Představení monodrama Jeana Cocteaua LIDSKÝ HLAS


Lidský hlas
17.05.2015 18:28 | redakce

Velmi známé minidrama francouzského spisovatele a dramatika Jeana Cocteaua LIDSKÝ HLAS představily v prostorách pražského Divadla Kampa herečka JITKA SEDLÁČKOVÁ a zpěvačka a herečka Dáša Zázvůrková pod režijním vedením mima, klauna a herce BORISE HYBNERA. Slavnostní premiéry se zúčastnila řada známých osobností. 

Obnovené dílo, které v minulosti měli možnost diváci vidět například v podání hereček Olgy Scheinpflugové či Jaroslavy Adamové se tak vrací a uvedení si nenechali ujít takové osobnosti jako například Kateřina Macháčková, Hana Čížková, Stanislav Zindulka, Josef Laufer, režisér Petr Weigl, dirigent Libor Pešek, stylista a vizážista Kája Pavlíček a mnozí další.

Lidský hlas

Zcela zaplněné hlediště Divadla Kampa s napětím sledovalo herecký výkon Jitky Sedláčkové, která podle scénáře v pyžamu a téměř stále na jednom místě, ve velké posteli, předvedla strhující výkon společně s Dášou Zázvůrkovou v roli černého anděla /posla smrti/. 

Do tohoto díla se Sedláčková pustila prý především proto, že chce na česká jeviště vrátit opravdové divadlo. „Nikomu neberu jeho vkus, ale myslím si, že různých supermoderních či naopak „rozchechtaných“ herc a představení je až až. Našim záměrem bylo vrátit na divadelní prkna něco, co je vlastně ze života a v čem se řada žen, a někdy možná i mužů pozná,“ říká Jitka Sedláčková.

Lidský hlas

Minidrama Lidský hlas je o nešťastné, zoufalé ženě, která poslední chvíle svého života stráví rozhovorem po telefonu s partnerem, s nímž se rozešla a ona nezvládá vzniklou situaci. Děj příběhu končí ve chvíli, kdy se nervově labilní hrdinka příběhu uškrtí telefonní šňůrou…

„Lidský hlas je hozená rukavice… je to výzva, adrenalin, dobrodružství, očista a radost ze hry, z práce. Je to i pocta Jaroslavě Adamové, která už bohužel není mezi námi, tedy herečce, která toto monodrama neuvěřitelně sehrála v minulém století. Je to zkrátka štafeta,“ podotkla česká divadelní, filmová a televizní herečka a také kantorka Jitka Sedláčková.

To potvrdil i mim, herec a v tomto případě režisér minidramatu Boris Hybner.

„Spolupráce s Jitkou a Dášou byla skvělá. Někdy bylo složitější najít tu cestu, ten směr, ale každopádně to byla krásná a pohodová spolupráce a s výsledkem jsem spokojen, protože spokojeno bylo publikum.“

Zajímavostí je, že Lidský hlas v novém pojetí má, v nadsázce řečeno i mezinárodní rozměr. Například kostýmy, či plakáty a další potřebné věci byly a ještě budou pořízeny a zajištěny ze zahraničí. A důvod? Zkrátka a bohužel s paradoxem – vyjde to prostě levněji.

Lidský hlas

I v tomto se ukazuje, že v Česku, které lze řadit - co se umění týče mezi velmi kulturní         a multikulturní zemi, není vůbec jednoduché umění dělat, vytvořit a realizovat jej, a to přes to, že nejde o přímo masovou záležitost. Nicméně samo dílo Lidský hlas protagonistům tyto všechny „peripetie“ vynahradí a rozhodně přinese divákům jedinečný a neopakovatelný zážitek.

Lidský hlas

Další představení a svým způsobem druhá premiéra Lidského hlasu se v Divadle Kampa uskuteční 9. června 2015 večer. Kromě jiného bude představení také zájezdové a už nyní je nasmlouváno několik měst, kam se s ním obě protagonistky vydají.  

Vstupenky na monodrama LIDSKÝ HLAS lze zakoupit na: www.divadlokampa.cz 

Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas

KomentářeKategorie
Příbuzné články
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel
V otázkách testujících finanční znalost pohořelo 52 procent obyvatel

13.11.2019 | Předvánoční období nahrává rychlým půjčkám a nákupům na splátky. Pořízení dárků, ...


Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra
Vítězové soutěže Startupper of the Year se zúčastnili prestižního fóra

13.11.2019 | Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz, ...


Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group
Hotel Meteor Plaza se stal součástí sítě Le Hotel Group

13.11.2019 | Úspěšné hotelové uskupení Le Hotels Group, patřící mateřské společnosti Le-Investment spol. ...


Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události
Baldinini je značka, které se v Praze daří, slaví tam už dvě významné události

11.11.2019 | Tradiční světoznámá italská společnost Baldinini slaví v Praze v roce 2019 hned dvě velké události. ...


Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?
Kolik nás vlastně může stát nesoulad s GDPR?

11.11.2019 | Po déle než roce praktikování obecného nařízení k ochraně osobních údajů už můžeme na ...