Nadační fond Autoklubu ČR poskytl finanční podporu rally závodění Jana Černého


Jan Černý
26.06.2014 12:10 | Michaela Lejsková

Jan Černý, jeden z nejtalentovanějších soutěžních jezdců mladé generace v České republice se v letošním roce s Peugeot Černý Racing Týmem pustil s vervou do závodů JERC – Juniorského mistrovství Evropy, kde v prvních dvou závodech mezi juniory zvítězil. Pak ale přišla nehoda na poslední soutěži na Azorských ostrovech a nad dalším pokračováním sezony Jana Černého visel velký otazník.

Jan Černý

 

 „Dostali jsme se po nepovedených závodech v Portugalsku a na Azorech do hodně těžké finanční situace. Věděli jsme, že kvůli výpadku na ostrovech budeme muset absolvovat o jeden závod  více, než jsme měli v plánu a náš rozpočet byl napnutý k prasknutí už předtím. Jsem velmi smutný z toho, že se nám přes naše výsledky a práci, kterou kolem propagace našeho týmu a rally vůbec děláme, nedaří sehnat nové a silné partnery pro naše závodění. Dvoukolka nikoho z nich příliš neláká. V tuhle těžkou chvíli si tak velmi cením pomoci, kterou mi poskytl Autoklub ČR, který prostřednictvím Nadačního fondu AČR na podporu mládeže uvolnil jednorázovou finanční podporu, díky níž budeme moci odstartovat na Geko Ypres Rally a budeme tak mít dál šanci bojovat o juniorský titul mistrů Evropy v rally a reprezentovat tak Českou republiku v mistrovství Evropy. Jmenovitě bych rád poděkoval panu JUDr. Janu Šťovíčkovi Ph.D., předsedovi správní rady Nadačního fondu AČR na podporu talentované mládeže. Této podpory ze strany Autoklubu ČR si velmi vážím a bude se snažit jí využít, jak nejlépe budu umět,“ říká Jan Černý, který tím potvrdil účast svého týmu s Peugeotem 208 R2 na nadcházející evropské rally v Belgii.

Jan Černý

 

O přidělení finanční dotace ve výši 300 000,- Kč pro Jana Černého z Nadačního fondu Autoklubu ČR pro podporu talentované mládeže rozhodla správní rada nadačního fondu, která je složená z osobností motoristického sportu, jako je Jan Kopecký, Jakub Smrž, Erik Janiš, Petr Válek, a zasedá zde i Petr Koukal, který zastupuje Český olympijský výbor. JUDr. Jan Šťovíček Ph.D. říká, co fond vedlo k tomu, aby podpořil Jana Černého: „Cílem našeho Nadačního fondu je podporovat nadějné a úspěšné juniorské motoristické sportovce tak, abychom jim pomohli dosáhnout nějakého významného milníku v jejich kariéře, který je posune zase o kus dál. Z tohoto pohledu je Honza Černý ideálním kandidátem a já jsem moc rád, že můžeme pomoci právě jemu. Všichni věříme, že získají spolu se svým spolujezdcem Pavlem Kohoutem evropský juniorský titul!“

Jan Černý

Jan Černý
Jan Černý
Jan Černý
Jan Černý
Jan Černý
Jan Černý

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Souboj divadel je disciplína, ve které se utkávají umělci v tanci
Souboj divadel je disciplína, ve které se utkávají umělci v tanci

17.01.2019 | Autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové byl odstartován v roce 2016 ...


Kdy je správný čas na přechod od malé firmy na střední?
Kdy je správný čas na přechod od malé firmy na střední?

15.01.2019 | Firma vám přestává růst, obraty klesají a náklady rostou. A marže? „Před nedávnem jsem nějakou ...


Nové technologie pro výrobní průmysl hýbou trhem
Nové technologie pro výrobní průmysl hýbou trhem

15.01.2019 | Vzhledem k technologickému pokroku čeká výrobní průmysl v nadcházejících letech změna pracovních ...


Zátěžový test pro rukavice ukázal přednosti a slabiny
Zátěžový test pro rukavice ukázal přednosti a slabiny

15.01.2019 | Společnost Ardon Safety oznamuje výsledky srovnávacích testů technologicky pokročilých versus ...


Videokomunikace přináší šest stěžejních trendů
Videokomunikace přináší šest stěžejních trendů

14.01.2019 | Videokonference se staly běžnou součástí každodenního provozu moderních firem. Využívají je ...