Naději získat lístky na koncert Morriconeho dává pro vyprodané Praze Bratislava


Ennio Morricone, profesní magazín Best of
10.12.2015 14:31 | redakce

Italská legenda filmové hudby Ennio Morricone zahájí 15. ledna 2016 své evropské turné v Praze. Vstupenky na tento zahajovací koncert jsou již kompletně vyprodány. Jde tak o třetí vyprodaný koncert v řadě, který slavný Ital odehraje v největší hale České republiky. Další šance vidět tohoto italského mistra se pro hudební fanoušky naskytne 19. 1. 2016 v Bratislavě, kde jsou vstupenky stále k dispozici. Morricone vystoupí společně s Českým národním symfonickým orchestrem, se kterým zahraje nejslavnější skladby své kariéry. Současně ve světové premiéře uvede skladby z filmu Osm hrozných režiséra Quentina Tarantina. 

Koncerty slavného římského rodáka jsou velmi očekávanou událostí, kterou se chystají navštívit také někteří slavní hollywoodští režiséři. Poslední turné, které Morricone absolvoval minulý rok, bylo ve všech městech naprosto vyprodané. Během koncertů vládla koncertními sály téměř euforická atmosféra, fanoušci neváhali tleskat ikoně filmové hudby ve stoje.

Zástupce pořadatelské agentury JVS group, která koncert připravuje, informuje o situaci se vstupenkami takto: "Vstupenky na pražský koncert jsou zcela vyprodány. V Bratislavě je možnost výběru místa prozatím větší, o koncert je však velký zájem i z Maďarska a Vídně, doporučujeme fanouškům tedy příliš neváhat," říká o koncertu Lucie Nouzová. Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti Ticketportal. 

Loňské celosvětové turné Morricone koncertem v Bratislavě zakončil. Poté, co kvůli zranění musel koncert odložit, předvedl fanouškům nejlepší show celé tour.          "Byl to ten nejlepší závěr," komentoval tehdy Ennio Morricone koncertní derniéru roku 2015 a při letošní návštěvě slovenských médií v Římě, slíbil opět něco navíc.  V doprovodu Českého národního symfonického orchestru se poprvé chystá zahrát hudbu k velmi očekávanému filmu Quentina Tarantina Osm hrozných a také snímku Qiuseppa Tornatoreho Korespondence.  

Morricone proslul především díky spolupráci s režisérem Sergiem Leonem, pro kterého napsal hudbu k westernům Tenkrát na Západě, Hodný, zlý a ošklivý nebo Pro hrst dolarů navíc. Celkově však během své šedesátileté kariéry pracoval na více než pěti stovkách filmů. Mezi ty nejzásadnější patří snímky Maléna, Bio Ráj, Misie, Profesionál, Nedotknutelní, Legenda o 1900, Tenkrát v Americe, 46 hodin v Paříži a mnoho dalších. Za hudbu k filmům, na kterých pracoval, získal také mnoho ocenění. Sošku Oskara získal jako jediný hudební skladatel za celoživotní dílo. Ve své sbírce má také několik cen Grammy, Zlaté Globy, evropské Oskary Efa a další.

 

Odkaz na předprodej pro koncert v Bratislavě:

www.ticketportal.sk/event.aspx?id=60156

KomentářeKategorie
Příbuzné články
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel

13.11.2019 | Předvánoční období nahrává rychlým půjčkám a nákupům na splátky. Pořízení dárků, ...


Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra
Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra

13.11.2019 | Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz, ...


Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group
Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group

13.11.2019 | Úspěšné hotelové uskupení Le Hotels Group, patřící mateřské společnosti Le-Investment spol. ...


Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události
Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události

11.11.2019 | Tradiční světoznámá italská společnost Baldinini slaví v Praze v roce 2019 hned dvě velké události. ...


Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?
Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?

11.11.2019 | Po déle než roce praktikování obecného nařízení k ochraně osobních údajů už můžeme na ...