4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall


4 Tenoři_Carnegie Hall
28.05.2024 09:08 | redakce

Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších scén světa, v newyorské Carnegie Hall. Jejich koncert From Broadway To Hollywood naplnil hlediště sálu Zankel a přilákal řadu významných osobností z České republiky, Slovenska i USA.

 

„Standing ovation již během koncertu, absolutní úspěch! Američany nejvíce překvapila česká verze Yesterday, to sálem zašumělo. Velký aplaus vyvolaly také Vltava nebo Bring Him Home z muzikálu Bídníci. Jako překvapení vystoupil se 4 Tenory čtyřicetičlenný folklorní soubor z Kyjova, zazpíval Kdybych byl z Moravy a Tancuj tancuj vykrúcaj. Sál při tom bouřil. Zvláštní pocty se dostalo Meky Žbirkovi, při které 4 Tenoři v hledišti přivítali generálního konzula Slovenska, Milana Vrbovského. V publiku nechyběl ani ředitel Českého centra New York Miroslav Konvalina, ředitel Národního muzea Michal Lukeš, operní hvězda Eliška Weissová, spisovatelka Martina Formanová a řada dalších významných hostů z Česka, Slovenska a USA. Publikum zpěváky čtyřikrát vestoje vytleskalo a přídavek Lady Carneval roztancoval celý sál, uvedl producent Janis Sidovský.

 

Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michael Bragagnolo se stali vůbec prvními českými interprety z oblasti muzikálu, kteří v Carnegie Hall vystoupili. Za doprovodu Unique Quartet, Františka Krtičky a Zdeňka Blažka zazpívali výběr ze světových muzikálů Bídníci, West Side Story, Fantom opery nebo Jekyll & Hyde a také dvě české skladby: Jdi za štěstím od Karla Svobody a Vltavu Bedřicha Smetany na počest Roku české hudby. Tu letos nahráli s Českým národním symfonickým orchestrem jako ochutnávku třetího alba, které plánují po návratu z USA natáčet, a Supraphon ho nabídne posluchačům na podzim.

4 Tenoři_Carnegie Hall

 

Před návratem do Prahy vystoupí 4 Tenoři ještě dnes 24. května v Business Fóru v Chicagu a od 15. června budou opět pokračovat v tuzemském turné nazvaném Vzlétnu jako Fénix, které je na mnoha místech již beznadějně vyprodané; 4. července je na hradě Karlštejn čeká 250. koncert v jejich bezmála sedmileté hudební kariéře.

 

Formace 4 Tenoři je vokální seskupení čtyř muzikálových sólistů, kteří zpívají písně různých žánrů, jako jsou muzikál, opera, pop nebo vánoční koledy. Stálými členy jsou držitel ceny Thálie tenor Marian Vojtko, zpěvák a herec barytenor Pavel Vítek, dvojnásobný držitel ceny Thálie barytenor Jan Kříž a operní tenor Michal Bragagnolo. Formaci sestavil producent Janis Sidovský v roce 2017 a od té doby vydala dvě alba, která získala zlaté a platinové desky Supraphonu. 4 Tenoři úspěšně koncertují po celé České a Slovenské republice s doprovodem smyčcového kvarteta nebo symfonického orchestru. Mezi jejich nejznámější písně patří Už z hor zní zvon, Mně sílu dáš, To je ta chvíle nebo Krása, kterou nazpívali s Lucií Bílou. V květnu 2024 debutovali v newyorské Carnegie Hall a u Supraphonu chystají již třetí album.

4 Tenoři_Carnegie Hall

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...


Čeští skláři zapsáni na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO
Čeští skláři zapsáni na seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO

20.03.2024 | Po třech letech fungování nové česká značky skleněných, nejen vánočních ozdob Koulier lze ...