Hitem léta jsou chladící vesty a podložky pro psy


chladící podložka pro psa
07.08.2016 19:37 | redakce

Letošní léto opět zaplavily tropické teploty. Horko ale nesnášejí špatně jen lidé, ale i zvířata. Zatímco volně žijící tvorové se před sluncem snadno ukryjí v noře nebo v lese, domácí mazlíčci takovou možnost nemají. Trendem se tak staly chladící vesty a podložky, které šetrně ochladí psí tělo.

 

Psí termoregulace se od lidské liší

Psi se s letními horky nedokáží vyrovnat tak dobře jako lidé. Mají totiž odlišnou tělesnou termoregulaci, narozdíl od člověka postrádají potní žlázy a nemohou tedy snižovat vnitřní horkost pocením. Tím pádem snadno dochází k přehřátí organismu. To je zdraví bezpečné, v některých případech dokonce život ohrožující. Vedra nejčastěji trápí obézní psy, psí seniory, štěňata, psy trpící srdečními či jinými chorobami, ale i psy, kteří mají zkrácenou čelist nebo hustou srst. Majitelé se tak tradičně snaží své psy ochladit způsoby, které jsou však většinou nepříjemné, ale i nebezpečné.

Ovšem i přes veškeré úsilí a péči se může stát, že se pes v mimořádně horkých dnech přehřeje. „Zvýšená poptávka je proto letos po chladících vestách a podložkách pro psy, které samostatně regulují tělesnou teplotu zvířete, stabilizují ji na optimum a zároveň působí šetrně a dlouhodobě. Majitelé se díky tomu nemusí obávat, že by svému mazlíčkovi při snaze pomoci ublížili, vysvětlila Kateřina Raždíková, majitelka e-shopu BeCyDog.cz, který nabízí širokou paletu chovatelských potřeb pro psy včetně chladících pomůcek.

 

Vesta funguje na principu vypařování

Chladící podložky i vesty mají přitom prakticky totožný účinek. Starají se o to, aby se pes cítil snesitelně při pobytu v chládku i na slunci.

Chladící vesta ochladí psa na krku, zádech a hrudníku, což jsou pro stabilizaci tělesné teploty organismu nejdůležitější místa. Vestu může mít pes na sobě po celý den, nebrání mu totiž v žádném pohybu. Primárně se proto hodí k aktivitám provozovaným vně stínu, například při intenzivním tréninku na cvičišti nebo při dlouhém cestování. Vestu lze snadno nastavit podle tělesných dispozic psa a umožňuje také připnutí vodítka.

Aby vesta fungovala, stačí ji na několik minut namočit do chladné vody nebo ji postříkat hadicí. „Obleček pracuje na principu vypařování, které psa chladí a udržuje jeho přirozenou teplotu. Aby se ovšem pes nezapařil, je důležité před obléknutím vestu dobře vyždímat. Jak dlouho bude vesta fungovat, vždy záleží na počasí a velikosti psa, uvedla Kateřina Raždíková.

 

Podložka je skladná a chladí sama od sebe

Chladící podložku zase oceníte především při pobytu doma nebo na cestách. Je to praktický pomocník, kterého snadno rozložíte na podlaze a jehož si pes může užít podle vlastní chuti a potřeby. O chladící efekt se stará speciální gel, kterým jsou podložky naplněny a který účinkuje po několik hodin. Ten začíná pracovat při fyzickém kontaktu s tělem psa. Výhodou je, že chladí automaticky, takže není zapotřebí zapojit podložku do elektřiny ani ji nejdříve zchladit vodou. Na trhu existují různé velikosti podložek, záleží vždy na velikosti plemene psa.

Ani podložka, ani vesta přitom nechladí „nebezpečným” způsobem. To znamená, že chlad je pro zvíře příjemný a nepodepisuje se negativně na jeho zdraví, jako například ledová dlažba v chodbě, na které psi v létě rádi leží a která může způsobit nepříjemný zánět močového měchýře. Veškeré chladící pomůcky naleznete v internetovém obchodě www.becydog.cz.

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Nová opona pro Státní operu je před dokončením!
 Nová opona pro Státní operu je před dokončením!

30.08.2019 | Státní opera v rámci rozsáhlé rekonstrukce dostane novou oponu. V průběhu posledních dvou let ...


Řemeslníků ubývá, dočkáme se vzkříšení učňovského školství?
Řemeslníků ubývá, dočkáme se vzkříšení učňovského školství?

30.08.2019 | Že je řemeslníků v České republice nedostatek, a spíše jich ubývá, je známý fakt. To se ...


Nejčastější příčinou závažných pracovních úrazů je špatně odhadnuté riziko
Nejčastější příčinou závažných pracovních úrazů je špatně odhadnuté riziko

29.08.2019 | Podle zprávy o pracovní úrazovosti v České republice za rok 2018, kterou každoročně zpracovává ...


Zdravotnické organizace zavádějí nové technologie
Zdravotnické organizace zavádějí nové technologie

28.08.2019 | Aby byly zdravotnické organizace schopné poskytovat účinnou a vhodnou péči, musí zvládnout nově ...


Robotizace pracovních pozic: kterým profesím zvoní umíráček?
Robotizace pracovních pozic: kterým profesím zvoní umíráček?

27.08.2019 | Pokladní v supermarketech, poštovní doručovatelé, řidiči metra či administrativní pracovníci. ...