím víc. Nad vnoučkem se dojímám víc, než jsem se kdy dojímal nad svými dětmi… Případy, které se na mě snášejí, ze mě někdy drsňáka dělají. Je to taková obrana proti hrůzám, které jsou kolem mě. Musím se hlídat, abych se nestal cynikem. Svému přístupu říkám „relativizace tragédie“ – automaticky porovnávám nešťastné příběhy lidí s těmi ještě horšími, jichž jsem byl někdy svědkem. Abych se dostal zpět k citlivosti, musím občas i někam odjet, schovat se, odpočinout si „od světa“.

 

Co formovalo váš profesní život? Měl jste nějaké vzory?

Byl jsem velký introvert, psal jsem si odmalička. Formoval mě můj táta svým nekompromisním citem pro spravedlnost, čestnost a vlastenectví. A také Ruda Křesťan, skvělý novinář, jemuž jsem v době studií, když jsem potřeboval praxi, drze zaklepal na dveře v Mladém světě. Ujal se mě a dal mi základní novinářskou průpravu.

 

Kdy jste poprvé vytvořil nějaké své „dílo“? Když se na ně podíváte, nacházíte v něm i dnes něco, co vás zaujme?

Občas je vytáhnu a čtu si v nich. Byla to dílka hodně naivní, ale vzhledem k mému tehdejšímu věku – bylo mi tak osm let – bych řekl, že nějaký talent tam byl znát. Odrážejí legračně můj tehdejší svět. Děj se odehrává většinou na kosmických lodích, a díky tomu, že jsem byl tenkrát vzorným pionýrem, zápletku tvoří střet lumpáren amerického hrdiny a jeho čestných protihráčů Čecha a Rusa. Už tehdy jsem směřoval k detektivnímu žánru.

 

Jaké bylo vaše první autorské setkání s televizí?

V osmdesátých letech, ještě za komunistů, zrealizovala televize mé dva scénáře. Vznikl film Skok o člověku, který zachytil z okna padající dítě, a to mu změnilo život, příběh podle skutečné události. Druhým byl Lepší prima den, příběh mladíka s leukémií, který se sblíží s lékařkou. Puberťáka hrál Filip Renč, který se za to dnes trochu stydí, lékařku Marta Vančurová. Vznikl velmi hezký film.

Josef Klíma, foto: Robert Vano

foto: Robert Vano

 

Získal jste ceny literární, novinářské i divácké. Jak je vnímáte, jak si jich považujete?

Nejvíce si vážím Ceny Ferdinanda Peroutky, kterou uděluje sbor profesionálů. TýTý je pro mě velmi důležitá cena, protože upevňuje stabilitu pořadu, který dělám a který televize Prima vysílá. Je to pro mě vlastně v současnosti nejdůležitější cena, zvyšuje reputaci pořadu, na němž mi záleží. Je to i takový vzkaz diváků, že něco děláme dobře, a to samozřejmě potěší vždycky. Na cenách můj život nestojí, ale Cena Ferdinanda Peroutky mě zavázala i k tomu, že když ho prezident Zeman osočil z loajality k fašismu, považoval jsem za svou povinnost se mrtvého Peroutky veřejně zastat.

 

Jako novinář jste pomáhal zakládat Reflex, z něhož jste po čase rozčarován odešel. Jak to tenkrát bylo?

Zakládali jsme ho v roce 1990 a od samého začátku jsme věděli, že bude nejlepší. Byli jsme parta kamarádů novinářů, znali jsme se, většinou jsme byli na volné noze, protože jsme si nechtěli zadat s režimem. Byli jsme dost mladí na to, abychom měli elán založit investigativní časopis, který tu do té doby nebyl, a zároveň jsme všichni měli už nějaké zkušenosti. Hlavním hnacím motorem byl Petr Hájek, já jsem přispěl do úvodního čísla stěžejní reportáží o červených baretech a pak i dalšími. Petr přišel po jisté době s návrhem, že by noviny měly patřit novinářům, že bychom měli založit svou společnost. Což jsme také udělali – a Petr nás prodal. Celá generace novinářů mu to má dodnes za zlé a nemá ho ráda. Navíc jak postupně odcházíme do důchodu, zjišťujeme, že jsme tři roky nebyli nikde zaměstnaní a že za nás tento kazatel morálky neplatil ani pojištění.

 

Co jste potom dělal?

Můj tehdejší kolega Radek Bajgar mi zavolal, že se zakládá nová televizní stanice, ve které mu nabídli místo šéfa publicistiky. Vzal mě k sobě a spolu jsme vytvořili pořad Na vlastní oči.

 

Mnohé vaše televizní reportáže mají sílu něco změnit, nebo alespoň aktivizovat veřejnost, v lepším případě policii. Mají takovou moc i vaše novinové sloupky?

Psané slovo sílu má, ale ne takovou. Televizní zásah je okamžitý a v jednu chvíli. Zažil jsem dobu, kdy jsme něco odvysílali, pořad měl přes milion diváků, druhý den se o tom všichni bavili. Dnes už to také není takové, sledovanost rozdrobil internet i malé televizní stanice, ale stále je mediální dopad televize zřetelnější než třeba v novinách.

Josef Klíma, foto: Robert Vano

foto: Robert Vano

 

Byl jste opakovaně na novinářských stážích v USA. Naučil jste se tam něco zásadního?

Trošku lépe jsem se naučil anglicky. (smích) Samozřejmě že mi to hodně dalo – velkou zkušenost, rozhled. Co se týká novinářské práce, ta je všude stejná, v tomto směru jsem tam nic nového a převratného nezískal.

 

Se svým kamarádem, fotografem Oldřichem Egemem, jste procestovali Asii, pobýval jste několik měsíců v buddhistickém klášteře. Získal jste tam nějaké ponaučení?

Ověřil jsem si, co buddhisté hlásají: „…ničí čin se neztrácí, zpět k svému pánu se vrací…“, neboli co vysíláte, to i dostáváte. A ještě jedna hezká myšlenka, kterou říkával Olda: „Každá situace je řešitelná.“ To jsem si opakoval mnohokrát, když jsem nevěděl, kudy kam. Když jsem bezradný, vždycky si na Oldu a jeho větu vzpomenu,. A dávám mu zapravdu, i když někdy dodávám: „Některé jen sebevraždou.“ (smích)

 

Přiměl vás k tomu, abyste se vydal cestou investigativní novinářské práce, nějaký osobní důvod?

Ani ne. Je to spíš dáno povahou. Zvídavostí, snahou přicházet věcem na kloub, odhalovat tajemství. A pokud má člověk i literární ambice, má potřebu to napsat, zveřejnit, sdělit ostatním. Chce to i trpělivost, pracovitost. Musíte projít mnoho slepých uliček, vyslechnout lži i nepodstatná svědectví, která nic zásadního nepřinesou. Je to spousta mravenčí práce, reportér je něco jako badatel, archivář. Není to taková romantika, jak se zdá z televizní obrazovky.

Josef Klíma, foto: Robert Vano

foto: Robert Vano

 

Mohl byste porovnat pořady, na nichž jste se podílel? Tedy Na vlastní oči, Soukromá dramata, Očima Josefa Klímy.

Všechny vycházejí ze stejných principů. Formát je daný, vymysleli ho Američané. Zhruba hodinový pořad se třemi hlavními reportážemi. Jednou velkou, současnou, druhou se sociálním nebo zdravotním tématem, poslední bývá trochu odlehčená zajímavost, aby šli diváci v klidu spát… K tomu jsme teď přidali místo spojovacích textů takový pokus s vlastnostmi lidí, na něž vždy nastražíme nějakou nečekanou situaci. Rozdíl je vlastně především ve financích, nákladech a počtu lidí. Je nás méně, stojí nás to víc úsilí. Oproti veřejnoprávní televizi si v té komerční nemůžeme dovolit velké zásadní kauzy, na kterých je možné pracovat třeba půl roku. Ani bych to dnes ve svém věku už tak nechtěl. Za tu dobu my vytvoříme reportáží několikrát víc, pomůžeme daleko většímu počtu lidí. Jsem reportér, směřují ke mně nešťastníci s pocitem nespravedlnosti a je jich čím dál víc. Také diváky více zajímají příběhy konkrétních lidí.

 

Pořad Očima Josefa Klímy začala Prima vysílat vloni v lednu. Je to první pořad úplně váš?

Ano, jsem jeho hlavním garantem, dělám ho podle svého. Pracoval jsem s Radkem Johnem, potom s Jankem Kroupou, teď sám za sebe, ale spolupracovníci jsou také důležití, především Marcela Sobotková. Vlastně tak, jako mně kdysi pomáhal Ruda Křesťan, já jsem zasvěcoval do našeho řemesla dva mladé novináře – Janka Kroupu a Marcelu Sobotkovou. Oba se prosadili. Beze mne by pořad nebyl, bez Marcely by se zhroutil. Oba jsme jeho páteří.

 

Lidé se na vás často obracejí jako na svou poslední možnost domoci se spravedlnosti. Není to příliš zavazující, umíte si udržovat odstup?

Je to zavazující. Šel jsem teď tady za vámi se zmrzlinou v ruce, hned u dveří mě chytila paní a prosila o kontakt. Potřebuje pomoci a neví si rady. A tak je to pořád. Odstup si udržuji těžko, snažím se, ale někdy to prostě nejde. Když jsem odcházel z Novy z pořadu Na vlastní oči, měl jsem v mailu přes tři tisíce nových zpráv. Nikdy jsem je nepřečetl, to se prostě nedá zvládnout.

Josef Klíma, foto: Robert Vano

foto: Robert Vano

 

Vzpomenete si na nějakou bizarní reportáž?

Kdysi jsme točili s jedním poustevníkem, byl trochu legrační. Žil na Strahově, prošel celý svět. Moc si přál, aby za ním zašel Václav Havel. A jak jsem se později dozvěděl, po odvysílání naší reportáže za ním opravdu zašel…

 

Podařilo se vám něco, na co jste hodně pyšný?

To bývají ty reportáže, které dotáhneme ke zdárnému konci, ale je pravda, že u většiny se to nepodaří. Vzpomínám si na příběh zneužívání šesti dětí (synů i dcer) otcem. Chtělo od nich hodně odvahy, aby se celou věc podařilo objasnit. Když byl pachatel odsouzen, viděl jsem na těch mladých lidech, jak se jim ulevilo, jak se jim podařilo vypořádat se s tím, co je celý život trápilo… Nedávno mi volala maminka kluka, který byl neprávem obviněn z vraždy. Díky naší reportáži se ozval nový svědek, který pomohl ke zproštění mladíkovy viny. Plakala mi štěstím do telefonu. To jsou chvíle, kdy víte, že má vaše práce smysl.

Měl jste někdy chuť od své práce odejít?

Mnohokrát. A také manželka mě k tomu mockrát nabádala. Když se věci nehýbají kupředu, když víte, že se spravedlnosti nemůžete dovolat, když jde o případy, do nichž jsou zapleteny děti. Takové bývají nejsmutnější.

 

Měl jste někdy při své práci kliku?

Měl. Párkrát se v pravý čas vynořilo něco nečekaného, co pomohlo případ posunout. Mít kliku patří k naší práci. Novinář musí být dokonale připraven, ale potřebuje i štěstí.

Josef Klíma, foto: Robert Vano

foto: Robert Vano

 

Případ Kajínek nemohu ve svých otázkách vynechat. Myslíte, že budete mít možnost ještě do něj promluvit?

Doufám. Případ Kajínek je takovou vlajkovou lodí mých reportáží. Provází mě už patnáct let. Udělali jsme s Jankem Kroupou opravdu vše, co jsme mohli, a vím jistě, že jsou v něm závažné nejasnosti. Věříme, že se ještě objeví nějaký svědek, někdo, kdo promluví, kdo bude chtít ulevit svému svědomí, třeba na smrtelné posteli. Naděje umírá poslední.

 

Jaký máte vztah k romské problematice?

To bych mohl vyprávět celý den, odpověď by byla na celý rozhovor. Ale stručně: Svůj vztah k romské problematice jsem „přetavil“ do tří svých počinů. Nejprve to byl detektivní román Radikální řez, tenkrát nešly mé zkušenosti vydat jako reportáž, v minulém režimu se to nehodilo. Pak to byl film Nahota na prodej z doby, kdy se začaly objevovat romské gangy. Posledním mým „počinem“ k této problematice byla reportáž o romském exodu do Kanady. Byl jsem neprávem obviněn, že jsem ho vyvolal… Já jsem ho ale jen zaznamenal.

 

Je vaše záliba v hudbě únikem před drsnými skutečnostmi kolem vás?

Hudba mě bavila odmalinka. V sedmnácti jsem hrál v kapele, jejíž členové se dodnes hudbou živí. K stáru se k ní vracím jako k ventilu z mé profese. Před několika lety jsem se seznámil na jednom mejdanu se svými současnými spoluhráči. Zjistili jsme, že jsme stejně staří, že nás baví stejná hudba a že máme všichni nějaké své skladby v šuplíku. Tak jsme je vytáhli a dali jsme se dohromady. Je to Andy Seidl, kytarista a výborný zpěvák, který dříve hrával s Petrem Novákem, a Pavel Půta, kdysi známý folkař. Hrajeme takový folk-rock, všechno jsou to naše vlastní skladby, já k tomu hraju na piano. Máme i své CD Na vlastní uši, k mání je pouze na našich koncertech. Bývá tam pohoda. A víte, co mi taky pomáhá, když mám všeho dost? Jdu si u nás v Dobřichovicích zaplavat do Berounky.

 

Děkuji za rozhovor.

 

 

 

Text: Eva Procházková.

Foto: Robert Vano www.robertvano.cz

Vytvořeno ve spolupráci:

andel's Hotel Prague www.vi-hotels.com/en/andels-prague

angelo Hotel Prague www.vi-hotels.com/en/angelo-prague

TV Prima www.iprima.cz

Korektura textu: Vladana Hallová

Produkce: Michaela Lejsková

Publisher: Profesní magazín Best of www.ibestof.cz

Josef Klíma, foto: Robert Vano
Josef Klíma, foto: Robert Vano
Josef Klíma, foto: Robert Vano
Josef Klíma, foto: Robert Vano
Josef Klíma, foto: Robert Vano
Josef Klíma, foto: Robert Vano

Partneři

Andel's Hotel Prague
Angelo Hotel Prague


Přidej komentář

Komentáře

breta 03.04.2015 22:52:09
Klima - ničim rozhvor nezaujal
Emilia Šlechtová 26.07.2015 00:16:46
Dobrý večer, moc bych Vás chtěla poprosit o emailovou adresu pana Klímy. Mám velmi velké problémy, jsem matkou dvou dcer a potřebuji se s ním skontaktovat. Moc Vás prosím o ochotu a porozumění. Velmi to spěchá. Děkuji laskavě. s úctou Emilia Šlechtová.
josef Vacík 11.11.2015 16:57:27
Dobrý večer, moc bych Vás chtěl poprosit o emailovou adresu pana Klímy. Mám velmi velké problémy, s FÚ potřebuji se s ním skontaktovat. Moc Vás prosím o ochotu a porozumění. Velmi to spěchá jde o exekuci . Děkuji laskavě. s úctou Josef Vacík tel722945196
redakce 16.11.2015 15:54:45
Dotazy na Josefa Klímu adresujte prosím na tuto kontaktní adresu ocimajosefaklimy@iprima.cz děkujeme, vaše redakce
ing.Jaromír Kraus 30.11.2015 23:54:00
mám podklady o spoku právníků lekařu kteří vydírají bohaté lidi s tim že jím zajistí že nenastoupí do vězení,končí to tak že jmenovaného oberou o všechny peníze a pok je předají policij Kraus
Jarda 07.01.2016 00:31:50
Mohli by jste mi zaslat kontakt na pana Josefa Klímu. Jdemi o problém se šmejdy u nás v Sedlčanech je podomní prodej zakázaný !!! A V KDJS to je Kulturní dům Josefa Suka, který je v majetku města a Tam si v klidu šmejdi pronajímají sál a okrádají tam vesele dál důchodce. Mám konkrétní dva případy, které znám osobně. Děkuji Jaroslav Janský 264 01 Sedlčany tel: 73290010
redakce 07.01.2016 12:29:12
Dotazy na Josefa Klímu adresujte prosím na tuto kontaktní adresu ocimajosefaklimy@iprima.cz děkujeme, vaše redakce
Jakub Škodík 14.03.2016 08:11:14
Mám fotodokumentaci, jak Romové - cikáni dokázali zničit soukromý rodinný domek za 4 roky. Konečně by se měla široká veřejnost dovědět skutečnou pravdu. Romové - cikáni za vysoké dotace od státu dokážou špinit ČR, že Romové - cikáni jsou diskriminováni. Jsem ochoten vystoupit ve Vašem programu. Mám obavy, že cenzura nedovolí tuto pravdivou skutečnost vysílat. Mám důkazy o činnosti organizovaného zločinu v ČR. tel: 776 074 851
AlenaTothova 25.03.2016 14:48:33
Dobrý den :Píšu proto stalo se to 28.1.2015 z mužem přes Skype a požadoval email .Jen krátce Richard Johnson 5.3.1963 major Afghánistán Začalo to pěkně ,pak chtěl peníze a to jsem učinila Přes Western Unio aby byly co nejdříve čekal na ně agent ale agent selhal peníze nikde pak bylo do tet klid a pak znovu ale to už jsem neučinila tím jsem chtěla poprosit ženy aby jsi dávaly pozor umí velice dobře psát hlavně na city Tím sem se dostala do problému .To bylo fotka kufr peněz potom zlato ,bud te opatrní opatrní.Pane Klíma mohli by jsme se spojit jestli to půjde telefon 607424477 pocházím severočeský kraj děkují Tothova pěkné velikonoce .
Mária 31.03.2016 20:31:49
Pekny den prajem,cchcela b som sa na pana Klmu obratit s prosbou o preverenie MTnabytku,ktory sa na svojej stranke predstavuje ako 1eshopu s nabytkom na trhu.V january som si u tejto firm objednala sedaciu supravu,ktora mi mala byt dorucena na slovensko 20.2.zatial nemam nic,obratila som sa na SOI ,ale tam som nepochodila,nakolko MT nabytok je ceska firma.Bohuzial recenzie som si precitala az ked mi medorucili objednany tovar.Volam tam kazdy druhy den a pani na telefone mi dnes dokonca povedala ze ich svojimi telefonatmi obtazujem.Som dvackou relacie Ocima Josefa Klim,viem ze sa zaobera aj takymito klamarmi,preto som sa rozhodla poprosit o pomoc a dozvediet sa konecne pravdu ako to s MT nabytkom vlastne je.Za pomoc dakujem
monika 15.04.2016 09:08:11
Dobrý den, jako kontakt uvádíte pouze email.adresu.Jsou však lidé starší generace,kteří nepoužívají internet a chtěli by kontaktovat p.Klímy.Je na něj adresa? Dekuji
redakce 15.04.2016 14:21:12
Kontakt na pana Klímu mohu zveřejnit e-mailový. ocimajosefaklimy@iprima.cz Je mi líto, ale budete se muset obrátit přímo na televizi Prima, kde pracuje. My pana Klímu nezastupujeme. Pouze jsme uveřejnili jeho interview. Děkuji za pochopení, Michaela Lejsková
Marcela Cmerekova 18.04.2016 12:33:42
Dobrý den,Prosím o mailovou adresu pana Klíny, jestli by to šlo. Mam problémy ohledně sirotciho důchodu na svého syna. Dekuju moc. S pozdravem a přáním hezkého dne Marcela Cmerekova.
redakce 20.04.2016 14:57:24
Kontakt na pana Klímu mohu zveřejnit e-mailový. ocimajosefaklimy@iprima.cz Je mi líto, ale budete se muset obrátit přímo na televizi Prima, kde pracuje. My pana Klímu nezastupujeme. Pouze jsme uveřejnili jeho interview. Děkuji za pochopení, Michaela Lejsková
nemec 14.06.2016 22:55:17
pan klima by jsi mel dat pozor na to z kym pracuje jeho asistentka l.bervidova psychycky napada moji mamu ktery je 82let jde ji o byt po svem otci kde ma moje matka tzv.dizivotni pravo a tej ji zadrzuje penize z preplatku za sluzby
Jiří Najbrt 27.06.2016 10:09:02
Dobrý den, měl bych pro p. Klímu velice zajímavý námět z naší historie, jehož otevření by si vyžadovalo i značnou dávku osobní odvahy. Týká se totiž velkého počtu občanů, kteří byli nevratně poškozeni za tzv. První republiky. Aktuelnost námětu je podtržena současným zájmem o osudy našich legionářů.
Chalupa Václav 12.09.2016 14:13:05
Pane Klíma,prosím o vaší pomoc.V polovině kvetna 2015 jsem předal180000,- p.Maunovi na ojeté auto C 4 grand Picasso s tím že mi do15 června 2015 auto předá na značkách.To se do dneška nestalo,proto jsem podal trestní oznámení na policii ve Vodňanech asi před rokem a čtvrt písemně mi dodnes nedali vědět jen na mé zavolání řekli že je vše v jednání.Tak jsem dal vše k soudu ve Strakonicích.Dne 4.Května mi p. maun poslal na účet 50000,- Kč. Takže do dnes mi dluží 130000,-Kč a řekl že více nedosanu.Okresní soud ve Strakonicích 21,června vydal usnesení Že Michal Maun,nar.11,9. 1982, Libějovice 66. 387 72Libějovice má zaplatit 130000,-Kč plus 65000Kč za soudní výlohy do 15 dnů od dne doručení.Dodnes nic nemám a on se mi stále směje,a jeho majetek je psán na jeho družku.Prosím snad jen Vy mi můžete pomoc.Na vše mám doklady. předem moc děkuji. Václav Chalupa Křtětice 79. Vodňany 389 O1
irenapluspepa@ gamil . com 19.09.2016 11:58:54
dobry den nevim uz na koho se obrati srazila me tu pronajimatelka bytu mam 2 rocni zdravotni problemi vymenila mi zamek od bytu moje veci si vzala vsechnojsem hlasila na policii byli privolani u toho jak me srazila policie me ani nevyslechla ona z toho nic nema jsem z toho psychycky na dne stratila jsem praci atd mluvim anglicky ale ne az tak dobre advokata mam anglickeho cekam na odskodneni 3 rok prosim o tel cislo abych vam to mohla vysvetlit divam se na vars porad a vim ze pomahate i kdyz neziji v ceske republice ale jsem ceska predem dekuji
Renata 25.09.2016 13:14:35
Pana Klímu jsem kontaktovala před delší dobou a do dneška se mi neozval. Ani nenapsal, že o téma nemá zájem, přitom se týká spousty lidí. Ale nechce se pouštět na tenký led.
ivana novohradská 02.10.2016 14:46:02
dobry den,jste užasny člověk,obdivuji,jak pomáháte ostatním.mohu se prosím také na něco zeptat?děkuji novohradská
Pavlína 11.10.2016 17:01:20
Dobrý den mohla bych poprosit o kontakt na pana Klímu popřípadě emailovou adresu.Jsem babička a mám vnučku malou.
Mirroslav 12.10.2016 05:06:08
Prosim o tel. a email kontakt . Je to nutne Dekuji.
redakce 13.10.2016 08:14:07
Kontakt na pana Klímu mohu zveřejnit e-mailový. ocimajosefaklimy@iprima.cz Je mi líto, ale budete se muset obrátit přímo na televizi Prima, kde pracuje. My pana Klímu nezastupujeme. Pouze jsme uveřejnili jeho interview. Děkuji za pochopení, Michaela Lejsková
Janis Sitnalidis 24.10.2016 19:02:22
Dobrý den, můžu vás prosím požádat o email pana Josefa Klímu
Janis 24.10.2016 19:04:55
Prosím můžete mi napsat kontaktní email na pana Josefa Klímu. Je to velice naléhavé. Předem děkuji a budu Čekat na Odpověď s pozdravem Janis
redakce 25.10.2016 10:40:58
kontakt Josef Klíma: ocimajosefaklimy@iprima.cz
Roman 29.10.2016 01:10:33
Dobrý den, nejsem příznicem politiky ani nechci hájit zločince,ale po shlédnutí "černé kroniky " slovo zprávy v dnešní době nelze použít....Bych se rád optal na Váš názor ohledně Karla Kadlece. Zdravím rozumem jako řadový občan nepochopím,jak mohl bez jakéhokoli zabránění (odejmutí řidič.průk. atd) spáchat 3x stejný zločin????Běžnému řadovému člověku se toto nikdy nepoštěští!!Z vystupování je patrné víc,než je zdrávo ,že právní řád má "v malíčku" a pouze se mu vysmívá a upozorňuje na jeho nedostatky.....Sám se vzdá řidičáku,jezdí tramvají,u soudu i při rozhovorech je klidný ,soustředěný,má přehled .Na venek nejeví běžné známky závislosti - kruhy pod očima,zažloutlé bělmo,nesoustředěnost,těkavé oči,třesoucí se ruce a náhle zemře v době vazby a jednoho roku na selhání orgánů díky chlastu???? Bezdomovci jak sám víte,jsou na chlastu několik let,příznaky jsou od pohedu jasné(viz.výše uvedené) - neznám ani K.Kadlece osobně,ale vše zveřejněné mi zavání.... Nechtěl náhodou ten pán upozornit na chyby v zákoně,když mu vše tak bravurně procházelo a nikdo na něj nijak nemohl,takže ho raději umlčeli a vše naši "vrchní" schovávají po vzoru KSČ pod vliv alkoholu a pod "koberec"??? Sledovat zprávy v dnešní době,je ještě horší než před 27mi lety - lžou čím dál víc,skutečnosti zamlčují a zabývají se raději černou kronikou a vesnickým fotbalem....Tak jsme klesli,ale moderním stoupům se to líbí a lži hltají.....Viva America a výplach mozků dnešním generacím :(:(
jarda 12.12.2016 04:19:39
zdravim Vas prosim Vas o nutne kontaktovani verim ze Vas bude zajimat co mam na dusi srdci a nemohu uz dale snaset jak v teto proradne republice vse prochazi policii ,,vysetrovatelum vrazd,,a celkove justici ČR,, najdete si kdekoliv na netu ,,,,,vrah Jaroslav Medek,,,,,a hned budete vedet kdo Vam pise a zada Vas o pomoc,,,,PROSIIIIM 737473912
redakce 12.12.2016 08:22:05
kontakt Josef Klíma: ocimajosefaklimy@iprima.cz
Anna 06.02.2017 09:19:35
Dobry den.Jmenuji se Anna Lunakova Ze Zhoře 6 593 73 Skutec. Mam majetek po rodicich sem invalidni duchodce a mam sousedku nevim ci to mam vubec vyslovit. Chodi mne krast uhli leze mne i s dcerou do baraku a nikde neni pomoci. A je toho vic. ja sem se chtela venovat vnoucatum a barakum a odpocivat a nemam na to narok. diky sousedce. S pozdravem Anna Lunakova
Karek 19.02.2017 00:39:12
Pane.Chtěl bych Vám něso ukázat.Volal jsem policii a připadal jsem si,že jsem na psichiatrii.Doufám,že to ještě mám v počítači,aby jste to viděl Karel Schwarz tel 724740667 nebo
karel 19.02.2017 00:44:03
Pane,chtěl bych Vám něco ukázat - podle mne je to na ostří nože,ale je to třeba posoudit zatím to snad mám v počítači
Marie Vymazalová 20.02.2017 17:16:49
Dobrý den pane Klíma.Mám otřesné zkušenosti s RK BART.Je to banda podvodníků,zlodějů a grázlů,kteří v dnešní době bez váhání a studu okrádají slušné lidi.Při koupi rodinného domu a prodeje bytu bez váhání nás okradli o skoro 150.000 Kč.Při tom neudělali pro nákup a prodej vůbec nic kromě 2 prohlídek domu a sepsání smlouvy na dům.Neměli žádnou snahu zvedat telefony a komunikovat s námi.Kdybych nesložila peníze za dům přes právničku,přímo na účet majitele domu neměla bych ani dům,ani peníze.Nebudu se více rozepisovat,abych nemarnila Váš drahocenný čas.Pokud budete mít zájem mohu Vám vše vysvětlit osobně.Děkuji za pochopení a s přáním hezkého dne Vymazalová
DUCH 21.02.2017 00:18:11
taky budte opatrni vuci spolecnosti pravniku v DAS. zaplatil jsem jim 4.000kc aby mi pomohli obhajit pracovni uraz s trvalimy nasledky a nehli pro me prstem. zaplaceno bylo na 2 roky ale po 3 mesicich ignorace a prehazovani ze dveri do dveri jsem s nima ukoncil smlouvu. po uplinuti 2 let mi po roku hodili exekuci pro dluh 1.375kc a ted pres exekuci to udelalo 20.000kc. problem je v tom ze napsali brnenskou ulici a poslali to do kurimu. ulice: Nadrazni 2 a tahle ulice v Kuřimu ani neexistuje a v zhledem k tomu ze napsali spatnou adresu a neukoncili smlouvu jak jsem ja ukoncil po 3 mesicich me ted spolecnost DAS a exekuce okradaji o invalidni duchod o vyse 1.460 kc jelikoz to proslo soudem nikoho nezajima ze jsem s nima po 3 mesicich ukoncil smlouvu ale navic si domysleli a padelali dorucovaci adresu mi spusobili obrovske problemy. stat nema zajem neco resit ve jmenu spravedlivosti naco ted hraje velkou roli kapital. chci se zeptat muzete mi v tomhle smeru nejak pomoct? napsal jsem i na soud z dokumentama kde je dukaz toho ze to zmrvili v DAS a ted me okradaji o muj jedinej prijem. p.s. exekuce jsou legane kradeze vlady a vubec je nezajima spravedlivost. to je hodne nefer a clovek se pak nema vztekat? ja bych jim vyhlasil valku
jirka boncek 04.04.2017 18:41:26
Dobry den pane Klima. Prosim Vas, mohl byste pomoci s vysetrovanim porusovani zakladnich lidskych prav? Jedna se o to, ze byly dukazy, ze lidi cipuji jako psy (vcetne nezletilych)... Tyto mi ukradli a kdyz jsem se snazil zverejnit pravdu, malem mne otravili v mem byte v Ostrave. Musel jsem utect do zahranici. Pamatuji si mnoho informaci jenz by mohly pomoci s dokazovanim.. Dekuji, Jiri Boncek FB: Jirka Boncek
Rony Kapusta 17.04.2017 12:11:17
Domníval jsem se po té, co jsem si přečetl Vaše myšlenky na různá témata, že jste dost objektivní. Chytil jste se tématu kolem Kájinka jako lidově řečeno" h---- k-----. Doporučuje se podívat na oddělení vyšetřévání ČP Praha 10, kde leží spis vyšetřovatele ČP mjr.VENZLA, asi z roku 1975. U soudu P-10 je originál, mnohé z charakteru Kájinka pochopíte. Jak synek potěšil odchodem ze školy za kariérou v Praze na Hlavním nádraží ČSD a noční činností se zloději kumpány, kteří vykrádali po Praze byty, ale hlavně vilky zbohatníků. Pak v Plzni. Doporučil bych navštívit hrobovou mohylu na hřbitově v Řepích, kde údajně leží lotrando Babinský, který konec svého života strávil jako zahradník v kláštěře a věznici pro ženy. Ve vedlejší civilní části leží zavražděný KOČKA, o propuštění jeho vraha rozhoduje soud. Pusťte se hlavně do histórie ta je od Vás uvěřitelná. Váš obdivovatel RonyKapusta@seznam.cz.
Jos.Šmíd 17.04.2017 12:17:13
Dobrý den ,pane Klíma proč bych měl věřit cikánovi P. ,když z vlastních zkušeností většina národa ví ,že se cikánům nemůže věřit,je otázkou kdo toho cikána drží všachu,jestli je to bývalí policista,tak se musí bát toho policisty ane Kájinka,jako svědka.Proč by šel z republiky,ještě před Zemanovou úvahou o milosti.Z toho vyplívá ,že ten mord měl na svědomí člověk ve státních službách.I když upřímně řečeno o jednoho gaunera je méně a policista by měl z toho problém.
pavel šťásek 22.04.2017 13:14:14
Před pár roky, v roce 1968 jsem byl na montážích ve Strakonicích, kde jsme pro firmu PMV n.p. Nový Bydžov montovali sušárnu na mléko včetně odparky.Sušárnu měla na starost firma Niro z Dánska, odparku firma Wiegand z NSR. Přišel srpen 21. a vstup sovětských vojsk.Samozřejmě jak my (češi) tak i zástupci zahraničních firem jsme hned druhý den odjeli domů.Tomu však předcházelo zajištění pohonných hmot, na které jsem čekal asi 5 hodin, protože u čerpací stanice byly šílené fronty lidí,kteří v euforii prchali na západ. Asi po 14 dnech jsme opět všichni sešli na montážích i se svými kolegy ze zahraničí. Jak z Dánska tak z NSR jsme dostali nabídky k zaměstnání, tak i byty, prostě jenom nastoupit s tím, že nám dávali půl roku na jakousi aklimatizaci a na naučení jazyka, Z té naší party toho tehdy využily dva lidé,kteří odešli. Já jsem tehdy o tom moc přemýšlel ale nakonec jsem došel k závěru,že bych byl vyhlášen za emigranta a nikdy bych neviděl své rodiče a potom děti by již nebyly češi. Prostě jsem zůstal a musím řici, že i později přes určité útrapy tady prožité, jsem svého rozhodnutí nelitoval. Potom jsem pracoval jako vedoucí autoopravny při STS v Rychnově n.Kn. Později, v roce 1987, na sv. Václava mi zavolala moje sestra, že se stavovala v bytě naší maminky, která bydlela v Novém Městě nad Metují a ona, že tam není. Okamžitě jsem vyjel z práce do Nového Města a šel jsem nahlásit pohřešování na místní stanici veřejné bezpečnosti , ptal lidí. Nic jsem nezjistil,na nic jsem nepřišel Stejně tak proběhl i druhý den. Uvědomil jsem si, že mi v tom hledání chybí nějaký systém a tak jsem si vzal sešit,do kterého jsem si podrobně zapisoval, kde jsem byl a s kým jsem mluvil. Každý den jsem hlásil jméně 2x volal na VB, kde jsem je informoval kde jsem pátral, s kým jsem a o čem mluvil předpokládal jsem, že budu trochu užitečný ušetřím tím jim částečně práci a oni budou moci vynechat jistá místa,která jsem prošel. Večer jsem se vracel ale ne domů ale k jedné moudré,staré paní, která mi svoji moudrostí dodávala sílu do dalšího dne. Jeden den mě informobali na VB že bude proveden výslech jedné paní, která měla údajně měla odcházet s mojí maminkou ten den na procházku a tak jsem určený den odjel do Náchoda . Jinak každý den jsem odjížděl se trochu vyspat domů. Jeden den mi na VB sdělili, že proběhne na okresní správě v Náchodě šetření a výslech, údajně ženy se kterou měla mamka, ten den odejít. Ten den jsem jel tedy do Náchoda kde se samozřejmě nic nekonalo. Naopak, když jsem domáhal vstupu na VB v Náchodě. Byl jsem doslova vynesen z budovy. Znovu jsem prohledával vytypovaná místa. Později jsem si určil, na základě svých zápisků a poznámek, kde bych měl maminku hledat. Jednalo se o pás asi 200 metrů široký a 1 km dlouhý Následující den jsem odjížděl do práce,autobusem, protože mi manželka sebrala klíče od auta, abych nemohl již nikam jezdit, s tím,že se nemám VB plést do jejich práce. Pracoval jsem jako vedoucí opravny při STS v Rychnově nad Kněžnou. Když jsem ten den dorazil do zaměstnání přišli za mnou spolupracovníci zda nepotřebuji pomoci.Vysvětlil jsem jim svoji situaci a po obědě jsem s nimi odjel na označené místo, které jsem na záklladě svých dedukcí určil. Během necelé půl hodiny jsme maminku našli a kluci mi ji snesli mezi domy, byla živá a ještě jsem s ní mluvil a zavolali jsme záchranku. Po jejím příjezdu mi nějaký pan doktor doporučil, abych jel také, protože jsem byl nervově úplně hotový. Druhý den 5.řína 1987 ráno mi pošťačka řekla, že telefonovali z nemocnice v Náchodě, že maminka zemřela. Maminka zemřela na otravu krve, protože byla za živa doslova rozežrána červy, ze vnitř. Jel jsem do Náchoda do márnice, kde mi nějaký zřízenec dost nevhodným způsobem začal vnucovat myšlenku, že mmoji maminku našli příslušníci VB za pomoci armády, že má nezodpovědné děti,které ji nechali bez pomoci. V tu chvíli jsem byl asi hodně sprostý. Potom byl pohřeb, respektive rozloučení,před odvezením těla do krematoria v Pardubicích. Druhý den jsem měl v zaměstnání telefon, kde mě jistý člověk varoval před VB, že prý „po mně“ jdou a dal mi nějaké telefonní číslo zavolal jsem tam, byla to státní inspekce a muž na druhém konci drátu nechtěl uvěřit co se stalo.Přesto si ale ode mne vzal telefonnní číslo,že mi ještě zavolá, což se asi za půl hodiny stalo. Onen pán mi řekl,že se sám tomu diví ale,že moje maminka již byla zpopelněna. To prosím bylo již 15 hodin po rozloučení. Potom jsem dostal předvolání k výslechu na VB do Nového Města n. Met., který se neuskutečnil protože se soudruzi příslušníci prostě nenacházeli byli tam jenom příslušníci,kteří se ze mne snažili tahat rozumy. Totéž se konalo I příští den, jenom s tím rozdílem že se údajně nenacházel náčelník ale jenom jeho zástupce pan Bohumil Šálek. Po mém vstupu do jeho kanceláře přede mne předložil kupu papírů, což byly zápisy o pátrání příslušníků VB, vše bylo přesně popsané tak jsem jim to telefonicky oznamoval každý svůj krok, jak jsem pátral já,jenom chyběly otisky tlapek psů, které údajně měli s sebou. Okolo 11,té hodiny jsem požádal zda bych si nemohl zatefonovat. Samozřejmě mě nechtěl dovolit si ani zatelefonovat domů,abych sdělil manželce kde jsem, protože si "musím uvědomit,že nejsem na poště", a to bylo v 11 hodin v noci. Potom se otevřely dveře vedle a vešel náčelník. Zástupci přikázal ať mě propustí. Jenom jsem se divil,že mě neobvinil z vraždy moji mamiky. Situace se pro mě nevyvíjela dobře a tak jsem se rozhodl učinit rázný krok tak jsem, příští den , odjel do Prahy kde jsem žádal o slyšení u ministra vnitra, což se mi samozřejmě nepodařilo ale dosáhl jsem toho, že ministr pan ing. Jung , poslal náměstka, ing.Tomše,který mě vyslechl a sdělil mi, že mi nevěří, ale dal mi navštívenku ministra a doporučil mi, abych I,a všechno sepsal a panu ministrovi to poslal. V pondělí jsem to poslal do Prahy. V pátek se otevřeli dveře a vstoupili muži, kteří se představili jako státní inspekce ministra. Vyzvali mne, abych jel s nimi na VB v Rychnově n.Kn.. Během cesty do Rychnova na VB jsem se pokusil příslušníkům státní inspekce vnutit svůj názor na celou záležitost a to, že nemám šanci proti moci, jakou je VB. Na to mi sdělili,že ve stejnou dobu obsadili oddělení VB v Novém Městě n. Met., další skupina okresní oddělení VB v Náchodě , další potom nemocnici, protože tamní primař, Dr.Krch sfalšoval přijímací protokol moji maminky.Prostě došlo k soudu s uvedeným výsledkem. Pracovníci státní inspekce měli kopie mého dopisu s červeně zaškrtnutými myšlenkami, na které se mají soustředit. Potom jsme odjeli na VB do Rychnova n.Kn. kde vyslýchali mě a několik mých přátetel, kteří se mnou poslední den se účastnili na pátrání po moji mamince, dovolil jsem si jenom poznámku, že proti VB nemám šanci. Prostě došlo k soudu s uvedeným výsledkem. Pracovníci státní inspekce měli kopie mého dopisu s červeně zaškrtnutými myšlenkami, na které se mají soustředit. Potom jsme odjeli na VB do Rychnova n.Kn. kde vyslýchali mě a několik mých přátetel, kteří se mnou poslední den se účastnili na pátrání po moji mamince, dovolil jsem si jenom poznámku, že proti VB nemám šanci Potom bylo jednání na OO VB v Náchodě kde bylo rozhodnuto o degradaci náčelníka a převelení náčelníka VB. Celý případ skončil tím, že náčelník byl degradován a převelen a zástupce náčelníka byl od VB vyhozen. To se konalo na okresním oddělením oddělení VB za přítomnosti náčelníka okresní správy pana Brandy,dále pak zástupce krajské správy VB, dále náměstka ministra vnitra. Asi týden po této události jsem byl odveden na VB do Rychnova n.Kn.,kde jsem byl obviněn z rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví. Zůstal jsem naprosto klidný, protože období, za které jsem byl obviněn jsem byl prokazatelně v nemocnici ve Vysokém nad Jizerou po těžším úrazu. Přesto jsem byl odsouzen za krádež, protože v době mé nepřítomnosti mě zastupoval zaměstnanec, který byl dost aktivní člen KSČ, takže nebylo vhodné soudit jeho. Soudil mě předseda soudu v Rychnově n.Kn., JUDr. Fori. Později jsem se dozvěděl od přítele,že se v Hradci Králové na VB, provádělo školení,kde uváděly chyby jak by se příslušníci VB,neměli chovat a jako příklad byl uváděn můj případ. Později jsem zjistil,že pan-soudruh, předseda soudu byl vyučený kominík v ČKD v Hradci Králové a po několikaměsíčním kurzu se stal JUDr. Druhý den po soudu jsem šel pana soudce navštívit proto, abych mu do očí řekl co si o rozsudku myslím. Řekl jsem, jak to všechno doopravdy bylo, že tu korunu, tak jsem si šel odsedět naostro a ne podmínkou 1 rok na 2 roky. Podal jsem odvolání ke krajskému soudu, který rozsudek potvrdil.To všechno mělo na mne dost nepříznivý vliv. Vznikly problémy v manželství, protože mi žena opět připoměla,že jsem jí i dětem zničil život. . Později se stal ještě jeden podobný případ.Obvodní lékař , v Novém Městě nad Metují, MUDr Hudcovič šel do osady Peklo za nějakým pacientem a cestou se ztratil.Byl také nahlášen jako pohřešovaná osoba. Příslušníci VB vyráželi každý den hledat ale jejich úsilí končilo vždy v hospůdce v Pekle.Později bylo nalezeno jeho tělo, na kost okousané prsty. Tehdy jsem tefonoval jeho manželce která byla lékařkou na psychiatrii v Novém Městě n. Met.. Ona ale příliš věřící mi řekla,že “co Bůh chtěl, to se stalo”. Prostě nebrala v úvahu cizi nedbalost a zavinění. Prostě bylo to období, kdy během půl roku přišly, cizí nedbalostí o život dva lidé. V roce 1988 jsem v STS Rn.Kn., kde jsem pracoval jako vedoucí co. Najednou d ředitel odešel do důchodu a na jeho místo nastoupil pan Bernard, velitel okresní skupiny LM . Na mé dílně si nechal si pro sebe vyrobit vozík za danných podmínek, t.zn.,že materiál dle výdejky si zaplatí sám a za práci se vyrovnal s tím kdo mu ji poskytl.Když jsem zjistil, že tyto zásady soudruh ředitel nedodržuje předal jsem podklady na fakturaci na příslušné oddělení, kde vytvořili panu řediteli fakturu. Nato si mne pan ředitel zavolal s tím, že musím tuto fakturu stornovat. Odpověděl jsem,že to neudělám protože bych si šel potom , vhledem k tomu,že jsem stornoval fakturu, sednout na ostro.Na to si zavolal sekretářku a vytvořil zápis,že (soudruh) Šťásek se zavazuje že v co nejkratším termínu ukončí pracovní poměr z osobních důvodů. V tu dobu jsem si uvědomil,že jsem právě přišel o zaměstnání. Prostě jsem mu řekl, že si tu komedii mohl odpustit a mohl mi dát oficiální výpověď pro porušení nějakého ustanovení ZP. Pár dní po tomto rozhovoru se mi v kanceláři otevřely dveře a vešel člověk, který mě požádal, abych s ním jel do Rychnova. Tam mě v hotelu “Rudá hvězda” čekal ředitel s.p.Technolen Lomnice n.Pop. ing.Vetešník a nabídl mi zaměstnání jako ředitele závodu na Hlásce. Oponoval jsem, že se jedná o nomenklaturní funkci a já jsem nikdy nebyl členem KSČ a potom jsem v podmínce.On mi sdělil,že je to jenom jeho starost a tak jsem nabízené místo vzal. Po nástupu do nového zaměstnání za přijeli moji bývalí zaměstnanci, složili mi na stůl 10.000,-Kč. s tím že si jsou vědomi,že jsem prodě udělal mnohem víc.Prostě nepřipustili,že bych tuto částku odmítl. (Vyšetřovatel se mě ptal, že se ho ptají lidé jestli to není, pomsta za VB v Novém Městě- já jsem odpověděl,že je to jisté ale mamince to již život nevrátí). V současnosti jsem již v domově důchodců v Náchodě. Docela mi ale vadí nespravedlnost, která vládne v naší společnosti. mamonuchtivost.V roce 1989 jsem byl doslova šťasten, že došlo ke změně. Ve skutečnosti však došlo k tomu,že se příležitosti ujali "zlatokopové" a lidé, kteří jenom chtějí svůj prospěch. Domnívám se, že ani tenkrát nezáleželo na tom zda lidé byli u KSČ,ale na jejich smyšlení a jak se dokázali k životu postavit. Vím,že po listopadu veřejně odsuzovali mninistra vnitra, přesto to byl člověk, který se tenkrát dokázal za mne postavit. Ale zástupce náčelníka VB v Novém Městě n.Met,který byl odosuzen a doslova vyhozen od VB se přihlásil jako persekuovaná osoba a nový režim z něho udělal ředitele krajské správy policie a nikdo nebral v potaz že doslova bestie ,kterou byl za éry KSČ,se asi tak docela nezměnil, a tak jenom svým hlášením se k nové době se z něho nestane čestný člověk. Po roce 1989 se stalo to,že nová společnost udělala, ze zástupce , Bohumila Šálka, ředitele krajské správy policie, člověka, který byl pro své doslova neseriozní jednání, vyhozen od VB. NIkdo nebral v úvahu co to bylo za člověka za komunismu a jeho vyčůranost, a udělali z něho ředitele krajské správy policie v Hradci Králové. Skutečně mi vadí jak se snaží lidé kteří nemají kapku charakteru. Tito lidé se škrábou do funkcí, hlavně když to “nese”, a to je jak v nižších funkcích tak I ve vládních. K tomu mohu jenom smutně podotknout,že mi je opavdu smutno a tak jak jsem vítal “zvonění klíčů”, tak dnes ve skrytu duše čekám jestli nebudeme zvonit trochu něčím jiným. Pan Sobotka hrdě přidá důchodcům 300.- Kč na měsíc, poslancům 5.500,-,ale hned druhý den ředitel důchoďáku to zvedne o podobnou částku za pobyt. Je to jenom taková komedie. Pavel Šťásek Domov důchodců Bartoňova 903 Náchod tel: 604 451 551
PAVEL SOUKAL 05.05.2017 15:56:29
VÁŽENÍ PANE KLÍMO PŘEDEM VÁS CO NEJSRDEČNĚJÍ ZDRÁVÍME OD ŠLUKNOV ZE SÍDLIŠTE MY ZDE ZDEJŠÍ NÁJEMCÍ BÝTU A MÍLE RÁDY BYCHOM VÁS POŽÁDALÍ O VÁŠÍ POMOC NÁM ZDE ZDEJŠÍM OBÝVATELUM VUDČÍ NAŠEMU MAJÍTELÍ Z DUVODU ZDEJŠÍCH ŠPÁTNÍCH HYGENÍCKYCH DUVODU MÁME ZDE PŘEMNOŽENÉ ŠTENÍCE A MÁJÍTEL NÁS NUTÍ K HRAZENÍ NÁKLADU ZA JEJÍCH HUBENÍ UŽ MÁME ZDE I FAKTURY V NÁŠÍCH RUKOU S VÝHRUŽNÍMI NAVRHÍ VÝSTEHOVANÍ Z BÝTU POKUD MU TO MY ZDE VŠE NEUHRÁDÍME CO MAJÍTEL DO TOHO PROJEKTU INVESTOVÁL.MÁME ZDE TEDY I STRAH O TOMTO PROBLEMU DÁLE SE ROŠÍŘOVÁT Z DUVODU VÝSTEHOVANÍ OD MÁJÍTELE.JINAK VŠE MÁME ZDE HRAZENÉ NA NÁJEMNÍCH BÝTECH.TÍMTO BYCH JÁ VÁS MÍLE RÁD POŽÁDAL O VÁŠÍ POMOC ZDA BY TO BYLO VE VÁŠÍ SÍLE MOŽNE PŘEDEM DĚKUJÍ SOUKAL PROSÍM NEZVEŘEJNUJTÉ I MÉ JMENO MÁM TAKÉ STRACH DĚKUJÍ BÝDLÍM ZDE VEDLE I PEČOVATELSKÉHO DOMU KDE I TENTO PARÁZÍT JE TAKÉ ZASÁŽEN.DĚKUJÍ MUJ KONTAKT TEL:777259357
ciperka 09.05.2017 12:22:58
Dobry den prosim o radu jak vypovedet smlouvu z aukce pro domacnost nedavno jste ji vysilali ve vasem poradu jsem bezradna nikdo a nic snema nehne je to hrozne delaji si ze mne vyslovene srandu zvedli mi zalohy bez meho vedomi i kdyz jsem platila 200 a ted 840 mam jen sporak zadnou smlouvu co mam delat poradte dekuji
kristian koubek 12.05.2017 09:25:58
Vážený pane redaktore, vím že jste velmi vytížen, přesto si myslím, že by přínosné, kdybych se s Vámi mohl zkontaktovat. Nevím, zda adresa ocimajosefaklimy@iprima.cz na vás je ta správná a nebude tento mail pouze odložen. Z toho co vidím, tak těch problémů, s kterými se lidé na Vás obracejí máte celou řadu, takže už nevíte, co dřív. Přesto budu velmi rád, když vyšetříte čas a s věcmi se seznámíte. Možná, že by bylo rozumné, k tomu Vám zaslat nějaké dokumenty, o co se jedná. Zdraví, dr. Kristian Koubek, DrSc
Jaroslav Jisl 01.06.2017 12:59:04
Pane Klíma, zdravím Vás a mám dotaz, na koho se obrátit ve věci odpadu, když obecní úřad odmítá žádost o slevu, nebo vyjímku, když za šest let jsem nedal ani jeden pytel odpadu. Odpad třídím, kovy,sklo zvlášť a papír s obalem od tuků spálím v kamnech, neboˇtoho je maličko. 6iji sám a je mi 83 let a mám 9.000kč důchodu Pytle mi ani nedávají. Další případ by byl, jak mne okradl starosta podvodně o 130tisíc na pozemku. A další věc, jak policie vydělává, v neděli ráno jsem jel za bratrem, ani jsem si neuvědomil, že jsem vjel na dálnici,po které jsem ujel 3km a pak jsem odbočil do vesnice. Za to mne pokutovali tisícikorun a jeden se 3x vracel a dožadoval se dalších peněz. Známku jsem měl na okně asi čtrnáct dnů prošlou, bylo to v únoru. Při tom po dálnici jsem najezdil ročně asi tisíc km. Jednou za rok do Plzně a několikrát do Liberce a to z Turnova. Považuji to za nespravedlivé chování. Pane Klíma, kdybyste mi odpověděl ohledně toho odpadu, byl bych rád. Vše dobré a zdraví přeje Jaroslav
reimer frantisek 04.06.2017 10:32:38
Pan Klima potvrdil prezidentova slova,že novináři jsou hovada.Klíma je Hovado hovad.Nejprve dela reportaže ve prospech p.Kajínka a nasledne udela reportaz naprosto opacnou a temer ho obvini,nasadi brouka do hlavy lidem.Hovado.
vladimir komarek 28.06.2017 18:23:49
Má Pan Klíma nějaký e meil? Já jen takový dotaz. Kde pracuje ten Pokoš, čím se živí? To je asi tajné. Proč to Klíma neřekne? Pokoše asi někdo dobře platí. Kdo????
Holčová Stanislava 10.07.2017 20:07:10
Moc ,moc prosím o kontakt na pana Klímu.
Kateřina 12.07.2017 12:59:31
Prosím o tel. kontakt na pana Josefa Klímu.. Děkuji s pozdravem Zedníčková
judita Patakyova 04.09.2017 17:24:14
Zravim- obracim se na Vas z dotazem- uz4-5let resim vec( od byv.manzela) majek me vladtnictvi - pred uzav snatku- jde o muj movity majetek- zlato - doklady a pod - zkousela pres policii- a okres zastup. Vde negativ pristup- na koho bych se mohla obratit-/??? Dekuji. ps. Mam cast inval duchod- ( majetek tak cca100km) dekuji za brzkou odpoved s pozdravem judita
Helena Petrů 12.09.2017 11:56:10
Dobrý den pane Klímo. Obracím se na Vás, jelikož jsem svůj problém probírala s Jirkou Krampolem a bohužel nemá na Vás přímý kontakt, ale doporučil mi , abych se na Vás jeho jménem obrátila, že si myslí, že mi pomůžete zmedializovat můj problém, že by to mohlo pomoci. S úctou Helena Petrů 775292005
Miroslava Coufalová 25.09.2017 17:36:17
Prosím kontakt na nemocnici v Brně- Váš pořad dne 24.9.2017 Coufalová, Olomouc
martina votrubcova 21.10.2017 01:21:27
dobry večer pišu ze zoufalstvi i kdyžnevim proč stejně nenapišete mame 4 děti muj tatinek zewmřel vic jak před rokem brstt r dostal penize z dědictvi když se prodal bytikdyž byt měkl bytmuj atedmědalnaexekuci že nedostal nic a on žadna rodina zloděj a matka si ho pěstuje a když bratr někoho okrade ma matkaargumenty a mam zajem dal mědo exekucenemam napravnikajde s tim něco dělat děkuji
klaudia 06.11.2017 14:09:47
Pane klima prosim vas o pomoc nez se stane velke nestesti!PROSIIM.704005152
Hartig 23.11.2017 11:38:49
Zdravím,to tu SAPU ma opraudu tak tvdě obšancuvanou že se tom mužou dit tak hroné podvody že ani policie a ani celníci jím nesmějí jít pod záky,včetně Holešovické tršníce,tam se pere tak ve velkém že by to muselo být na zauření,parkrát sem tam byl,ato se člověk až diví jak ty rákosníci jsu oprsklí,to se to skupovávájí nemovitosti když se kšeftuje ve velkém s falzi potažmo konopí,nikdo do toho nechce a ani zřejmě nebude vrtat,s pozdravem D.Hartig
Zdenka Roubalová 29.11.2017 11:46:11
Dobrý den. mám pro vás velmi zajímavý příběh ohledně hledání zaměstnání .tel .č. 603293761 S pozdravem Roubalová Zdeňka
Marek Vecko 02.12.2017 13:47:26
Vážený pane Klímo, měl bych pro Vás příběh, který v současné době prožívám a který bych až doposud nevěřil, že může v naší společnosti nastat. Pouze v krátkosti se pokusím vyjádřit podstatu věci: "Stal jsem se vlastníkem nemovitosti na základě kupní smlouvy uzavřené s insolvenčním správcem Žižlavský, advokátní kancelář s.r.o. Praha se zápisem do katastru nemovitostí ke dni 25. 11. 2016. Okresní soud v Českém Krumlově rozhodl rozsudkem o vyklizení nemovitosti původní vlastnicí, která je v insolvenčním řízení s částkou 10 milionu dluhu. Za přítomnosti policie mi byla nemovitost předána. Přesto docházelo neustále k vnikání původní vlastnice do přilehlých objektů v nemovitosti, které opatřila svými zámky a na pozemky kolem nemovitosti. Protože bydlím 250 km od dané nemovitosti, dozvěděl jsem se dne 1. 12. 2017, že do nemovitosti se násilně dostala původní vlastnice se svojí dcerou. Obě udávají, že dcera původní vlastnice má k nemovitosti nájemní smlouvu, která prý byla úřady pominuta. Přesto, že v řízení u okresního soudu tuto věc původní vlastnice uvedla poprvé (v kupní smlouvě a znaleckém posudku výslovně prodávající fa Žižlavský uvádí, že na nemovitosti nevázne nájemní smlouva), soud dal možnost takovou smlouvu doložit a to v dané lhůtě. Smlouva doložena nebyla a soud rozhodl v můj prospěch. Včera tj. 1. 12. 2017 jsem uvědomil místní policii v Kaplici, že objekt obsadila bývalá vlastnice nemovitosti a bylo mi policií sděleno, že má nájemní smlouvu a tedy nemohou nic činit. Případ již přes rok řeší kriminální policie, neboť jsem podal trestní oznámení na původní majitelku a do dnešního dne mi nebylo nic z jejich strany sděleno, rozsudkem okresního soudu se neřídí a ve věci obsazení mého majetku, za který jsem vydal nemalé peníze a platím energie spotřebovávané nyní cizí osobou, která násilím obsadila můj majetek. Sám jsem osoba bezúhonná, samostatně se živící a nikdy jsem neměl, tak jak si můžete zjistit, problémy se zákonem. Pokud by Vás můj příběh zaujal, budu rád, když se i veřejnost dozví, jaká je provázanost a korupce naší policie a jak obyčejná koupě nemovitosti za účelem užívání může člověku změnit život.
Iva Pacesova 14.01.2018 10:03:38
Dobrý den,chtěla bych vás poprosit o kontakt na Josefa Klímu. Děkuji pacesova
Gabriela Kvasnickova 06.02.2018 19:39:14
Prosim ,mohl by jste poslat telefon na pani z maringotky ,ktera tam zije ze svym synem 15 letym ....dekuji Kvasnickova
Iva Müllerová 23.02.2018 12:01:04
Dobrý den, ráda bych zveřejnila, jak spekulativně může dojít k vyvlastnění majetku (bytové jednotky a společných částí domu a pozemku) vlastníků v rozporu se zákonem. Dále jak soudci (OS Opava, KS Ostrava) rozsuzují v rozporu se zákonem č. 72/1994 Sb. (dále jen "ZVB") také díky uzákoněné povinnosti právnické osoby SVJ po novele zák. č. 103/2000 Sb. a prostřednictvím těchto stanov, které jsou v rozporu s vlastnickým právem zaevidovaným v KN Opava. Další soudci ohledně těchto stanov, (které jsou v rozporu se zákonem) vydávají rozsudky lživé, ale především v rozporu se zákonem č. 89/2012 Sb. (dále jen "OZ"). Jedná se o soudce z KS Ostrava, VS Olomouc a NS Brno. Ani MS Praha mě nemůže pomoci, i když jsem podávala stížnosti na soudce, jediná odpověď je vždy stejná " soudci jsou nezávislí." Tak se stává, že např. u NS Brno ve stejné věci pod jinými jednacími čísly jsou rozporuplné (si protiřečí) rozsudky. Není mně jasné, podle čeho se tedy občané v ČR mají řídit, když ne podle zákonů. A jak je možné, že soudci mají takovou moc, že jejich rozsudky jsou v rozporu se zákony? Ústava neexistuje? Samotní soudci poškozují občany (neoprávněnýma exekucemi a následným prodejem bytu) a na můj dotaz mně právník odpověděl, že trestní oznámení na soudce nemohu podat. Takže jsme všichni v začarovaném kruhu a lidé nemají peníze a nervy se stále soudit a bojovat, posléze i se soudci. Když mě samotný soudce u jednání řekne, že nejsme právní stát, proto je nesmyslné podávat žaloby nebo se hájit oproti žalobám. Opravdu policie, justice, vláda již není pro občany, ale proti nim? Jak se bránit proti takovému zlu? Ráda bych tuto problematiku zveřejnila a tím pomohla i dalším lidem, kteří jsou v područí tyranů statutárních orgánů společenství vlastníků jednotek a v pod diktátem soudu (i když je právo podle ZVB a OZ na straně vlastníka). Dochází k vyvlastňování majetku jako v 50 létech. Děkuji za přečtení a snad i uveřejnění. Müllerová.
Ludva 01.03.2018 10:39:38
Dobrý den pane Klimo mám kamaráda má tetovací studio v Německu byl na procházce s přítelkyní a napadli je migranti ubránil se a ti skončili v nemocnici byl zadržen policií a po 14 dnech propuštěn že bude soud jenže teď ho další migranti napadli ve svém domě a je vnemocnici on a přitom ho hlídala policie tajne nemyslíte že by se s tímto incidentem měla seznámit veřejnost bylo by načase aby se veřejnost dozvěděla co se děje na ulici a můžou za to migranti nemecka média mlčí ale když vás napadne někdo ve svém domově to už není obyčejné přepadení kdyby jste se chtěl na to podívat tak se to odehrálo ve Wolfsburgu v Německu vím že je chabá pomoc ode mne ale si myslím že tímto útokem to ještě neskončilo a může jít o život nehledě na to že je to Český občan vím také že co se týká migrantů se nijak nezveřejňuje tak alespoň nějakou radu díky
Daniel 14.03.2018 22:49:14
Dobry den. Jsem z Hlucina okr. Opava . Je nas uz hodne, co nesouhlasi s diktakturou EU. Jako zacatek jsme zvolili otazku koureni a zhodli jsme se na tom, ze v hospode abo a v restauraci, kde se ji , tak ne. Ale my samozrejme nic neudelame. . Nemohli by jsme se setkat a udelat nejakou relaci ?To snad lidi probudi, protoze, jestli se nebudem branit, tak to bude zas jako za KSC !! Dekuji za odpoved.
Jaroslav 27.05.2018 14:24:40
Pane Klímo,sleduji Váš pořad vždy se na něj těším,ale mrzí mne,že odmítáte vyznamenání od pana prezidenta píši od pana prezidenta a ne od Zemana,je to nezdvořilost takto jej nazývat.Je to státník a ne nějaký hej počkej i když podotýkám,všichni jsme chybujíci.Na hovory si pozval pana Soukupa a ne Vás a vtom je ten háček.
MUDr Jiří Michl 27.06.2018 16:57:09
Vážený pane Klímová Kdysi jsme spolu natáčeli.Měl by jste zájem o konkrétní problematiku zdravotnictví v periferních oblastech republiky?A jestli ano,tak co si můžete dovolit zveřejnit vzhledem k horním deseti tisícům?
Marek Brett 12.07.2018 15:02:51
Dobrý den, měl bych námět na reportáž pro pana Klímu. Jedná se o velice bohatého člověka s jehož dcerou jsem. Dělá mě zle, jede v tom kriminální policie i městský úřad. Děkuji Marek Brett


Kategorie
Příbuzné články
Martina Hrubá – majitelka agentury SITL a Senior PR manager Trumpeter ČR
Martina Hrubá – majitelka agentury SITL a Senior PR manager Trumpeter ČR

19.07.2018 | Mohla být letuškou, možná i veterinářkou, ale práce v reklamním průmyslu ji zcela naplnila. ...


Jana Mrákotová – manažerka PR pro Prima FTV
Jana Mrákotová – manažerka PR pro Prima FTV

27.06.2018 | Sebevědomá žena, která už deset let působí v televizi Prima. Aktuálně se přesouvá z lifestylového ...


Johan Mádr a Ondřej Havel - moderátoři
Johan Mádr a Ondřej Havel - moderátoři

11.01.2018 | Moderátorská dvojice Johan Mádr a Ondřej Havel toho má za sebou i přes svůj věk poměrně hodně. ...


Petr Lipový – konzultant v oblasti vína, zakladatel online magazínu vineval
Petr Lipový – konzultant v oblasti vína, zakladatel online magazínu vineval

11.06.2017 | Víno je živý organizmus a stále se vyvíjí. Po otevření se potřebuje nadechnout, aby mohlo projevit ...


MVDr. Roman Vítek - koňský fyzioterapeut a stomatolog
MVDr. Roman Vítek - koňský fyzioterapeut a stomatolog

11.05.2017 | Třiapadesátiletý MVDr. ROMAN VÍTEK patří do úspěšné dostihové rodiny Vítkových. Jako jeden ...Komentáře na Facebooku