Nový velkofilm Ben-Hur od srpna v kinech


Ben Hur
12.07.2016 14:03 | redakce

Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura, potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník římské armády, ho křivě obviní ze zrady. Jeho rodina včetně milované manželky skončí ve vězení a on sám je zbaven majetku a odsouzen k doživotním galejím. Po třech letech strávených na moři se Ben-Hur vrací do vlasti s jedinou myšlenkou - pomstít se Messalovi za všechna příkoří, které mu způsobil. Vyzve jej proto na souboj v závodech čtyřspřežím, aby dokázal, že pravda a vítězství stojí na jeho straně. Na nové zpracovaní jednoho z nejoblíbenějších filmů historie, se diváci mohou těšit už od 25. srpna, kdy bude film uveden do českých kin.

 

Když byl režisér Timur Bekmambetov (Wanted, Noční hlídka) osloven, aby se ujal režie, zpočátku váhal. Scénář se ukázal být neuvěřitelně smysluplný a imponující. ,,Kromě akčního náboje v sobě nese i hlubokou myšlenku a všechny postavy jsou jakoby vystřihnuté z reálného života,“ vysvětluje režisér důvod, proč se rozhodl film natočit. ,,Emocionální téma filmu pomsta vs. odpuštění je nadčasové. Konflikt dvou hlavních postav je stejný dnes, tak jako byl před tisíci lety,“ vysvětluje jeden z producentů. Vrcholným momentem filmu je vražedný závod s koňským čtyřspřežením Ben-Hura a Messalu, který se točil 32 dní. Tato scéna si vyžádala tři měsíce intenzivního jezdeckého tréningu pro herecké představitele Hustona
a Kebbella.

Mimo Jacka Hustona (Nejdelší jízda), Tobyho Kebbella (Warcraft: První střet, Úsvit planety opic) se v dalších rolích se objeví Morgan Freeman (Podfukáři 2, Frajeři ve Vegas), Rodrigo Santoro či Nazanin Boniadi. Freeman si zahrál roli Sheika Ilderima, který dostal proti původní postavě větší prostor. Po tom, co se Ben-Hurovi podaří utéct z otroctví, IIderim se ho ujme a předá mu své zkušenosti – kromě jiného, jak vést koňské čtyřspřežení. ,,Všimnul jsem si, že se režisér i producenti velmi smějí. Když na place často slyšíte smích, víte, že jsou spokojeni, s tím, jak to jde,“ říká Freeman, který si natáčení užíval. Sám režisér doufá, že tento epický příběh zaujme i dnešní publikum, a to díky celkovému stylu, střihu, ale i celkovému hereckému výkonu. Ben-Hur nepřináší jen poselsví o víře, ale nutí vás se zamyslet.

 

 

Oficiální trailer zde: https://www.youtube.com/watch?v=3HDJZ-quiWk

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...