Jana Topinková a Petr Roman - oděvní tvůrci


Jana Topinková  a Petr Roman
Jana Topinková a Petr Roman
26.11.2010 10:03 | Michaela Lejsková

 

 

„Výběr materiálů a barev musí být v souladu s módními trendy, ale důležité je také příjemné nošení a snadná údržba.“ Jana Topinková

Axello

 

 

Firma Axello vznikla v r. 1996. Jsme ryze českou firmou a všechny modely vznikají ve vlastní výrobě. Specializujeme se na lehkou dámskou módu se zaměřením na dámské kalhoty v široké škále velikostí od 36 do 52. Dámské kalhoty až do velikosti 56. Kolekce dámských kalhot, sukní, šatů, halenek a topů oslovuje ženy, které mají styl a vyznávají elegantní vzhled.

 

Klademe velký důraz na vynikající kvalitu, dokonale padnoucí střihy a důmyslně propracované detaily. Nemalou pozornost věnujeme výběru materiálů na bázi přírodních vláken a elastanu, které jsou příjemné na dotek s pokožkou a zákaznice se v této dámské módě cítí velmi dobře. Naše kolekce dámských kalhot zahrnuje širokou škálu tvarů od úzkých, přes jezdecké kalhoty až po volné a široké včetně modelů kalhot v tříčtvrteční délce.

Módní a atraktivní vzhled podtrhuje ozdobné štepování, výpustky a detaily, které mají charakteristický rukopis. Maloobchodní ceny dámských kalhot se pohybují v rozmezí 1 200 – 1 800 Kč.

Sukně se vzorují podle aktuálních módních trendů v krátkých i dlouhých délkách. Nabídku doplňují šaty a halenky. Vše je velmi příjemné na omak, dobře padne a splňuje požadavky na komfort při nošení.

Kolekce jsou sestaveny tak, aby se jednotlivé oděvní součásti mohly vzájemně kombinovat. V barevnosti převažují přírodní a neutrální tóny šedé, hnědé, zelené a béžové, základ tvoří černá a bílá. V letní kolekci je škála barev pestřejší a oděvy rozmanitější.

Nabízíme standardní obchodní podmínky a klademe důraz na elegantní vzhled prodejny. Naši obchodní partneři velmi oceňují, že na trh přicházíme vždy s něčím novým a překvapujícím a dokážeme flexibilně reagovat na požadavky spotřebitelek.

Kam distribuujete své oblečení?
Do obchodů s elegantní dámskou módou. Většinou vybíráme obchody, které prodávají převážně české výrobky, protože jsme ryze česká firma. Klademe samozřejmě také důraz na
elegantní vzhled prodejny.

 

Jaké je Vaše pokrytí trhu?

Pokoušíme se pokrýt celou Českou republiku a nebráníme se navázání kontaktu s novými obchodníky, avšak v menších městech se snažíme při dobré spolupráci zaručovat exkluzivitu.

Šijete také na míru?

Pokud by nás někdo oslovil s velmi zajímavou nabídkou, samozřejmě bychom o tom uvažovali, ale standardně na míru nešijeme. Na druhou stranu jsme schopni velmi rychle reagovat a přizpůsobovat se poptávce našich obchodních partnerů.

Jaký druh oblečení je „Vaše  parketa“?

Zaměřujeme se pouze na dámské výrobky.

Mužům tedy žádné zboží nenabízíte?

Naše specializace jsou hlavně dámské kalhoty různých střihů a materiálů. Nevyhýbáme se ale ani ostatním výrobkům lehké dámské konfekce, jako jsou halenky, šaty, kostýmky podtrhující náš charakteristický rukopis. Klademe velký důraz na vynikající kvalitu a skvěle padnoucí střihy.


Máte pocit, že zákaznice vybírají spíše konzervativnější oblečení, nebo je tady odvaha zkoušet něco nového, zajímavého jak barevně, tak třeba střihem?

Je to individuální, ženy jsou velmi rozmanité a oblečení potřebují k různým příležitostem.
V našem oboru nelze zakrnět, stále se snažíme, aby naše výrobky byly originální, nadčasové s módními prvky a propracovanými detaily. Výběr materiálů a barev musí být v souladu s módními trendy, ale důležité je také příjemné nošení a snadná údržba.

Ovlivnila ekonomická krize i Vaše podnikání? Jak jste reagovali na trh Vy?

Tak jako asi všech, i nás se krize dotkla a tato situace nás inspirovala k rozšíření výroby a oslovení nových obchodníků jak u nás, tak i na Slovensku. Velmi rádi budeme oblékat elegantní a originální ženy v každém městě.

Většinu žen zajímá především to, zda se jaksi do šatů té které značky „vejdou“. Jaké velikosti šijete?

Kalhoty vyrábíme ve velikostech 34-54. Ostatní modely podle potřeby a poptávky zákazníka, kterému se snažíme maximálně vyhovět. Jak jsme již uvedli, jsme schopni rychle reagovat a přizpůsobit se poptávce.

Máte nějakou ambici v rámci rozšíření nabídky a naopak co do své nabídky neplánujete nikdy zahrnout?

Rádi bychom zdokonalili ucelené kolekce, aby byly navzájem propojené a kombinovatelné.
Spokojená, sebevědomá a skvěle oblečená žena v našem modelu je pro nás obrovskou inspirací.

 

 

Jana Topinková  a Petr Roman

F. a A. Ryšových 248

Ostrava – Svinov

www.axello.eu

Text: Michaela Lejsková

Publisher: Profashion 3/2010

Axello

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Patrik Nový - ředitel KB SmartSolutions
Patrik Nový - ředitel KB SmartSolutions

22.04.2020 | Patrik Nový byl spoluzakladatelem, členem představenstva a akcionářem úspěšné start-up pojišťovny ...


Jan Vážný – obchodní zástupce Moto Italia
Jan Vážný – obchodní zástupce Moto Italia

19.02.2020 | Značka Ducati má za sebou rekordní rok na českém trhu. Loni si zákazníci zaregistrovali 243 nových ...


Tomáš Loukota – dovozce Suzuki ČR
Tomáš Loukota – dovozce Suzuki ČR

25.01.2020 | Do zastoupení japonské značky Suzuki přivedla šéfa motocyklové sekce Tomáše Loukotu celoživotní ...


Michal Janda – Food and Beverage manager hotelu Grandium
Michal Janda – Food and Beverage manager hotelu Grandium

11.11.2019 | Michal Janda má na starost kompletní gastronomický provoz pražského hotelu Grandium. Vystudoval ...


Milan Švára – ředitel Le Hotels Group
Milan Švára –  ředitel Le Hotels Group

07.10.2019 | Hotelový skladatel puzzle dílků. Tak sám sebe označuje generální ředitel Milan Švára. Jeho ...