Programy společnosti Danubius ve Světě wellness


Danubius
23.05.2016 23:49 | redakce

Všichni se snažíme být zdravější, dobře vypadat a cítit se dobře fyzicky i duševně.

Tato společná touha, která nezávisí na kulturním prostředí ani místě, kde žijeme, byla motivací pro uspořádání Celosvětového dne wellness, a to poprvé v roce 2012, což byl první den, který byl věnován dobré fyzické i duševní pohodě na mezinárodní úrovni. Iniciativa vznikla v Turecku a skutečnost, že se letos zapojilo 83 zemí, jen naznačuje, že se setkala s pozitivním přijetím na celém světě.

„Jeden den, který může změnit váš život“ – s tímto mottem slavíme dne 11. června fyzickou a duševní pohodu, která je pro nás všechny tak cenná. Cílem této iniciativy, posláním Světového dne wellness, je zvýšit povědomí o zdravějších životních stylech, položit si otázku: „Jak mohu žít zdravější a lepší život?“

Společnost Danubius Hotels je předním hotelovým řetězcem ve střední Evropě, který za sebou má více než 4 desetiletí zkušeností. Její hotely se s radostí připojují ke Světovému dni wellness, během kterého bude 11. června 2016 probíhat mezinárodně koordinovaný program.

Pokud v tento den navštívíte kterýkoli hotel z řetězce Danubius Health Spa Resort v Maďarsku, České republice (Mariánské Lázně), na Slovensku (Piešťany) nebo v Rumunsku (Sovata) a vyzkoušíte některou z cenově zvýhodněných služeb nebo se zúčastníte některého z programů zaměřených na zdraví, už tím uděláte něco pro své zdraví nebo pohodu. Možná to bude právě ten den, který změní váš život!   

Danubius

Některé ze široké škály programů vám můžeme jako ochutnávku nabídnout už teď: Danubius Health Spa Resort Margitsziget v Budapešti vás zve na 6 návštěv sauny během jednoho dne, Nordic walking odpoledne a plavání při svíčkách večer. V hotelu Danubius Health Spa Resort Helia se návštěvníci mohou zapojit do úplně nového druhu cvičení – cvičení s pomůckou „Sparrowbag“. Dospělí hosté v Büku mohou využít cvičení jógy, Nordic walking a solný peeling v parní lázni, zatímco děti si užijí dovádění v dětském bazénu. Sárvár nabídne důkladnější seznámení s orientálním wellness a jinými léčebnými technikami. Nové Lázně v Mariánských Lázních upravují program tak, aby byl stále zajímavější, a mimo jiné nabízí venku i pod střechou cvičení Pilates, jógy, plavání při svíčkách a výživné koktejly Comfort Zone, a také zvláštní nabídky zdravých jídel „Healthy Choice“. V Sovatě kromě vodní gymnastiky, softbalu a cvičení s pružným pásem nabízejí také pobyt v sauně s medem a solí. V Hotelu Esplanade v Piešťanech se mohou senioři a lidé trpící bolestí zad zúčastnit cvičení, ale také využít pomůcky jako fit ball, flexibar a balanční cvičení, které mohou  proložit skvělou masáží Shiatsu nebo protistresovou masáží. Některé procedury je možné během tohoto dne využít se slevou ve všech hotelech. 

V léčebných a wellness hotelích společnosti Danubius Hotels, které jsou zaměřeny na zdravý životní styl pacientů a na hosty, kteří více dbají na zdraví, na hosty čeká více než 40 druhů léčebných procedur a komplexních terapií. Léčebné procedury jsou prováděny pod dohledem lékařů a mohou být doplněny dalšími fyzioterapeutickými procedurami nebo dietními doporučeními. Zdravotní wellness nabízí jiné služby klientům, kteří jsou zdraví a chtějí si své zdraví udržet. 

Udržet si dobré zdraví a tělesnou rovnováhu je možné také pomocí optimálního složení stravy. Za pomoci zdravé nabídky Danubius Healthy Choice, výběru jídel vytvořených v duchu zdravé výživy, je možné posílit léčivé účinky vody, bahna a masáží, když se k nim přidá jídlo hodné dne zaměřeného na zdraví. Není to jen zdravá výživa, co hraje zásadní roli v koncepci Healthy Choice, která je tvořena čerstvými a kvalitními místními surovinami, ale důležitá je i chuť: v nabídce jsou typické chutné místní speciality odpovídající požadavkům zdravého životního stylu, s požadovaným obsahem tuku pod 10% a vyhýbáním se nasyceným mastným kyselinám. 

Detaily programu Světového dne wellness v hotelích společnosti Danubius Health Spa Resort najdete ZDE.

Danubius

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...