Svatojakubská varhanní slavnost patří k tradicím agentury Helas


Helas
23.12.2016 12:25 | redakce

Benefiční Svatojakubská zimní varhanní slavnost byla završením celoročních aktivit Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club a Helas New Encounters Club. Pro oslavu byly zpřístupněny unikátní prostory baziliky, sálu Jana Lucemburského i gotických sklepení.

 

Helas

Adventní čas v lidech podněcuje touhu sdílet, která je i samotnou podstatou obou společenských klubů. Překrásnou trojlodní barokní bazilikou prostupují majestátní tóny varhan srdce všech, kteří se sešli na posledním velkém letošním setkání, aby oslavili a završili další úspěšný rok. Na historický nástroj zahrála titulární varhanice Irena Chřibková, ředitelka kůru baziliky sv. Jakuba v Praze, která koncertuje po celé Evropě, Japonsku, Rusku, Izraeli a USA.  Hosté měli opravdu co obdivovat. Nádherná barokní skříň pochází z roku 1705 a je dílem varhanáře Abraháma Starcka z Lokte, který postavil po požáru baziliky původní nástroj se 26 hlasy. Ten byl několikrát během tří staletí přestavěn až do dnešní podoby, kdy čítá 8 277 píšťal a 91 znějících rejstříků nebo chcete-li barev. Je to tedy velký symfonický orchestr. Svatojakubské varhany jsou největší varhany v Praze i v Čechách.

Helas

„Již devatenáct let spolu budujeme hrdé Česko a učíme se znát cenu našeho podnikání. Spojujeme zkušené podnikatelky a podnikatele, aktivní ženy a muže různých profesí. Protože podporujeme přátelskou stránku byznysu, pevně věřím, že se nám to vrací ve formě našich úspěchů! Jsem hrdá, že jsme se mohli sejít, zvolnit a odpočinout si v nejkrásnějším období roku,“ říká Helena Kohoutová, zakladatelka klubů.

Kromě samotné hudby na hosty působilo i samotné prostředí adventních oslav. Interiér baziliky obklopuje dvaadvacet oltářů a nesčetné množství obrazů a fresek, včetně sbírky obrazů českého malíře Petra Brandla, hlavního představitele vrcholného baroka u nás. Kostel svatého Jakuba většího spolu s přilehlým klášterem minoritů patří k největším a nejkrásnějším pražským kostelům. Původně gotická stavba byla později barokně přestavěna a nyní je skutečnou pokladnicí barokního umění. Mimo samotné prostory kostela byl hostům zpřístupněn i sál Jana Lucemburského, kde se tento český král ženil, a původní gotické sklepení ze 13. století. Ve všech těch prostorách i s přilehlou arkádovou chodbou probíhal bohatý vánoční jarmark. Tombola a dobročinný bazar přinesla důležitý příspěvek ve prospěch údržby svatojakubských varhan.

Helas

Romantickou vánoční atmosféru podtrhly kouzelné perníky JaJa Pardubický perník a šperky s českými granáty od společnosti Granát, d.u.v. Turnov. Espresso jako vždy zahřálo hosty čaji Dilmah a kávou Reserva. Make Up Artistky ze Sephora dámy vánočně nalíčily. Svou energií prostoupily prostorem také vystavené mandaly od La Petien.

Na jarmarku se dále podíleli a hosté mohli ještě vyzkoušet nebo chutnat: Koktejl Cointreau Fizz, inspirovat se pro dovolenou u stánku Blue Holiday, vyzkoušet vegetariánskou kuchyni od restaurace Etnosvět, osvěžit se křišťálovou vodou Aqua Angels, okoštovat víno z Vinařství Maláník Osička, nadchnout se pro uhličité bublinkové koupele od Marien Spa a osladit si život čokoládovými pralinkami Bon Bon. Pohoštění zajistil Prague Catering, Gaston, Moje maso, CIPA a Cukrárna u Knoflíčků.

Helas

Dalšími partnery byly společnosti Česká pojišťovna, Rigips, Money Club, CORA PLUS, Hertz Autopůjčovna, Farmex, Mediarex a Agentura Cezaa.

Zpět do moderních časů se mohli hosté přenést vystavenými novinkami PEUGEOT 3008 a BMW X3, které přivezl autosalon KOPECKÝ s.r.o., dealer obou značek.

Helas

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club od roku 1999 podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj – a to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. S členkami se potkávají známé osobnosti českého společenského života i odborníci ze všech myslitelných oborů, které mohou zajímat všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou. Dámský klub uspořádal již přes 250 společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací, na kterých ženy získávají mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také nová blízká přátelství.

www.helas-ladies-club.cz

 

Helas
Helas
Helas
Helas
Helas
Helas
Helas
Helas
Helas
Helas

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Global Money Week 2020 odkrývá program na podporu finanční gramotnosti
Global Money Week 2020 odkrývá program na podporu finanční gramotnosti

21.02.2020 | Program březnového Global Money Week 2020 (GMW) začíná nabírat konkrétnější rysy a organizátoři ...


Mlékárna Valašské Meziříčí již třetím rokem podporuje anketu Zlatý Ámos
Mlékárna Valašské Meziříčí již třetím rokem podporuje anketu Zlatý Ámos

21.02.2020 | Rovněž v letošním roce probíhá celorepubliková anketa o nejoblíbenějšího učitele České ...


Pozor na nezdravé byty! Až 90 procent novostaveb nesplňuje hygienické normy
Pozor na nezdravé byty!  Až 90 procent novostaveb nesplňuje hygienické normy

17.02.2020 | Při výběru nového bydlení lidé zvažují mnoho kritérií: od ceny a lokality přes výhled z bytu ...


Trofej Zlatý banán za příběh roku si odnesl spolek „Děti patří domů“.
Trofej Zlatý banán za příběh roku si odnesl spolek „Děti patří domů“.

23.01.2020 | Již po sedmé se včera večer rozdávaly ceny nejlépe pracujícím neziskovým organizacím v České ...


Bagstage 11/2019
Bagstage 11/2019

13.12.2019 | Backstage fotografie – produkce profesního magazínu Best of realizovaná 29. listopadu 2019 Focené ...