Úspěšná výstava Fenomén IGRÁČEK cestuje do Tachova


Igráček
25.06.2014 15:04 | Michaela Lejsková

Originální postavičku IGRÁČKA mohou její příznivci v průběhu letních prázdnin potkat mimo jiné také v Muzeu Českého lesa v Tachově. V termínu od 4. července do 27. srpna budou mít výletníci možnost spojit rodinný výlet do Plzeňského kraje s návštěvou tohoto muzea, kde populární výstava „Fenomén IGRÁČEK“ proběhne. Tachov se tak stává další zastávkou putovní expozice o historii, současnosti i budoucnosti figurky, jež umí nadchnout dnešní děti i jejich rodiče, které přenese do období bezstarostného dětství. Na výstavě se kromě současného výrobce IGRÁČKA, společnosti EFKO, podílí i Technické muzeum v Brně.

Igráček

„Jsme pyšní, že putovní výstava Fenomén IGRÁČEK sklízí od svého počátku velké úspěchy a že můžeme rozdávat radost ve všech koutech České republiky,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „IGRÁČKA vyrábíme od podzimu roku 2010, kdy jsme ho znovu uvedli na český trh, a od té doby se jej snažíme neustále vylepšovat a zároveň informovat veřejnost o jeho historii i současnosti. Putovní výstava „Fenomén IGRÁČEK“ představuje návštěvníkům první návrhy a původní sady IGRÁČKA, výrobní formy či jednotlivé díly této slavné postavičky. Výstava také zahrnuje naše plány do budoucna
a my věříme, že stejně jako v jiných městech, tak i v Tachově návštěvníky potěšíme,“ dodává Miroslav Kotík. 

V Muzeu Českého lesa v Tachově se návštěvníci mohou těšit i na historicky první figurku IGRÁČKA, jíž byl zedník. Ta byla vyrobena společností IGRA v roce 1976. Od té doby se IGRÁČEK neustále vyvíjel, přibyla nová povolání a nové doplňky. Kromě tradičních IGRÁČKŮ budou v Muzeu Českého lesa v Tachově k vidění i nové postavičky i celé jejich sady, jako například IGRÁČEK ve světě HELLO KITTY nebo IGRÁČEK TRIO, které zahrnují tři figurky ve třech populárních povoláních. 

„Při návštěvě výstavy „Fenomén IGRÁČEK“ mohou návštěvníci v rámci jednoho vstupného vidět také stálé expozice muzea,“ říká PhDr. Jana Hutníková, ředitelka Muzea Českého lesa v Tachově. „K vidění je například historie do roku 1945, národopis, interaktivní zelená stezka, miniexpozice živé přírody a bývalý klášterní refektář, kde jsou instalovány umělecké sbírky, především sousoší Poslední večeře Páně v životní velikosti,“ dodává Jana Hutníková.

Igráček

 

Společnost EFKO, český výrobce her a hraček, působí na českém trhu od roku 1993. Po celou dobu se zaměřuje kromě výroby také na charitativní akce. Podporuje sponzorskými dary řadu mateřských školek, základních a zvláštních škol, dětských domovů a kojeneckých ústavů. Spolupracuje také s Českým paralympijským výborem na charitativním projektu EMIL a zařadila se do projektu KLOKÁNEK na podporu týraných a opuštěných dětí. Těm již od roku 2006 pravidelně přiváží vánoční dárky a pomáhá tak jejich malým svěřencům prožít radostnější Vánoce. EFKO získalo v roce 2011 čestné uznání v rámci projektu VIZIONÁŘI 2011. Ocenění bylo uděleno za oživení tradičních dětských hraček IGRÁČEK a uvedení na trh nové série, která využívá nejnovějších poznatků z oblasti didaktiky a dětské psychologie. Projekt VIZIONÁŘI organizuje sdružení Czech Inno pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.  EFKO získalo v roce 2012 ocenění v soutěži „Českých 100 nejlepších“ za strategickou hru ABAKU, kterou doporučuje rovněž Mensa ČR, Jednota českých matematiků a fyziků a Univerzita Karlova. Více informací naleznete na: www.efko.cz

Igráček

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec
Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec

15.04.2019 | Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ...


Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?
Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?

11.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...


Častá změna profese je trendem dnešní doby. Kde hledat a nalézt „tu pravou“?
Častá změna profese je trendem dnešní doby. Kde hledat a nalézt „tu pravou“?

10.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...


Trh je nakloněn kosmetice. Dermacol šlape do výroby jako nikdy předtím!
Trh je nakloněn kosmetice. Dermacol šlape do výroby jako nikdy předtím!

09.04.2019 | Právě před rokem, na jaře 2018, se unikátní továrna v Brně-Lesné, zaměřená na vývoj a výrobu ...


Spa Hotel Svoboda Mariánské Lázně je nyní v nové kráse
Spa Hotel Svoboda Mariánské Lázně je nyní v nové kráse

09.04.2019 | V přehlídce špičkových hotelů v Mariánských Lázních má Spa Hotel Svoboda už dlouhá léta ...