Česká republika má již druhé inovační centrum


Inovační centrum
10.02.2016 10:54 | redakce

Technologická společnost 3M otevírá v České republice již druhé Inovační centrum. Unikátní bude tím, že umožní testovat nové materiály a pracovní postupy v podmínkách reálné výroby. Vývoj zákaznických aplikací se tím ještě zrychlí.

V pořadí již druhé inovační centrum otevře v České republice technologická společnost 3M. Nabídne unikátní možnost testovat nejen materiály, ale i výrobní postupy. To vše v prostředí simulujícím reálný výrobní proces. Firmy tak mohou prostřednictvím inovačního centra 3M rychleji reagovat na poptávku zákazníků. „Doba přípravy testování aplikací se tím zkrátí, čímž zvýšíme spokojenost našich zákazníků,“ odhaduje Rudolf Melezinek, Technický ředitel, 3M Central Region.

Plocha o rozloze 350 m2 umožní testovat aplikace pro hlavní průmyslová odvětví v ČR, tedy pro automobilový průmysl a výrobu dalších dopravních prostředků, kovozpracující průmysl, energetiku a další. „Lokální inovační centra 3M jsou vybavena například stroji pro trhání, klimatickou komorou nebo různými typy průmyslových brusek. Máme zde i tzv. hlukovou kabinu, kde můžeme simulovat hlukovou zátěž, a tak pro zákazníky ověřit uživatelský komfort našich chráničů sluchu,“ potvrdil Rudolf Melezinek. Nespornou výhodou je, že 3M může díky tomuto vybavení testovat zákaznické aplikace přímo v České republice.

Typickým příkladem využití nového inovačního centra bude například vytipování optimálního produktu na broušení včetně navržení aplikačního postupu a parametrů aplikace. Stejně tak inovační centrum nabízí zázemí pro školení operátorů zákazníků 3M.

Příkladem již realizovaného úspěšného projektu je spolupráce se společností TPCA, v rámci které probíhal společný vývoj aplikací polepů dveřních sloupků. Automobilka v Japonsku se při vývoji jednoho z jejich nových modelů obrátila na zastoupení 3M v Japonsku. Společně zpracovali prvotní návrh, který jsme posléze převzali a s využitím našeho lokálního inovačního centra jsme dovyvinuli tvary fólií do výsledné sériové podoby včetně odladění aplikační technologie na straně lokálního zákazníka,“ popisuje Rudolf Melezinek. Proces návrhu řešení spočívá v digitální úpravě tvarů a následné výrobě prototypových vzorků, které se zkouší na konkrétních tvarech karoserie až do úplného odsouhlasení finální podoby zákazníkem.

První inovační centrum otevřela společnost 3M v Praze před třemi lety. Za tuto dobu umožnilo vznik osmi technických pracovních míst. „Inovační centrum pracuje ročně na více než stovce technických projektů. Pro automobilový průmysl technicky podporujeme projekty s partnerským lokálním zpracováním 3M materiálů do nového produktu. V mnoha případech jsme zkrátili přípravu vzorků či tvorbu prototypů výrobku zákazníka z týdnů na dny,“ prozradil Rudolf Melezinek. Na celém světě má 3M síť více než 53 inovačních center.

3M je přední globální technologická společnost. Její české zastoupení se řadí mezi významné partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. Cílem společnosti je ocitnout se blíže svým zákazníkům ve smyslu testování a vývoje aplikací. „Technologie a odbornost zaměstnanců 3M samy o sobě nestačí, rozhoduje konkrétní aplikace technologie u každého jednoho zákazníka. Aplikace musí splňovat nejen technické normy, ale současně i očekávání zákazníků,“ vysvětluje Rudolf Melezinek.

Prostory inovačního centra budou k dispozici i studentům, se kterými společnost 3M dlouhodobě spolupracuje. V prvním inovačním centru například hostila středoškolskou odbornou činnost.

 

O společnosti 3M

3M je přední globální technologická společnost se sídlem v St. Paul v USA. Již déle než 100 let vyvíjí inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář a domácnost. Diversifikované portfolio 3M zahrnuje přes 50 tisíc výrobků. Všechny výrobky spojuje jedna vlastnost – v daném odvětví představují inovativní řešení, které kromě důmyslnosti a efektivity podporuje udržitelnost, bezpečnost a zdraví lidí. Výrobky 3M se nabízí například pod značkami Scotch™, Post-it®, 3M™ Spofaplast®, FUTURO™, VHB™, Dual Lock™, Scotch-Brite™, Trizact™, Cubitron™, Bumpon™, 3M™ Novec™, Dyneon™, Thinsulate™, Ceradyne®, Peltor™, Speedglas™ a dalšími.

 

3M Česko, spol. s r.o. působí jako výhradní zastoupení 3M Company na českém trhu. Řadí se mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. Aktuálně jí patří 65. místo v žebříčku „Českých 100 nejlepších“ občanského sdružení Comenius. Sílu a oblibu značky 3M potvrzuje ocenění Business Superbrands 2014 v České republice. V každé oblasti činnosti 3M navazuje na 100 let působení v oblasti inovací. V Praze třetím rokem působí Inovační centrum 3M (Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací. 3M Česko, spol. s r.o. je hrdým spoluiniciátorem a generálním partnerem projektu Česká inovace, zaměřeného na podporu inovací a rozvoj transparentního a etického podnikatelského prostředí v České republice. Více informací o společnosti 3M a jejím nasazení pro inovace je k dispozici na portálech 3M.cz a 3Minovace.cz

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Léto Petry Janů bude tak trochu v monterkách
Léto Petry Janů bude tak trochu v monterkách

02.07.2019 | Petra Janů během roku objíždí republiku, absolvuje desítky koncertů, vystoupení a alespoň v létě ...


Léto v Prazdroji 2019 slibuje víc než filmy a hudbu
Léto v Prazdroji 2019 slibuje víc než filmy a hudbu

28.06.2019 | Letošní pivovarské léto potrvá od 4. července až do konce srpna a nabídne všechno, co patří ...


Klienti mobilních operátorů v ČR loni přenesli celkem 368 peabytů
Klienti mobilních operátorů v ČR loni přenesli celkem 368 peabytů

28.06.2019 | Zhruba 330 terabytů denně představuje denní dávku dat, které odbaví největší datacentrum v České ...


5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát
5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát

16.06.2019 | Počet osob bez práce je v České republice nejnižší za posledních dvacet dva let. Máme dokonce ...


Polovina zaměstnanců má úraz do dvou let od nástupu do nové práce
Polovina zaměstnanců má úraz do dvou let od nástupu do nové práce

16.06.2019 | Skoro každý třetí den se v Česku stane smrtelný pracovní úraz. Denně se v zaměstnání zraní ...