Společnost Union Investment získala majoritní podíl v Palladiu


Palladium
08.03.2015 23:20 | redakce

CBRE se podílela na největším obchodu realizovaném v realitním sektoru v historii České republiky 

  • Jedná se o největší a nejlukrativnější transakci multifunkčního/maloobchodního objektu na českém trhu. Rovněž jde o největší obchod v oblasti nemovitostí jako takových, který byl kdy na území České republiky uskutečněn a o největší transakci ve střední Evropě mimo portfoliových transakcí.
  • Realizace obchodu jako Palladium, nákupní centrum s kancelářemi v centru města, vyžaduje hluboké odborné znalosti, které si CBRE udržuje v rámci všech klíčových segmentů trhu - obchodní centra, maloobchodní prodejny na hlavních nákupních třídách a kancelářské prostory.
  • Tento obchod dále posiluje pozici CBRE na trhu a prokazuje, že společnost je uznávaným poradcem v oblasti nákupních center. Od roku 2011 se CBRE podílela na maloobchodních transakcích v celkové hodnotě přesahující 2 miliardy EUR v České republice a Polsku.

Palladium

CBRE poskytovala poradenství společnosti Union Investment Real Estate GmbH při akvizici majoritního akciového podílu v nejprestižnější nemovitosti na českém trhu, obchodním centru Palladium, kterou získala od společnosti řízené německým investičním manažerem Hannover Leasing se sídlem v Pullachu. Transakce je největším obchodem v realitním sektoru v historii České republiky. Nemovitost sestává z nákupního centra poskytující cca 41 000 m2 prvotřídních maloobchodních prodejen a cca 18 000 m2 kancelářských prostor, pyšní se svým strategickým umístěním a přirozeně prodlužuje pražskou hlavní nákupní třídu Na Příkopě.

Katarína Brydone, Associate Director of Capital Markets společnosti CBRE říká: "Jsme nesmírně potěšeni, že jsme mohli společnosti Union Investment poskytovat poradenství při natolik důležité akvizici týkající se objektu takového významu. Rok 2015 bude pro Českou republiku významný v oblasti investic do nákupních center, během následujících měsíců proběhne několik velkých obchodů, které započaly již v roce 2014, a další aktiva přijdou na trh v průběhu roku. V současné době registrujeme pro rok 2015 investice do nákupních center, včetně Palladia, ve výši přesahující 1 miliardu EUR, to zahrnuje obchody již uzavřené, ve vyjednávání, na trhu nebo připravované. To by znamenalo objem investic do maloobchodních prostor třikrát vyšší než v roce 2014.“

Jeff Alson Head of Capital Markets společnosti CBRE dodává: "Palladium bylo již dlouhou dobu v hledáčku všech investorů, což jen potvrzuje lukrativnost této nemovitosti. Velmi nás potěšilo, že jsme mohli Union zastupovat v tak prestižní transakci. S investicemi podobného rozsahu a charakteru jde ruku v ruce obrovská odpovědnost. Zbývá jen dodat, že transakce proběhla ve velmi krátkém časovém úseku, na což reagovala CBRE tím, že zajistila silný tým zkušených odborníků, kteří jsou schopni poskytovat poradenství ve všech potřebných oborech."

O CBRE

CBRE Group, společnost figurující na žebříčku Fortune 500 a indexu S&P 500 se sídlem v Los Angeles, je světovou vedoucí společností v oblasti realitních služeb a investic (z hlediska výnosů za rok 2014). S přibližně 52 000 zaměstnanci slouží majitelům nemovitostí, investorům a nájemníkům prostřednictvím více než 370 poboček po celém světě. Společnost CBRE poskytuje strategické poradenství a realizaci prodeje a pronájmu všech typů nemovitostí, služby pro firmy, správu nemovitostí, oceňování nemovitostí, developerské služby, správu investic a výzkum. V České republice pracuje pro CBRE více než 350 zaměstnanců. V České republice CBRE spravuje téměř 200 objektů komerčních budov o celkové rozloze téměř 1,2 mil. m2. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti na www.cbre.cz

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...