TOGETHER WE CAN je další výzvou, jak cíleně pomoci


TOGETHER WE CAN
02.12.2014 12:50 | redakce

Co mohou mít společného ženy z různých koutů republiky, které se navzájem neznají? Jak může podnikání a podaná ruka v pravý čas zvrátit nepřízeň osudu? Opravdu se nemají kam obrátit ženy, které jsou v zoufalé situaci? A co ženy, které hledají uplatnění a nenacházejí? A platí, že vám nikdy nikdo nepomůže, ale pomoct si musíte jen vy sami?

 

Podívejte se na několik příběhů a hádejte, co mají společného:

Příběh č. 1

Míša Rejdová z Týniště nad Orlicí se potýká s existenčními problémy způsobenými nevydařeným podnikatelským záměrem a topí se v dluzích. Bojuje s nedostatkem financí i se strachem, že přijde o svou téměř dvouletou dcerku. Dá jí někdo šanci alespoň na přivýdělek? 

Příběh č. 2

Anna Motičková přesně ví, co potřebuje její postižený syn. Aby byla s ním. Uživit se na severu Moravy není jednoduché. Anna trpělivě hledá a pracuje, ba co víc, sama se stává inspirací pro druhé,
že i s postiženým dítětem lze žít plnohodnotný život... Přesto je tady otázka – bude to stačit?   

Příběh č. 3

Naďa Cigaleová ze Slavonic má za sebou mnoho bojů. Nejprve ten s povodněmi, které jí málem vzaly střechu nad hlavou. Pak o život svého syna, který má leukémii. Pak o to, zda zaplatí všechny léky pro syna i sebe, když sama onemocněla a zůstala na částečném invalidním důchodu. Aby se úplně nezbláznila, začala psát knihu.
Co teď ale s ní?  A jak z toho zamotaného kruhu ven? 

Příběh č. 4

Eva Urbanová z Pardubic je rázná žena plná odhodlání, jen nemohla najít ten správný směr. Vždycky si přála pracovat s výrobkem, který by v sobě obsahoval kombinaci české kvality a výživové hodnoty. Jak našla cestu?

Příběh č. 5

Jiřina Rejentová je fantasticky zručná žena, která miluje paličkovanou krajku. Vyrábí produkty se starou českou tradiční zručností, ale tápe v podnikání – tolik věcí je třeba zařídit, oběhat, řešit… nestačí jen navrhovat a vyrábět. Stačí přitom tak málo – vědět co a jak. 

Další příběhy postupně přibývají na webu www.zenysro.cz  v kategorii Podnikání - Pomáháme vám.

 

CO MAJÍ VŠECHNY TYTO PŘÍBEHY SPOLEČNÉHO?

Naději? Víru? Pevný bod? Některé ženy potřebují pomoci finančně, jiné potřebují právní radu, další pomoc s marketingem, s prodejem svých produktů či s legislativou k podnikání. Jsou tu i desítky žen, které hledají pomocnou ruku v těžké životní či finanční situaci, cestu ven z bludného kruhu, cestu k podnikání, které by je dokázalo postavit na vlastní nohy a pomoci k osamostatnění se. Stejně tak jsou tu ale i ženy, které si zkrátka a jednoduše plné své tajné sny. Desítky žen z našich příběhů už sebevědomě kráčí po své cestě, na kterou dostaly potřebnou dávku odvahy i nějaké ty finance
do začátku.

„Pomohly jsme už reálně několika desítkám žen a další stovky se na nás obracejí. Vím, že jim umíme pomoct a vím, že naše práce dává smysl,“ říká Eva Čejková Vašková, zakladatelka projektu na podporu podnikavých žen ŽENY s.r.o. Nápad na crowfundingový projekt, který podporuje české a slovenské podnikavé ženy – SPOLEČNĚ TO DOKÁŽEME (TOGETHER WE CAN) – přišel poměrně spontánně:  „Obrací se na mne ženy, kterým chybí do začátku, dá se říci, opravdu málo. Třeba jen pár tisíc korun na rozjezd vlastního vysněného malého podnikání. Ubyla by tak další žena z registru Úřadu práce, a čím více takových žen bude, tím lépe se bude dařit všem – nám i české ekonomice. V České republice máme nejvíce nezaměstnaných žen z celé Evropské unie.“ 

CO JE ČESKÉ, TO JE HEZKÉ A DÁVÁ TO SMYSL

ŽENY s.r.o. hledají společně s jednotlivými  ženami, které se na ně obrátí, cestu, jak jim pomoci buď ve svízelné situaci, nebo prostě pomohou splnit tajné sny. Tu koupí šicí stroj, tu potřebné suroviny, tu poskytnou finance na nákup specifického materiálu, tu pomohou zprostředkovat obchod či zviditelnit ženu a její příběh či podnikání v médiích. Největší potenciál vidí ve firmách a velkých korporacích, kterým se snaží trpělivě vysvětlit, že nakoupit produkty od reálných českých žen z masa a kostí, produkty, které mají svůj příběh a duši a pomoci tak dobré věci, je VŽDY lepší než nakoupit bezejmenné produkty z Číny. 

Projekt „Together we can“ je crowfundingový projekt, který běží na serveru INDIEGOGO.com a který je časově omezen – končí 20. 12. Říkáme, že jsme do toho PRAŠTILY, protože tak to je – dokud do toho člověk nepraští, nic se neděje. A tak symbolicky za každého přispěvatele, který našel odvahu, zatlučeme jeden hřebíček, který si zároveň můžete u nás KOUPIT. Každého, kdo na projekt přispěje minimální částkou 100 Kč, čeká čestné místo v GALERII těch, kteří do toho šli s námi.

V galerii najdete svůj „hřebíček se jménem“. Galerii si můžete přijít prohlédnout
do Pracovny ŽENY s.r.o. v Karlíně (Karlínské náměstí 6, Praha 8).

 

JAK SE MŮŽE KAŽDÝ Z NÁS ZAPOJIT???

1) Přispět na projekt TOGETHER WE CAN pro další ženy – číslo transparentního konta, kde je zároveň patrné, na jaké účely již prostředky byly použity, je 8337824001/5500.

2) Zakoupit v e-shopu na www.zenysro.cz produkt ženy, kterou již podporujeme, např.:

 

Nadino štístko – 200 Kč   

TOGETHER WE CAN      

Hřeben do vlasů – 940 Kč                     

TOGETHER WE CAN

Necesér – 750 Kč

TOGETHER WE CAN

Náhrdelník – 460 Kč    

TOGETHER WE CAN                           

Maska na oči – 250 Kč

TOGETHER WE CAN

 

O projektu TOGETHER WE CAN

Tisíce žen, tisíce příběhů, tisíce důvodů, proč pomoci. Together we can je crowfundingový projekt, který má jediný cíl – pomoci co nejvíce ženským příběhům vyměnit sen za skutečnost. Věříme, že projekt má smysl. Together we can je součástí projektu ŽENY s.r.o. (www.zenysro.cz). ŽENY s.r.o. nabízejí ženám podporu a zapojení do komunity podnikavých žen, aktivně podporují řemeslnou výrobu, vrací se k tradicím a české dovednosti. Pomáhají najít cestu k podnikání a kombinují on-line aktivity (www.zenysro.cz) a off-line prostředí (Pracovny a Katalog, silný obchodní tým, nabízí hand made výrobky žen a setkávání na různě zaměřených akcích) pro dosažení nejlepšího cíle. 

 

Více informací najdete na:

www.zenysro.czhttp://www.womenltd.eu/#!home/mainPage.

 

Podpora podnikavých žen probíhá ve spolupráci s projektem PODNIKAVÁ ŽENA za podpory Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. V roce 2015 dojde k rozšíření všech aktivit na podporu podnikavých žen, sledujte naše stránky www.podnikavazena.cz.

 

 Podívejte se na promo video projektu TOGETHER WE CAN:

TOGETHER WE CAN
TOGETHER WE CAN
TOGETHER WE CAN
TOGETHER WE CAN
TOGETHER WE CAN
TOGETHER WE CAN

KomentářeKategorie
Příbuzné články
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall

28.05.2024 | Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších ...


Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...