Pozvánka na 4. kolo seriálu ProRodeo Tour 2015 v Pardubicích


25.06.2015 14:57 | redakce

Pardubické dostihové závodiště se při nadcházejícím víkendu částečně promění v rodeový svět. Ve dnech 27. – 28. června se tu vedle dostihového mítinku uskuteční i 4. kolo letošního seriálu ProRodeo Tour 2015.

Milan Pata

Milan Pata

 

Jaké bude letošní pardubické rodeo? O tom více prezident ProRodeo Czech Association MILAN PATA

Věřím, že takové jako všechny předešlé ročníky... tedy úžasné a vydařené. Jsme rádi, že se povedl najít termín tak jako úplně první ročník, tedy termín, kdy se jede kvalifikace na Velkou pardubickou. To sebou nese velkou diváckou účast a je krásné vidět na tribuně dámy v kloboucích a v lodičkách, jak se zájmem sledují práci tak trochu jiných koní s dobytkem.

ProRodeo Tour se už stalo nedílnou součástí programového kalendáře na pardubickém závodišti. Diváci si už mohli za tu dobu udělat obrázek o tom, co je české rodeo. Přesto – připravili jste na letošní sezonu něco nového? 

Ono nového se v tomto sportu zas až tak nedá vymýšlet. Disciplíny jsou dané, můžou se pouze obměnit a na doprovodný program v tom nabitém jezdeckém víkendu bohužel není místo. Nové budou jistě tváře jezdců a nové budou i tváře jaloviček :-) 

Součástí některých rodeo disciplín je samozřejmě i skot. Platí nějaká kritéria pro jeho výběr? A kdo se vlastně o telata stará?

Jen zdravé a vyrovnané zvíře, v našem případě dobytče, v dokonalé fyzické a psychické kondici může být rovnocenným soupeřem při měření sil s člověkem a koněm. Nikoho nemůže potěšit výhra nad slabším. Struktura soutěží je koncipována tak, aby jednotlivé skupiny zvířat měly dostatek časového prostoru pro odpočinek a regeneraci sil. Pro tato zvířata je zajištěna klidová zóna s napajedlem, dostatkem krmiva a přístřeším proti nepříznivým klimatickým vlivům. Všechna zvířata jsou postupně navykána na podněty, kterým jsou vystavena během soutěží. Telata nebo mladý skot musí také splňovat hmotnostní minimum pro danou disciplínu. Důkladná kontrola přizvaným veterinářem při přejímce zvířat vylučuje použití nemocných nebo jinak nevhodných zvířat v soutěži. Náležitá je i přejímka koní a kontrola dokladů a vakcinací. Ostatně názory samotných veterinářů, kteří se přímo účastní soutěží, jsou pro nás velice důležitým vodítkem pro správné nastavení „zvířecího programu”. Péči o tato zvířata zajišťují proškolení a zkušení členové Calf Angels Teamu. Tito lidé jsou uzavřená skupina, cestující po jednotlivých show a za léta praxí jsou již dokonalou, sehranou partou, kde každý člen má svou roli.

Zdroj: Dostihový spolek

Milan Pata

KomentářeKategorie
Příbuzné články
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel

13.11.2019 | Předvánoční období nahrává rychlým půjčkám a nákupům na splátky. Pořízení dárků, ...


Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra
Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra

13.11.2019 | Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz, ...


Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group
Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group

13.11.2019 | Úspěšné hotelové uskupení Le Hotels Group, patřící mateřské společnosti Le-Investment spol. ...


Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události
Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události

11.11.2019 | Tradiční světoznámá italská společnost Baldinini slaví v Praze v roce 2019 hned dvě velké události. ...


Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?
Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?

11.11.2019 | Po déle než roce praktikování obecného nařízení k ochraně osobních údajů už můžeme na ...