Karel Roden se dočkal voskové figuríny v pražském muzeu Grévin


Karel Roden, Grévin
02.04.2015 23:39 | redakce

S veřejnosti nedostupným ženským idolem, akčním hrdinou a hollywoodským zloduchem Karlem Rodenem se od dubna můžete kdykoliv potkat a dokonce se s ním i kdykoliv vyfotit. Do rozvětvené rodiny v legendárním Muzeu Grévin v úterý přibyla Karlu Rodenovi                                 k nerozeznání podobná socha z vosku, jejíž výroba stála přes 1 milion korun. 

Návštěvníci Muzea Grévin v Celetné ulici se mohou od 1. dubna 2015 setkat s jednou z největších českých filmových hvězd současnosti, která si zahrála s Robertem de Niro nebo s Mr. Beanem. „Karel Roden jako světově známý český herec na sebe poutá velkou pozornost, i proto mezi osobnosti Muzea Grévin stoprocentně patří,“ tvrdí Daniela Pedret, ředitelka pro marketing a komunikaci.

Karel Roden, Grévin

 

Karel Roden tak rozšířil unikátní kolekci více než 80 figurín nejvýznamnějších osobností českého i světového šoubyznysu, kultury i historie. Nového kolegu přivítají nejen slavní herci Vlasta Burian a Vladimír Menšík, ale také spisovatel Karel Čapek nebo voják Švejk v sugestivním prostředí intelektuální prvorepublikové kavárny ve třetím patře muzea Grévin. 

Jeho voskovou figurínu tvořil v Paříži tým 15 umělců. Aby byly Rodenovy rysy k nerozeznání od originálu, použili tvůrci nejmodernější skenovací technologie a počítačové 3D modelování. „Karel Roden „zabral“ profesionálům v Paříži zhruba šest měsíců práce. Každý detail prostě musí být perfektní. Výsledkem je socha k nerozeznání od originálu,“ uvedla Daniela Pedret. 

Sám herec do procesu výroby sochy zasahoval s perfekcionismem sobě vlastním. „S výsledkem byl, myslím, spokojen, poslední změny na základě jeho připomínek nebyly zásadního charakteru, běžný návštěvník by rozdíl asi nepostřehl,“ podotkla k dokončení voskového dvojníka Karla Rodena Daniela Pedret. 

Expozice Muzea Grévin je umístěna v pražské Celetné ulici. Úchvatné muzeum, které navrhl francouzský designér Julien Bertevas, nabízí skvělou zábavu, osobní setkání s 80 světovými velikány, interaktivní hry a multimediální prezentace. Rozkládá se na 3000 metrech čtverečních na třech patrech a o vytvoření působivé atmosféry se zde stará čtyři sta světel. 

Muzeum Grévin, které si Prahu vybralo ke své světové expanzi jako první město po Paříži a Montrealu, otevřelo loni v květnu. Od té doby jeho popularita prudce roste: každým dnem očekává 100 000. návštěvníka. „Lidé se chtějí bavit: chtějí propracovanou iluzi prostředí, chtějí interaktivní zábavu a chtějí zážitek bez omezení a zákazů,“ dodává Daniela Pedret.

Karel Roden, Grévin

 

„Naše voskové osobnosti nejsou za sklem: můžete se s nimi vyfotit, poměřit si ramena nebo je třeba obejmout.“Pro 100 000. návštěvníka připravilo Muzeum Grévin věcné ceny v hodnotě 7000 korun. A protože na významný svátek nemá mít nikdo smůlu, zajímavý dárek si odnesou také hosté s pořadovými čísly vstupenek 99 999 a 100 001.

Odhalení sochy Karla Rodena se zúčastnila řada známých osobností. Slavnostním uvedením herce do muzea provázela moderátorka Jolana Voldánová, která zde svou vlastní sochu téměř rok má a vedle níž Roden v „prostředí pražské kavárny“ Grévinu stojí.

Kmotry byli herci Jan Přeučil, který herce učil na škole a prozradil, že už tehdy byl Roden velmi plachý, ale velmi talentovaný herec.

Karel Roden, Grévin

 

Dále moderátorka Marie Tomsová, herec a bavič Jiří Werich Petrášek, Rodenův kolega ze Studia Dva herec Ondřej Sokol, herec a imitátor Petr Martinák, stylista a vizážista Kája Pavlíček, cvičitelka Hanka Kynychová, moderátor Petr Martinák, zpěvák, finalista SuperStar Martin Šafařík

Ti všichni soše popřáli hodně obdivovatelů, stejně jako samotnému Karlu Rodenovi a hodně zajímavých rolí a úspěchů. Všem se socha, která je nesmírně věrohodná a doslova „jen promluvit“ velmi líbila. A mnozí na první pohled nevěřili, že v sále muzea nestojí živý herec. Návštěvníci sami se mohou přesvědčit o tom, jak socha Karla Rodena na ně bude působit.

Karel Roden, Grévin

Karel Roden (52) držitel Českého lva a Ceny Alfréda Radoka, působil po absolvování DAMU v Divadle na Vinohradech, odkud odešel v r. 1988 do Činoherního studia v Ústí nad Labem. Posléze působil i na dalších scénách (Národní divadlo, Divadlo Na zábradlí, Labyrint, Divadlo na Starém Městě). Cenu Alfréda Radoka dostal za postavu Bruna v komedii Velkolepý paroháč (Divadlo v Dlouhé).

Natočil celou řadu českých filmů, mezi ty nejúspěšnější patří Čas sluhů, Král Ubu, Kuře melancholik, Habermannův mlýn, v nedávné době pak Lidice nebo Fotograf. Českého lva získal za hlavní roli ve filmu Hlídač č. 47. Postupně se rozšiřovala  i jeho zahraniční filmografie - na kontě má mj. snímky 15 minut (s Robertem De Niro, který si ho pro tento film sám vybral), Neprůstřelný mnich, Bournův mýtus a také komedii Prázdniny Mr. Beana.

O muzeu Grévin

V muzeu Grévin nejde zdaleka pouze o přehlídku soch. Celá expozice je zpracována jako cesta napříč historií a každá socha v ní má svou roli či scénu. Scénografie do detailu ilustruje dobu a dodává celému zážitku realistický nádech umocněný hudbou a světelnými efekty. Během prohlídky čeká na návštěvníky   i několik interaktivních zastávek, například možnost zahrát si na konzoli Wii zápas s nejlepšími sportovci anebo si vytvořit vlastní 3D voskovou figurínu. Milovníci nejnovějších technologií ocení videomapping, který dotváří podobu Václava IV. nebo atmosféru prvorepublikové kavárny.  

Karel Roden, Grévin
Karel Roden, Grévin
Karel Roden, Grévin
Karel Roden, Grévin
Karel Roden, Grévin
Karel Roden, Grévin
Karel Roden, Grévin
Karel Roden, Grévin
Karel Roden, Grévin
Karel Roden, Grévin
Karel Roden, Grévin

KomentářeKategorie
Příbuzné články
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall

28.05.2024 | Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších ...


Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...