CEPA Expo zve studenty na Career day


expo
11.10.2016 14:21 | redakce

Na pražském Letišti Václava Havla se 18. října uskuteční Career day. Pořadatelé zvou k návštěvě všechny studenty, kteří by rádi nastartovali svou kariéru a našli si svého ideálního zaměstnavatele.

Career day proběhne v rámci konference CEPA Expo, která se v Praze koná od 18. do 20. října. Konference zaměřená na letecký průmysl sdružuje profesionály z celého světa, mezi její oficiální partnery patří mimo jiné ministerstvo dopravy i zahraničních věcí a vystoupí na ní známé společnosti jako Bombardier, Gulfstream a mnohé další.

„Na Career day zveme studenty všech programů, vůbec se nemusí jednat o technické obory. Skvělou příležitost k nastartování úspěšné kariéry na Career day najdou i studenti ekonomických nebo administrativních oborů. Zástupci zavedených leteckých firem jim poskytnou spoustu rad a doporučení a seznámí je s nevšedním oborem business aviation. A v neposlední řadě studenti získají důležité kontakty,“ říká Dagmar Grossmann, zakladatelka CEPA EXPO.

Career day na Letišti Václava Havla bude probíhat 18. 10. od 12 do 15 hodin a bude se tak vlastně jednat o první událost z programu konference CEPA EXPO. Studenti se přímo setkají se zástupci firem, často HR manažery či přímo s majiteli, a dozví se, jak si pro práci v takovém oboru vytvořit životopis, jak se ucházet o pracovní pozici či jak se stát v oboru business aviation stážistou. Zjistí ale také další zajímavosti z fungování leteckého průmyslu, jako například co obnáší práce pilota.

„Letecké společnosti uspořádání Career day velice vítají. Je běžnou praxí, že si v uvozovkách vychovají studenta a ten si ve firmě vybuduje kariéru od pozice stážisty třeba až po obchodního ředitele,“ mluví o postoji společností účastnících se CEPA Expo paní Grossmann a dodává, že i pro firmy hledající nové talenty jsou přihlášky stále otevřené.

CEPA Expo se v letošním roce bude konat opět v Praze, a to od 18. do 20. října. Třídenní konference slibuje návštěvníkům množství vylepšení, které tento vynikající profesionální event pozvednou na další úroveň. Mezi tyto inovace bude patřit i workshop EASA AIR OPS brush-up, workshop připravený ve spolupráci s RUBAA (Russian Business Aviation Association)  a Career Day, během kterého delegáti dostanou možnost setkat se a spolupracovat s budoucími leteckými profesionály.

Pro více informací prosím kontaktujte:
Antonia Lukačínová, MEDIA Tribune s.r.o.
Tel: +420 777 959 999, Email: antonia@media-tribune.com
--- doplňující informace ---
CEPA EXPO
Cyklus pravidelných veletrhů a konferencí CEPA EXPO, založený v roce 2010, je každoročním summitem profesionálů z oboru konaným v Praze. Jeho cílem je spojovat odborníky a členy CEPA a vytvořit platformu pro setkávání, sdílení know-how a informací o novinkách a trendech v oboru a samozřejmě také přispět k realizaci obchodů.
Více o CEPA EXPO na http://www.cepaexpo.com/


Organizace CEPA
Asociace pro rozvoj privátní letecké dopravy ve střední Evropě CEPA (Central Europe Private Aviation) byla založena v říjnu 2009 průkopnicí v tomto oboru, Rakušankou Dagmar Grossmann. Je neziskovou organizací, jejímž účelem je spojovat výrobce a prodejce business jetů a helikoptér, operátory, charterové brokery, servisní a výcvikové organizace, společnosti zajišťující financování, pojištění a další odborníky profesně spjaté s odvětvím soukromé letecké dopravy. Cílem organizace CEPA je zajistit vnímání soukromé letecké dopravy ve střední a východní Evropě jako důležitého a respektovaného segmentu ekonomiky, který podléhá nejpřísnějším mezinárodním standardům. Pozice předsedy asociace CEPA je obsazována respektovanými osobnostmi z oboru a podléhá pravidelné rotaci na roční bázi. Předsedy posledních tří let postupně byli Jiří Matoušek (2011), Brendan Lodge (2012), Philippe Liénard (2013) a Roger Whyte (2014, 2015).
Mise organizace CEPA:
•    Podporovat všestranný rozvoj soukromé letecké dopravy ve střední Evropě
•    Prezentovat a obhajovat zájmy jejích členů na národní, evropské i celosvětové úrovni.
•    Zprostředkovávat a usnadňovat komunikaci a transparentnost mezi společnostmi vedoucí k rostoucímu zájmu investorů v regionu střední a východní Evropy.
Dagmar Grossmann
Dagmar Grossmann se pohybuje v privátním leteckém sektoru už více než 30 let. Od roku 1991 působila ve Vídni ve společnosti Grossmann Air Service, která se od správy jednoho letounu postupně rozrůstala a vyvinula se v jednoho z hlavních lídrů na poli správy a operování letadel v Evropě.
Paní Grossmann se dlouhodobě podílí na rozvoji leteckého businessu, zabývá se poradenstvím v oblasti prodeje a správy i provozu business jetů, a to v celosvětovém měřítku. V roce 2004 založila v Praze Grossmann Jet Service, jednu z prvních společností v České republice, která se zabývá business letectvím, a dodnes v ní působí na pozici výkonné ředitelky. V roce 2015 byla společnost přejmenována na G-Jet. Dagmar Grossmann se také podílela na založení asociace CEPA, jež podporuje rozvoj business letectví ve střední Evropě.

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Léto Petry Janů bude tak trochu v monterkách
Léto Petry Janů bude tak trochu v monterkách

02.07.2019 | Petra Janů během roku objíždí republiku, absolvuje desítky koncertů, vystoupení a alespoň v létě ...


Léto v Prazdroji 2019 slibuje víc než filmy a hudbu
Léto v Prazdroji 2019 slibuje víc než filmy a hudbu

28.06.2019 | Letošní pivovarské léto potrvá od 4. července až do konce srpna a nabídne všechno, co patří ...


Klienti mobilních operátorů v ČR loni přenesli celkem 368 peabytů
Klienti mobilních operátorů v ČR loni přenesli celkem 368 peabytů

28.06.2019 | Zhruba 330 terabytů denně představuje denní dávku dat, které odbaví největší datacentrum v České ...


5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát
5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát

16.06.2019 | Počet osob bez práce je v České republice nejnižší za posledních dvacet dva let. Máme dokonce ...


Polovina zaměstnanců má úraz do dvou let od nástupu do nové práce
Polovina zaměstnanců má úraz do dvou let od nástupu do nové práce

16.06.2019 | Skoro každý třetí den se v Česku stane smrtelný pracovní úraz. Denně se v zaměstnání zraní ...