CBRE nově zajišťuje správu a provoz kancelářské budovy City Tower na Pankráci


City Tower
30.09.2016 15:24 | redakce

Společnost CBRE, světový lídr komerčních realitních služeb, nově získala smlouvu na správu City Tower, jedné z nejvýznamnějších kancelářských budov v Praze. CBRE poskytuje vlastníkovi budovy komplexní integrované služby, související se správou 42 tis. m2 kancelářských prostor. Kromě property managementu má na starost také technický a projektový management a zajištění exkluzivního pronájmu.

City Tower je druhou nejvyšší budovou v České republice, nabízející lukrativní kancelářské prostory třídy A, která byla dokončena v roce 2008. Nemovitost se nachází v oblíbené destinaci pankráckého hubu. Po centru Prahy tak spolu s lokalitou Budějovická tvoří jednu z nejvýznamnějších kancelářských oblastí v Praze. Toto výborně situované, nadstandardně vybavené a vysoce reprezentativní kancelářské centrum nabízí plně vybavené kancelářské prostory, možnost krátkodobého i dlouhodobého pronájmu, recepci s administrativní podporou, možnost registrace sídla společnosti a řadu dalších služeb.

Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE, uvádí:

„City Tower a její kanceláře patří jednoznačně k nejžádanějším v Praze. Získání této transakce podtrhuje poptávku ze strany institucionálních investorů po našich komplexních integrovaných službách, které zahrnují property management, project management a exkluzivní pronájem kanceláří, které tak pomohou maximalizovat přínos a možnosti této nemovitosti“.

Tomáš Jandík, člen představenstva REICO investiční společnosti České spořitelny, říká:

„City Tower je nejvyšší kancelářskou budovou v Praze, která klade vysoké nároky na profesionální správu. Od spolupráce se společností CBRE si slibujeme špičkové komplexní služby ve prospěch nájemců budovy a potažmo podílníků ČS nemovitostního fondu.“

Budova je ve velmi dobré kondici a její stávající obsazenost dosahuje 96 %. Portfolio služeb poskytovaných v rámci daného mandátu společností CBRE zahrnuje nejen property management a činnosti, které souvisí s péčí a udržováním vztahů s nájemníky, výběrem nájemného, a zajištěním oprav a údržby, až po recepční bezpečnostní služby a jiné. CBRE také zajišťuje služby project managementu.

Zuzana Klabalová, Director, Asset Services Office & Industrial společnosti CBRE, dodává:

“Získání tohoto mandátu předcházela analýza potenciálu budovy a trhu Prahy 4 jako takového. Naše nabídka tak zahrnovala komplexní a optimální řešení pro klienta. CBRE již poskytuje integrované služby pro své obchodní partnery a je velmi proaktivní v oblasti pronájmu a přejednávání nájemních smluv v pražské lokalitě  Pankrác/Budějovická.“

City Tower je ikonická již svou výškou. Díky svým dvaceti sedmi podlažím patří, v rámci lokálního realitního trhu, mezi mrakodrapy. Dříve budova Československého rozhlasu prošla moderní, kompletní rekonstrukcí a byla navržena ve vysokém technickém a designovém standardu s důrazem na bezpečnost. Současná podoba City Tower vznikla ve spolupráci s renomovaným a světově uznávaným architektem Richardem Meierem. Kromě 42 tis. m2  kancelářských podlahových ploch nabízí také 808 parkovacích míst v podzemních garážích nebo vlastní myčku automobilů. V posledním patře objektu se nachází luxusní restaurace s úžasným výhledem na Prahu.

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech

21.05.2019 | Před více než padesáti lety snila skupina inženýrů z Bedfordu ve státě Massachusetts o tom, ...


Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture
Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture

09.05.2019 | Společnost Accenture získala šest ocenění SAP Partner Excellence 2019, která se udělují nejlepším ...


Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení
Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení

06.05.2019 | Málokdo o nich mluví, ale mnoho lidí je prožívá. Profesní strachy a úzkosti jsou důležitým ...


Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec
Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec

15.04.2019 | Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ...


Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?
Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?

11.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...