CEPA Expo zve studenty na Career day


expo
11.10.2016 14:21 | redakce

Na pražském Letišti Václava Havla se 18. října uskuteční Career day. Pořadatelé zvou k návštěvě všechny studenty, kteří by rádi nastartovali svou kariéru a našli si svého ideálního zaměstnavatele.

Career day proběhne v rámci konference CEPA Expo, která se v Praze koná od 18. do 20. října. Konference zaměřená na letecký průmysl sdružuje profesionály z celého světa, mezi její oficiální partnery patří mimo jiné ministerstvo dopravy i zahraničních věcí a vystoupí na ní známé společnosti jako Bombardier, Gulfstream a mnohé další.

„Na Career day zveme studenty všech programů, vůbec se nemusí jednat o technické obory. Skvělou příležitost k nastartování úspěšné kariéry na Career day najdou i studenti ekonomických nebo administrativních oborů. Zástupci zavedených leteckých firem jim poskytnou spoustu rad a doporučení a seznámí je s nevšedním oborem business aviation. A v neposlední řadě studenti získají důležité kontakty,“ říká Dagmar Grossmann, zakladatelka CEPA EXPO.

Career day na Letišti Václava Havla bude probíhat 18. 10. od 12 do 15 hodin a bude se tak vlastně jednat o první událost z programu konference CEPA EXPO. Studenti se přímo setkají se zástupci firem, často HR manažery či přímo s majiteli, a dozví se, jak si pro práci v takovém oboru vytvořit životopis, jak se ucházet o pracovní pozici či jak se stát v oboru business aviation stážistou. Zjistí ale také další zajímavosti z fungování leteckého průmyslu, jako například co obnáší práce pilota.

„Letecké společnosti uspořádání Career day velice vítají. Je běžnou praxí, že si v uvozovkách vychovají studenta a ten si ve firmě vybuduje kariéru od pozice stážisty třeba až po obchodního ředitele,“ mluví o postoji společností účastnících se CEPA Expo paní Grossmann a dodává, že i pro firmy hledající nové talenty jsou přihlášky stále otevřené.

CEPA Expo se v letošním roce bude konat opět v Praze, a to od 18. do 20. října. Třídenní konference slibuje návštěvníkům množství vylepšení, které tento vynikající profesionální event pozvednou na další úroveň. Mezi tyto inovace bude patřit i workshop EASA AIR OPS brush-up, workshop připravený ve spolupráci s RUBAA (Russian Business Aviation Association)  a Career Day, během kterého delegáti dostanou možnost setkat se a spolupracovat s budoucími leteckými profesionály.

Pro více informací prosím kontaktujte:
Antonia Lukačínová, MEDIA Tribune s.r.o.
Tel: +420 777 959 999, Email: antonia@media-tribune.com
--- doplňující informace ---
CEPA EXPO
Cyklus pravidelných veletrhů a konferencí CEPA EXPO, založený v roce 2010, je každoročním summitem profesionálů z oboru konaným v Praze. Jeho cílem je spojovat odborníky a členy CEPA a vytvořit platformu pro setkávání, sdílení know-how a informací o novinkách a trendech v oboru a samozřejmě také přispět k realizaci obchodů.
Více o CEPA EXPO na http://www.cepaexpo.com/


Organizace CEPA
Asociace pro rozvoj privátní letecké dopravy ve střední Evropě CEPA (Central Europe Private Aviation) byla založena v říjnu 2009 průkopnicí v tomto oboru, Rakušankou Dagmar Grossmann. Je neziskovou organizací, jejímž účelem je spojovat výrobce a prodejce business jetů a helikoptér, operátory, charterové brokery, servisní a výcvikové organizace, společnosti zajišťující financování, pojištění a další odborníky profesně spjaté s odvětvím soukromé letecké dopravy. Cílem organizace CEPA je zajistit vnímání soukromé letecké dopravy ve střední a východní Evropě jako důležitého a respektovaného segmentu ekonomiky, který podléhá nejpřísnějším mezinárodním standardům. Pozice předsedy asociace CEPA je obsazována respektovanými osobnostmi z oboru a podléhá pravidelné rotaci na roční bázi. Předsedy posledních tří let postupně byli Jiří Matoušek (2011), Brendan Lodge (2012), Philippe Liénard (2013) a Roger Whyte (2014, 2015).
Mise organizace CEPA:
•    Podporovat všestranný rozvoj soukromé letecké dopravy ve střední Evropě
•    Prezentovat a obhajovat zájmy jejích členů na národní, evropské i celosvětové úrovni.
•    Zprostředkovávat a usnadňovat komunikaci a transparentnost mezi společnostmi vedoucí k rostoucímu zájmu investorů v regionu střední a východní Evropy.
Dagmar Grossmann
Dagmar Grossmann se pohybuje v privátním leteckém sektoru už více než 30 let. Od roku 1991 působila ve Vídni ve společnosti Grossmann Air Service, která se od správy jednoho letounu postupně rozrůstala a vyvinula se v jednoho z hlavních lídrů na poli správy a operování letadel v Evropě.
Paní Grossmann se dlouhodobě podílí na rozvoji leteckého businessu, zabývá se poradenstvím v oblasti prodeje a správy i provozu business jetů, a to v celosvětovém měřítku. V roce 2004 založila v Praze Grossmann Jet Service, jednu z prvních společností v České republice, která se zabývá business letectvím, a dodnes v ní působí na pozici výkonné ředitelky. V roce 2015 byla společnost přejmenována na G-Jet. Dagmar Grossmann se také podílela na založení asociace CEPA, jež podporuje rozvoj business letectví ve střední Evropě.

KomentářeKategorie
Příbuzné články
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...


Ve kterých oborech a profesích nemají lidé perspektivní vyhlídky?
Ve kterých oborech a profesích nemají lidé perspektivní vyhlídky?

12.01.2021 | Koronavirová krize řádně zacvičila pracovním trhem. Některé obory na ni doplatily více než ...


Cukrářskému mágovi pokřtili knížku Bílá, Kopta, Bebarová, Křížková i Konvalinková
Cukrářskému mágovi pokřtili knížku Bílá, Kopta, Bebarová, Křížková i Konvalinková

10.12.2020 | Cukrářský mág Josef Maršálek, který pracoval i pro Buckinghamský palác nebo nejslavnější ...


Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech
Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech

11.11.2020 | Celkem 25 umělců se zapojilo do unikátního projektu Vlčí máky v obrazech a v rekordně krátké ...


Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!
Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!

05.11.2020 | Heidi Janků je jednou ze zpěvaček, která kvůli restritktivním opatřením v souvislosti se současnou ...