o lidech vynikajících ve svých profesích

Miliónový časy pro Adru


Milionové časy
27.06.2014 18:04 | Michaela Lejsková

Dvaadvacet povídek českých spisovatelů na pomoc humanitární organizaci.

Během let 2011 až 2013 se na stránkách Salonu, literární přílohy deníku Právo, objevilo jednadvacet krátkých prozaických textů. Měly jedno společné téma: cesta, a jeden společný účel: podpořit a zviditelnit humanitární organizaci ADRA. Rok po dovršení projektu Povídka pro Adru vycházejí všechny tyto texty najednou, doplněné o dodatečně napsanou povídku Miloše Urbana i spolu s původními ilustracemi Veroniky Holcové v knize Miliónový časy. Kniha dává možnost porovnat různorodé přístupy a styly současných českých spisovatelů a spisovatelek a zároveň přispět na dobrou věc.

Milionové časy

 

„Spisovatelé byli omezeni jednoslovným zadáním cesta, které se inspirovalo cestami humanitárních pracovníků po světě i jejich budování cest od člověka k člověku, řečeno vzletně. Přesto se podle nás nevyplatí tuto knihu čtenářsky pojmout jako sbírku tematickou. Povídky, které nám postupně přistávaly v e-mailové schránce, jsou dokladem, že je to zadání tak volné, až skoro ztrácí svou vlastnost zadání. Cesta je v nich totiž jak cestou na zahraniční dovolenou, tak cestou do minulosti, nalezneme zde různorodá životní rozcestí i pomyslný Řím, kde se cesty jednotlivých postav po dlouhém osamělém putování setkávají. Druhé omezení bylo citelnější, rozsah osm až deset tisíc znaků,“ přibližuje anabázi projektu jeho autor Zbyněk Vlasák.

Všichni autoři povídek se vzdali honorářů za knižní vydání, stejně jako nakladatelství Argo svého potenciálního zisku ve prospěch organizace ADRA.

Projektu se zúčastnili a povídkou do knihy přispěli: Igor Malijevský, Marian Palla, Markéta Pilátová, Petra Soukupová, Lenka Procházková, Martin Reiner, Kateřina Tučková, Bianca Bellová, Arnošt Goldflam, Tereza Šimůnková, Jiří Dědeček, Jaroslav Rudiš, Petr Stančík, Václav Dušek, Irena Dousková, Marek Toman, Emil Hakl, Štěpán Kučera, Josef Moník, Michal Šanda, Marek Šindelka, Miloš Urban.

Milionové časy

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lepší služby, o těch se nám už nemusí jen zdát, najdete na konferenci Lovebrand
Lepší služby, o těch se nám už nemusí jen zdát, najdete na konferenci Lovebrand

18.10.2018 | O kvalitě služeb u nás se hodně mluví negativně. Jsme zvyklí dělat si legraci z Českých drah ...


Byznys a vztahová problematika, téma k zamyšlení
Byznys a vztahová problematika, téma k zamyšlení

17.10.2018 | Na 90 lidí, nejen podnikatelů, ale i jejich partnerů a dětí, se minulý víkend (11. až 14. Října) ...


16. ročník Franchising fora 2018 proběhl úspěšně
16. ročník Franchising fora 2018 proběhl úspěšně

16.10.2018 | Ve čtvrtek 11. 10. 2018 proběhl v prostorech OKsystem na pražském Pankráci 7. ročník Master franchisové ...


Republikové finále Sazka Olympijského víceboje
Republikové finále Sazka Olympijského víceboje

15.10.2018 | Český výrobce smetanových krémů Krajanka ZOO, určených především dětem, se zapojil do podpory ...


Den podnikatelů 2018
Den podnikatelů 2018

15.10.2018 | Pětistovka malých podnikatelů, představitelé většiny cechů, svazů a asociací, předseda vlády, ...


120x600-1-1534769835.png
120x600-1-1534769558.png