Honda si zachovala tvář a současně oslňuje robusností SUV novu řadou HR-V modelu


Honda
23.06.2016 08:26 | redakce

Konstruktéři Honda stručně shrnuli designovou koncepci zcela nového modelu HR-V jako „fúzi dynamiky a důkladnosti“. Tato koncepce si kladla za cíl zkombinovat eleganci a plynulost kupé s užitností a silou SUV.

„Řešením byla kombinace vysokého vozidla a robustnosti, což jsou typické atributy SUV, a nové emocionální úrovně,“ říká pan Masaki Kobayashi, vedoucí projektu pro styling HR-V. „Proto jsme přišli s koncepcí karoserie, která vyjadřuje „emocionalitu a robustnost“. Interiér je zosobněním „soukromé kabiny a rozpínavosti“. Chtěli jsme sloučit protiklady a vytvořit něco nového.“

Honda

Zcela nový model HR-V se zrodil z odhodlání představit opravdovým lidem a opravdovým rodinám něco nového a převratného. Model HR-V má profil kabiny kupé s mohutnou přídí a výrazně tvarovaným podvozkem. Společně s jemnými povrchovými detaily vytvářejí osobitý vzhled s emočním nábojem. Ten zapůsobí na cílovou skupinu zákazníků, která klade důraz na styl a praktičnost.

Honda

Na silnici překypuje nový model HR-V jedinečnou a sebevědomou identitou a charakteristický tvar křídla na čelní straně karoserie jasně odkazuje na rodinnou tradici značky Honda. Černá barva přední mřížky symbolizuje houževnatost a neohroženost.

Tvar karoserie HR-V, který připomíná kupé, má dynamický a sportovní vzhled. Doplňují jej kličky zadních dveří „skryté“ v zadním sloupku. Výrazné a ostře definované linie procházejí celou délkou karoserie a dávají modelu HR-V cílevědomý a dopředu směřující výraz. Vytvářejí pocit pohybu a dynamiky, i když vozidlo stojí.

Konstruktéři Honda se rovněž snažili, aby nový model HR-V přesvědčivě odrážel svou robustnost. Hluboce profilované podvozkové panely a výrazné vodorovné linie předního a zadního nárazníku svědčí o tuhosti, pevnosti a stabilitě na vozovce, jimiž se vyznačují větší SUV.

Honda

Model HR-V vnáší do crossoverového segmentu špičkový aerodynamický výkon. Tři kryty podvozku (pod motorem, předními a zadními dveřmi) přispívají k hladkému a optimálnímu proudění vzduchu a k nižší spotřebě. Rovněž lépe chrání kabinu před hlukem. V oblasti aerodynamiky se vývoj soustředil na optimalizaci předního a zadního aerodynamického vztlaku, aby se dále zvýšila stabilita vozu při vysokých rychlostech.

Honda

Pan Kobayashi dodává: „Velmi se nám líbí dynamický tvar karoserie, vysoká kvalita ploch a sofistikované detaily, které nikterak neruší.“ „Mohu prozradit, že když jsme s kolegy poprvé spatřili sestavený prototyp vozu, cítili jsme hrdost. Zvláště proto, že jsme u tohoto nového vozu dokázali splnit naše cíle. Věřím, že díky své eleganci bude model HR-V vypadat v každé situaci přitažlivě a zároveň robustně.“

Honda

Zcela nový model HR-V bude od začátku prodeje k dispozici ve čtyřech metalických (Brilliant Sporty Blue, Alabaster Silver, Modern Steel, Ruse Black) a třech perleťových (Morpho Blue, Crystal Black, White Orchid) barvách a rovněž v základní odstínu Milano Red. Nové odstíny Ruse Black a Morpho Blue jsou k dispozici výhradně u tohoto nového modelu HR-V.

 

Honda
  • Jedinečný styling kupé dává novému HR-V emoční náboj
  • Linie na boční straně karoserie a dopředu směřující konstrukce zdůrazňují hbitost
  • Charakteristický tvar křídla na čelní straně karoserie jasně odkazuje na rodinnou tradici značky Honda
  • Dynamický profil se sportovním prosklením a skrytými kličkami zadních dveří
  • Špičková a hladká aerodynamika

Více: www.honda.cz

Honda
Honda
Honda
Honda
Honda
Honda
Honda
Honda

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra
Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra

13.11.2019 | Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz, ...


Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group
Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group

13.11.2019 | Úspěšné hotelové uskupení Le Hotels Group, patřící mateřské společnosti Le-Investment spol. ...


Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události
Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události

11.11.2019 | Tradiční světoznámá italská společnost Baldinini slaví v Praze v roce 2019 hned dvě velké události. ...


Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?
Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?

11.11.2019 | Po déle než roce praktikování obecného nařízení k ochraně osobních údajů už můžeme na ...


Průzkum ukazuje, že společnostem, které se přizpůsobují technologickým inovacím, rostou výnosy
Průzkum ukazuje, že společnostem, které se přizpůsobují technologickým inovacím, rostou výnosy

05.11.2019 | Rozsáhlý průzkum Systémy budoucnosti (Future Systems), který provedla společnost Accenture, odhaluje ...