Protizánětlivá dieta v boji proti stárnutí


dieta
16.04.2018 19:39 | redakce

“Zánět v těle je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečný. Vytváří kyselé prostředí a postupně nabourává obrovské množství chemických procesů v těle a to jak metabolických, hormonálních, tak biochemických,” říká Magdaléna Mikulandová, výživová poradkyně a expertka na anti-age pomocí metody Metabolic Balance. “Po poměrně krátké době působení zánětu začnou v těle začnou běžné a normální chemické procesy měnit a začínají různé problémy,” dodává s tím, že kromě zdravotních problémů, tloustnutí, zpomalení metabolismu se záněty často projevují právě na stavu kůže i na našem celkovém vzhledu. S metodou Metabolic Balance tak vytváří klientům vhodný jídelníček na míru, jenž působí protizánětlivě a brzdí proces stárnutí.

Metabolic Balance je program na úpravu látkové výměny a zajištění její rovnováhy v organismu. Byl vyvinut lékaři a odborníky pro výživu na základě dlouholetých zkušeností. Na základě komplexní zdravotní anamnézy každého klienta, laboratorní diagnostiky krve a aplikace metabolického modelu je vytvořen individuální jídelní plán. Potraviny jsou vybrány s ohledem na látky, kterých je v krvi nadbytek nebo naopak chybí.

Tělo získá všechny potřebné živiny. Potraviny se nevybírají podle obsahu kalorií či podílu tuků, bílkovin a uhlohydrátů. Kritériem pro výběr je působení daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci. Tím se zaktivuje zdravý metabolismus a podpoří se přirozená produkce inzulínu.

Cílem medicíny proti stárnutí je dosáhnout co nejlepšího možného zdravotního stavu člověka a zároveň co nejvíce zbrzdit proces stárnutí organismu. Tato medicína omlazuje lidský organismus zevnitř i navenek a zabývá se také drobnými nuancemi a problémy, které se v rámci klasické medicíny vůbec neřeší:

1

Prodloužení kvality života

2

Prodloužení života

3

Zvýšení kvality života

4

Zpomalení stárnutí
 
 
Metabolic Balance je metoda, která působí holisticky tedy celostně, komplexně na tělo. Kůže je největší orgán těla a jestliže metabolic balance působí na přeměnu chemických vazeb v těle, musí nutně probíhat řízená, ale velmi mohutná detoxikace a kůže se postupně přestavuje, zbavuje se toxinů a metabolitů a rychle se čistí, podporuje se rychlejší tvorba kolagenu a elastenu. Kůže v obličeji i na těle se natahuje a sjednocuje,” říká Magdaléna Mikulandová, výživová poradkyně a expertka na anti-age. “Metabolic Balance si umí poradit nejen s omlazováním kůže, ale také s vážnějšími kožními problémy jako je lupénka, ekzém, rosacea či alergické projevy,” dodává.
 
 

Protizánětlivá dieta

Zánět znamená stárnutí. Protizánětlivá dieta redukuje riziko skrytého zánětu a tedy přispívá k dlouhověkosti. Obsahuje nejvíce zeleniny, ovoce a bílkovin s nízkým obsahem tuku. Zahrnuje užívání rybího tuku, olivového oleje a především cereálií. Neobsahuje bílou mouku ani rafinovaný cukr.

 

“Zánět v těle je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečný. Vytváří kyselé prostředí a postupně nabourává obrovské množství chemických procesů v těle a to jak metabolických, hormonálních či biochemických. Znamená to, že poměrně po krátké době působení zánětu v těle začnou běžné a normální chemické procesy měnit a začínají různé problémy, rozvíjí se civilizační projevy a lidé se rychle začnou cítit unaveně a nekonfortně. Lékař má možnost zánět poznat již základním vyšetřením z krve a pak je nutné jít po příčině.Takové vyšetření samozřejmě v Metabolic Balance děláme hned v základu a dle výsledku upravujeme stravu a metabolické působení na organismus klienta,” dodává Magdaléna Mikulandová.

 

 

Magdalena Mikulandová

 

V roce 1993 založila 1. nestátní zdravotní zařízení v České republice – Studio pro ženy, které sídlí v centru Prahy ve Vodičkově ulici. Další centra Studia pro ženy jsou dnes v Říčanech a Karlových Varech. Do té doby pracovala jako porodní asistentka a poté jako staniční sestra na porodním sále.

 

Absolvovala odbornou stáž na Mayo Clinic (1995/USA).

V roce 2000 získala ocenění “Lady Pro” od evropské společnosti Comenius – Podnikatelka roku za rozvoj a přibližování se k západní Evropě v oblasti zdravotnictví. V roce 2008 otevřela 1. zastoupení Metabolic Balance v České republice a v roce 2011 rozšířila své portfolio o anti-aging a pomáhá tak klientům v jejich komplexním omlazením.

 

Je autorkou několika odborných knih a publikací. Ze své 30leté praxe ve zdravotnictví ví, jak je pro klienty důležitý empatický a odborně zdatný spojenec.

 

Více informací o metodě Metabolic Balance:

http://magdalenamikulandova.cz/

http://www.metabolic-balance.com/cz/

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...