Světový designér Philippe Starck byl čestným hostem v Praze


Starck
12.06.2017 23:04 | redakce

Legendární designér Philippe Starck byl čestným hostem speciální události k prvnímu výročí otevření monobrand showroomu FLOS v Praze. Událost pořádal přední italský výrobce špičkového osvětlení pro soukromé rezidence i veřejné interiéry – společnost Flos ve spolupráci s firmou Konsepti, výhradním zástupcem značky v České republice a na Slovensku. Díky strategické přítomnosti značky v neobyčejném prostředí bývalé továrny Holport, vášni a technickým know-how týmu Konsepti se společnosti Flos podařilo dokončit několik významných projektů jak v oblasti rezidenčních projektů, tak v oblasti veřejných interiérů. A to hned v prvním roce přítomnosti firmy na místním trhu, čímž dosáhla významných obchodních cílů.

Philippe Starck hraje v historii a vývoji firmy FLOS klíčovou roli. Hned na začátku své spolupráce se značkou, představil ikonické a revoluční osvětlovací objekty. Některé z nich významně ovlivnily samotný koncept průmyslového designu.

Philippe Starck se v Praze společně s výkonným ředitelem firmy Flos Pierem Gandinim a majitelem společnosti Konsepti Davidem Řezníčkem zapojil do několika iniciativ.  V divadle La Fabrika promluvil o své vizionářské filozofii se zaměřením na světla. Následovala koktejlová party, která se konala ve vnitřních i vnějších prostorách firmy Konsepti. Zde byly také vystaveny některé z nejproslulejších výrobků designéra z kolekcí Flos Home, Architectural a Outdoor. K vidění byl např. oslnivý výrobek Superarchimoon Outdoor – venkovní verze věhlasné lampy uvedené na trh v roce 2000, slavné lampy z kolekce Guns z roku 2005 (20 % z příjmů z jejich prodeje je darováno asociaci Fratelli dell’Uomo na podporu sociálních, lékařských a ekonomických programů pro nejvíce znevýhodněné populace světa) a nakonec produkt z nedávné minulosti Bon Jour Unplugged – malá bezdrátová lampa, která využívá inovativní technologii Edge Lighting.

Akci uzavřela VIP večeře v tanečním sále Colloredo-Mansfeldského paláce osvětleném Starckovými magickými zrcadly La Plus Belle, která oficiálně představil na nedávném salonu Euroluce – na veletrhu Salone del Mobile v Miláně. K partnerům akce patřila také společnost Merlot d’or, která se specializuje na dovoz vín z Francie a investice do vína.

 

O společnosti FLOS

Společnost FLOS, založená v roce 1962 v Miláně, je přední světový výrobce inovativních osvětlovacích řešení pro soukromé rezidence i veřejné interiéry. Produkuje výrobky vysoké kvality a systémy charakteristické jemným designem. Společnost má na kontě bohatou škálu kultovních výrobků od legendárních designérů, např. Achilla a Piera Giacomo Castiglioni, Philippa Starcka, Antonia Citteria, Piera Lissoni, Marcela Wanderse, Konstantina Grcice, Jaspera Morrisona, Patricie Urquiola, Rona Gilada, Ronana a Erwana Bouroullecových, Michaela Anastassiadese a mnoha dalších.

Společnost se za více než padesát let svého podnikání významně rozrostla, což poukazuje na její trvající závazek věnovat se výzkumu a inovacím v oblasti osvětlení a nacházet nové kreativní talenty.

V listopadu 2014 vstoupil do kapitálu společnosti FLOS soukromý kapitálový fond Investindustrial, což nastartovalo začátek dalšího plánu průmyslového rozvoje a mezinárodní expanze. V červnu 2015 získala společnost FLOS italskou společnost Ares, vyrábějící architektonické venkovní osvětlení a divize venkovního osvětlení se tak stala vedle historického designu, architektonického sektoru a sektoru výrobků na zakázku, čtvrtou výrobní jednotkou skupiny. V listopadu stejného roku získala společnost FLOS také firmu Lucas Lighting se sídlem v New Yorku, specializující se na design, vývoj a výrobu sofistikovaných osvětlovacích výrobků na míru. V únoru roku 2017 získala firmu KKDC France, která vstoupila do skupiny jako Flos Projets a posílila pozici společnosti ve smluvním sektoru a podpořila její růst na francouzském trhu.

FLOS je dnes jedinou společností na trhu s osvětlením, která je schopna nabídnout kompletní škálu plně integrovaných řešení. Vyváží do více než 70 zemí světa a má vlastní obchody v Římě, Miláně, Paříži, Lyonu, New Yorku, Stockholmu a Hong Kongu. Produkty této značky získaly již několik mezinárodních ocenění a mnoho z nich je nyní umístěno ve stálých sbírkách předních mezinárodních uměleckých a designových muzeí.

www.flos.com

 

 

O společnosti Konsepti

Společnost Konsepti oslavila v roce 2015 20. výročí na scéně interiérového designu v České republice a na Slovensku, na které je silným, známým a respektovaným partnerem. Základem úspěchu společnosti se staly úzké vztahy s výrobními partnery, hluboké pochopení filozofie značky, spolehlivé služby pro architekty a klienty a důraz na kvalitu. Neexistují žádná omezení, protože oblast činnosti a služeb je široká – soukromé rezidence, kanceláře, restaurace, hotely, veřejné prostory. Tým společnosti Konsepti dodává nábytek, kuchyně, koupelny, osvětlení, koberce, stínící techniku, dekorace i produkty pro venkovní užití. Interiéroví designéři, zkušení konzultanti, spolehlivá logistika a schopný servisní a instalační tým v Praze a Bratislavě vytváří vysoce profesionální tým, který je připraven na jakoukoli výzvu.

http://www.konsepti.com

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...