Zpěvačka Hanka Křížková oslavila 40 let na scéně koncertem v Hybernii


28.01.2023 10:00 | redakce

Zpěvačka a herečka Hanka Křížková oslavila loni dvě výročí - 40 let na scéně a 65. narozeniny. Protože však prodělala tři operace endoprotézy během dvou měsíců, musela plánované akce spojené s oslavami odložit. Nyní se v pražském Divadle Hybernia uskutečnil její koncert, na němž ji doprovodil prestižní band Martina Kumžáka.

„Pánové, víte, že i my máme spolu výročí? Vystupujeme spolu 25 let a já jsem za to moc ráda. Je mi ctí,“ pronesla Hanka Křížková směrem k devíti muzikantům v čele s Martinem Kumžákem.

Směsice smutných i veselých šansonů, včetně některých novinek, které se objevily i na nedávno vydaném výročním CD Nic nechci vrátit, které vydal Radioservis spolu s Českým rozhlasem, dostala plný sál Hybernie do správné nálady.

„Poplakali jsme si, ale taky jsem se s mým partnerem Petrem a přáteli zasmáli. Hanka je úžasná a je neskutečné, jak dokázala dvě hodiny stát na jevišti a sázela jednu krásnější melodii za druhou,“ ocenil hudební zážitek cukrář Josef Maršálek, který si před dvěma lety vybral zpěvačku jako jednu z kmoter své knihy. Ona na oplátku nyní požádala o kmotrovství jeho a před týdnem tak spatřila světlo světa i reedice kuchařky U stolu s Hankou Křížkovou, kterou vydalo nakladatelství Euromedia.

„Bylo to moc krásné, Hanička je úžasná. Krásně to procítila, odzpívala. I slzu jsem zamáčkla,“ prozradila Hančina kamarádka a herečka Naďa Konvalinová, s níž hraje i v muzikálu Láska nebeská v divadle Broadway.

V sále kromě jiných hostí seděla také další kamarádka, herečka a malířka Iva Hüttnerová, bývalá kuchařka prezidenta Havla Čirina Košíková nebo režisér muzikálů na ledě a producent Jindřich Šimek i se svou manželkou, mistryní světa v krasobruslení Radkou Kovaříkovou. Přišly i zpěvačka Magda Malá a herečka Bára Fišerová. 

Nechyběl ani dvorní textař Hanky Křížkové, kamarád, herec a dabér Rudolf Kubík, nebo moderátoři Alexander Hemala s manželkou a životní partneři Aleš Cibulka a Michal Jagelka.

Po dvouhodinovém koncertě se zpěvačka ještě skoro hodinu podepisovala.

„Jsem unavená jako kotě, ale užila jsem si to! Bylo to krásné a jsem šťastná, že fanoušci a přátelé přišli. Tolik jsem se těšila, až tohle znovu prožiji. A jsem ráda, že ten těžký loňský rok je za mnou. Věřím, že ten letošní přinese mnohem hezčí věci,“ dodala Hanka Křížková.

Foto: Jaroslav HauerTagy: hudba, koncert, zpěvačka

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu
Udržitelné zemědělství a agroekologie jsou aktuálně v kurzu

20.09.2023 | Stále více zemědělců se dnes zaměřuje na udržitelné zemědělství a snižování zátěže ...


EFKO nezachránilo pouze Igráčka – český výrobce hraček letos slaví 30 let
EFKO nezachránilo pouze Igráčka – český výrobce hraček letos slaví 30 let

20.09.2023 | Ryze českých výrobců hraček, kteří ustáli všechny ekonomické a společenské turbulence, je ...


Barevný kulturní podzim v Hořicích v Podkrkonoší
Barevný kulturní podzim v Hořicích v Podkrkonoší

20.09.2023 | Mezinárodní festival krásných umění v Městském muzeu a galerii v Hořicích představuje v rámci ...


Novela zákoníku práce vyjasňuje práci na dálku a mění pravidla
Novela zákoníku práce vyjasňuje práci na dálku a mění pravidla

20.09.2023 | Dlouho očekávanou novelu zákoníku práce schválila poslanecká sněmovna. Do českého právního ...


Pracovní spolupráce se rychle mění díky novým technologiím
Pracovní spolupráce se rychle mění díky novým technologiím

17.07.2023 | Rychlý vývoj mění náš přístup k práci a způsob spolupráce s kolegy. Nové online nástroje, ...