Honda si zachovala tvář a současně oslňuje robusností SUV novu řadou HR-V modelu


Honda
23.06.2016 08:26 | redakce

Konstruktéři Honda stručně shrnuli designovou koncepci zcela nového modelu HR-V jako „fúzi dynamiky a důkladnosti“. Tato koncepce si kladla za cíl zkombinovat eleganci a plynulost kupé s užitností a silou SUV.

„Řešením byla kombinace vysokého vozidla a robustnosti, což jsou typické atributy SUV, a nové emocionální úrovně,“ říká pan Masaki Kobayashi, vedoucí projektu pro styling HR-V. „Proto jsme přišli s koncepcí karoserie, která vyjadřuje „emocionalitu a robustnost“. Interiér je zosobněním „soukromé kabiny a rozpínavosti“. Chtěli jsme sloučit protiklady a vytvořit něco nového.“

Honda

Zcela nový model HR-V se zrodil z odhodlání představit opravdovým lidem a opravdovým rodinám něco nového a převratného. Model HR-V má profil kabiny kupé s mohutnou přídí a výrazně tvarovaným podvozkem. Společně s jemnými povrchovými detaily vytvářejí osobitý vzhled s emočním nábojem. Ten zapůsobí na cílovou skupinu zákazníků, která klade důraz na styl a praktičnost.

Honda

Na silnici překypuje nový model HR-V jedinečnou a sebevědomou identitou a charakteristický tvar křídla na čelní straně karoserie jasně odkazuje na rodinnou tradici značky Honda. Černá barva přední mřížky symbolizuje houževnatost a neohroženost.

Tvar karoserie HR-V, který připomíná kupé, má dynamický a sportovní vzhled. Doplňují jej kličky zadních dveří „skryté“ v zadním sloupku. Výrazné a ostře definované linie procházejí celou délkou karoserie a dávají modelu HR-V cílevědomý a dopředu směřující výraz. Vytvářejí pocit pohybu a dynamiky, i když vozidlo stojí.

Konstruktéři Honda se rovněž snažili, aby nový model HR-V přesvědčivě odrážel svou robustnost. Hluboce profilované podvozkové panely a výrazné vodorovné linie předního a zadního nárazníku svědčí o tuhosti, pevnosti a stabilitě na vozovce, jimiž se vyznačují větší SUV.

Honda

Model HR-V vnáší do crossoverového segmentu špičkový aerodynamický výkon. Tři kryty podvozku (pod motorem, předními a zadními dveřmi) přispívají k hladkému a optimálnímu proudění vzduchu a k nižší spotřebě. Rovněž lépe chrání kabinu před hlukem. V oblasti aerodynamiky se vývoj soustředil na optimalizaci předního a zadního aerodynamického vztlaku, aby se dále zvýšila stabilita vozu při vysokých rychlostech.

Honda

Pan Kobayashi dodává: „Velmi se nám líbí dynamický tvar karoserie, vysoká kvalita ploch a sofistikované detaily, které nikterak neruší.“ „Mohu prozradit, že když jsme s kolegy poprvé spatřili sestavený prototyp vozu, cítili jsme hrdost. Zvláště proto, že jsme u tohoto nového vozu dokázali splnit naše cíle. Věřím, že díky své eleganci bude model HR-V vypadat v každé situaci přitažlivě a zároveň robustně.“

Honda

Zcela nový model HR-V bude od začátku prodeje k dispozici ve čtyřech metalických (Brilliant Sporty Blue, Alabaster Silver, Modern Steel, Ruse Black) a třech perleťových (Morpho Blue, Crystal Black, White Orchid) barvách a rovněž v základní odstínu Milano Red. Nové odstíny Ruse Black a Morpho Blue jsou k dispozici výhradně u tohoto nového modelu HR-V.

 

Honda
  • Jedinečný styling kupé dává novému HR-V emoční náboj
  • Linie na boční straně karoserie a dopředu směřující konstrukce zdůrazňují hbitost
  • Charakteristický tvar křídla na čelní straně karoserie jasně odkazuje na rodinnou tradici značky Honda
  • Dynamický profil se sportovním prosklením a skrytými kličkami zadních dveří
  • Špičková a hladká aerodynamika

Více: www.honda.cz

Honda
Honda
Honda
Honda
Honda
Honda
Honda
Honda

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...