Podnikavá hlava přináší podporu pro zajímavé podnikatelské záměry


podnikava hlava
24.04.2016 10:07 | redakce

Originální podnikatelské nápady podpoří soutěž Podnikavá hlava, kterou vyhlašuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP) tento rok již posedmé. Začínající podnikatelé mohou své podnikatelské záměry přihlašovat až do 24. května 2016. Autoři nejlepších nápadů se mohou těšit nejen na finanční odměnu, ale také na další zajímavé benefity na podporu podnikání.

Soutěž je určena začátečníkům i zkušeným podnikatelům. „Aby byly soutěžní příspěvky co nejlepší, mohou soutěžící svůj záměr diskutovat s konzultanty VTP UP. Pro zájemce připravujeme také dva workshopy zaměřené na marketing a propagaci a na tvorbu rozpočtu a možnosti financování. V neposlední řadě dostanou finalisté možnost prezentovat svůj produkt nebo službu před stovkami účastníků konference o podnikání UP Business Camp 2016,“ vypočítal zajímavé nabídky pro soutěžící ředitel VTP Jiří Herinek.

Součástí soutěže jsou speciální kategorie, jako je například Podnikatel v sukni nebo nově zavedená kategorie Nejlepší vysokoškolák. Do soutěže se mohou hlásit zájemci z celé České republiky.

Soutěž vám dá zpětnou vazbu

Soutěží Podnikavá hlava prošlo za dobu její existence více než 200 budoucích podnikatelů. Vítěz loňského ročníku, softwarový analytik Michal Šnajdar, rozjel projekt GoCatchMe. Aplikace CatchMe pomáhá uživateli poznat nové lidi v reálném světě plném zábavy a výzev. „Mobilní aplikace má vytáhnout lidi ven z virtuálního světa a pomoci jim navázat reálné mezilidské vztahy. Současně to může být marketingový nástroj, který mohou komerční firmy používat k tomu, aby nalákaly nové zákazníky nebo propagovaly své služby. Úkolem aplikace je dostat dvě neznámé osoby tváří v tvář do půl hodiny, navíc zábavnou formou,“ řekl loňský vítěz soutěže, který získal odměnu 50 tisíc korun.

Účast v soutěži Podnikavá hlava by všem zájemcům doporučil. „Zázemí VTP UP, poradenství, propagace a partnerství s Univerzitou Palackého velmi přispělo k urychlení realizace mého podnikatelského záměru. I když je před námi ještě dlouhá cesta, bez této výhry bychom nebyli tam, kde jsme teď. Ocenil jsem, že někdo nezávislý a dostatečně zkušený v podnikání mi dal zelenou. Tohle dokáže člověka namotivovat ze všeho nejvíce. Největším přínosem této soutěže je skutečnost, že dostanete zpětnou vazbu od odborníků,“ zhodnotil Šnajdar.

Výhra: peníze i benefity

Vítěz 7. ročníku bude znám po velkém finále, jež se uskuteční 17. června 2016. Nejúspěšnější soutěžící získá jako odměnu pronájem kancelářských prostor v hodnotě až 150 000 Kč, možnost pravidelného mentoringu a konzultací svého podnikatelského záměru se zkušenými podnikateli a finanční odměnu ve výši 50 000 Kč.

Podnikavá hlava je pořádána pod záštitou Olomouckého kraje a je podpořena podniky ERSTE, Business Angels Club či Vinylové hodiny. „Kvalita soutěže roste s každým rokem, projekty mají vysoký potenciál pro úspěšnou realizaci. Těšíme se na přihlášené projekty a věříme, že se podaří do budoucna oslovovat i studenty z dalších škol," uvedla zástupkyně společnosti ERSTE Judita Naňková.

Podrobné informace o soutěži jsou dostupné na www.podnikavahlava.cz či na Facebooku.

 

Kontaktní osoba:

Kateřina Zelinková | event manager

E: soutez@vtpup.cz | M: 603 324 374

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...