Milan Peroutka vydává nové CD, na jehož vzniku se podílela i skupina NO NAME


28.10.2022 17:00 | redakce

Milan Peroutka vydává se svou kapelou Perutě již druhé studiové album nesoucí název „Abrakadabra‘‘, jehož křest proběhne 29. října v Malostranské besedě. Kromě ryze autorských písní se zpěvákovi podařilo navázat spolupráci se špičkami mezi hudebními producenty. Největším highlightem alba je píseň „Můj svět‘‘, která byla vytvořena ve spolupráci s legendární slovenskou kapelou No Name.

„Nápad natočit další album přišel zhruba před rokem, ale tentokrát jsem věděl, že se chci vydat jinou cestou než při tvorbě minulé desky a než je v hudební branži zvykem. Totiž že o samotném nahrávání nebudu moc veřejně mluvit a hotové dílo pak představím veřejnosti a fanouškům jako nečekaný dárek,” sdělil zpěvák a vysvětlil, proč nové CD dostalo název právě „Abrakadabra“.

„Když jsem obdržel den před natáčením ve studiu první demo nahrávku,  v rychlosti mě napadla melodie a text. Druhý den mi pak producent řekl, že až na ,Abrakadabra, se mu to celé velice líbí. Já už jsem ale cestou domů jsem věděl, že přesně tímto slovem chci pojmenovat celou desku. Tedy, že se z magie a fantazie stane ústřední motiv celého alba, které výtvarně doladil výtvarník Josef Rataj a fotograf Patrick Neumann. V překladu z hebrejštiny navíc tohle zaklínadlo znamená, ať se stane, co říkám. A já bych si moc přál, aby byla deska příjemným překvapením nejen pro naše dosavadní fanoušky, ale i pro širokou veřejnost,” doufá interpret.

A jak vlastně vznikla spolupráce s legendární  kapelou No Name? „Jednoduše jsem se zamyslel nad jmény, se kterými bych se chtěl umělecky spojit a se kterými jsem cítil nějaké sympatie. Osmělil jsem se a zhodnotil, že horší reakce než obyčejné ,ne, přijít nemůže. A tak se stalo, že jsem klavíristovi Zolimu Sallaiovi poslal několik textů. On se pár dní na to ocitnul u velkého křídla u nás v obýváku a předehrál mi první melodickou linku,” vzpomíná frontman kapely Perutě na začátky vzniku songu „Můj svět“, který je pro kapelu nejen potenciálním hitem, ale i jedním z profesních vrcholů.

„Vidět kluky z No Name při práci, vnímat jejich pokoru a to, jak o textech přemýšlí, to byla prostě radost. Přijeli za námi dokonce do studia, ale naštěstí se mi hlas moc netřásl,” dodává.

Kapela Perutě představí své nejnovější album „Abrakadabra“ poprvé 29. října v Malostranské besedě. Jak už název napovídá, bude to večer plný čar, kouzel a v neposlední řadě přijde několik hvězdných hostů jako je zpěvačka Petra Černocká, kouzelník Jan Vaidiš nebo herečka Veronika Žilková, se kterou aktuálně zkouší muzikál Okno mé lásky v Divadle Broadway.

Nové album obsahuje 11 zbrusu nových songů, které rozšiřují autorský repertoár kapely Perutě.

Foto: PERUTE.COM

 Tagy: CD, hudba, Koncert, Křest

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Nejpodceňovanější profese
Nejpodceňovanější profese

02.11.2023 | Některá povolání vnímají lidé jako přínosná a prestižní, u jiných oceňují jejich nezbytnost, ...


Radim Vondráček se ujal funkce ředitele UPM
Radim Vondráček se ujal funkce ředitele UPM

02.11.2023 | Své nové funkce ředitele Uměleckoprůmyslového musea se od 1. listopadu ujal PhDr. Radim Vondráček, ...


Listopadový festival Olomouc Design Days
Listopadový festival Olomouc Design Days

02.11.2023 | Zajímáte se o umění, architekturu, design, užité umění, módu, šperky a nové trendy, které ...


Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program
Podzimní veletrh FOR BEAUTY přináší bohatý program

26.09.2023 | Spousta inspirace, profesionální rady i výhodné slevy a nákupy. To vše na vás čeká na podzimním ...


Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu
Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu

20.09.2023 | Stále více zemědělců se dnes zaměřuje na udržitelné zemědělství a snižování zátěže ...