PhDr. Marcela Vandrová - moderátorka Českého rozhlasu Brno


PhDr. Marcela Vandrová
PhDr. Marcela Vandrová, foto: Zbyněk Maděryč
21.05.2012 13:15 | Dita Brančíková

 

 

„Toužím jen po tom být zdravá a mít kolem sebe lidi, které mám ráda a kteří mi to oplácejí. A není to jen moje rodina, ale také ta obrovská, rozhlasová. Možná, že právě té jsem ze sebe dala nejvíc.“ PhDr. Marcela Vandrová

 

 

 

 

Marcela Vandrová zasvětila celý svůj profesní život práci v rozhlase. Na její pořady denně nedočkavě čekají lidé z Brna a okolí. Radí se s ní, svěřují se svými starostmi, píší jí dopisy. Stává se součástí jejich rodin. Každoročně vítězí v anketách popularity mezi moderátory. Nám se ve velmi otevřeném rozhovoru svěřila i s věcmi, které se jí v životě nepovedly, mrzí ji a chtěla by je vrátit zpátky. Ale také s tím, jakého má hodného manžela, šikovnou dceru, a jak moc ji těší, že práce je jí koníčkem.

PhDr. Marcela Vandrová
Foto: Zbyněk Maděryč

 

Jaké pořady oslovují posluchače nejvíce a jaká témata či problematiku posluchači ve vašem vysílání žádají?

Posluchači milují živé vysílání, přímý kontakt, který jim právě prostřednictvím živých vstupů umožňujeme. Český rozhlas Brno je zaměřen na starší generaci – od 45 let výše. Podle dosavadních zkušeností vím, že nejohroženější skupinou jsou právě senioři. Bývají často sami, leckdy opuštění, bez možnosti si s někým promluvit, postěžovat si. A právě přímý kontakt a šance popovídat si s moderátorem jim velmi pomáhá. Pro osamělé lidi je často možnost se mi svěřit důležitější, než když jim někdo přinese domů nákup. Velmi populární je „Noční linka“, která se vysílá do celé republiky. Začíná ve 23 hodin a je to smršť. Já jsem zde vlastně ve funkci jakéhosi posunovače děje, což je poměrně náročná práce. Chci dát lidem šanci promluvit, ale zároveň udržet pořad na určité úrovni.

 

Bývá obvyklé, že si agendu vytváříte sama? Zvete si své hosty vy, nebo volbu hostů určuje vedení rozhlasu?

Sám si vařím, sám si peru. Je to zcela na mně. Celý pořad si od A až do Z vytvářím sama a nikdo mi do toho nezasahuje.

 

Jakým úskalím musíte jako moderátor živého vysílání čelit?

Za ta léta v rozhlase, navíc v živém vysílání, jsem si prošla ledasčím. Je jasné, že u živého vysílání stejně jako přenosů to musí být vždycky tzv. „na první dobrou“. Občas člověk breptne, ale to posluchači spíš ocení, nejsme stroje. Za ta léta už poznám, jestli host bude „mluvný“ či bude potřebovat „postrčit“. Vysílání je založeno i na kontaktech s posluchači, telefony jdou přímo do vysílání a tam je to trošku dobrodružství, nikdy dopředu nevím, v jakém rozmaru telefonující bude, ale ukočírovat se musí všechno. Nevypínám je, připadá mi to nefér, jsem tam přece od toho, abych takové situace zvládala. Nicméně musím říct, že většina hovorů je milých a příjemných.

 

Máte nějaký trik, jak dostat ze svých méně sdílných hostů ve vysílání co nejvíce informací? Jak je rozpovídat?

Ono záleží na tom, jak se ptáte. Musí to být otázky, na které se dá odpovídat, tedy ne otázky typu „daří se vám dobře?“, kde méně upovídaní jedinci odpoví buď „ano“, nebo „ne“ a tím jsme skončili. Naopak, já mívám opačný problém, kdy musím volajícímu tzv. „skočit do nádechu“. Můj muž tvrdí, že jsem se naučila skákat do řeči i sama sobě. Rozhovor má být detektivka. Když mám hosta, musím si o něm něco zjistit, ale nestuduji podrobně celý jeho životopis. Ptám se za laiky, takže nemůžu být chytřejší než on. Nedávám hostům otázky dopředu.

PhDr. Marcela Vandrová
Foto: Zbyněk Maděryč

 

To může některé lidi hodně vystresovat, když nevědí, na co se jich budete ptát?

Přiznám, že to někteří lidé nesli těžce, ale většina si už zvykla. Myslím, že mám jakýsi dar je u mikrofonu zklidnit. Dávat otázky dopředu nemá smysl. Když oba víme, na co se zeptám a na co on odpoví, nemá to šťávu a myslím, že to tak cítí i posluchači.

 

Jak si podle vás stojí u veřejnosti rozhlasová vysílání ve srovnání s těmi rádiovými. Kde myslíte, že je to specifikum, pro které zůstává rozhlas u svých posluchačů stále oblíben?

My jsme nejposlouchanější regionální stanice Českého rozhlasu a jsme na to pyšní! Nesoupeříme se soukromými rádii. Naší cílovkou je jiná skupina posluchačů. Jak už jsem řekla, nás poslouchají lidé ve „středním zralém věku“, pro ně je vybírána hudba, roli hraje také i tempo řeči. Ale čím dál tím víc nás poslouchají třeba maminky na mateřské a z toho máme radost! K delším rozhovorům si zveme hosty – odborníky – a dáváme posluchačům šanci se jich ptát.

 

Stalo se vám někdy, že téma takzvaně „nesedlo“?

Uvedu příklad. Když máme například polední „Siestu“, tak by tomu měla odpovídat i témata. Proto se pořad tak i jmenuje. Jednou jsem nahodila téma návratu do minulosti a začali mi volat lidé a řešit opravdu závažné problémy. Najednou jsem musela začít fungovat jako psycholog. Bylo to dost náročné, řekla bych až na hraně. Téma spíše na večer než pro odpolední pohodu.

 

Za svoje působení v médiích jste již dostala pěknou řadu cen…

Dostala, asi deset – to víte, že to člověka potěší. Ale je to zároveň i ocenění pro Český rozhlas Brno.

 

Na vašem vysílání je znát, že je pro vás vaše práce i příjemně prožitým časem. Kolik tak zhruba trávíte denně v rozhlase času, když vezmeme v potaz přípravu i vysílání?

Nepočítám to. Rozhlas je můj život a já vlastně pracuji pořád, protože když jdu do divadla, tak přemýšlím, že bych si toho či onoho člověka mohla vzít do vysílání, nebo mě témata vhodná pro mé pořady napadají na výstavě či u doktora. Je to všechno propojené. A hlavně, baví mě to! Ještě pořád a vlastně – čím dál víc!

 

Co vám toto povolání dalo, a naopak vzalo? Zprvopočátku jste jistě šla do rozhlasu s nějakou představou?

Popravdě, já do rozhlasu nešla s žádnou představou. Kdysi jsem chtěla být herečka nebo operní zpěvačka. Ale našli mi uzlíky na hlasivkách, tudíž se můj sen rozplynul. No a v roce 1974 v rozhlase vyhlásili konkurz na redaktora. Maminčin kamarád, textař Pavel Cmíral, tehdy přišel k nám a řekl nám o tom, a že bych to měla zkusit. Já se v té době zrovna vrátila z Francie. Napsala jsem fejeton o prknech, která znamenají svět, natočila rozhovor a oni mě vzali. Někde na pásu to mám ještě schované – podle mě – hrůza. Zpočátku jsem ale byla redaktorka „čekatelka“. První rok v rozhlase jsem pracovala jako asistentka režie. To byla super škola! Plánovala jsem s režiséry natáčení, sháněla herce. Připravovala jsem zvuky do činoher a pozor – dokonce jsem je i vytvářela.

 

Zvuky?

Třeba cval koní, to se dělalo se skořápkami kokosových ořechů, nebo kroky ve sněhu. Jsme rozhlas, nemáme obrázky, musíme všechno popsat pomocí slov, hudby a zvuků. Po roce jsem začala dělat Mikrofórum, tehdy nejoblíbenější pořad pro mladé lidi. To byla výzva!

 

Vzpomenete si ještě na váš první rozhovor?

Jako by to bylo dneska. To byl ten na konkurz do rozhlasu – s tehdy končícím studentem Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Milošem Mejzlíkem, dnes slavným hercem. Diváci televize ho znají například ze seriálu Velmi křehké vztahy. Dodnes jsme kamarádi.

 

Ale vraťme se k otázce: co vám tedy tato práce dává a co bere?

Dává mi energii a chuť do života. Pocit, že to, co dělám, má smysl. Chodí mi dlouhé dopisy od úplně cizích lidí, kteří se mi svěřují, děkují mi za pomoc, nebo mi napíšou, že to, co mi v dopise napsali, ještě nikdy nikomu neřekli. To potěší a zároveň je to hodně zavazující. Vzalo mi to dospívání mé dcery. Víte, byla jsem sice dva roky na mateřské dovolené, ale potom pořád tady v rozhlasu. Myslela jsem si, že to beze mne nepůjde, ale zpětně, když se ohlédnu, tak vidím, že by to šlo. To bych asi dnes, s mými zkušenostmi, udělala jinak.

 

V této situaci nemohu nezmínit, že jste si sama prošla v životě mnoha zdravotními těžkostmi. Jak se dnes díváte na toto životní období?

Bylo to před 14 lety, zjistili mi rakovinu. Vyřadilo mne to skoro na rok z provozu. Naštěstí se všechno podařilo a dopadlo to dobře. Dříve jsem se hrozně dojímala nad každým filmem či nad knížkou, ovšem dnes, po této zkušenosti, už nepláču. V tomto směru mě to zocelilo. Viděla jsem denně umírat lidi, spoustu bolesti, starostí. Mnoho věcí teď vidím jinak. Nerozhodí mě každá maličkost, jako dříve. Hodně mi tehdy pomohl můj současný manžel. Byla jsem po delším čase opravdu zamilovaná a on mě skutečně podržel a staral se o mě. Také mě to více sblížilo s dcerou Terezkou. A nesmím zapomenout na pány doktory z Masarykova onkologického ústavu v Brně. Bez jejich pomoci by to takhle dobře nedopadlo. A člověk si také udělá pořádek mezi lidmi, kteří jsou kolem něj. Byla to drsná, ale dobrá škola pro život.

 

Právě na dceru jsem se vás chtěla zeptat, vidím, že zde máte spousty jejích fotek. Je skutečně velmi pěkná. Jak jste se ale zmínila, mrzí vás, že vám její dospívání „proteklo mezi prsty“…

Otec Terezky byl violoncellista, dokonce vyhrál hudební festival Pražské jaro. Hodně cestoval, stále nebyl doma. Rozvedli jsme se, až když Terezce bylo šestnáct, avšak v té době jsme spolu už dlouho nežili. A Terezka, když jí bylo osmnáct, našla inzerát na místo letušky u Kuvajt Airways, a protože byla nadaná na jazyky, tak jí to vyšlo. Skutečnost, že ze dvou tisíc děvčat se dostala mezi dvacet, která vzali, byla sice uznáníhodná, nicméně jako matku mě to vůbec nepotěšilo. A doma jsme se kvůli tomu hodně hádaly, varovala jsem ji, že si tam natluče „ústa“. Náš vztah byl v té době hodně napjatý. Nicméně byla dospělá a rozhodnutá žít si svůj život po svém. Takže se mi odstěhovala do Kuvajtu. Později, když jsem onemocněla, mi napsala krásný dopis, který mám dodnes schovaný. Tam mi vysvětlila nejen všechny své pohnutky, proč které věci dělala, jak jsem ji tím, že jsem žila jen pro práci, štvala, ale i své pubertální soupeření s matkou. Od té doby se naše vztahy začaly zlepšovat a dnes jsme nejlepší kamarádky.

PhDr. Marcela Vandrová
Foto: Zbyněk Maděryč

 

Jak vím, vaše dcera žije v zahraničí…

Ano, žije ve Španělsku. A také se stihla jednou vdát a rozvést. Měla Španěla Césara, žili spolu delší čas v Brazílii, a když se po letech vrátili do Španělska, do Madridu, nějak to vyšumělo a skončilo. Doma se z něj najednou stal „španělský mačo“ a to bylo něco na moji dceru. Přece jen má geny po mně a není typ na takový druh soužití. Ale svatbu měli krásnou, to ano. Na zámku ve Slavkově. Přijelo tam tehdy na 120 Španělů. Jef Kratochvil, který nám svatbu tehdy fotil, mi říkal, že kdyby nevěděl, že se vdává moje dcera, tak by si myslel, že tam Miloš Forman točí nějaký velkofilm. Ale život ve Španělsku není jednoduchý, navíc se teď Španělsko potýká s hospodářskými problémy, a když je člověk singl, tak tam třeba nedostane hypotéku. Nicméně dcera tam chce zůstat. Má slušnou práci a už je tam za ta léta zakořeněná. Nedávno mi řekla větu: „Matko, mám pocit, že žiji tvůj život a na toho pravého si budu muset počkat jako ty“.

 

Jaký je v současnosti vztah s vaším exmanželem?

Když se Terezka vdávala, tak jí slíbil, že přijede a odvede ji k oltáři. Nepřijel a oznámil to pár dnů předem. Terezka to tehdy moc oplakala a nakonec ji k oltáři vedl můj současný muž Václav. S exmanželem jsme na dlouho přerušili kontakt. Nicméně, ptáte-li se na mé vztahy s ním, tak asi takhle: nestýkáme se, ale když byl teď vážně nemocný, tak jsem mu tady pomáhala shánět odborníky. Takže v bryndě bych ho nenechala. Shodou životních náhod žije také ve Španělsku. Tereza mu snad už také odpustila, takže se občas vidí.

 

A váš současný manžel, Václav Kovářík?

Vzala jsem si zase muzikanta. Vašek byl zpěvák, sólista Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů, kterého jsem poznala, když jsem pro BROLN moderovávala. Známe se 20 let, je to úžasný člověk. Nejen, že mě neskutečně držel nad vodou při mé nemoci, ale má i krásný vztah s mojí dcerou. Ona ho totiž přijala až po té své slavné svatbě. Do té doby byly jejich vztahy celkem chladné. Zlomilo se to až tím, jak ji vedl k oltáři. Když za ní do Madridu přiletíme, představuje ho svým přátelům jako svého otce. Můj muž je neskutečně dobrý, laskavý a citlivý člověk. Pracuje v Ústavu pro slabozraké a nevidomé v Chrlicích. Je zaměstnaný jako muzikoterapeut a zpívá tam babičkám a dědečkům všechno, co mají rádi. Navíc teď natočil novou desku se skupinou Gajdoši. Muzikou prostě žije. A já s ním.

 

V Brně se s vámi poměrně často můžeme setkávat v rámci veřejných vystoupení, která moderujete. K jakým kulturním akcím máte sama nejblíže? Jsou některé z nich pro vás srdeční záležitostí?

Moderuji ráda a hodně – koncerty, plesy, je to pro mě adrenalin. Hodně teď spolupracuji s Nadací zdraví pro Moravu doktorky Danuše Spohrové, pořádáme třeba folklorní koncerty „Zpívání pro zdraví“ i besedy o zdraví. Nadace pomáhá nemocným lidem, seniorům, ale i dětem na vozíčku. Já si tam s těmi lidmi povídám, oni si zazpívají, jsou chvíli šťastní a svým způsobem tak splácím dluh svojí mamince, na kterou jsem neměla tolik času, kolik by si zasloužila. Je mi líto, že ve vzduchu zůstala spousta věcí, na které jsem se jí nestihla zeptat. Doma po mamince zůstalo velké album plné fotek a já nevím, kdo na nich je a už se to nikdy nedozvím. To jsou věci, které mě dodnes mrzí, a vím, že už to zpět nevrátím.

 

Co byste si ve své profesi ještě ráda splnila?

Já jsem vlastně velmi šťastný člověk, moje profese mi dala možnost poznat spoustu báječných a moudrých lidí, mnozí z nich se stali mými přáteli, jsem šťastná v práci u mikrofonu, šťastná v soukromém životě, myslím, že všechny sny už se mi splnily. Toužím jen po tom být zdravá a mít kolem sebe lidi, které mám ráda a kteří mi to oplácejí. A není to jen moje rodina, ale taky ta obrovská, rozhlasová. Možná, že právě té jsem ze sebe dala nejvíc. Možná bych si přála trošku zastavit čas, ale to bohužel nejde.

 

Děkuji za rozhovor.

 

 

Text: Dita Brančíková

Foto: Zbyněk Maděryč www.maderyc.cz

Produkce: Michaela Lejsková

Publisher: magazín Best of www.ibestof.cz

PhDr. Marcela Vandrová
PhDr. Marcela Vandrová
PhDr. Marcela Vandrová


Tagy: média, moderátor, rádio, rozhlas

Přidej komentář

Komentáře

marie 03.08.2011 13:05:37
Dobrý den Marcelko tady posluchačka Marie Mikulov. Dlouho sem se chystala napsat Vám . Mně se velice líbí Váš smich ,jak to do visíláni dáváte. Mám hned lepší náladu. Poslouchám český rozhlas Brno . Jste tam všíchni velmi milí,tak at se všem daří. Vám děkují za ten přírozený smich. Marie.
Petr 25.11.2011 16:15:41
Zdravím Vás Marcelko, rád poslouchám rozhlasové pořady s Vámi, spolu s paní Ostrou máte příjemný ženský mtr hlas. Děkuji. Petr
ludmila 28.11.2011 13:27:01
Dobrý den Marcelko,jste takové moje sluníčko,které do mého už důchodového života,ročník 53,vnese,svým,lidským přístupem,hodně radosti. Vždy si z posluchači v siestě,oživým vspomínky,jak to kdysi bývalo,já taky jako děvče z vesnice,mám toho hodně. O draní peří,se mně vybavilo hodně vspomínek,za což vám děkuju,vaše věrná posluchačka. Lidka
Jana Rovenská 02.12.2011 13:00:07
Dobrý den paní Vandrová.Dne 30.11.2011 jste vysílala pořad s cestovatelem a fotografem Jiřím Kolbabou.Chtěla jsem Vás poprosit o sdělení značky digitálního fotoaparátu /6000 Kč/.Pátrala jsem na jeho stránkách nic jsem nenašla. Moc děkuji .Hezký den Jana Rovenská
Jana 14.12.2011 13:37:03
Dobrý den paní Vandrová, moc Vás zdravím z městečka Plesné u Chebu. Poslouchám brněnské rádio přes internet a jsem ráda, že mi to současná technika umožnila. Vaše pořady jsou úžasné, líbí se nám s manželem Vaše srdečnost a lidský přístup k posluchačům. Přejeme Vám krásné Vánoce, hodně pevného zdraví a štěstí v příštím roce. Vaše posluchačka Jana
marcela zbozinkova 20.12.2011 00:21:47
Dobrý den milá paní Marcelo, moc ráda Vás poslouchám, máte velmi příjemný hlas, jste milá a sympatická. Mám k Vám velikánskou prosbu, zda byste byla tak moc hodná a mohla mi zaslat kontakt na pana Jiřího z Českého ráje, který v dnešní noční lince s Vámi moc pěkně hovořil. Velmi ráda bych ho kontaktovala, protože jsem stejná "krevní skupina", včetně toho, že mám doma také pejska-vlčáka. Děkuji Vám moc za pomoc a ochotu a přeji Vám a Vaší rodině krásné svátky vánoční a v Novém roce 2012 jen vše dobré. S pozdravem Vaše jmenovkyně z Olomouce Marcela.
MUDr. Pavel Němec 30.12.2011 11:26:22
Milá paní doktorko, dnes jsem se Vám dovolal do živého vysílání Apetítu, ale pro krátkost času jsem nemohl říci vše, co jsem Vám chtěl povědět.Tento rok mi smrt vzala bratra a také skvělého kamaráda Maxe Wittmanna; nakonec odešel i milovaný prezident Václav Havel. Vy jste pronesla nejkrásnější nekrolog, který jsem slyšel při této smutné události. Citovala jste v něm slova Bertranda Russella, která jsem si, bohužel, nestačil zapamatovat.Pokud Vás to nebude příliš obtěžovat,napište mi jeho znění, nebo alespoň citaci, kde ho mohu najít. V krásném pořadu Písničky pro duši zahrajte Maxovi až do muzikantského nebe něco tak krásného, jako je třeba Blueberry Hill v podání Duana Eddyho. Nesmírně si vážím Vás i Vaší rozhlasové práce a do příštích let Vám přeji jen to nejlepší, co život nabízí. Upřímně Váš Pavel Němec, Brno.
JAROMIÍRA LIŠKOVÁ 08.01.2012 10:42:55
Vážená paní Vandrová,oslovení vážená nemyslím formálně,ale upřímně.Rodiče poslouchali Váš rozhlas denně a celý den.A byli jste všichni jejich osobní přátelé.Já jsem ještě v produktivním věku ,takže na to ještě nemám čas,ale když jsem doma ,jinou stanici neposlouchám.Jste všichni tak báječní,sehraní,chápaví a přátelští.Balzám na srdce.Jsem učitelka v předdůchodovém věku a doma potřebuji klid a pohodové přátele a to jste Vy.Jen mi někdy moje vlastní děti a moje mladé kamarádky vyhrožují,že mi rozladí rádio,abych Vás už nemohla poslouchat.Proč?Protože ať se stočí téma hovoru na co chce nebo když někdo potřebuje radu,tak prý řeknu:"V rádiu říkali..."A oni vždycky opáčí:"Co je to za rádio?Tam se řeší všechno."A je to pravda.A za to všechno Vám moc děkuji.Všechny moc zdravím,přeji pevné zdraví a obyčejné všednodenní štěstí a nejvíc vám,paní Vandrová.Mirka Lišková
LídaRothová 09.01.2012 12:17:29
Moc Vás zdravím paní Vandrová.Celou dobu od jara do podzima Vás poslouchám na Noční Lince a vždycky se těším když upline 14 dní a je pondělí kdy vysíláte Vy.Mám k Vám velikou prosbu jestli by jste my neposlala emailovou adresu na pana Jana ze Švédska.Ten jeho recept na chleba je vynikající a já bych mu chtěla osobně poděkovat.Tak jestli to bude možné budu moc ráda.Slyšela jsem ho když říkal že ho mrzí že se nikdo nezmínil o jeho receptu.Já ten chleba už pekla mockrát a je opravdu vynikající.Děkuji Vám předem Vaše posluchačka Lída Rothová
Majka 13.01.2012 12:57:30
Milá paní Marcelko, je to skoro rok, co jsem si na notebooku naladila skvělou stanici a to ČRo Brno. Jste skvělý člověk, skvělá moderátorka a vždycky se každé ráno těším, až si zapnu notebook, najdu váš i můj nejoblíbenější rozhlas a poslouchám, jak říkám, je to výborný i každodenní společník pro duši a uši. Vím, že jeden člověk nemůže pracovat sám, to opravdu nejde, proto mě těší, že jste v takovém výborném kolektivu jaký tam je, přiznávám, mám ráda vás, ( to ste jistě pochopila ) pana Veselého, ( který mi přes ČRo Brno zachránil život, neví o tom, víte to jenom vy ) paní Ostrou a paní Hotařovou. Samozřejmě i další lidičky v rozhlase, jste všichni JEDNIČKY, bez vás by tak skvělý rozhlas nemohl být. Marcelko, vám i všem vašim lidičkám v rozhlase, přeji jen to nejlepší každý den a měsíc, ať máte ještě mnoho vděčných i stálých posluchačů, kteří rádi poslochají ČRo Brno. Srdečně vás i vaše spolupracující zdraví posluchačka Majka Třísková.
Hana Brzobohatá 27.01.2012 07:15:49
Dobrý den, paní Vandrová, srdečně Vás pozdravuji, dovolila bych si na Vás jeden dotaz nebo vlastně radu:v jednom z posledních Vašich pořadů s p. Marií Woodhansovou jste mluvili o Vídni a paní Marie zmínila vídeňský řízek - že Ve vídni, poblíže Stephansdomu je vyhlášená restaurace s touto specialitou.Chystáme se na krátkou dovolenou a pojedem přes Vídeň.Protože jsme už takoví postarší gurmáni, moc rádi bychom se tam zastavili a ochutnali ten "pravý" vídeňský.Můžete, prosím, poradit, která je to restaurace?Myslím, že by to bylo pěkné zakončení naší společné dovolené. A pak už zase všichni - šup do práce.Moc Vás pozdravuji, přeji stálé a pevné zdraví Vám i všem Vašim blízkým. Ať nám to naše rádio s Vámi vydrží hodně, hodně dlouho!Díky za Vaše pořady.Hana Brzobohatá
Arnošt Poláček 27.01.2012 11:51:07
Aronie je černý jeřáb.Delikatesa z aronie:Do většího kastrolu dáme dva litry plodů aronie,přidáme 1,25kg cukru,0,5lbílého vína,ochutíme skořicí a několika hřebíčky.Vše 30 minut vaříme,často mícháme a horké plníme do sklenic.Uzavřeme víčky.Malvičky aronie sice obsahují méně vitamínu C,ale jsou zdrojem cenných látek jako na př.tutinu(Působí příznivě na pružnost cév),pektinu,karotenu,vitamínů skup.B,důležitý je i obsah minerálních látek jako mědi,manganu a především jódu. Sirup z arónie:Do skleněné nebo porcelánové mísy dáme 2l bobulí aronie,přidáme 80g kyseliny citronové a zalijeme asi 2-3l vody.Necháme 2 dny stát v chladu,pak přecedíme a plody jen lehce vymačkáme.Na každý litr získané 3ťávy přidáme 1kg krystalového cukru a za studena mícháme až se cukr rozpustí.Sirup stočíme do lahví a uložíme v chladu.Přidáním rumu dostanete dobrý likér.Pokud byste chtěla plody arónie dodám.Tel.607835929
Ivana 09.02.2012 13:41:30
Dobrý den,milá paní Marcelko!Moc ráda poslouchám v ČRo Brno Vaše pořady.Právě teď jde Siesta,tématem je psaní deníčku,domácí účetnictví apod.Velmi ráda bych Vám zatelefonovala,ale obávám se,že bych "to neustála".Chtěla bych Vám aspoň napsat,že může existovat také psaní deníčku nebo občasníčku ze smutku,beznaděje a zoufalství.A to je můj případ.V roce 2007,v mých 62letech mi byl diagnostikován zhoubný nádor prsu/následně operativně odstraněn a přeléčen 6x chemoterapií a 32xkaždodenním ozařováním/.Jsem,podle názoru jiných,statečná a silná,všechno jsem ,díkybohu, zvládla,nebyla jsem po dobu následné léčby hospitalizovaná,absolvovala jsem ji bez jediného doprovodu některého z rodinných příslušníků/mám manžela a 3 dospělé děti/,prostředky MHD.Největší ránou a zklamáním bylo pro mne nepochopitelné,necitelné a sobecké chování mého muže, který se za celého 3/4roku mé nemoci ani jedinkrát neinformoval o mém stavu u ošetřující lékařky,za celou tu dobu se mnou ani 1x nešel na procházku,ani se nikdy nepokusil mě potěšit nebo utěšit.Na radu své známé psycholožky jsem si začala psát"občasník"-na deník mi mnohdy nezbývalo sil.Protože můj muž /třebaže pouze o 2 roky starší,než já/vždycky byl a s přibývajícím věkem je čímdál víc nekomunikativní / byl mi a stále je občasník velkou pomocí a podporou.Už nedoufám,že se mi někdy podaří si s manželem o mých problémech promluvit,je to moc smutné,když vás takto nejbližší člověk zradí. Můj"občasníček-pomocníček"zůstane zřejmě mým nejbližším kamarádem i nadále,můžu se mu svěřit se vším trápením,bolestí i radostí.Škoda jen,že mi nemůže aspoň někdy odpovědět,protože,skutečně: "mluviti zlato,mlčeti peklo"! Paní Marcelko,děkuji Vám za Vaše krásné náměty ,za pochopení pro nás dříve narozené,které je zřejmé z Vašeho projevu i hlasu.Přeju Vám osobně hlavně hodně zdraví,štěstí a osobních i pracovních úspěchů.Zdraví Vás Ivana.
Eliška Snášelova 08.04.2012 13:33:03
Paní Marcelko,mám Vás moc ráda a moc ráda Vás poslouchám,v Siestě i v noční lince,pokud ji nezaspím,Jste moc milá k lidem,a snažíte se je neodbývat,to si mi na vás líbí,jste slušný člověk,užjsem Vám i do Siesty volala a říkala,jak Vás ráda poslouchám.Když někteří posluchači nadávají na někoho,že se často dovolá,třeba na Marušku z Lanžhota,pana Jana,Milana atd,to mi vadí,protože to jsou moudří lidé a mají co říct ,Vždyt si neuvědomují,že právě tito lidé ty pořady pomáhají vytvářet a ti co nadávají,tak tam něco blekotají,co nemá hlavu ani patu,řeknou,že tam ti dlouho mluví,ale sami nic zajímavého neřeknou, A já si myslím,že kdo chce,ten se dovolá,je jasné,že musí mít trpělivost, Už se těším na další Siestu,a na Vaše povídání,Moc se mi líbíte i na fotkách,Přeji Vám hodně zdraví ,posluchačka Eliška
Milada z Ostravy 17.04.2012 09:05:17
Vážená paní Vondrová,denně poslouchám noční linku a ta pondělní,kdy moderujete zrovna Vy,patří mezi mé nejoblíbenější.Nikdy jsem nevolala,protože se ostýchám,ale několikrát jsem už do noční linky napsala.Moc Vás obdivuju a přeju Vám mnoho krásných pořadů v rozhlase,hodně štěstí v osobním životě,ale hlavně pevné zdraví!!!PS:Pro zdraví vám doporučuji výrobky z rakytníku(olej ,šťávu atd).Já s manželem jsme ho začali pěstovat na zahradě už před 30 roky,kdy ho u nás ještě nikdo neznal.Je to zázračná rostlina.
Hana Frančáková 20.04.2012 11:40:25
Dobrý den Marcelko,jsem vaše posluchačka na noční lince.Mám moc ráda váš hlas a to jak hezky uvádíte noční linku.K vašemu svátku vám přeji hodně zdravíčka. Posluchačka Hanka z Prahy-Modřan
Věra 14.06.2012 20:08:57
Paní Vandrová,připojuji se k chvále osobnosti.Nejvíc mě naštve,když čtrnáct dnů čekám na Noční linku s Vámi a nakonec ji nedoposlouchám,protože usnu.Mám totiž rádio v posteli a tak se mi to někdy stane.Přeji Vám hodně zdraví.Věra z Kutné Hory.
Inga 27.06.2012 01:06:05
Tato dáma je moje srdcová záležitost. Přeji jen to dobré a prosím, vysílejte pro nás stále tak ráda, jste báječná!
antonin blatný 14.08.2012 21:07:00
10 zlatých a diamantových pro Vás je málo,co pro nás posluchačů děláte Vaším moderováním pořadů.To myslím noční linku,písničky pro duši a jiné.Váš Tonda a děkuji.
Bertik 22.08.2012 13:53:32
p.Marcelko,také vás rád poslouchám,ale vypínám když slyším p.Marii z Hradiště a p. Karla a ještě pár často volajících,že jim není trapně,ale je to vaše a jejich volba a nejsem sám komu to vadí,jinak ráno zapnu večer vypnu,děkuji že jste a přeji hezky den
Třebíč 22.08.2012 19:02:10
Marcela vandrová je moje srdcová záležitost. To je ženská, co ví hodně o životě a to je poznat. Ani nevíte, jak to hladí po duši, to vaše porozumění, Marcelko. Buďte hodně šťastná a buďte s námi!
zdena 22.08.2012 22:05:16
Milá paní Vandrová, strašně ráda Vás poslouchám, jste opravdu pohlazení na duši. Přeji Vám pevné zdraví aby jste nás ještě dlouho bavila .
Nováček 18.09.2012 17:02:29
ČR Brno poslouchám výhradně,když tam nejste Vy.Ale někdy se stane,že Vás přece jen zaslechnu.Už jsem Vám jednou psal,abyste se vyvarovala nicneříkajících klišé,jako např.:No tak jo,To je NAPROSTO úžasné,(skvělé), a další spousty frází,potahování nosem (ať Vám ten "mistr zvuku" dá méně citlivý mikrofon).Jestli mi nevěříte,tak si někdy Váš pořad pusťte ze záznamu. Když jej porovnáte s moderátory např.ze Zlina,tak se budete muset stydět,pokud jste aspoň trochu sebekritická.(Až Vás popraví,tak bude nejhorší moderátorka na ČR Brno Ledererová.)Tomu troubovi Veselému,prosím,vyřiďte,že když vezme druhý telefon a ten jen pípá,tak si z něj nido nedělá legraci (jak nám v úterý sdělil) ale když na prvním telefonu někdou dlouho kváká nesmysly,tak vám hovor za chvíli vypadne "Volaný účastník se nehlásí".Ať si to vyzkouší,to by ale mohl vědět. Jinak ale,když se někomu Vaše moderování líbí,já mu to neberu.(Lidi taky pijí krabicové víno a chutná jim. Jinak - "Světu mír"
Nina 27.09.2012 13:48:51
Pane Nováčku, Vy ten svět, kterému v závěru přejete mír zase tam moc rád nemáte, že? Udělejte si pořádek v osobním životě, vzpomeňte si, jestli Vás někdo vychovával, abyste byl slušným a aspoň trošku užitečným člověkem a pak z Vás nebudou padat vulgarity, hrubosti, netakt a nepochopení toho, že moderátor má být jako my "také jen člověk" i se spontánními větam, smíchem i s tím popotáhnutím nosíku, což je nám blízké a je to naopak roztomilé. Půvabná dáma a navíc úspěšná a žádaná moderátorka Vás zřejmě irituje, jako Vás zřejmě irituje každá krásná žena, každá atraktivní profese, protože obé je pro Vás s tímto Vaším kultivovaným komentářem absolutně nedosažitelné a Vy to víte. Paní Marcelko, jste skvělá, děláte krásnou práci pro lidi, jste profesionál a máme Vás rádi.
blatny.tonda 15.10.2012 14:53:18
Podle mě jste ten nejlepší moderátor,který je v brněnským rozhlase.Vaše pořady jsou ty nejlepší které se vysílají,svědčí o tom Vaše popularita mezi námi posluchači.AtˇVám to dlouho vydrží a přeji Vám Marcelko hodně zdraví a spokojenosti.Váš Tonda.
Jaromíra Malá 01.11.2012 10:36:20
Dobrý den, moje mamka Vás poslouchá a nedávno jste měla hosta paní Hájkovou, která pletla ponožky a šály atd. pro charitu,mamka by jí chtěla poslat vlnu, máte na ni prosím kontakt?děkuji za ochotu, s pozdravem Malá J.
redakce 01.11.2012 16:15:10
Dovolíme si sdílet oficiální e-mail Marcelky, kterou zde zahrnujete dotazy a ona vám vždy nemůže odpovědět. Prosím pište jí na e-mail do rozhlasu, takto vám odpoví určitě. Děkujeme, redakce magazínu Best of
redakce 01.11.2012 16:15:34
Dovolíme si sdílet oficiální e-mail Marcelky, kterou zde zahrnujete dotazy a ona vám vždy nemůže odpovědět. Prosím pište jí na e-mail do rozhlasu, takto vám odpoví určitě. Děkujeme, redakce magazínu Best of marcela.vandrova@bo.rozhlas.cz
Mirek z Vysočiny 04.11.2012 16:06:26
Zdravím Vás Marcelko. Mám pro Vás radu, jak reagovat na takové maily, jaký Vám poslal pan Nováček. Takového člověka je třeba si představit, jak poslouchá rozhlas jen ve spodkách a musíte se tomu jen smát. Panu Wittmannu seniorovi se má rada také líbila. Jo a tomu panu Nováčkovi také poradím: dnes si můžete vybrat z více stanic a neotravovat svými výlevy příznivce ČRo Brno, potažmo paní M.Vandrovou!!Přeji Vám hodně, hodně zdraví
Jana Fuksová 20.11.2012 15:16:32
paní Marcelo poslouchám Vaše radio celé dny ale ještě jsem se neodhodlala Vám zavolat tak aspoň píšu miluju Vaše pořady a Vy jste prostě 1 zapisuju si recepty i rady od Vás i Vašich kolegů moc děkuji za to že jste a za vaše pohlazení na duši zdravím z Milotic u Kyjova J Fuksová
Eliška 01.01.2013 14:38:01
Milá paní Marcelko. Dovolila jsem si toto důvěrné oslovení, protože Vy jste opravdu jako sluníčko pro nás posluchače, která soucítíte s lidmi, dovedete je potěšit, povzbudit a už ve Vašem hlase je příslib dobra, radosti a lásky k lidem a Vaší práci. Máte kolem sebe i celý kolektiv báječných lidí a já vám všem přeji do toho dalšího roku hodně a hodně zdraví, k tomu i to potřebné štěstí a ať vaše pořady nás stále provázejí a dodávají nám sílu a radost, které se někdy nedostává. Moc Vás i Vaše kolegy zdravím.
Veronika 31.01.2013 23:47:09
Dobrý večer paní Marcelko,poslouchám Vás asi půl roku,když jdu spát a vždy se těším na nové příběhy.Dnes mám ale vzkaz pro p.Libora-vůbec není blbé,že usíná ruku v ruce se svou milou.Máme to tak doma také tak,a jsme o hodně let mladší.Je to krásné usínání a když je Vám p.Libore taky tak,nikomu se nemusíte zodpovídat.
Lída Rothová 10.02.2013 18:37:12
Moc Vás zdravím paní Marcelko!Ráda poslouchám Noční linku pro svou nespavost a když slyším Vás, tak je my fajn.Mohla by jste dát jednou téma:zážitky z dovolené.Díky předem Vaše posluchačka Lída
marie 11.05.2013 20:25:34
Paní Marcelo,nejraději poslouchám vysílání českého rozhlasu Brno,líbí se mi všechny pořady a Vás obzvlášť mám ráda, ale dnes dopoledne 11. 5. jste byla velmi zaujatá kartářkou, což nesouzní s Vaším vyznáním jako věřící.
Jana Veverková 08.07.2013 22:52:41
Paní vandrová již delší dobu jsem vás neslyšela moderovat noční linku.Stále čekám, ale ono nic.Doufám,že jste v pořádku a snad trávíte pouze dovolenou,kterou vám z clelého srdce přeji.Bude li to možné,budu ráda, když se n mi ozvete.Zdraví Jana z Hořovic
Mikšánková 13.08.2013 13:50:29
Dobrý den. Můžete mě zaslat dnešní recept pro babičku, který si nestačila zapsat. Bylo to něco s malinami, 4 vejce,7dku med atd. Moc děkuji za ni. Mikšánková
muselik vasek 18.12.2013 19:22:58
nemuzu se dopatrat ani vasi ani meilove adresy vaska=poslete mi ji?
Doc.MUDr.Pavel Němec 27.12.2013 12:03:43
Vážená a milá paní doktorko a redaktorko Marcelko, nezlobte se, prosím, za to květnaté oslovení, ale třebaže jsem se s Vámi setkal jen letmo a byl jsem Vám představen mým zvěčnělým přítelem Maxem Wittmanem, cítím k Vám takovou úctu a sympatii, že jsem si to dovolil. Chtěl bych Vám poděkovat za nejkrásnější dárek, který jsem dostal k letošním vánocům a dostal jsem ho z brněnského rozhlasu Vaším prostřednictvím. Jde o tříhodinové pásmo vzpomínání na jednoho z nejlepších lidí jaké jsem v životě poznal a měl jsem to štěstí být jeho přítelem - nenahraditelného Maxe Wittmana, s nímž jsem trávil krásné chvíle v pracovně s nápisem "Velitel čety" na dveřích. Většinou jsem jen poslouchal a každé jeho milé a zasvěcené slovo o hudbě, muzikantech, interpretech, a muzikantské historii jsem hltal s nadšením školáka. Nedoufal jsem, že bych jeho hlas uslyšel byť třeba jen ze záznamu. To, co jste dokázala tímto vzpomínkovým pořadem, mne nadchlo a nahrál jsem si ho aspoň na audiokazety - všichni účastnící besedy svým postojem dokázali a potvrdili, že Max byl jedinečný člověk, skvělý muzikant a znalec hudby a především člověk, který by nikdy neměl odejít. Schází mi stejně dnes jako před třemi lety kdy odešel navěky. Nezlobte se, prosím, za moje vyznání, ale potěšila jste mne svým dárkem víc než si dovedete představit. Pozdravte ode mne oba Maxíky, kteří jsou a budou důstojnými pokračovateli jeho jména a věhlasu. Váš vděčný posluchač Dr. Pavel Němec, Zborovská 39, Brno.
Vlastimila 29.12.2013 09:46:35
Dobrý den paní Vandrová,já když jen uslyším váš hlas,hned se mi zvedne nálada a začne mě všechno bavit.Přeji jen to nejlepší a hodně zajímavých hostů ve vašem pořadu. Posluchačka z UH.Hradiště
marta 04.01.2014 13:30:15
dobrý den paní Vandrova ,jsem vaše posluchačka už vice jak 10let. Poslouchám Vás celý den i noční linku a vaše pořady se mi líbí za což Vám děkuji ,vaše věrná posluchačka Marta
Gustav 21.01.2014 16:36:09
Milá Marcelko; velice rád poslouchám ,,Noční linku'' včera 20.1.2014 jste pouštěla písničku jako zpívá Lucie Bílá ,,Trouba''. Prosím o sdělení Interpreta, bylo to zpívané v angličtině. Jestli byste byla tak laskavá a napsala mě na E-mail. S úctou k Vám posluchač Gustav. Děkuji předem.
JIŘINA 10.02.2014 14:28:19
MARCI JSTE 1********************************
Marie Exnerová 23.02.2014 19:41:03
Vážená paní Vandrová, jste nejenom krásná žena, ale z Vašich pořadů v rozhlase je pozvat, že máte i krásnou duši, takže Váš hlas na nás blahodárně působí. Poslouchám Vás každý den a moc Vám děkuji. Zároveň bych se chtěla zeptat na paní Jetelovou, proč už tak málo vysílá. Je to velká škoda, protože si ji oblíbilo rovněž hodně posluchačů. Promiňte, ale paní Eliášová není její rovnocenná náhrada. S přáním pevného zdraví a hodně pracovních i osobních úspěchů Vám i ostatním pracovníkům Českého rozhlasu Brno přeje Vaše věrná posluchačka Marie z Blanska
vlastimila 24.02.2014 12:38:20
Paní Vandrová váš dnešní host z Laosu,bylo to zajímavé a hodně příjemné. Já vám přeji hodně zdraví a sympatických hostů.... posluchačka z Uh. Hradiště
Rostislav 05.03.2014 15:32:06
Dotaz.Jak je to s pořadem Písničky pro duši? Jinak Vám moc fandím R
Věra Šimáková 13.03.2014 13:29:00
Milá paní naše Marcelko!Chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat nejen za Vaše bezva pořady,ale hlavně zato,že Vy vždy zavzpomínáte na ty naše Moraváky!Písu s velkým m,protože pro mě a věřím,nejen pro mě,ale i pro mnoho dalších!Jsou to především Bob Frídl a Pavel Novák!Ale i jiné!Ale tito už nejsou mezi námi a zaslouží,aby se na ně vzpomínalo!Protože neodešli do Prahy,zůstali tu s námi,tak už je pomalu nikdo nezná!Je mi to velice líto,ale takový je vděk!Jěštěže Vy a naše rádio nám to vynahrazujete!Patří Vám velký dík!Vždy když kluci zpívají musím brečet!Ato je ta krásná vzpomínka na ně!Za ni di!Hodně zdraví,zdraví a zase jenom zdraví přeje Šimáková.
MARIE HOLÍKOVÁ 18.04.2014 12:19:51
Vážená a milá paní Marcelko, právě jsem dočetla celé krásné povídání a obdivuji Vaše fotografie, kde Vám to moc sluší. Jste upřímná a otevřená a já si Vás hodně vážím. Žiju v Olomouci, ale rodiště mám na slovácku a byla jsem mile překvapená, že se Váš manžel jmenuje KOVAŘÍK, já se tak jmenovala za svobodna. Je to jen shoda. Poslouchávám Vás na stanici BRNO, a mám Vás ráda, pro Váš krásný přístup k posluchačům, vždycky se na Vás moc těším. Přeji Vám hodně, hodně zdravíčka, pohody a ať nás ještě dlouhou dobu děláte radost jako dosud. Vaše věrná posluchačka MARIE, OLOMOUC
Pavel Němec 21.06.2014 17:24:43
Vážená a milká paní doktorko Marcelko, děkuji Vám za nejkrásnější dárek, který jsem dnes od Vás dostal ke svým pětasedmdesátým narozeninám když jsem v Písničkách pro duši znovu zaslechl sympatický hlas "švarné kolkegyně Maxe Wittmanna" oznamující, že je opět mezi námi - energická, vtipná, pohotová a hlavně opět zdravá a sršící elánem. Zdravím Vás a těším se na setkávání na rozhlasových vlnách ČRo Brno. Z České Kanady Vás zdraví a vše nejlepší přeje Váš obdivovatel a stálý posluchač MUDr. Pavel Němec.
František 24.07.2014 19:57:09
Milá pani Marcelko Vandrová, když jste se ztratila z éteru, pomalu jsme s manželkou Violou zanevřeli na ČRo Brno. Vše je opět OK a opět rádi posloucháme Váš hlas, neotřelý a nenapodobitelný cit pro konvezaci doplněný nádherným smíchem, či vhodnou glosou. S pozdravem a přáním všeho dobrého Posluchač František ze severní Moravy
Lenka 27.11.2014 09:10:51
Dobrý den paní Vandrová,chtěla jsem se Vás zeptat kde by bylo možné koupit knížku od Jaroslava Balaštíka- zavařování v mikrovlné troubě?Děkuji Vám za odpověď. Na internetu jsem našla jen jednu a ta byla vyprodaná.Ale z doslechu vím,že těch knížek je víc. s pozdravem Lenka
Zdena Kubinova 06.01.2015 17:56:01
Paní Marcelko včera jsem poslouchala noční linku kterou jste moderovala máte moc příjemný hlas a nedařilo se mi odeslat sms abych Vám moc poděkovala Zdena z Liberce
Anna 06.03.2015 15:55:59
Vážená paní Marcelko, promiňte tu familiárnost, ale ta pramení z pocitů nás posluchačů, že prostě patříte do rodiny. Jsem už bohužel sama a tak mi brněnský rozhlas - konkretně Vy -nahrazujete všechny, kteří odešli. Jsem moc ráda, že Vás máme.
Ing.Frantisek Smelik 20.03.2015 16:05:17
Mám rád váš pořad a vždy mě dobře naladí Vaše vkusné uchichnutí během rozhovorů.Prosím vyřidte svým koleginím,že halasný smích tlačený z "paty" není ono.Vlastu Buriana nelze překonat.
Leoš Bucký 27.04.2015 10:24:41
Paní Marcelko Vaše pořady jsou fenomenální a nezapomenutelné. Vůbec se nedivím posluchačům nejen okruhu ČRo Brno ale i ostatních regionálních stanic, že jste velmi oblíbená, i já vás přímo zbožňuji a přímo si to užívám. Minulé pondělí tj. 20.4.2015 jsem poslouchal písničky od srdce Stáni Dufkové na ČRo Region střední Čechy kde vám nechala hrát jedna posluchačka této regionální stanice, což mě velice potěšilo že,si vzpoměli i vzdálení posluchači. Dnes máte noční linku, tak už se na ní velice těším až to prostě rozbalíte. Přejí vše nej nej nej. Váš věrný posluchač Leoš.
karel 19.05.2015 13:37:36
Posí
Ant.Blatný 25.07.2015 12:18:22
Proč nemáte písničky pro duši s panem Witmanem.Také Vás už není slyšet jako dříve,nejste snad nějak nepohodlná v novém řízení Brněnského rozhlasu.Marcelko nebojte se Vaši posluchači Vás nedají,tak jak jsme si vybojovali noční linku.To bylo tenkrát pozdvižení.Ti noví pánové si myslí,že oblíbené moderátorky mohou jen tak zlikvidovat.To se jim ale nepodaří.
Klaclová Hana 06.09.2015 13:27:16
Vážení paní doktorko. jsem středoškolská učitelka, dnes již v důchodu a moc jsem milovala Vaše denní pořady a Váš nádherně sametový hlas. Bohužel, dnes už vysíláte jen noční vysílání a to je pro mne trochu pozdě. Ale můj obdiv k Vám a Vašemu nádhernému kultivovanému projevu, ten trvá stále. Mám Vás moc ráda. Vaše Hana Klaclová, Brno.
A.Neuschlová 20.10.2015 10:13:30
Paní Marcelko, v poslední době Vás neslýchávám ve vysílání. Moc mě chybíte! Nějak si nemohu zvyknout na poslední změny v dopoledním vysílání. S pozdravem a zase na slyšenou A.N.
Zdeně Hrdý 17.11.2015 08:02:14
Paní Vandrová při Vašem vzdělání předpokládám, že znalost zeměpisu není příčinou toho že by jste neznala rozlohu Jihomoravského kraje a je záměr že neinformujete o dění na sever od Brna o okresu Blansko, Boskovicích, Kunštátu, Letovicích, Velkých Opatovicích, Jevíčko a Prostějov jsou v jiných krajích
Vlastimila 09.12.2015 11:04:06
Dobrý den paní Marcelko váš hlas moc chybí a nikdo ho nenahradí.. ale nevím jestli to ví ostatní na radiu Brno a hosté kteří rádi přišli do rádia za vámi nás potěšili..to se poslouchalo samo no a ještě vánoce k tomu...moc zdravím...
slávek 20.01.2016 14:44:09
Vážená paní Marcelko!Již hodně krát jsem se pokoušel dovolat do vaší noční linky.Nikdy se mi to nepodařilo,až jednou po dlouhém zvonění,mi přístroj oznámil,volaný hovor nepřijímá.Z vašeho hlasu jsem poznal,že jste příjemná,obětavá a hlavně hodná žena.Kde prosím berete tolik soucitu,že vyslechnete každého i když ze sebe chrlí chloubu,nebo nesmysly.Když jsem otevřel internet, nestačil jsem se divit.Ne že jste moudrá s příjemným hlasem,ale jste i neobyčejně krásná.Já vám nechci lichotit,ale pracoval jsem mnoho let s lidmi a stačí mi,když někdo řekne 2-3 krátké věty a poznám co je to za člověka.Mějte se moc hezky.Slávek-Olomouc
Jiří Králík 13.04.2016 21:35:19
Marcelko, přeji plno zdraví a moře úspěchů. Jsem rád, že jsem Tě poznal. Víc chvály netřeba, jsi skvělý člověk a je to slyšet i z tvých pořadů. Holka, drž se!
šindlerová 22.10.2016 21:16:00
Paní Marcelko, jsem Vaší obdivovatelkou a posluchačkou.Nikdy jsem nevolala.NyníVas moc postrádám,proč už tak dlouho jste nebyla ve vysílání noční lince.Jsem už hodně starší ročník, proto omluvte moje chyby. Doufám, žš mi odpovíte.Děkuji posluchačka z Kladna
Růžena 25.10.2016 14:17:06
paní Marcelko .5.10.2016 jsem Vám posílala balíček.Jen bych chtěla vědět zda jste ho dostala.Děkuji zaodpověď.
Marika 08.03.2017 22:31:12
Dobry vecer pani Marcelko, jsem vase posluchačka nocni linky a chtěla jsem se zeptat, kdy ji budete Vy moderovat. Bez Vas to není ono. Dekuji za odpověď, Vase verna posluchačka z Jablonce nad Nisou.
Zdenka Nováková 26.03.2017 15:16:39
Milá paní Marcelko, děkuji za krásný pořad.Rock , ten jsem moc prožívala. Moje maminka nebyla ráda.Tvrdila mi, že je to hudba amerických imperialistů a dala mi pár facek. Tančila jsem to velmi ráda. Když mi bylo 7O, nechala jsem si zahrát celou serii a sál byl plný. Vnoučata mě obdivovaly, a já jsem jela jako fretka. Mějte se moc pěkně. Mám Vás ráda, s láskou Zdenka. 26.3.-2017.
Jarka Dvořáková 15.04.2017 22:04:34
Milá paní Marcelko, moc Vás zdravím a vítám opět do naší milé "Noční linky". Moc jsem se na Vás těšila, chtěla jsem se v pátek 14. 04. 2017 dovolat, téma bylo opět zajímavé, ale bohužel se nepodařilo. Už jsme spolu i dříve mluvily, ale myslím, že tentokrát se každý moooooc snažil, aby měl to štěstí s Vámi po dlouhé době hovořit. Ale já Vám alespoň takto musím sdělit, že jsem Vás dostala ( promiňte, že si to takto dovoluji napsat, ale cítím to tak) jako první dárek k narozeninám 15.04. hned po půlnoci. Všem, kteří měli narozeniny a Stázinky svátek, jste v tento čas blahopřála a z toho jsem měla velkou radost. Děkuji Vám . Přeji Vám mnoho zdraví, štěstí, lásky a krásných popovídání s námi posluchači . Jarka z Davle
Jarka Dvořáková 15.04.2017 22:17:14
A ještě jsem chtěla dodat, moc se těším na neděli, že Vás opět uslyším. Jarka
Pepča Otrokovice 20.04.2017 11:47:00
Dobrý den hezká,milá,příjemná s kouzlem v očích a příjemným hlasem pani Marcelko Vandrová. Dnešní den slavíte jmeniny a tak se pripojuji ke všem, kteří Vás mají rádi jako já s přáním dobrého dlouhého zdraví,ať Vám to vždy perfektně vysílá když nám rozdáváte radost--zdraví Vás Staňka a připojuje se k blahopřání-přeje Pepča-Otrokovice, který se těší zase na noční linky.
jindra 23.12.2017 23:28:51
VANDRAKOVA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ulisna zenska - podrazacka i kdyz na to nevypada !!!!!!!!!!! LIDI DEJTE SI NA NI POZOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kategorie
Příbuzné články
Martina Hrubá – majitelka agentury SITL a Senior PR manager Trumpeter ČR
Martina Hrubá – majitelka agentury SITL a Senior PR manager Trumpeter ČR

19.07.2018 | Mohla být letuškou, možná i veterinářkou, ale práce v reklamním průmyslu ji zcela naplnila. ...


Jana Mrákotová – manažerka PR pro Prima FTV
Jana Mrákotová – manažerka PR pro Prima FTV

27.06.2018 | Sebevědomá žena, která už deset let působí v televizi Prima. Aktuálně se přesouvá z lifestylového ...


Johan Mádr a Ondřej Havel - moderátoři
Johan Mádr a Ondřej Havel - moderátoři

11.01.2018 | Moderátorská dvojice Johan Mádr a Ondřej Havel toho má za sebou i přes svůj věk poměrně hodně. ...


Petr Lipový – konzultant v oblasti vína, zakladatel online magazínu vineval
Petr Lipový – konzultant v oblasti vína, zakladatel online magazínu vineval

11.06.2017 | Víno je živý organizmus a stále se vyvíjí. Po otevření se potřebuje nadechnout, aby mohlo projevit ...


MVDr. Roman Vítek - koňský fyzioterapeut a stomatolog
MVDr. Roman Vítek - koňský fyzioterapeut a stomatolog

11.05.2017 | Třiapadesátiletý MVDr. ROMAN VÍTEK patří do úspěšné dostihové rodiny Vítkových. Jako jeden ...Komentáře na Facebooku