Kancelářské prostory patří k vysoce poptávaným


CBRE
11.04.2016 18:40 | redakce

Společnost CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, zaznamenává v letošním roce vysokou poptávku po kancelářských prostorech, která navazuje na rok 2015, kdy byla historicky nejvyšší poptávka po kancelářských prostorech a nemovitostech na lokálním trhu. Nejsilnějším byl poslední kvartál loňského roku. Důraz je zároveň kladen na zajištění výhodných podmínek pro nájemce, jejichž úroveň taktéž vzrostla. Pro firmy, jež uvažují o nových kancelářských prostorech či rozšíření stávajících, je stále velmi vhodné období.

Stabilní ekonomická situace a silné makroekonomické ukazatele mají pozitivní dopad na růst národního hospodářství  i hospodaření lokálních podnikatelských subjektů. Právě pozitivní tržní vývoj umožňuje firmám zaměřit se na svůj rozvoj, dále investovat do svých zaměstnanců  i pracovního prostředí. V posledních letech byla dokončena řada developerských kancelářských projektů nejen v Praze, ale po celé České republice. Velká část nových kancelářských budov již disponuje certifikáty LEED nebo BREEM, kvalifikovaně hodnotících míru trvale udržitelné stavby a značný důraz je kladen také na ekologickou stránku stavby. Vysoká kvalita nabízených kancelářských prostor a budov, která v posledním roce výrazně vzrostla, je v podstatě  tržní podmínkou a její standard se i nadále zvyšuje. Zákazníci očekávají nejen vysokou úroveň budovy a interiérů, ale důležité jsou také nízké provozní náklady a dobrá dostupnost.

Nejvyšší poptávka je stále po kvalitních a lukrativních kancelářích v centrech města. I přes růst poptávky aktuálně pronajímatelé nabízejí svým klientům velmi dobré nájemní i cenově výhodné podmínky. Je tedy nejvhodnější doba pro změnu kanceláří.

 

Katka Wojtusiak, Head of Office Agency společnosti CBRE:

„Firmy začaly expandovat a rozšiřovat své stávající prostory. Zájem jsme zaznamenali převážně v IT sektoru. Vedoucí pracovníci si již plně uvědomují vliv pracovního prostředí na výkonnost zaměstnanců, a proto chtějí zlepšovat kvalitu svých kanceláří, k čemuž mají aktuálně skvělé podmínky. Kromě toho jsme zaznamenali nové příchozí firmy.“

Výhodné podmínky pro nájemce se pozitivně odráží i na poptávce celého trhu. Nejvyšší poptávka po kancelářských prostorech byla zaznamenána v posledním čtvrtletí loňského roku. Veškeré nájemní transakce, tzv. „take-up“, uzavřené v uvedených třech měsících, představují celkovou nájemní plochu 105 900 m2, čímž došlo k dosažení rekordní úrovně 272 900 m2 za celý rok 2015.

Při výběru nových kanceláří je nutné zohlednit řadu faktorů a samotný proces stěhování je dlouhodobým a relativně náročným procesem. Zajištění opravdu výhodných podmínek obvykle není možné pomocí vlastních interních zdrojů. Stále více firem využívá služeb komerčního realitního agenta. Pro zahraniční společnosti je to běžným standardem. Díky komplexní znalosti trhu dokáže zastupující realitní poradce vyjednat nejen významně lepší nájemní a smluvní podmínky u vlastníků i developerů, ale také celý proces vyhledávání systematicky strukturovat a zefektivnit, čímž šetří klientům čas a další náklady. V ceně zastupování je vždy i analýza současného stavu a základní návrh dispozice pro vybrané finální projekty.

 

KONTAKT:

 

Ivona Novotná

Tel: +420 731 889 963

Email: ivona.novotna@cbre.com

 

CBRE News-  Facebook

CBRE Czech Republic Linkedin, Twitter

CBRE Zasedačka roku! – Facebook

 

O CBRE

 

CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2015). S přibližně 70 000 zaměstnanci slouží majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 400 poboček po celém světě. Společnost CBRE poskytuje strategické poradenství a realizaci prodeje a pronájmu všech typů nemovitostí, služby pro firmy, správu nemovitostí, oceňování nemovitostí, developerské služby, správu investic a výzkum. S téměř 400 zaměstnanci CBRE v České republice spravuje téměř 200 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,2 mil. m2. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz.

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...