Benefiční akce FANDÍME RODINĚ v Moutnicích vynesla přes 90 tisíc korun


Moutnice
23.10.2014 14:57 | Michaela Lejsková

Velká benefiční akce „Fandíme rodině“, která se o uplynulém víkendu uskutečnila v jihomoravských Moutnicích, vynesla přes 90 tisíc korun. Výtěžek bude směřován na výstavbu charitativního, vzdělávacího a meditačního centra s kaplí Panny Marie Bolestné Nesvačilka. Akce se zúčastnila celá řada známých osobností: herci Jan Přeučil, Eva Hrušková    a Jiří Zbořil, zpěvák Martin Maxa, Miss 2010 a zpěvačka Jitka Válková, herečka a držitelka Thálie Hana Holišová, přední český model Jan Havlovic a další.

Moutnice

Kulturně společenský, tříhodinový program přilákal do moutnické Orlovny téměř pět stovek diváků, místních i přespolních. Díky vstupnému se podařilo získat devadesát tisíc korun. „Velmi si toho vážíme, především v dnešní době, kdy řada lidí, rodin má skutečně hluboko do kapsy. Po odečtení nezbytně nutných, ale relativně drobných nákladů, vznikl tento úžasný výtěžek. Všem patří veliký dík, stejně jako těm, kteří převzali záštitu nad benefiční akci, konané v rámci oslav projektu Rok rodiny,“ zhodnotil výsledek moutnický farář René Václav Strouhal.

Zúčastnění umělci byli sami akcí nadšeni a slíbili, že bude-li mladý kněz opět pořádat podobnou záležitost, opět bez nároku na honorář vystoupí.

Moutnice

 

„Páter René se stal naším přítelem, je to vzácný člověk a jsme tu kdykoli pro něho. Jsme rádi, že jsme mohli přispět svou troškou do mlýna na dobrou věc, pobavit diváky a ještě si udělat krásný podvečer,“ svěřila se herečka Eva Hrušková, která hovořila i za svého manžela a hereckého partnera Jana Přeučila.

Moutnice

Nadšená z benefice byla i držitelka Thálie, herečka brněnského divadla, hvězda nově připravovaného muzikálu Mamma Mia Hana Holišová. „Jsem moc ráda, že jsem tu dnes mohla být. Bylo to profesionálně udělané, pomohlo se dobré věci a ještě ke všemu tu byla díky otci Renému a všem zúčastněným skvělá atmosféra. Pokud budu moct, určitě příště přijedu zase,“ komentovala Holišová, která jednomu z vylosovaných diváků předala i vstupenky na prosincovou premiéru muzikálu Mamma Mia.

Moutnice

 

Součástí akce byla i malá módní přehlídka brněnského salónu Ego – Váš styl a Pánských obleků BANDI prostřednictvím modelek a modelů, včetně známého českého modela Jana Havlovice. „Bylo to malé, ale moc milé a byla skvělá atmosféra. Toho si cením nejvíce. Žádná křeč, nervy, stres, prostě pohoda a i velká legrace. To je to nejdůležitější,“ dodal model známý z řady televizních i tištěných reklam.

Moutnice

Náklady na výstavbu charitního centra s kaplí v Nesvačilce u Moutnic jsou odhadovány na zhruba 12 milionů korun. První práce byly započaty. Kdy by však mohlo centrum s kaplí, o kterou místní usilují už desítky let, stát, není zatím jasné. Lze ale předpokládat, že by stavba mohla být dokončena v řádu několika let. 

 www.moutnice.farnost.cz

Moutnice
Moutnice
Moutnice
Moutnice
Moutnice
Moutnice

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Global Money Week 2020 odkrývá program na podporu finanční gramotnosti
Global Money Week 2020 odkrývá program na podporu finanční gramotnosti

21.02.2020 | Program březnového Global Money Week 2020 (GMW) začíná nabírat konkrétnější rysy a organizátoři ...


Mlékárna Valašské Meziříčí již třetím rokem podporuje anketu Zlatý Ámos
Mlékárna Valašské Meziříčí již třetím rokem podporuje anketu Zlatý Ámos

21.02.2020 | Rovněž v letošním roce probíhá celorepubliková anketa o nejoblíbenějšího učitele České ...


Pozor na nezdravé byty! Až 90 procent novostaveb nesplňuje hygienické normy
Pozor na nezdravé byty!  Až 90 procent novostaveb nesplňuje hygienické normy

17.02.2020 | Při výběru nového bydlení lidé zvažují mnoho kritérií: od ceny a lokality přes výhled z bytu ...


Trofej Zlatý banán za příběh roku si odnesl spolek „Děti patří domů“.
Trofej Zlatý banán za příběh roku si odnesl spolek „Děti patří domů“.

23.01.2020 | Již po sedmé se včera večer rozdávaly ceny nejlépe pracujícím neziskovým organizacím v České ...


Bagstage 11/2019
Bagstage 11/2019

13.12.2019 | Backstage fotografie – produkce profesního magazínu Best of realizovaná 29. listopadu 2019 Focené ...