Milan Peroutka vydává nové CD, na jehož vzniku se podílela i skupina NO NAME


28.10.2022 17:00 | redakce

Milan Peroutka vydává se svou kapelou Perutě již druhé studiové album nesoucí název „Abrakadabra‘‘, jehož křest proběhne 29. října v Malostranské besedě. Kromě ryze autorských písní se zpěvákovi podařilo navázat spolupráci se špičkami mezi hudebními producenty. Největším highlightem alba je píseň „Můj svět‘‘, která byla vytvořena ve spolupráci s legendární slovenskou kapelou No Name.

„Nápad natočit další album přišel zhruba před rokem, ale tentokrát jsem věděl, že se chci vydat jinou cestou než při tvorbě minulé desky a než je v hudební branži zvykem. Totiž že o samotném nahrávání nebudu moc veřejně mluvit a hotové dílo pak představím veřejnosti a fanouškům jako nečekaný dárek,” sdělil zpěvák a vysvětlil, proč nové CD dostalo název právě „Abrakadabra“.

„Když jsem obdržel den před natáčením ve studiu první demo nahrávku,  v rychlosti mě napadla melodie a text. Druhý den mi pak producent řekl, že až na ,Abrakadabra, se mu to celé velice líbí. Já už jsem ale cestou domů jsem věděl, že přesně tímto slovem chci pojmenovat celou desku. Tedy, že se z magie a fantazie stane ústřední motiv celého alba, které výtvarně doladil výtvarník Josef Rataj a fotograf Patrick Neumann. V překladu z hebrejštiny navíc tohle zaklínadlo znamená, ať se stane, co říkám. A já bych si moc přál, aby byla deska příjemným překvapením nejen pro naše dosavadní fanoušky, ale i pro širokou veřejnost,” doufá interpret.

A jak vlastně vznikla spolupráce s legendární  kapelou No Name? „Jednoduše jsem se zamyslel nad jmény, se kterými bych se chtěl umělecky spojit a se kterými jsem cítil nějaké sympatie. Osmělil jsem se a zhodnotil, že horší reakce než obyčejné ,ne, přijít nemůže. A tak se stalo, že jsem klavíristovi Zolimu Sallaiovi poslal několik textů. On se pár dní na to ocitnul u velkého křídla u nás v obýváku a předehrál mi první melodickou linku,” vzpomíná frontman kapely Perutě na začátky vzniku songu „Můj svět“, který je pro kapelu nejen potenciálním hitem, ale i jedním z profesních vrcholů.

„Vidět kluky z No Name při práci, vnímat jejich pokoru a to, jak o textech přemýšlí, to byla prostě radost. Přijeli za námi dokonce do studia, ale naštěstí se mi hlas moc netřásl,” dodává.

Kapela Perutě představí své nejnovější album „Abrakadabra“ poprvé 29. října v Malostranské besedě. Jak už název napovídá, bude to večer plný čar, kouzel a v neposlední řadě přijde několik hvězdných hostů jako je zpěvačka Petra Černocká, kouzelník Jan Vaidiš nebo herečka Veronika Žilková, se kterou aktuálně zkouší muzikál Okno mé lásky v Divadle Broadway.

Nové album obsahuje 11 zbrusu nových songů, které rozšiřují autorský repertoár kapely Perutě.

Foto: PERUTE.COM

 Tagy: CD, hudba, Koncert, Křest

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Zpěvačka Hanka Křížková oslavila 40 let na scéně koncertem v Hybernii
Zpěvačka Hanka Křížková oslavila 40 let na scéně koncertem v Hybernii

28.01.2023 | Zpěvačka a herečka Hanka Křížková oslavila loni dvě výročí - 40 let na scéně a 65. narozeniny. ...


Jiří Krampol uvedl dokument o sobě ŽIVOT JE SRANDA
 Jiří Krampol uvedl dokument o sobě  ŽIVOT JE SRANDA

18.12.2022 | Život je sranda! Tak se jmenuje devadesátiminutový filmový dokument o československé televizní, ...


Hvězdy na Broadwayi vystoupily pro charitu
Hvězdy na Broadwayi vystoupily pro charitu

17.12.2022 | Vyprodané pražské Divadlo Broadway slavilo ve velkém. Vystoupili hvězdní hosté. Hvězdy zpívaly ...


Krásná influencerka a modelka Tereza válcuje konkurenci
Krásná influencerka a modelka Tereza válcuje konkurenci

06.12.2022 | Sexy blondýna míří z Moravy do velkého světa. Dvacetiletá Tereza Tulcová je možná vycházející ...


Cukrář Josef Maršálek pokřtil novou knihu, kmotry mu byli režisér, Princezna ze mlejna, čarodějnice
Cukrář Josef Maršálek pokřtil novou knihu, kmotry mu byli režisér, Princezna ze mlejna, čarodějnice

28.10.2022 | Žádná hezká česká pohádka se neobejde bez poctivých kynutých buchet. A český cukrář Josef ...