Aukční dům Dorotheum hostil členky Helas klubu


Dorotheum
07.03.2016 18:10 | redakce

Příběhy uměleckých děl a starožitností se opět protnuly se světem dámského klubu – proběhla první letošní předaukční výstava z našeho celoročního cyklu ve spolupráci s aukčním domem Dorotheum.

Setkání neslo název Akademie umění a sešly se na něm členky dámského klubu spolu s členy projektů Ocenění Českých podnikatelek, Štik českého byznysu a Exportní ceny DHL UniCredit. Hosty přivítala ředitelka pražské pobočky Mária Gálová, která je seznámila se zajímavou historií společnosti a představila přední odborníky v oblasti umění a starožitností. Kdo by si nechtěl vyslechnout fascinující příběhy uměleckých děl a jejich autorů, které jsou skryty za tajemným půvabem vystavených předmětů? Dovednost našich předků stvořila krásu, která přetrvala desetiletí i staletí, aby přinášela radost a inspiraci i nám. Investice do umění spojuje vzrušující zážitek ze samotné aukce, zhodnocení financí a umělecký zážitek. Michal Šimek, znalec na výtvarné umění společnosti Dorotheum hosty uvedl do problematiky technik prací na papíře, Miroslav Zika, znalec na užité umění společnosti Dorotheum představil některé nabízené předměty. O životě a díle Ladislava Sutnara  pohovořila Iva Knobloch, kurátorka výstav autora a přední odbornice na jeho dílo v celosvětovém měřítku.

„Vlastnictvím uměleckého předmětu získáváme na společenské prestiži a významu,“ říká ředitelka pražské pobočky Mária Gálová. „Motivací zájemců o aukce není pouze touha zhodnocovat investice, ale také kultivovat prostředí, ve kterém žijeme, a zároveň i sebe.“

Dorotheum

První na světě

Aukční síň Dorotheum je nejstarší nepřetržitě fungující aukční dům na světě a je rovněž největším ve Střední Evropě. Jeho nejvýznamnější zahraniční pobočka je v Praze.  Drží si hned několik prvenství. Kromě toho, že je ze všech poboček nejúspěšnější, byla založena jako první zahraniční pobočka domu  Dorotheum roku 1992. Založení bylo jakýmsi přátelským gestem, které mělo navázat na společnou tradici rakouského a českého národa před rokem 1918. Pražská pobočka navíc jako jediná funguje samostatně – zboží přijímá na území Čech a zároveň v Praze pořádá i aukce, a to čtyřikrát až pětkrát ročně. V Rakousku a samotné Vídni pak Dorotheum pořádá ročně na 600 aukcí.

Dorotheum

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 17 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj – a to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. S členkami se potkávají známé osobnosti českého společenského života i odborníci ze všech myslitelných oborů, které mohou zajímat všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou. Dámský klub uspořádal již přes 200 společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací, na kterých ženy získávají mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také nová blízká přátelství.

Dorotheum
Dorotheum
Dorotheum

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...