Představení monodrama Jeana Cocteaua LIDSKÝ HLAS


Lidský hlas
17.05.2015 18:28 | redakce

Velmi známé minidrama francouzského spisovatele a dramatika Jeana Cocteaua LIDSKÝ HLAS představily v prostorách pražského Divadla Kampa herečka JITKA SEDLÁČKOVÁ a zpěvačka a herečka Dáša Zázvůrková pod režijním vedením mima, klauna a herce BORISE HYBNERA. Slavnostní premiéry se zúčastnila řada známých osobností. 

Obnovené dílo, které v minulosti měli možnost diváci vidět například v podání hereček Olgy Scheinpflugové či Jaroslavy Adamové se tak vrací a uvedení si nenechali ujít takové osobnosti jako například Kateřina Macháčková, Hana Čížková, Stanislav Zindulka, Josef Laufer, režisér Petr Weigl, dirigent Libor Pešek, stylista a vizážista Kája Pavlíček a mnozí další.

Lidský hlas

Zcela zaplněné hlediště Divadla Kampa s napětím sledovalo herecký výkon Jitky Sedláčkové, která podle scénáře v pyžamu a téměř stále na jednom místě, ve velké posteli, předvedla strhující výkon společně s Dášou Zázvůrkovou v roli černého anděla /posla smrti/. 

Do tohoto díla se Sedláčková pustila prý především proto, že chce na česká jeviště vrátit opravdové divadlo. „Nikomu neberu jeho vkus, ale myslím si, že různých supermoderních či naopak „rozchechtaných“ herc a představení je až až. Našim záměrem bylo vrátit na divadelní prkna něco, co je vlastně ze života a v čem se řada žen, a někdy možná i mužů pozná,“ říká Jitka Sedláčková.

Lidský hlas

Minidrama Lidský hlas je o nešťastné, zoufalé ženě, která poslední chvíle svého života stráví rozhovorem po telefonu s partnerem, s nímž se rozešla a ona nezvládá vzniklou situaci. Děj příběhu končí ve chvíli, kdy se nervově labilní hrdinka příběhu uškrtí telefonní šňůrou…

„Lidský hlas je hozená rukavice… je to výzva, adrenalin, dobrodružství, očista a radost ze hry, z práce. Je to i pocta Jaroslavě Adamové, která už bohužel není mezi námi, tedy herečce, která toto monodrama neuvěřitelně sehrála v minulém století. Je to zkrátka štafeta,“ podotkla česká divadelní, filmová a televizní herečka a také kantorka Jitka Sedláčková.

To potvrdil i mim, herec a v tomto případě režisér minidramatu Boris Hybner.

„Spolupráce s Jitkou a Dášou byla skvělá. Někdy bylo složitější najít tu cestu, ten směr, ale každopádně to byla krásná a pohodová spolupráce a s výsledkem jsem spokojen, protože spokojeno bylo publikum.“

Zajímavostí je, že Lidský hlas v novém pojetí má, v nadsázce řečeno i mezinárodní rozměr. Například kostýmy, či plakáty a další potřebné věci byly a ještě budou pořízeny a zajištěny ze zahraničí. A důvod? Zkrátka a bohužel s paradoxem – vyjde to prostě levněji.

Lidský hlas

I v tomto se ukazuje, že v Česku, které lze řadit - co se umění týče mezi velmi kulturní         a multikulturní zemi, není vůbec jednoduché umění dělat, vytvořit a realizovat jej, a to přes to, že nejde o přímo masovou záležitost. Nicméně samo dílo Lidský hlas protagonistům tyto všechny „peripetie“ vynahradí a rozhodně přinese divákům jedinečný a neopakovatelný zážitek.

Lidský hlas

Další představení a svým způsobem druhá premiéra Lidského hlasu se v Divadle Kampa uskuteční 9. června 2015 večer. Kromě jiného bude představení také zájezdové a už nyní je nasmlouváno několik měst, kam se s ním obě protagonistky vydají.  

Vstupenky na monodrama LIDSKÝ HLAS lze zakoupit na: www.divadlokampa.cz 

Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas
Lidský hlas

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Nahlédnutí za oponu divadla Hyberia, kde se léto mění v pracovní galeje
Nahlédnutí za oponu divadla Hyberia, kde se léto mění v pracovní galeje

03.07.2019 | Pro někoho je léto obdobím dovolených, zvolnění a relaxace. Pro herce z Divadla Hybernia se však ...


Léto Petry Janů bude tak trochu v monterkách
Léto Petry Janů bude tak trochu v monterkách

02.07.2019 | Petra Janů během roku objíždí republiku, absolvuje desítky koncertů, vystoupení a alespoň v létě ...


Léto v Prazdroji 2019 slibuje víc než filmy a hudbu
Léto v Prazdroji 2019 slibuje víc než filmy a hudbu

28.06.2019 | Letošní pivovarské léto potrvá od 4. července až do konce srpna a nabídne všechno, co patří ...


Klienti mobilních operátorů v ČR loni přenesli celkem 368 peabytů
Klienti mobilních operátorů v ČR loni přenesli celkem 368 peabytů

28.06.2019 | Zhruba 330 terabytů denně představuje denní dávku dat, které odbaví největší datacentrum v České ...


5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát
5 tipů, jak dobře napsat pracovní inzerát

16.06.2019 | Počet osob bez práce je v České republice nejnižší za posledních dvacet dva let. Máme dokonce ...