Továrna na čokoládu přilákala pozornost českých podnikatelek


Helas
22.06.2016 13:56 | redakce

Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club si tentokrát zajel pro své sladké potěšení až do Tábora a stálo to za to. Hostitelka Petra Kovandová přivítala dámy v prodejně BON BON, kde vyprávěla o svém malém čokoládovém království. BON BON je malá továrna na čokoládu, která vyrábí a prodává originální, ručně tvarovanou čokoládu, pralinky a speciality z nugátu i marcipánu. Kromě výrobny sladkostí je Petra Kovandová také majitelkou Muzea čokolády a marcipánu; a aby toho nebylo málo, vlastní ještě Café Budík, prostor klidného potěšení, kde je veden útok na vaše chuťové pohárky – nejenom čokoládou a pralinkami, ale i kvalitní kávou, domácími dorty a chlebíčky.

Helas

Účastnice setkání si v Café Budík daly kávu a ochutnaly horkou čokoládu v několika příchutích. Zároveň mohly obdivovat sbírku 900 starých budíků, kterou tato rodinná cafeterie podtrhuje originální a stylovou atmosféru. Posezení mezi budíky ovšem ještě předcházela procházka jako z dětské fantazie – mezi exponáty Muzea čokolády a marcipánu a do výrobny fresh pralinek s ukázkami zdobení dortu. Pokud vás zajímá, zda se mohlo ochutnávat, tak ano, cokoli se mohlo ochutnávat. Během krátké prohlídky historického centra Tábora se dámy ještě mohly dozvědět o unikátním Festivalu čokolády, který se bude v Táboře konat již potřetí.

Helas

Možná přijdou i umpalumpové

Značku BON BON dnes nakoupíte v desítkách obchodů a obchůdků v několika zemích EU. Pokud byste se chtěli vydat do muzea, možná budete překvapeni, že se rozkládá v prostorách hned tří historických domů a zabírá plochu přes 1000 čtverečních metrů. Dozvíte se v něm o historii čokolády, jejího pěstování a zpracování do bonbónů, tabulek a pralinek. Prohlédnout si můžete i obaly, reklamní plakáty či salónní historické soupravy na pití čokolády. Druhá část muzea je věnována marcipánu a možnostem jeho zpracování. Spatřit můžete marcipánový model táborského náměstí nebo marcipánové panenky a šatičky. V dílně si můžete odlévat čokoládové figurky a hrát si s marcipánem. A ano, je tam i čokoládová fontánka.

Helas

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 17 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj – a to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. S členkami se potkávají známé osobnosti českého společenského života i odborníci ze všech myslitelných oborů, které mohou zajímat všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou. Dámský klub uspořádal již přes 200 společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací, na kterých ženy získávají mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také nová blízká přátelství.

Helas
Helas
Helas
Helas
Helas

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...


Představujeme platformu, na které si lidé z byznys prostředí mohou radit při současné krizi
Představujeme platformu, na které si lidé z byznys prostředí mohou radit při současné krizi

06.04.2020 | Studentům Vysoké školy ekonomické v Praze se ve spolupráci s dalšími odborníky podařilo během ...