Protizánětlivá dieta v boji proti stárnutí


dieta
16.04.2018 19:39 | redakce

“Zánět v těle je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečný. Vytváří kyselé prostředí a postupně nabourává obrovské množství chemických procesů v těle a to jak metabolických, hormonálních, tak biochemických,” říká Magdaléna Mikulandová, výživová poradkyně a expertka na anti-age pomocí metody Metabolic Balance. “Po poměrně krátké době působení zánětu začnou v těle začnou běžné a normální chemické procesy měnit a začínají různé problémy,” dodává s tím, že kromě zdravotních problémů, tloustnutí, zpomalení metabolismu se záněty často projevují právě na stavu kůže i na našem celkovém vzhledu. S metodou Metabolic Balance tak vytváří klientům vhodný jídelníček na míru, jenž působí protizánětlivě a brzdí proces stárnutí.

Metabolic Balance je program na úpravu látkové výměny a zajištění její rovnováhy v organismu. Byl vyvinut lékaři a odborníky pro výživu na základě dlouholetých zkušeností. Na základě komplexní zdravotní anamnézy každého klienta, laboratorní diagnostiky krve a aplikace metabolického modelu je vytvořen individuální jídelní plán. Potraviny jsou vybrány s ohledem na látky, kterých je v krvi nadbytek nebo naopak chybí.

Tělo získá všechny potřebné živiny. Potraviny se nevybírají podle obsahu kalorií či podílu tuků, bílkovin a uhlohydrátů. Kritériem pro výběr je působení daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci. Tím se zaktivuje zdravý metabolismus a podpoří se přirozená produkce inzulínu.

Cílem medicíny proti stárnutí je dosáhnout co nejlepšího možného zdravotního stavu člověka a zároveň co nejvíce zbrzdit proces stárnutí organismu. Tato medicína omlazuje lidský organismus zevnitř i navenek a zabývá se také drobnými nuancemi a problémy, které se v rámci klasické medicíny vůbec neřeší:

1

Prodloužení kvality života

2

Prodloužení života

3

Zvýšení kvality života

4

Zpomalení stárnutí
 
 
Metabolic Balance je metoda, která působí holisticky tedy celostně, komplexně na tělo. Kůže je největší orgán těla a jestliže metabolic balance působí na přeměnu chemických vazeb v těle, musí nutně probíhat řízená, ale velmi mohutná detoxikace a kůže se postupně přestavuje, zbavuje se toxinů a metabolitů a rychle se čistí, podporuje se rychlejší tvorba kolagenu a elastenu. Kůže v obličeji i na těle se natahuje a sjednocuje,” říká Magdaléna Mikulandová, výživová poradkyně a expertka na anti-age. “Metabolic Balance si umí poradit nejen s omlazováním kůže, ale také s vážnějšími kožními problémy jako je lupénka, ekzém, rosacea či alergické projevy,” dodává.
 
 

Protizánětlivá dieta

Zánět znamená stárnutí. Protizánětlivá dieta redukuje riziko skrytého zánětu a tedy přispívá k dlouhověkosti. Obsahuje nejvíce zeleniny, ovoce a bílkovin s nízkým obsahem tuku. Zahrnuje užívání rybího tuku, olivového oleje a především cereálií. Neobsahuje bílou mouku ani rafinovaný cukr.

 

“Zánět v těle je z dlouhodobého hlediska velmi nebezpečný. Vytváří kyselé prostředí a postupně nabourává obrovské množství chemických procesů v těle a to jak metabolických, hormonálních či biochemických. Znamená to, že poměrně po krátké době působení zánětu v těle začnou běžné a normální chemické procesy měnit a začínají různé problémy, rozvíjí se civilizační projevy a lidé se rychle začnou cítit unaveně a nekonfortně. Lékař má možnost zánět poznat již základním vyšetřením z krve a pak je nutné jít po příčině.Takové vyšetření samozřejmě v Metabolic Balance děláme hned v základu a dle výsledku upravujeme stravu a metabolické působení na organismus klienta,” dodává Magdaléna Mikulandová.

 

 

Magdalena Mikulandová

 

V roce 1993 založila 1. nestátní zdravotní zařízení v České republice – Studio pro ženy, které sídlí v centru Prahy ve Vodičkově ulici. Další centra Studia pro ženy jsou dnes v Říčanech a Karlových Varech. Do té doby pracovala jako porodní asistentka a poté jako staniční sestra na porodním sále.

 

Absolvovala odbornou stáž na Mayo Clinic (1995/USA).

V roce 2000 získala ocenění “Lady Pro” od evropské společnosti Comenius – Podnikatelka roku za rozvoj a přibližování se k západní Evropě v oblasti zdravotnictví. V roce 2008 otevřela 1. zastoupení Metabolic Balance v České republice a v roce 2011 rozšířila své portfolio o anti-aging a pomáhá tak klientům v jejich komplexním omlazením.

 

Je autorkou několika odborných knih a publikací. Ze své 30leté praxe ve zdravotnictví ví, jak je pro klienty důležitý empatický a odborně zdatný spojenec.

 

Více informací o metodě Metabolic Balance:

http://magdalenamikulandova.cz/

http://www.metabolic-balance.com/cz/

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture
Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture

09.05.2019 | Společnost Accenture získala šest ocenění SAP Partner Excellence 2019, která se udělují nejlepším ...


Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení
Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení

06.05.2019 | Málokdo o nich mluví, ale mnoho lidí je prožívá. Profesní strachy a úzkosti jsou důležitým ...


Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec
Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec

15.04.2019 | Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ...


Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?
Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?

11.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...


Častá změna profese je trendem dnešní doby. Kde hledat a nalézt „tu pravou“?
Častá změna profese je trendem dnešní doby. Kde hledat a nalézt „tu pravou“?

10.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...