Čtvrtý ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku oznamuje vítěze


Rodinná firma roku 2015
11.11.2015 06:41 | redakce

Čtvrtý ročník soutěže Equa bank Rodinná firma roku, kterou pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), zná svého vítěze. Stala se jím společnost Komfi spol. s r.o., která je předním výrobcem jednoúčelových a polygrafických strojů. Na druhém místě se umístila firma CORK  JANOSA s.r.o., která vyrábí korkové zátky. Třetí místo získala geodetická firma HRDLIČKA spol. s r.o. Cenu veřejnosti si letos odnáší Tvarůžková cukrárna z Loštic, která se specializuje na výrobu a prodej lahůdek se specializací na tvarůžkové moučníky a další slané pochoutky. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 3. listopadu 2015 u příležitosti Dne podnikatelů České republiky

Ocenění Equa bank Rodinná firma roku 2015 se uděluje již čtvrtým rokem malému či střednímu podniku s rodinnou tradicí. O vítězi rozhoduje odborná porota složená ze zástupců Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (pořadatel), Equa bank (generální partner) a partnerů soutěže, společností LeasePlan, Deloitte Advisory a Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP). Mediálními partnerů magazínu Profit, portálu Businessinfo.cz, Českého rozhlasu Plus a Trade News. Nedílnou součástí letošního ročníku je Cena veřejnosti, ve které mohl každý podpořit některou z deseti firem z užšího výběru a zároveň vyhrát hodinky tradiční české značky PRIM. Hlasování veřejnosti se zúčastnilo 1.727 hlasujících s platnými hlasy.

Rodinná firma roku 2015

foto: AMSP ČR

„Rodinné firmy dokáží flexibilně reagovat na ekonomické výkyvy, a proto tvoří zdravé jádro hospodářství. Není divu, že tyto firmy dnes v Evropě vytváří více než polovinu HDP a představují tak důležitou součást ekonomiky. Jedním z úkolů soutěže je představovat vzory a ukazovat na úspěšné příběhy. Já osobně mám vždy velkou radost z rozličných příkladů v rodinných firmách, které každoročně najdeme. Jejich význam totiž bezesporu roste,“ uvedl Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP ČR, která soutěž každoročně vyhlašuje.

Vítěze soutěže Equa bank Rodinná firma roku 2015 vybrala odborná porota na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jako je například růst obratu v posledních pěti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání, politika sociální odpovědnosti a celkový podnikatelský příběh.

„Do soutěže se nám opět přihlásily desítky rodinných firem a bylo těžké mezi nimi najít vítěze, protože za všemi přihlášenými společnostmi stojí tvrdá práce a inspirativní životní příběh. Po dlouhém rozhodování porota vybrala firmu Komfi, a to nejen na základě ekonomických kritérií, ale také ocenila neutuchající úsilí, s jakým se majiteli firmy podařilo z malé firmy v panelákovém bytě a jedním počítačem pořízeným za naspořené peníze vypracovat na předního výrobce jednoúčelových a polygrafických strojů. Porota ohodnotila také zapojení celé rodiny do podnikání,“ objasnil volbu poroty Luboš Janoušek, ředitel prodeje segmentu malých a středních podniků Equa bank.

 „Druhé místo přisoudila porota společnosti CORK JANOSA. Firma dosáhla výrazných úspěchů u nás i v Evropě. Své korkové uzávěry dodává malým odběratelům, díky svým kvalitám však zásobuje i velkoodběratele,“ vysvětluje volbu poroty Jakub Kostrba, Segment Manager SME LeasePlan.

„Třetí místo obsadila geodetická firma HRDLIČKA, u které jsme ocenili neutuchající píli při zdokonalování podniku. Otec se synem dokázali za téměř 25 let vybudovat stabilní firmu, která v současné době zaměstnává 140 lidí a vyvinula řadu webových a mobilních řešení,“ uvádí Jakub Hájek, advokát v Ambruz & Dark Deloitte Legal a člen týmu Deloitte Private, který poskytuje poradenské služby soukromým vlastníkům a rodinným firmám.

„Všechny tři rodinné firmy vyhrály oprávněně. Vynaložily mnoho času i úsilí na to, aby se dostaly tam, kde jsou. Takových společností bychom si měli vážit a inspirovat se jimi,“ dodává Hana Potměšilová, ředitelka NFOZP.

Rodinná firma roku 2015

foto: AMSP ČR

 

1. místo Komfi spol. s.r.o.

Rodinná firma fungující přes 20 let dnes zaměstnává téměř 200 lidí. Komfi vyrábí jednoúčelové a polygrafické stroje, které prodává po celém světě.

„První místo v soutěži Equa bank Rodinná firma roku je velkou odměnou nejen pro naši rodinu, ale i pro všechny zaměstnance, kteří se na úspěchu firmy podílejí. Jsme rádi, že tato soutěž oceňuje české firmy nejen za jejich výsledky, ale hodnotí jejich celkový podnikatelský přístup a týmovou práci,“ říká Jana Slováková, marketingová ředitelka KOMFI.

2. místo CORK JANOSA s.r.o.

Společnost soustředící se na výrobu korkových uzávěrů své produkty dodává zákazníkům po celé Evropě. Za rok CORK – JANOSA vytvoří kolem 70 milionů zátek.

3. místo HRDLIČKA spol. s.r.o.

Firma se řadí mezi přední české geodetické společnosti, hlavním předmětem podnikání je geodézie v nejširším slova smyslu. Z malé geodetické kanceláře se rozrostla na společnost působící na celém území ČR s 11 pobočkami.

 

Cenu veřejnosti získala Tvarůžková cukrárna

Vítězem hlasování veřejnosti se letos stala Tvarůžková cukrárna, která získala více jak čtvrtinu všech hlasů (26 %).

Tvarůžková cukrárna vznikla v roce 2009, kdy si manžele Poštulkovi a jejich dcery otevřeli vlastní prodejnu s lahůdkami v Lošticích. Vytváří zde vlastní produkty, které jsou na trhu zcela jedinečné. Recepty si vymýšlí sami a základem je vždy příjemná chuť a tradiční lokální suroviny. Tvarůžková cukrárna nabízí 15 druhů vlastních zcela originálních moučníků, jež vždy spojují chuť Olomouckých tvarůžků a jsou originální slanou pochoutkou k pivu nebo vínu.

„Cesta k založení nové tradice v podobě Tvarůžkové cukrárny nebyla jednoduchá. Proto si velmi vážíme Ceny veřejnosti. Je to ocenění každodenní práce naší rodiny i zaměstnanců. Pro mě důkaz, že práce v rodinné firmě má smysl,“ říká Blanka Poštulková, dcera zakladatelů a spolumajitelka Tvarůžkové cukrárny.

Rodinná firma roku 2015

foto: AMSP ČR

Rodinná firma roku 2015
Rodinná firma roku 2015
Rodinná firma roku 2015

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech
Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech

11.11.2020 | Celkem 25 umělců se zapojilo do unikátního projektu Vlčí máky v obrazech a v rekordně krátké ...


Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!
Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!

05.11.2020 | Heidi Janků je jednou ze zpěvaček, která kvůli restritktivním opatřením v souvislosti se současnou ...


Herečka Eva Hrušková vydala Motivační diář 2021 plný úspěšných žen!
Herečka Eva Hrušková vydala Motivační diář 2021 plný úspěšných žen!

04.11.2020 | Představte si, že vám osud dovolí prožít za jediný rok všechna nesplněná přání. Stát se ...


Přihlaste svou technologii do soutěže Digital Promotion 4.0
Přihlaste svou technologii do soutěže Digital Promotion 4.0

30.10.2020 | Ministerstvo průmyslu a obchodu a agentura CzechInvest ve spolupráci s agenturou CzechTrade a s podporou ...


Nový klip Lenky Nové je křehkou náplastí na dnešní dny
Nový klip Lenky Nové je křehkou náplastí na dnešní dny

30.10.2020 | I přes velmi těžké podmínky, které doléhají také na celý kulturní svět, se Lenka Nová rozhodla ...