V prvním kole se do Velké pardubické hlásí šestapadesát koní


dostihy
17.05.2015 17:54 | redakce

V prvním kole přihlášek na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou bylo nahlášeno šestapadesát koní. Osm z nich reprezentuje zahraniční stáje z Francie, Slovenska a Irska. Nejvíce koní je od trenéra Josefa Váni a to rovnou šest.

Pravděpodobně největší nadějí na Váňův úspěch je Zarif, trenér spolu s ním do bojů o vítězství ve 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou posílá pětici Hipo Jape, Rabbit Well, Taro, Thallium a Wild Danger. „Pan Váňa už několikrát ukázal, že koně pro Velkou pardubickou připravit umí,“ reagoval na jména přihlášených žokej a dvojnásobný vítěz Velké pardubické Josef Bartoš. Ten očekává, že letošní Velká pardubická bude úplně jiná. „Bude to první ročník bez Orphee des Blins. Očekávám, že se bude více taktizovat, nebude to jen hon na kobylu, která běží stylem start-cíl. Bude to mnohem zajímavější. Ale dopředu koně moc neřeším. Teprve sezona ukáže, v jaké formě koně jsou.“

Po třech koních přihlásili Radek Holčák, Stanislav Popelka a Čestmír Olehla, ostatní trenéři vkládají naději do jednoho či dvou svěřenců. „Jsou přihlášeni všichni, o kterých si majitelé myslí, že na to mají,“ zhodnotil přihlášky trenér Olehla, který do Velké posílá nadějnou trojku - třetího z roku 2014 Klause a talentované Pareta a Cherwicka. O svých šancích ale mluvit ještě nechtěl. „O předpokladech se dá mluvit, až se odběhnou kvalifikace. Uvidíme, jak se to vyvine, bude se to tříbit. Nicméně náš Klaus má stálou výkonost, na Cherwickovi budeme pracovat. Jeho potíže s Irskou lavicí známe. A Pareto si vloni Velkou vyzkoušel, teď jde jako první zkusit první kvalifikaci. Ale ve vrcholné formě ještě není,“ dodal Olehla.

Napodobit úspěch jediné trenérky, která v historii Velké pardubické dokázala připravit vítěze, tedy Lenky Horákové s Peruánem, chce hned sedm žen – včetně samotné Horákové, která připravuje Zugora a Orixe. Své tělísko v ohni má také Greg Wroblewski, tentokrát sedmiletého ryzáka Jam Taki. Tomu se daří především ve Varšavě a ve Wroclavi. Podle očekávání nejsou přihlášeni trojnásobní vítězové Velké pardubické Orphee des Blins a Tiumen, kteří užívají zaslouženého důchodu. Naopak nechybí loňský stříbrný Al Jaz a předloňský Nikas, který ale loňskou Velkou pardubickou nedokončil. Zajímavostí může být „návrat“ Walldemosa, který se na pardubické dráze možná objeví už při první kvalifikaci 23. května. Do ní je přihlášeno hned dvacet uchazečů o start ve 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou, včetně Nikase a Al Jaze nebo třeba vítěze Úvodní cross countra Koroka Ribelina.

Ze zahraničí se sešlo osm přihlášek. Po třech mají zájem ve Francii a na Slovensku, z Irska přišly přihlášky dvě. Francouzský River Choice si vyzkoušel i Velkou národní. Termíny dodatečných přihlášek jsou stanoveny na 27. srpna, 17. září a 24. září.

„Letošní ročník bude hodně zajímavý. Vše je otevřené a uvidíme, kolik koní – a kteří – se nakonec do Velké pardubické kvalifikuje. Těšíme se,“ řekl místopředseda představenstva Dostihového spolku Michael Skalický a hned také připomněl, že vstupenky na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou už v prodeji v síti Ticketportal! 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech
Petra Černocká jako ambasadorka Vlčích máků v obrazech

11.11.2020 | Celkem 25 umělců se zapojilo do unikátního projektu Vlčí máky v obrazech a v rekordně krátké ...


Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!
Heidi Janků je bez práce, nenaříká, ale pomáhá!

05.11.2020 | Heidi Janků je jednou ze zpěvaček, která kvůli restritktivním opatřením v souvislosti se současnou ...


Herečka Eva Hrušková vydala Motivační diář 2021 plný úspěšných žen!
Herečka Eva Hrušková vydala Motivační diář 2021 plný úspěšných žen!

04.11.2020 | Představte si, že vám osud dovolí prožít za jediný rok všechna nesplněná přání. Stát se ...


Přihlaste svou technologii do soutěže Digital Promotion 4.0
Přihlaste svou technologii do soutěže Digital Promotion 4.0

30.10.2020 | Ministerstvo průmyslu a obchodu a agentura CzechInvest ve spolupráci s agenturou CzechTrade a s podporou ...


Nový klip Lenky Nové je křehkou náplastí na dnešní dny
Nový klip Lenky Nové je křehkou náplastí na dnešní dny

30.10.2020 | I přes velmi těžké podmínky, které doléhají také na celý kulturní svět, se Lenka Nová rozhodla ...