Legendární Igráček průvodcem brněnské výstavy


Igráček
13.08.2014 19:52 | Michaela Lejsková

Putovní výstava „Poznávej s IGRÁČKEM“ na celý srpen zavítá do nákupního centra Královo Pole v Brně. Expozice obsahující dvanáct interaktivních panelů, každý tematicky zaměřený na jinou oblast lidského poznání, si za krátkou dobu své existence našla již tisíce příznivců. Světem nejrůznějších kuriozit, optických klamů, zajímavostí z fyziky, říše zvířat, zeměpisu a dalších oblastí, provede děti i dospělé legendární postavička IGRÁČEK. Výstavu, kde si návštěvníci mohou vše zdarma vyzkoušet na vlastní oči, uši i kůži, připravila společnost EFKO, český výrobce hraček a her.

Igráček

 

„Ve spolupráci s Nákupním centrem Královo Pole se nám podařilo vytvořit další unikátní IGRÁČKŮV svět v rámci této putovní výstavy,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. “Všichni návštěvníci bez rozdílu věku si zde mohou vyzkoušet interaktivní exponáty, mezi něž patří třeba funkční model srdce, hlukoměr, dvouramenná houpačka
a mnoho dalších,“ dodává Miroslav Kotík.

„Děti se u nás mohou zábavnou formou dozvědět, jak funguje svět kolem nich, a otestovat si své znalosti,“ doplňuje Jaroslava Kovárníková, manažerka nákupního centra Královo Pole.

IGRÁČEK svým malým i velkým návštěvníkům umožní nahlédnout například do světa hudby, fyziky nebo optiky. Vysvětlí princip fungování času nebo jim poradí, jak správně pečovat o své tělo. Díky spolupráci se ZOO Brno si děti mohou vyzkoušet rozpoznat zvířata podle srsti či peří. Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově zase poskytlo podklady pro panel o českých rekordech.

Kromě interaktivních panelů je součástí výstavy i IGRÁČKOVO městečko, ve kterém se tato figurka představí
v různých prostředích i rolích. Všichni návštěvníci se také mohou zúčastnit kvízu
o atraktivní ceny
či akce pro prvních 10 účastníků, kteří zašlou na facebook nákupního centra fotografii z výstavy. Pro ně je nachystána odměna ve formě  chutného dárkového balíčku od La Formaggeria Gran Moravia.

Igráček

 

Společnost EFKO, český výrobce her a hraček, působí na českém trhu od roku 1993. Po celou dobu se zaměřuje kromě výroby také na charitativní akce. Podporuje sponzorskými dary řadu mateřských školek, základních a zvláštních škol, dětských domovů a kojeneckých ústavů. Spolupracuje také s Českým paralympijským výborem na charitativním projektu EMIL a zařadila se do projektu KLOKÁNEK na podporu týraných a opuštěných dětí. Těm již od roku 2006 pravidelně přiváží vánoční dárky a pomáhá tak jejich malým svěřencům prožít radostnější Vánoce. EFKO získalo v roce 2011 čestné uznání v rámci projektu VIZIONÁŘI 2011. Ocenění bylo uděleno za oživení tradičních dětských hraček IGRÁČEK a uvedení na trh nové série, která využívá nejnovějších poznatků z oblasti didaktiky a dětské psychologie. Projekt VIZIONÁŘI organizuje sdružení Czech Inno pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.  EFKO získalo v roce 2012 ocenění v soutěži „Českých 100 nejlepších“ za strategickou hru ABAKU, kterou doporučuje rovněž Mensa ČR, Jednota českých matematiků a fyziků a Univerzita Karlova. Více informací naleznete na: www.efko.cz

 

Igráček

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...