Soutěž Podnikavá hlava vyhlásila vítěze


Podnikavá hlava
16.06.2016 18:03 | redakce

Téměř šedesát originálních podnikatelských nápadů hodnotila komise v soutěži Podnikavá hlava, kterou posedmé vyhlásil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP). Nejlepším z mladých podnikatelů se stal Tomáš Bednář s projektem TELP. Druhé místo obsadil Michal Halačka s projektem J-Sliding, pomyslný bronz si odnesla Jana Truksová s projektem Protein Bar. Finále se uskutečnilo ve středu 15. června v prostorách VTP UP.

Soutěž je určena začátečníkům i zkušeným podnikatelům. „Aby byly soutěžní příspěvky co nejlepší, mohli soutěžící svůj záměr diskutovat s konzultanty VTP UP. Pro zájemce jsme připravili dva workshopy zaměřené na marketing, propagaci, tvorbu rozpočtu a možnosti financování či panelovou diskuzi s minulými účastníky,“ vypočítal zajímavé nabídky pro soutěžící ředitel VTP Jiří Herinek.

Součástí soutěže byly speciální kategorie – Podnikatel v sukni (7 přihlášených) nebo nově zavedená kategorie Nejlepší vysokoškolák (13 soutěžících). Podnikatelem v sukni číslo jedna se stala Petra Kosejková s projektem Museum Know. Nejlépe ohodnocena byla také Tereza Štegrová s projektem Bistro Sedmero v kategorii Nejlepší vysokoškolák.

„S výkony soutěžících jsem byl velice spokojen, prezentace jsou rok od roku kvalitnější. Vítězný projekt má vysoký potenciál uspět na trhu, a to nejen v uvedené cílové skupině. Těším se na další spolupráci s finalisty při rozvoji jejich projektů,“ vyjádřil se Petr Kubečka, business development manažer VTP UP.

Podnikavá hlava

Vítězný projekt myslí na lektory

Projekt Tomáše Bednáře s názvem TELP (teachers help) nabízí komplexní řešení administrativní části práce lektorů na volné noze.

„Do soutěže Podnikavá hlava jsem se přihlásil, abych zjistil názory odborníků na svůj projekt. Díky tomu jsem získal zpětnou vazbu týkající se nejen projektu, ale také svých prezentačních dovedností. První místo mě příjemně překvapilo. Finanční odměnu využiju okamžitě, už vím, co budu řešit s programátory,“ shrnul vítěz soutěže Tomáš Bednář.  

Nejúspěšnější soutěžící získal jako odměnu pronájem kancelářských prostor v hodnotě až 150 000 Kč, možnost pravidelného mentoringu a konzultací svého podnikatelského záměru se zkušenými podnikateli a finanční odměnu ve výši 50 000 Kč. Soutěží Podnikavá hlava prošlo za dobu její existence více než 300 budoucích podnikatelů.

Podnikavá hlava je pořádána pod záštitou Olomouckého kraje a je podpořena podniky ERSTE, Business Angels Club, Czechinvest, Krajská hospodářská komora OK či Vinylové hodiny. Podrobné informace o soutěži jsou dostupné na www.podnikavahlava.cz či na Facebooku.

Podnikavá hlava

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...