Olympijské naděje chtějí změnit život


18.04.2014 10:56 | Michaela Lejsková

Změna je život. Tímto heslem se řídily olympijské naděje, když si zkoušely, jaké by to bylo být bobisty. Na chvíli se odreagovat od své disciplíny a užít si legraci s kolegy z projektu McDonald’s Olympic Hopefuls, to byl cíl setkání v Praze na bobové dráze.

 

Nasednout na bob, pořádně se odrazit a pak už jen cestou dolů v korytu vyvažovat bob a vychutnávat si jízdu s větrem ve vlasech. Talentovaní sportovci neriskovali své zdraví a neřítili se ledovým korytem stokilometrovou rychlostí, ale spouštěli se na speciálních vozících korytem kovovým, v němž dosáhli max. rychlosti 50 km/h.

 

„Překvapilo mě, že nejsem nejrychlejší, když jsem nejtěžší,“ hlásil Lukáš Krpálek s typickým úsměvem. „I když jsem nevyhrál, strašně mě to bavilo,“ dodal nejlepší český judista.

 

„Z první jízdy jsem měla respekt, ale pak jsem se oklepala a zjistila, že to nic není,“ přiznala Verča Vítková. „Po opravdu náročných měsících jsem plánovala dovolenou, nakonec si ale po tom všem cestování během sezóny ani neumím představit, že bych se zase někam balila a něco organizovala. A tak jsem dovolenou prozatím odložila. Mohla jsem být aspoň tady a užít si hezké odpoledne,“ poznamenala šestadvacetiletá biatlonistka.

 

Netradičního setkání se kromě sportovců, kteří jsou členy projektu již několik let a spíše než nadějemi jsou již zkušenými olympioniky, zúčastnili také mladí talenti, kteří byli do projektu přijati na začátku roku – Anežka Drahotová, Klára Spilková a Ester Ledecká.

 

„Je to super. Už jsem takové bobování sice kdysi zkoušela, ale jsem nadšená z jakékoli podobné aktivity, přeci jen většinu času trávím tréninkem nebo golfem. Svezení na bobech je pak příjemným zpestřením,“ pochvalovala si ještě od větru zcuchaná Klára Spilková, druhá česká profesionální hráčka Ladies European Tour.

„Ze snowboardu nebo lyží jsem zvyklá na rychlost. A na bobech to byla zase jiná zkušenost, přišlo mi to ale o dost pomalejší,“ popsala Ester Ledecká, která v měřených jízdách na bobech vyhrála a potvrdila, že má rychlost v krvi. Za sebou nechala Lukáše Krpálka a třetí skončila křehká univerzální sportovkyně Anežka Drahotová.

 

Na své si přišel také Martin Doktor, patron projektu. „Je fajn se občas takhle odreagovat. Zvlášť pro aktivní sportovce je hrozně důležité, aby měli příležitost zkusit také nějakou jinou aktivitu než pouze svou disciplínu,“ mluví ze zkušenosti dvojnásobný olympijský vítěz. 

 

„Jsme rádi, že se naděje bavily a že jsme jim mohli zpestřit jejich nabitý program,“ řekla na závěr akce Drahomíra Jiráková, vedoucí projektu McDonald’s Olympic Hopefuls a ředitelka PR/Communications McDonald's ČR/SR. „Navíc se jednalo o první setkání s novými členy, a tak šlo i o takové příjemné neoficiální přivítání,“ dodala.


KomentářeKategorie
Příbuzné články
5 problémů, se kterými se můžete setkat při práci z domova
5 problémů, se kterými se můžete setkat při práci z domova

16.10.2020 | Práce z domova za posledních 6 měsíců skokově posílila bezprecedentním způsobem. Za tu dobu ...


Oslovení firmy s poptávkou práce je účinnější než inzerát
Oslovení firmy s poptávkou práce je účinnější než inzerát

18.09.2020 | V srpnu evidovaly úřady práce 279 078 uchazečů o zaměstnání. V meziročním srovnání jejich ...


Sparta otevírá novou fanzónu na střeše Galerie Harfa
Sparta otevírá novou fanzónu na střeše Galerie Harfa

18.09.2020 | Sparta ve spolupráci s Galerií Harfa přináší všem fanouškům unikátní zážitek! Po celou sezónu ...


Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat
Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat

18.09.2020 | Téma pomoci nemocným je v současné době žhavější než jindy. Pro mnohé z nás to je to poprvé, ...


72 procent zaměstnanců vnímá větší důraz na hygienu, ostatní nevidí rozdíly
72 procent zaměstnanců vnímá větší důraz na hygienu, ostatní nevidí rozdíly

27.07.2020 | Společnost Kärcher realizovala v polovině července průzkum mezi 2000 zaměstnanci různých typů ...