Péče o psa v zimě: Na tlapky krém proti mrazu, na krátkou srst obleček


pes v zimě
11.10.2016 14:27 | redakce

Stejně jako lidé oblékají s příchodem nulových teplot teplé kabáty a boty s pevnou podrážkou, zvláštní péči by měl dostat i nejlepší přítel člověka. Ačkoliv panuje všeobecný názor, že pes je zvíře jako každé jiné, proto se se změnami počasí umí vyrovnat přirozeně, není to zcela pravda. Kvůli tomu, že pes natolik zdomácněl, zvlášť životem v městských bytech, je v některých případech nezbytné zapojit lidskou ruku. Na co se tedy v zimním období připravit?

 

Popularita oblečků před sezónou stoupá

Jakmile napadne sněhová pokrývka, vykazují psi podobné rysy chování jako malé děti - bílé vločky rádi ochutnávají, pobíhají v nich, s radostí se válejí a vesele řádí. A podobně jako je tomu v případě lidských bytostí, i pes se může při příliš intenzivním pobytu v ledovém sněhu nachladit. Dopřejte mu proto prostor, kde se může ohřát a stabilizovat svou tělesnou teplotu.

pes v zimě

 

Řadu psů před mrazy a sněhem chrání hustá srst, některá plemena ovšem takové štěstí na huňatý kožich nemají a chlad se jim snadno dostane pod kůži. Řešením je pořízení zateplené bundy či vesty, které již dávno nejsou tabu ani módním výstřelkem páníčků. „Poptávka po zimních oblečcích před sezónou každoročně stoupá. Důležité je, aby měl obleček nepromokavou vrstvu, hřejivou podšívku z příjemného materiálu, zároveň byl prodyšný a udržel stabilní tělesnou teplotu zvířete. Obleček by měl chránit všechny citlivé části těla a ergonomicky kopírovat jeho tvar, radí Kateřina Raždíková, majitelka e-shopu BeCyDog.cz, který nabízí širokou paletu chovatelských potřeb pro psy včetně oblečků do chladného počasí.

 

Tlapky potřebují vydatnou výživu proti zánětům

Ani tlapky nebývají v zimním období ušetřeny. Často se stává, že jsou bříška tlapek popraskaná a pes na ně těžko našlapuje. Negativní vliv na ně má totiž řada faktorů, kterým se ovšem pravděpodobně zcela nevyhnout nelze. V první řadě na packy působí mráz, který lidskou ani psí kůži nešetří. Ostrým chladem pokožka praská, narušuje se její struktura a vlivem dalšího působení okolí vznikají záněty. Riziko představuje také námraza ležící na studených chodnících. Měkká bříška pacek se totiž mohou přilepit, což na psím zdraví zanechá vážné a bolestivé následky. Pokud si tedy budete moci vybrat šetrnější místo k procházce, přikloňte se k němu. Ani posypová sůl není pro kontakt s psí kůží optimální.

 

„Bříška tlapek je před každou vycházkou vhodné zabalit do silné vrstvy vazelíny nebo mastného krému, který je vyživí a ochrání proti popraskání. Řada balzámů kůži regeneruje, působí ochranně a protizánětlivě a potlačuje také svědění, které porušená kůže může vyvolat. Krém je vhodné vmasírovat nejen na bříška, ale také mezi prsty,doporučuje Kateřina Raždíková, majitelka e-shopu BeCyDog.cz. Variantou může být i speciální psí obuv, která tlapky ochrání za pomoci textilie. Po návratu domů pak nezapomeňte tlapky pořádně omýt vodou, aby se jim od podmínek venku ulevilo.

 

Další tipy a rady najdete na www.becydog.cz/blog. E-shop BeCyDog.cz nabízí veškeré chovatelské potřeby pro psí mazlíčky, od misek, obojků a vodítek, přes krmiva a pelíšky až po oblečky, výcvikové pomůcky a kosmetiku. Vše vybíráme pečlivě, s láskou i rozumem. Najdete tu jen takové produkty, o kterých jsme přesvědčeni, že mají špičkovou kvalitu, jsou vyrobené z prvotřídních materiálů a stanou se skutečně praktickými pomocníky.

 

www.becydog.cz

pes v zimě

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Gordana je autorkou neobyčejných cen pro Svěráka či Kolářovou na Komedy festu
Gordana je autorkou neobyčejných cen pro Svěráka či Kolářovou na Komedy festu

24.05.2019 | Herečka Daniela Kolářová, herec, scénárista Zdeněk Svěrák, scénárista, dramatik a režisér ...


Mikrozaměstnání se stává současným trendem, přebírá místo brigádám
Mikrozaměstnání se stává současným trendem, přebírá místo brigádám

23.05.2019 | Počet nabídek klesl, mzdy jsou ale vyšší Startuje sezóna letních brigád, takže už můžeme ...


Peter Pecha pořádá koncert „CESTOU NECESTOU“ pro Nicolase
Peter Pecha pořádá koncert  „CESTOU NECESTOU“ pro Nicolase

23.05.2019 | Krásná herečka Kateřina Sedláková se se svým partnerem  a mj. nositelem Ceny Thálie Petrem Pechou ...


Mibcon pomohl společnosti Foxconn v přechodu na SAP SuccessFactors
Mibcon pomohl společnosti Foxconn v přechodu na SAP SuccessFactors

23.05.2019 | Přední česká IT společnost Mibcon se spolupodílela na projektu přechodu společnosti Foxconn ...


Společnosti IBM a ERGO Aktiv pomáhají lidem po mrtvici
Společnosti IBM a ERGO Aktiv pomáhají lidem po mrtvici

23.05.2019 | IBM a neurorehabilitační centrum ERGO Aktiv vytvořili virtuálního asistenta pro rodiny, které se ...