Nový velkofilm Ben-Hur od srpna v kinech


Ben Hur
12.07.2016 14:03 | redakce

Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura, potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník římské armády, ho křivě obviní ze zrady. Jeho rodina včetně milované manželky skončí ve vězení a on sám je zbaven majetku a odsouzen k doživotním galejím. Po třech letech strávených na moři se Ben-Hur vrací do vlasti s jedinou myšlenkou - pomstít se Messalovi za všechna příkoří, které mu způsobil. Vyzve jej proto na souboj v závodech čtyřspřežím, aby dokázal, že pravda a vítězství stojí na jeho straně. Na nové zpracovaní jednoho z nejoblíbenějších filmů historie, se diváci mohou těšit už od 25. srpna, kdy bude film uveden do českých kin.

 

Když byl režisér Timur Bekmambetov (Wanted, Noční hlídka) osloven, aby se ujal režie, zpočátku váhal. Scénář se ukázal být neuvěřitelně smysluplný a imponující. ,,Kromě akčního náboje v sobě nese i hlubokou myšlenku a všechny postavy jsou jakoby vystřihnuté z reálného života,“ vysvětluje režisér důvod, proč se rozhodl film natočit. ,,Emocionální téma filmu pomsta vs. odpuštění je nadčasové. Konflikt dvou hlavních postav je stejný dnes, tak jako byl před tisíci lety,“ vysvětluje jeden z producentů. Vrcholným momentem filmu je vražedný závod s koňským čtyřspřežením Ben-Hura a Messalu, který se točil 32 dní. Tato scéna si vyžádala tři měsíce intenzivního jezdeckého tréningu pro herecké představitele Hustona
a Kebbella.

Mimo Jacka Hustona (Nejdelší jízda), Tobyho Kebbella (Warcraft: První střet, Úsvit planety opic) se v dalších rolích se objeví Morgan Freeman (Podfukáři 2, Frajeři ve Vegas), Rodrigo Santoro či Nazanin Boniadi. Freeman si zahrál roli Sheika Ilderima, který dostal proti původní postavě větší prostor. Po tom, co se Ben-Hurovi podaří utéct z otroctví, IIderim se ho ujme a předá mu své zkušenosti – kromě jiného, jak vést koňské čtyřspřežení. ,,Všimnul jsem si, že se režisér i producenti velmi smějí. Když na place často slyšíte smích, víte, že jsou spokojeni, s tím, jak to jde,“ říká Freeman, který si natáčení užíval. Sám režisér doufá, že tento epický příběh zaujme i dnešní publikum, a to díky celkovému stylu, střihu, ale i celkovému hereckému výkonu. Ben-Hur nepřináší jen poselsví o víře, ale nutí vás se zamyslet.

 

 

Oficiální trailer zde: https://www.youtube.com/watch?v=3HDJZ-quiWk

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Odešla herečka s nádherným hlasem Jana Andresíková
Odešla herečka s nádherným hlasem Jana Andresíková

22.10.2020 | Do hereckého nebe odešla další výrazná osobnost. Ve věku 79 let Jana Andresíková. Herečka, ...


5 problémů, se kterými se můžete setkat při práci z domova
5 problémů, se kterými se můžete setkat při práci z domova

16.10.2020 | Práce z domova za posledních 6 měsíců skokově posílila bezprecedentním způsobem. Za tu dobu ...


Oslovení firmy s poptávkou práce je účinnější než inzerát
Oslovení firmy s poptávkou práce je účinnější než inzerát

18.09.2020 | V srpnu evidovaly úřady práce 279 078 uchazečů o zaměstnání. V meziročním srovnání jejich ...


Sparta otevírá novou fanzónu na střeše Galerie Harfa
Sparta otevírá novou fanzónu na střeše Galerie Harfa

18.09.2020 | Sparta ve spolupráci s Galerií Harfa přináší všem fanouškům unikátní zážitek! Po celou sezónu ...


Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat
Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat

18.09.2020 | Téma pomoci nemocným je v současné době žhavější než jindy. Pro mnohé z nás to je to poprvé, ...