Podnikání v digitálním věku ženám vyhovuje


OCP
19.10.2016 22:56 | redakce

Český Microsoft nově sídlí v prostorách, které jsou jedny z nemodernějších u nás. V prostorách, které byly vytvořeny speciálně pro práci v digitálním věku, se sešla porota nejvýznamnějšího projektu, který oceňuje české podnikatelky a zviditelňuje úspěchy českých žen.

Jeho zakladatelka, podnikatelka a žena Helena Kohoutová, o letošním ročníku říká: „Letošním tématem byla výzva k ženám, zda ví, jakou hodnotu má jejich firma. To není pouze o zisku, ale o tom, zda je firma vidět a slyšet, jaké má jméno či podíl na trhu, jak má nastavené interní procesy a management. Ukazujeme ženám, že se mají podívat do hloubky a říct si, kde bude jejich firma za pět nebo deset let. Díky průzkumu, který jsme provedli mezi finalistkami 9. ročníku, víme, že 85% podnikatelek využívá cloudových řešení a pracuje odkudkoliv. To potvrzuje trend moderního přístupu  žen a řešení jejich potřeb, zejména skloubení práce, rodiny a komunikace se svým týmem či zákazníky.“

Porota Ocenění Českých Podnikatelek hlasovala o přihlášených dámách a hodnotila jejich firmy. Na základě kritérií odborného garanta projektu, kterým je společnost CRIF – Czech Credit Bureau, vybírala z 17 887 společností vlastněných ženami a doporučila 720 potenciálních kandidátek – semifinalistek. Z těch vzešlo 103 finalistek, což je téměř dvacetiprocentní nárůst oproti loňskému roku. Porota mezi finalistkami našla 12 vítězek. Stejně tak si zvolil i Microsoft, který je patronem Ceny za Výjimečný růst firmy. Při celkovém hodnocení se nepřihlíží pouze k ekonomickým výsledkům, ale také k podnikatelským a osobním příběhům. Každý z porotců osobně kontaktuje jednotlivé finalistky s cílem předat jejich podnikatelský příběh ostatním členům poroty.

Součástí projektu je rovněž každoroční analýza chování českých podnikatelek ve spolupráci s auditorem projektu NSG Morison. Díky těmto analýzám a studiím má odborná porota hluboké znalosti problematiky podnikajících žen. Představení vítězek 9. ročníku vyhlásíme 3. 11. 2016 v historických sálech Kláštera minoritů sv. Jakuba.

Projekt Ocenění Českých Podnikatelek – OCP podporuje české podnikatelky, oceňuje jejich projekty, inovace, ekonomický růst, osobní přístup, společenský dopad a kultivaci podnikatelského prostředí. Již od roku 2008 poukazuje na společenskou odpovědnost drženou v rukou českých žen a pomáhá budovat hrdé Česko. Podnikatelkám přináší nové zkušenosti a inspiraci a nabízí příležitost získat nový nadhled a ještě větší uspokojení z podnikání. Díky účasti na projektu mají ženy v průběhu celého roku přístup k on-line radám a podnikatelským tipů, stávají se členkami klubu podnikatelek s přístupem do registru podnikatelek – a to vše bezplatně. Účast v projektu tedy znamená nové příležitosti a zkušenosti, podnikatelské benefity, kontakty a přátelství i nový pohled na svou firmu a podnikání jako takové.

Do Ocenění Českých Podnikatelek – OCP se mohou podnikatelky přihlásit na doporučení odborného garanta CRIF – Czech Credit Bureau, který jejich firmu doporučil na základě analýzy, která zohledňuje dostupnost účetních závěrek za roky 2012–2014, minimální roční obrat firem od 10 milionů Kč a hodnocení iRating ve stupních 1–11. Splňovat musí pravidlo 100% vlastnictví a českého občanství. Doba podnikání musí být minimálně 4 roky. Analýzy provádíme ve spolupráci s auditorem NSG Morison. Díky těmto analýzám a studiím jsme se postupně stali největšími odborníky na problematiku žen v byznysu, a to z ekonomického i sociálního hlediska.

www.oceneniceskychpodnikatelek.cz

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...