Nákupní centrum Varyáda prodáno Invesco Real Estatem


Varyada
30.07.2015 14:13 | redakce

Invesco Real Estate prodalo nákupní centrum Varyáda

  • CBRE zastupovalo Invesco Real Estate při prodeji Varyády skupině European Property Group, developerovi pražského Palladia.
  • Varyáda je dominantním regionálním nákupním centrem s přibližně 18 000 m2 maloobchodní prodejní plochy a výraznou možností rozšíření.
  • Varyáda má 100 % obsazeno všech 66 maloobchodních jednotek, hlavním nájemcem je hypermarket Albert.
  • Transakce svědčí o velkém zájmu investorů o dominantní a prosperující nákupní centra v České republice.
  • CBRE očekává, že maloobchodní sektor bude převažovat na českém investičním trhu v roce 2015.

Praha, 27. července 2015 – CBRE zastupovalo Invesco Real Estate, mezinárodní investiční a realitní společnost, při prodeji dominantního regionálního nákupního centra Varyáda. Nemovitost byla prodána skupině European Property Group, developerovi pražského Palladia. S touto akvizicí nový majitel posílí svou pozici na českém trhu.

Nákupní centrum Varyáda bylo otevřeno v březnu 2005 a nabízí přibližně 18 000 m2 maloobchodních prostor obsazených hypermarketem Albert a dalšími 65 nájemci. European Property Group plánuje výrazně rozšířit nákupní centrum na více než 120 nájemníků. Toto navýšení vytvoří i mnoho nových pracovních míst. Varyáda se nachází v krajském městě Karlovy Vary, které je rovněž nejznámějším lázeňským městem v České republice. Nákupní centrum je obklopeno rezidenčními čtvrtěmi a mnoha sportovními a volnočasovými zařízeními. Centrum zaujímá dominantní pozici v regionální spádové oblasti s více než 300 000 obyvateli.

„Varyáda je patrně nejhodnotnějším regionálním maloobchodním centrem, které bude v České republice v roce 2015 prodáno. Díky nedávné revitalizaci kupující získává prosperující centrum s výraznou možností rozšíření,“ říká Tomáš Jandík, Associate Director Capital Markets, společnosti CBRE.

„Jsme poctěni, že můžeme poskytovat poradenské služby společnosti Invesco Real Estate v souvislosti s tímto významným investičním projektem. Tato transakce dokládá velký zájem investorů o dominantní a prosperující regionální nákupní centra,“ dodává Jeff Alson, Head of Capital Markets společnosti CBRE.

Tomáš Pícha, Director of CEE Transactions společnosti Invesco Real Estate, dále dodává: „Jsme potěšeni úspěšným prodejem nákupního centra Varyáda a těšíme se na další investice v regionu střední a východní Evropy v blízké budoucnosti, a to jak v České republice, tak i v Polsku.“

CBRE očekává, že maloobchodní sektor bude převažovat na českém investičním trhu v roce 2015. Vzhledem k celkovému objemu investic, který má letos podle očekávání překročit 2,5 miliardy EUR, je možné, že aktivita investorů bude větší než v předkrizovém roce 2007. 

O CBRE

CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2014). S přibližně 52 000 zaměstnanci slouží majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 370 poboček po celém světě. Společnost CBRE poskytuje strategické poradenství a realizaci prodeje a pronájmu všech typů nemovitostí, služby pro firmy, správu nemovitostí, oceňování nemovitostí, developerské služby, správu investic a výzkum. V České republice pracuje pro CBRE téměř 400 zaměstnanců. V České republice CBRE spravuje téměř 200 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,2 mil. m2. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz.

O Invesco Real Estate

Invesco Real Estate je mezinárodní realitní společnost, která poskytuje investiční služby a property asset management od roku 1983, nejdříve v USA a poté expandovala do Evropy a Asie.  Celosvětově Invesco Real Estate spravuje aktiva v hodnotě 65.1 mld US$. Společnost má 410 zaměstnanců ve 20 pobočkách po celém světě.  V Evropě má přibližně 140 zaměstnanců v osmi pobočkách v Londýně, Mnichově, Miláně, Madridu, Paříži, Praze, Lucemburku a Varšavě a spravuje 143 nemovitostí v hodnotě 7.3 mld. US$ ve 12 evropských zemích.   (Všechna data jsou k 31. březnu 2015).

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech
Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech

11.11.2020 | Celkem 25 umělců se zapojilo do unikátního projektu Vlčí máky v obrazech a v rekordně krátké ...


Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!
Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!

05.11.2020 | Heidi Janků je jednou ze zpěvaček, která kvůli restritktivním opatřením v souvislosti se současnou ...


Herečka Eva Hrušková vydala Motivační diář 2021 plný úspěšných žen!
Herečka Eva Hrušková vydala Motivační diář 2021 plný úspěšných žen!

04.11.2020 | Představte si, že vám osud dovolí prožít za jediný rok všechna nesplněná přání. Stát se ...


Přihlaste svou technologii do soutěže Digital Promotion 4.0
Přihlaste svou technologii do soutěže Digital Promotion 4.0

30.10.2020 | Ministerstvo průmyslu a obchodu a agentura CzechInvest ve spolupráci s agenturou CzechTrade a s podporou ...


Nový klip Lenky Nové je křehkou náplastí na dnešní dny
Nový klip Lenky Nové je křehkou náplastí na dnešní dny

30.10.2020 | I přes velmi těžké podmínky, které doléhají také na celý kulturní svět, se Lenka Nová rozhodla ...