Nákupní centrum Varyáda prodáno Invesco Real Estatem


Varyada
30.07.2015 14:13 | redakce

Invesco Real Estate prodalo nákupní centrum Varyáda

  • CBRE zastupovalo Invesco Real Estate při prodeji Varyády skupině European Property Group, developerovi pražského Palladia.
  • Varyáda je dominantním regionálním nákupním centrem s přibližně 18 000 m2 maloobchodní prodejní plochy a výraznou možností rozšíření.
  • Varyáda má 100 % obsazeno všech 66 maloobchodních jednotek, hlavním nájemcem je hypermarket Albert.
  • Transakce svědčí o velkém zájmu investorů o dominantní a prosperující nákupní centra v České republice.
  • CBRE očekává, že maloobchodní sektor bude převažovat na českém investičním trhu v roce 2015.

Praha, 27. července 2015 – CBRE zastupovalo Invesco Real Estate, mezinárodní investiční a realitní společnost, při prodeji dominantního regionálního nákupního centra Varyáda. Nemovitost byla prodána skupině European Property Group, developerovi pražského Palladia. S touto akvizicí nový majitel posílí svou pozici na českém trhu.

Nákupní centrum Varyáda bylo otevřeno v březnu 2005 a nabízí přibližně 18 000 m2 maloobchodních prostor obsazených hypermarketem Albert a dalšími 65 nájemci. European Property Group plánuje výrazně rozšířit nákupní centrum na více než 120 nájemníků. Toto navýšení vytvoří i mnoho nových pracovních míst. Varyáda se nachází v krajském městě Karlovy Vary, které je rovněž nejznámějším lázeňským městem v České republice. Nákupní centrum je obklopeno rezidenčními čtvrtěmi a mnoha sportovními a volnočasovými zařízeními. Centrum zaujímá dominantní pozici v regionální spádové oblasti s více než 300 000 obyvateli.

„Varyáda je patrně nejhodnotnějším regionálním maloobchodním centrem, které bude v České republice v roce 2015 prodáno. Díky nedávné revitalizaci kupující získává prosperující centrum s výraznou možností rozšíření,“ říká Tomáš Jandík, Associate Director Capital Markets, společnosti CBRE.

„Jsme poctěni, že můžeme poskytovat poradenské služby společnosti Invesco Real Estate v souvislosti s tímto významným investičním projektem. Tato transakce dokládá velký zájem investorů o dominantní a prosperující regionální nákupní centra,“ dodává Jeff Alson, Head of Capital Markets společnosti CBRE.

Tomáš Pícha, Director of CEE Transactions společnosti Invesco Real Estate, dále dodává: „Jsme potěšeni úspěšným prodejem nákupního centra Varyáda a těšíme se na další investice v regionu střední a východní Evropy v blízké budoucnosti, a to jak v České republice, tak i v Polsku.“

CBRE očekává, že maloobchodní sektor bude převažovat na českém investičním trhu v roce 2015. Vzhledem k celkovému objemu investic, který má letos podle očekávání překročit 2,5 miliardy EUR, je možné, že aktivita investorů bude větší než v předkrizovém roce 2007. 

O CBRE

CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2014). S přibližně 52 000 zaměstnanci slouží majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 370 poboček po celém světě. Společnost CBRE poskytuje strategické poradenství a realizaci prodeje a pronájmu všech typů nemovitostí, služby pro firmy, správu nemovitostí, oceňování nemovitostí, developerské služby, správu investic a výzkum. V České republice pracuje pro CBRE téměř 400 zaměstnanců. V České republice CBRE spravuje téměř 200 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,2 mil. m2. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz.

O Invesco Real Estate

Invesco Real Estate je mezinárodní realitní společnost, která poskytuje investiční služby a property asset management od roku 1983, nejdříve v USA a poté expandovala do Evropy a Asie.  Celosvětově Invesco Real Estate spravuje aktiva v hodnotě 65.1 mld US$. Společnost má 410 zaměstnanců ve 20 pobočkách po celém světě.  V Evropě má přibližně 140 zaměstnanců v osmi pobočkách v Londýně, Mnichově, Miláně, Madridu, Paříži, Praze, Lucemburku a Varšavě a spravuje 143 nemovitostí v hodnotě 7.3 mld. US$ ve 12 evropských zemích.   (Všechna data jsou k 31. březnu 2015).

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...