Úspěšná výstava Fenomén IGRÁČEK cestuje do Tachova


Igráček
25.06.2014 15:04 | Michaela Lejsková

Originální postavičku IGRÁČKA mohou její příznivci v průběhu letních prázdnin potkat mimo jiné také v Muzeu Českého lesa v Tachově. V termínu od 4. července do 27. srpna budou mít výletníci možnost spojit rodinný výlet do Plzeňského kraje s návštěvou tohoto muzea, kde populární výstava „Fenomén IGRÁČEK“ proběhne. Tachov se tak stává další zastávkou putovní expozice o historii, současnosti i budoucnosti figurky, jež umí nadchnout dnešní děti i jejich rodiče, které přenese do období bezstarostného dětství. Na výstavě se kromě současného výrobce IGRÁČKA, společnosti EFKO, podílí i Technické muzeum v Brně.

Igráček

„Jsme pyšní, že putovní výstava Fenomén IGRÁČEK sklízí od svého počátku velké úspěchy a že můžeme rozdávat radost ve všech koutech České republiky,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „IGRÁČKA vyrábíme od podzimu roku 2010, kdy jsme ho znovu uvedli na český trh, a od té doby se jej snažíme neustále vylepšovat a zároveň informovat veřejnost o jeho historii i současnosti. Putovní výstava „Fenomén IGRÁČEK“ představuje návštěvníkům první návrhy a původní sady IGRÁČKA, výrobní formy či jednotlivé díly této slavné postavičky. Výstava také zahrnuje naše plány do budoucna
a my věříme, že stejně jako v jiných městech, tak i v Tachově návštěvníky potěšíme,“ dodává Miroslav Kotík. 

V Muzeu Českého lesa v Tachově se návštěvníci mohou těšit i na historicky první figurku IGRÁČKA, jíž byl zedník. Ta byla vyrobena společností IGRA v roce 1976. Od té doby se IGRÁČEK neustále vyvíjel, přibyla nová povolání a nové doplňky. Kromě tradičních IGRÁČKŮ budou v Muzeu Českého lesa v Tachově k vidění i nové postavičky i celé jejich sady, jako například IGRÁČEK ve světě HELLO KITTY nebo IGRÁČEK TRIO, které zahrnují tři figurky ve třech populárních povoláních. 

„Při návštěvě výstavy „Fenomén IGRÁČEK“ mohou návštěvníci v rámci jednoho vstupného vidět také stálé expozice muzea,“ říká PhDr. Jana Hutníková, ředitelka Muzea Českého lesa v Tachově. „K vidění je například historie do roku 1945, národopis, interaktivní zelená stezka, miniexpozice živé přírody a bývalý klášterní refektář, kde jsou instalovány umělecké sbírky, především sousoší Poslední večeře Páně v životní velikosti,“ dodává Jana Hutníková.

Igráček

 

Společnost EFKO, český výrobce her a hraček, působí na českém trhu od roku 1993. Po celou dobu se zaměřuje kromě výroby také na charitativní akce. Podporuje sponzorskými dary řadu mateřských školek, základních a zvláštních škol, dětských domovů a kojeneckých ústavů. Spolupracuje také s Českým paralympijským výborem na charitativním projektu EMIL a zařadila se do projektu KLOKÁNEK na podporu týraných a opuštěných dětí. Těm již od roku 2006 pravidelně přiváží vánoční dárky a pomáhá tak jejich malým svěřencům prožít radostnější Vánoce. EFKO získalo v roce 2011 čestné uznání v rámci projektu VIZIONÁŘI 2011. Ocenění bylo uděleno za oživení tradičních dětských hraček IGRÁČEK a uvedení na trh nové série, která využívá nejnovějších poznatků z oblasti didaktiky a dětské psychologie. Projekt VIZIONÁŘI organizuje sdružení Czech Inno pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.  EFKO získalo v roce 2012 ocenění v soutěži „Českých 100 nejlepších“ za strategickou hru ABAKU, kterou doporučuje rovněž Mensa ČR, Jednota českých matematiků a fyziků a Univerzita Karlova. Více informací naleznete na: www.efko.cz

Igráček

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Souboj divadel je disciplína, ve které se utkávají umělci v tanci
Souboj divadel je disciplína, ve které se utkávají umělci v tanci

17.01.2019 | Autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové byl odstartován v roce 2016 ...


Kdy je správný čas na přechod od malé firmy na střední?
Kdy je správný čas na přechod od malé firmy na střední?

15.01.2019 | Firma vám přestává růst, obraty klesají a náklady rostou. A marže? „Před nedávnem jsem nějakou ...


Nové technologie pro výrobní průmysl hýbou trhem
Nové technologie pro výrobní průmysl hýbou trhem

15.01.2019 | Vzhledem k technologickému pokroku čeká výrobní průmysl v nadcházejících letech změna pracovních ...


Zátěžový test pro rukavice ukázal přednosti a slabiny
Zátěžový test pro rukavice ukázal přednosti a slabiny

15.01.2019 | Společnost Ardon Safety oznamuje výsledky srovnávacích testů technologicky pokročilých versus ...


Videokomunikace přináší šest stěžejních trendů
Videokomunikace přináší šest stěžejních trendů

14.01.2019 | Videokonference se staly běžnou součástí každodenního provozu moderních firem. Využívají je ...