CBRE nově zajišťuje správu a provoz kancelářské budovy City Tower na Pankráci


City Tower
30.09.2016 15:24 | redakce

Společnost CBRE, světový lídr komerčních realitních služeb, nově získala smlouvu na správu City Tower, jedné z nejvýznamnějších kancelářských budov v Praze. CBRE poskytuje vlastníkovi budovy komplexní integrované služby, související se správou 42 tis. m2 kancelářských prostor. Kromě property managementu má na starost také technický a projektový management a zajištění exkluzivního pronájmu.

City Tower je druhou nejvyšší budovou v České republice, nabízející lukrativní kancelářské prostory třídy A, která byla dokončena v roce 2008. Nemovitost se nachází v oblíbené destinaci pankráckého hubu. Po centru Prahy tak spolu s lokalitou Budějovická tvoří jednu z nejvýznamnějších kancelářských oblastí v Praze. Toto výborně situované, nadstandardně vybavené a vysoce reprezentativní kancelářské centrum nabízí plně vybavené kancelářské prostory, možnost krátkodobého i dlouhodobého pronájmu, recepci s administrativní podporou, možnost registrace sídla společnosti a řadu dalších služeb.

Richard Curran, Managing Director společnosti CBRE, uvádí:

„City Tower a její kanceláře patří jednoznačně k nejžádanějším v Praze. Získání této transakce podtrhuje poptávku ze strany institucionálních investorů po našich komplexních integrovaných službách, které zahrnují property management, project management a exkluzivní pronájem kanceláří, které tak pomohou maximalizovat přínos a možnosti této nemovitosti“.

Tomáš Jandík, člen představenstva REICO investiční společnosti České spořitelny, říká:

„City Tower je nejvyšší kancelářskou budovou v Praze, která klade vysoké nároky na profesionální správu. Od spolupráce se společností CBRE si slibujeme špičkové komplexní služby ve prospěch nájemců budovy a potažmo podílníků ČS nemovitostního fondu.“

Budova je ve velmi dobré kondici a její stávající obsazenost dosahuje 96 %. Portfolio služeb poskytovaných v rámci daného mandátu společností CBRE zahrnuje nejen property management a činnosti, které souvisí s péčí a udržováním vztahů s nájemníky, výběrem nájemného, a zajištěním oprav a údržby, až po recepční bezpečnostní služby a jiné. CBRE také zajišťuje služby project managementu.

Zuzana Klabalová, Director, Asset Services Office & Industrial společnosti CBRE, dodává:

“Získání tohoto mandátu předcházela analýza potenciálu budovy a trhu Prahy 4 jako takového. Naše nabídka tak zahrnovala komplexní a optimální řešení pro klienta. CBRE již poskytuje integrované služby pro své obchodní partnery a je velmi proaktivní v oblasti pronájmu a přejednávání nájemních smluv v pražské lokalitě  Pankrác/Budějovická.“

City Tower je ikonická již svou výškou. Díky svým dvaceti sedmi podlažím patří, v rámci lokálního realitního trhu, mezi mrakodrapy. Dříve budova Československého rozhlasu prošla moderní, kompletní rekonstrukcí a byla navržena ve vysokém technickém a designovém standardu s důrazem na bezpečnost. Současná podoba City Tower vznikla ve spolupráci s renomovaným a světově uznávaným architektem Richardem Meierem. Kromě 42 tis. m2  kancelářských podlahových ploch nabízí také 808 parkovacích míst v podzemních garážích nebo vlastní myčku automobilů. V posledním patře objektu se nachází luxusní restaurace s úžasným výhledem na Prahu.

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Léto Petry Janů bude tak trochu v monterkách
Léto Petry Janů bude tak trochu v monterkách

02.07.2019 | Petra Janů během roku objíždí republiku, absolvuje desítky koncertů, vystoupení a alespoň v létě ...


Léto v Prazdroji 2019 slibuje víc než filmy a hudbu
Léto v Prazdroji 2019 slibuje víc než filmy a hudbu

28.06.2019 | Letošní pivovarské léto potrvá od 4. července až do konce srpna a nabídne všechno, co patří ...


Klienti mobilních operátorů v ČR loni přenesli celkem 368 peabytů
Klienti mobilních operátorů v ČR loni přenesli celkem 368 peabytů

28.06.2019 | Zhruba 330 terabytů denně představuje denní dávku dat, které odbaví největší datacentrum v České ...


5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát
5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát

16.06.2019 | Počet osob bez práce je v České republice nejnižší za posledních dvacet dva let. Máme dokonce ...


Polovina zaměstnanců má úraz do dvou let od nástupu do nové práce
Polovina zaměstnanců má úraz do dvou let od nástupu do nové práce

16.06.2019 | Skoro každý třetí den se v Česku stane smrtelný pracovní úraz. Denně se v zaměstnání zraní ...