Saša Šeflová - redaktorka SUPER.CZ


Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Saša Šeflová, foto: Robert Vano
05.10.2012 12:03 | Dita Brančíková

 

 

 

 

„Novinář, který se pohybuje v bulvárním světě, musí umět psát, nesmí se bát lidí, a hlavně se nesmí bát tyto lidi oslovit i s věcmi, které se jim nemusí líbit.“ Saša Šeflová

 

 

 


Alexandra Geislerová Šeflová je v novinářské branži známá jako Saša Šeflová. Pohybuje se zde už pěknou řádku let a stála u zrodu bulvárního tisku. Vystudovala žurnalistiku na Filozofické fakultě Karlovy univerzity, ale málokdo ví, že z ní mohla být ambasadorka. Původně totiž plánovala zkombinovat žurnalistiku s politologií. Osud tomu ale chtěl jinak, a tak je dnes zaměstnaná u nejčtenějšího internetového serveru a píše tzv. soft bulvár. Co to přesně znamená, jaká jsou pravidla internetového média, co všechno obnáší tato práce, a spousty dalších zajímavých věcí nám poodhalila Alexandra Šeflová v rozsáhlém profesním rozhovoru.

Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Foto: Robert Vano

 

Je novinařina vaše původní povolání?
Ano je. Mám vystudovanou žurnalistiku na Filozofické fakultě Karlovy univerzity.

 

Myslíte, že žurnalistické vzdělání je vám ve vaší práci přínosem?
To určitě. Člověk má sice relativně pocit, že to až tak nepotřebuje, ale právě praxe ukáže, k čemu je vysokoškolské vzdělání dobré. Jsem mu vděčná za větší rozhled, širší slovní zásobu, schopnost sepsat v poměrně krátkém časovém úseku text, který má hlavu a patu. A také samozřejmě za práci s informacemi – třídit, selektovat, vyhodnocovat… a praxe to samozřejmě završí.

 

Čím jste chtěla být jako dítě? Měla jste už od mládí zájem o psaní?
Už jako mladou holku mě bavilo psát. Na základce jsme se spolužačkou psaly sci-fi romány. Můj první článek mi otiskla Sedmička pionýrů, tehdy asi jediný časopis pro mladé. Bylo to o zakladateli Sokola Miroslavu Tyršovi a o Tyršově domě. Přišla jsem do redakce a řekla jim, že bych pro ně chtěla psát. A psala jsem. Ale mým snem bylo úplně na začátku studovat politologii, zajímala jsem se o politiku. Říkala jsem si, že bych mohla zkombinovat žurnalistiku a politologii, představovala jsem si, že budu ambasadorka. Obdivovala jsem političky, jako byla Bénazír Bhuttová nebo třeba izraelská ministerská předsedkyně Golda Meirová. Nakonec ale zvítězila žurnalistika.

Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Foto: Robert VanoKde jste sbírala své první novinářské zkušenosti?
Po vysoké škole jsem začala obcházet redakce a získala jsem první zaměstnání v redakci tehdejšího Carmen žurnálu. Byl to společenský týdeník, který vydával skladatel Jiří Zmožek, měl čtvercový formát a nabídli mi tam tehdy „půlúvazek“.

 

Jaký typ článků jste tam psala?
Nebyly to jenom články, ale také román na pokračování, který vycházel v každém čísle. Růžová knihovna. Jmenovalo se to Dědictví lásky a psala jsem to pod pseudonymem Noemi Ackermannová. Mělo to celkem velký ohlas, a tak si mě nechal zavolat tehdejší šéf a pochválil mě. Dokonce se speciálně kvůli mému románu vyrobilo ještě číslo navíc, i když už se časopis rušil. Čtenářky by se stejně dožadovaly happy endu.

 

Není škoda psát pod pseudonymem, a přicházet tak o určitou popularitu? Jak to vlastně se zachováním autorova pravého jména u článků je? Jsou pro to nějaká nepsaná nebo psaná pravidla, jak má být autor uváděn?

Myslím, že zrovna u tzv. červené knihovny, rodokapsů, sci-fi nebo detektivek řada autorů psala a píše pod pseudonymy. Ať už z jakýchkoliv důvodů. Třeba, že vymyšlené jméno lépe zní, jako to bylo v mém případě. Noemi Ackermannová je přece atraktivní jméno, ne? Co se týče médií, běžně se používá celé jméno při psaní delších útvarů a zkratky, pokud jde o materiály kratší. Jsou ale média, kde se články vůbec nepodepisují s tím, že jde o materiály, za něž by tím pádem měla zodpovídat celá redakce.

 


Vaším dalším zaměstnavatelem byla Večerní Praha, noviny, které dnes již neexistují…
A přitom většina Pražanů mého věku bude vědět a znát, protože Večerní Praha byly noviny nejvíc spjaté s minulostí hlavního města. První číslo vyšlo v roce 1955 a potom vycházely dalších padesát let a to už je co říct. Vlastně se v klasickém formátu i po zrušení ještě jednou na pár měsíců vrátily na trh. Vydavateli Fidelisi Schleé se po projektu, který prodal mezinárodní společnosti, zastesklo a tak trochu na koleně, jen s nepočetnou redakcí jsme to ještě jednou rozjeli.

 

Pracovala jste také v redakci časopisu Spy, dá se říci, že to bylo vaše první setkání s „bulvárem“?
Večerní Praha byl takový mírný bulvár, ale samozřejmě ne v takové podobě, jako jsou bulváry dnes. Spy vedl v době, kdy jsem tam pracovala, Ondřej Höppner, který předtím pracoval také ve Večerní Praze, kde vedl zahraniční rubriku. A pak ho povolali do týdeníku, který byl před jeho nástupem zaměřený spíše na politiku než na celebrity. A tak jsem nastoupila do Spye a začala psát bulvární články.

Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Foto: Robert Vano

 

Dostala jste do pracovní náplně nějaké požadavky ve srovnání s přechozí prací neobvyklé, jiné?

Nebyla jsem v té době zvyklá psát pouze podle fotografií. V předchozích zaměstnáních byly fotky doplňující a tady byla vizuální složka nejdůležitější. To se později stalo praxí i v mnoha dalších časopisech a novinách. Utíkající oko na punčoše, momentky, kdy se celebrita podivně zatváří, ulomený podpatek nebo amalgámové plomby, které jsou vidět při smíchu, mi od té doby neuniknou. Není to nic hlubokomyslného, ale čtenáře to pobaví.

 

Výše zmiňovaný Ondřej Höppner kdysi prohlásil, že dobrý bulvární redaktor musí mít tyto základní vlastnosti – hravost, dravost a marnost. Myslíte, že je to pravda, nebo byste k tomu dodala i jiné vlastnosti?
Zase tak zahořkle to necítím. Marnost bych nezmiňovala.

 

Nejdéle jste pracovala v redakci Blesku, plných osm let, co vám tato zkušenost dala a co naopak vzala?
Pozitivní je fakt, že Blesk má obrovský náklad, takže to, co napíšete, si přečte velké množství lidí. Je to ale samozřejmě pozitivní pouze tehdy, když vás za článek nechtějí ukřižovat. Což přecházíme do negativa, které je spojeno s naší povahou, kde platí, že nejvíce potěší cizí neštěstí. Takže musíte na všem hledat to negativní.

 

To ale muselo být velice vyčerpávající, obzvláště pro ženu…
Víte, já si teď v redakci Super.cz čistím karmu, za těch osm let v Blesku. Zažila jsem tam situace, na které nerada vzpomínám. Třeba jsem napsala článek o Danu Hůlkovi a editor tam tehdy bez mého vědomí dopsal dvě věty, které ale naprosto změnily celkové vyznění článku. Dan se mnou potom tři roky nemluvil. Samozřejmě, že jsem se to snažila hlídat, ale jak říkám, ne vždy to vyšlo a negativní reakce naštvaných celebrit nebyly příjemné.

 

Nemáte někdy pocit, že si ty celebrity za to vlastně mohou samy? Jsou veřejně známými osobnostmi, musí přece něco skousnout?
Tak to je, ale je rozdíl mezi nadsázkou a úplnou lží.

 

Je něco, co by se vám jako novinářce příčilo psát?
Když jednou pracujete v bulvárním médiu, tak je to těžké. Musíte psát to, co chce váš zaměstnavatel. Ale samozřejmě nechci psát zlé věci o lidech, které mám ráda, kteří jsou mi blízcí. Nechci se pitvat v úmrtích. Proto jsem ráda za současnou situaci, kdy nemusím prvoplánově vyhledávat pouze negativní věci.

Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Foto: Robert VanoInternetový portál Super.cz patří k nejčtenějším serverům, jaký je rozdíl v práci pro tištěné médium a internetové?
V Supru je obrovská čtenost, blíží se k milionu za den. Věci, které píšete, jsou aktuální a můžete je doprovodit klidně i větším počtem fotografií. A samozřejmě, pokud je něco špatně, což se ovšem v profesionálním týmu téměř nestává, dá se to změnit.

 

Zdá se mi, že Super.cz je tak zvaný soft bulvár…
Určitě. Není zde prioritou za každou cenu hledat to negativní, nemáme tým paparazzi, kteří číhají na každé klopýtnutí známých tváří.

 

Je ještě něco, v čem je pro vás váš současný zaměstnavatel přínosem?
Na některých větších akcích i natáčím, dělám krátká videa, naučila jsem se pracovat s kamerou a začalo mě to bavit.

 

Můžete prozradit, na co lidé na vašem serveru nejčastěji klikají?
Tak jsou samozřejmě celebrity, které táhnou. Třeba Lucka Vondráčková, její svatba trhala rekordy. Ale také články o starších herečkách. Potom kauzy, například momentálně Ornella, Gábina a Pepa. No a vizuály, to jsou texty založené hlavně na fotografiích „podívejte se, jak zhubla …“

 

V dnešní době se nejvíce prodávají noviny a časopisy zaměřené na společnost a celebrity. Proč si myslíte, že tomu tak u nás je?
Lidé rádi žijí životy cizích lidí, když ty jejich nejsou pro ně dost vzrušující. Také samozřejmě potěší, když se dozvědí, že i známé osoby mají problémy podobné těm jejich. A typické je voyeurství, sledovat, špehovat, co dělá známá hvězda ve své ložnici.

 

Použiji teď bulvárního rozdělení celebrit na áčka, béčka a céčka. V zahraničí jsou v bulvárním hledáčku tzv. áčkové celebrity, tedy herci, zpěváci, sportovci, politici. U nás se nejvíce píše o béčkových až céčkových, vévodí tomu desítky missek a účastníků všelijakých reality show. Proč to?
Nechtěla bych vyloženě hodnotit, kdo je doopravdy áčková celebrita. U nás je to vlastně jen Karel Gott. A o tom už se popsalo tolik papíru, že jen málokdy najdete téma, kterým překvapíte a sdělíte něco nového. Mezi těmi misskami a účastníky různých show se pořád něco děje, zatím co Mistr už je usazený muž se dvěma dětmi a skandály dávno nehýří.

 

V čem by měl být kovaný dobrý novinář?
Musí umět psát, nesmí se bát lidí, a hlavně se nesmí bát tyto lidi oslovit i s věcmi, které se jim nemusí líbit. Asi podle známého přísloví „drzé čelo lepší než poplužní dvůr“.

Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Foto: Robert VanoJak moc musíte zdrojovat?
Určitě musíme zdrojovat, samozřejmě to nedáváme do prvního odstavce. A výhoda internetového média je, jak už jsem zmínila, že se to dá vždy doplnit, pokud dojde k opomenutí.


Uvádíte autory fotografií, které použijete v textu?
Určitě. Autory uvádíme pod fotografií, a když si celebrity samy dávají snímky na sociální sítě, kontaktujeme je, zda je můžeme také použít.

 

Pokud se napíše něco, co se později ukáže, že nebyla pravda, musíte psát opravu nebo se omluvit, stalo se vám to někdy?
To je velmi individuální, případ od případu. Většinou se napíše opravný článek, ale opravdu záleží, o co se jedná a jak moc je informace zavádějící.

 

Jak moc záleží na titulku?
Na internetovém portálu více než kde jinde. Titulek musí upoutat, donutit čtenáře na článek kliknout.

 

Spousta novinářů přechází z této branže třeba do PR nebo dělat tiskové mluvčí, nemáte někdy chuť zkusit něco jiného?
Nemám, jsem nadšená z práce pro Super. Protože k nám patří i Právo, píšu rozhovory i sem a to mě skutečně baví. Je to zase něco jiného než internet, kde píšu kratší články. Tady se můžu více rozepsat a pobavit o některých situacích podrobněji.

 

Práce novináře je většinou časově neohraničená, máte to také tak? Jaký je váš denní režim?
Ráno v devět zapnu počítač a začnu stahovat fotky. Buď od naší fotografky, nebo z agentury. A potom píšu, denně v průměru tak čtyři články. A samozřejmě mám přes den různé akce, některé z nich se konají večer, takže do postele uléhám často až pozdě v noci a jsem zbitá jak pes. Týdně jsem minimálně tři nebo čtyři večery na různých akcích, někdy je jich i několik denně. Takže od-do opravdu nehrozí.

 

Nejste z toho tempa unavená?
Mám asi po rodičích dobré geny, táta pochází z východního Slovenska, takže to stále zvládám.

 

Ale plus je asi to, že můžete dělat z domu…
To je skvělé, ale při stylu naší práce by to asi dlouhodobě jinak nešlo. Pokud trávíte večery na večírcích a akcích, tak potom nemůžete denně být nastoupená v práci v osm ráno.

 

A co vaše garderoba? Jak chodíte na večírky oblečená?
To leze hodně do peněz. Pokud chodíme na společenské akce, tak tam nemůžeme přijít nevhodně oblečeni. Na některé akce je dokonce daný dress code. Takže za oblečení utratím opravdu dost peněz.

 

Nosíte nějaký deníček nebo diktafon? Jak si zaznamenáváte všechny informace, které se během akce dozvíte?
Nenosím deníček, diktafon ano, ale málokdy ho vytáhnu. Všechno si pamatuji, paměť mám skutečně dobrou. Na akcích se bavím s tím, s kým potřebuji, o tom, co je zajímavé. Často napíšu z jedné akce několik článků. To je o tom třídění a zpracovávání informací, jak jsme se bavily na začátku. A pokud si nejsem jistá nějakými reáliemi, tak dotyčnému zavolám, ale to se stává opravdu málokdy. Něco jiného je, když dělám velký rozhovor, tam samozřejmě využívám diktafon.

 

Střežíte si své tipy, nebo se podělíte s kolegy?
Tak pokud jde o nějakou akci určenou pro média, tak to si většinou řekneme. Ale když jde o kauzu, tak to si každý chráníme. Pokud bych to nemohla psát, z jakéhokoliv důvodu, tak to se podělím právě s kolegou.

 

Funguje ve vaší branži rivalita?
Funguje. Hraje se na to, kdo přijde s informací jako první.

Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Foto: Robert VanoDokážete pracovat ve stresu a pod tlakem?
Dokážu, jsem na to vycvičená. V Blesku by nemohl pracovat nikdo, kdo by se hroutil, tam je stres na denním pořádku.

 

Z jakých vašich článků jste měla nejlepší pocit?
Mám největší radost z toho, když mě někdo podceňuje a já mu mohu dokázat opak a on pak musí svůj názor přehodnotit. Například kdysi jsem dělala rozhovor s rabínem Karolem Sidonem, který byl na začátku velmi podezřívavý, bylo na něm poznat, že mi nevěří. Nakonec jsem ho přesvědčila, že mám znalosti jak o jeho životě, tak i o kabale a judaismu, a na konci naší schůzky jsem cítila, že jeho mínění o mně se změnilo.

Co se vám tak honí hlavou, když z vaší přítomnosti mají lidé obavy? Zažila jste, že by se vás někdo vyloženě bál?

Přijde mi to občas zábavné. Asi jako ve středověkých legendách. Nejsem živoucí Dracula. To není nikdo. A hyeny, jak nazval můj bývalý šéf Ondřej Höppner ve své knížce bulvární novináře, se živí ostatně jen tím, co je i tak mrtvé nebo nemocné. Zdravý kus vždy přežije a nemá se čeho bát.

 

Vnímáte, že se někteří lidé s bulvárními novináři kamarádí v podstatě jen na oko, a poznáte to? Řekla byste, že v tomto světě celebrit máte ze své pozice novináře přátele, opravdové přátele?

Kolik má člověk opravdových přátel, se dá spočítat obvykle na prstech jedné ruky a nezáleží na zaměstnání nebo povolání. S někým jste si bližší, s jiným se zdravíte a povídáte si jako dobří známí. Pár kamarádů by se mezi tzv. celebritami snad našlo. Ale přítel? To je opravdu velmi závažný pojem.

 

Jak pohlížíte na případný vztah novinář–celebrita? Máte s tím nějaké zkušenosti? Na čem takové vztahy podle vás obyčejně ztroskotají?

Pierce Brosnan se poznal se svojí ženou jako s novinářkou, u nás Miro Žbirka. A vyšlo jim to. Ale jsou to asi spíš výjimky. Stejně jako modelky a sportovci se samozřejmě potkávají ve společnosti i novinářky se známými tvářemi ze světa sportu, politiky, showbyznysu. Bývalá kolegyně, fotografka, která byla zaměřena na sport, se vdala za fotbalistu a jsou šťastní. Zrovna tak třeba Aleš Valenta s manželkou, která pracovala jako televizní reportérka. Je to jako v každé jiné profesi, v každém jiném vztahu. Když si ti dva sednou, tak dokážou přežít i mediální pozornost, i když je to složité a představa, že se sama stanete terčem zájmu svých kolegů, je horší než u člověka, který nemá tušení, jaké soukolí by ho mohlo semlít.

Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Foto: Robert Vano


Sama máte žurnalistické vzdělání. Jak vnímáte kolegy, kteří třeba žádné nemají?
Z mého pohledu je důležité, aby byl člověk schopen obstarat informace. A někdy je jednodušší si od někoho raději nechat to, co chce napsat, odvyprávět, a pak si to sepsat sám. Aby to mělo hlavu a patu.


Stává se vám, že kolegové ze seriózních médií na vás koukají skrz prsty?
Vzhledem k tomu, že už jsem v branži dlouho, se s většinou také znám a vycházíme spolu dobře. Někdy nám možná závidí, že si při práci užijeme víc zábavy než oni. Na druhou stranu zase zbývá určité procento celebrit, které dávají rozhovory jen serióznímu tisku a to jim pak můžeme závidět my.


Jak snášíte profesní kritiku?
Pokud si někoho vážím a respektuji ho, tak se nehádám. Většinou si totiž nevážím člověka, který by neměl pravdu.


Neměla jste někdy touhu napsat třeba nějakou knížku, životopis známé osobnosti?
Životopis opravdu ne. Je to hodně práce, spousta nervů a za málo peněz.

 

Čím se odreagováváte?
Tři věci – spánek, cestování a četba. Ráda čtu knížky o upírech a elfech, knihy s mystickou tematikou. V televizi se mi líbí pořady na HBO, detektivky, dobré seriály. Mojí oblíbenou autorkou je Petra Neomillnerová, která píše tzv. fantasy, líbila se mi její sága, která se odehrává v Praze a pojednává o upírce Tině. Ale obecně jsem hrozně ráda doma. Tím, že musím pravidelně chodit na večírky, žiju hodně v noci, tak mi potom čas strávený doma, třeba s dobrou knížkou, přijde jako ten skutečný relax.


…a cestování…
Jednou do roka, vždy v lednu, kdy je takzvaná okurková sezóna a ve společnosti se toho mnoho neděje, si udělám dovolenou do exotičtějších zemí. Miluju Latinskou Ameriku, byla jsem v Salvadoru, Hondurasu, Guatemale, Brazílii a Mexiku. Teď je ale na řadě Keňa. Od doby, kdy jsem četla Hemingwayovy Zelené pahorky africké, jsem si slibovala, že se jednou vypravím na safari.


Přemýšlíte někdy o budoucnosti, co budete nebo byste chtěla dělat za dvacet třicet let?
Sedět v bungalovu na pláži v Karibiku a dívat se na západ slunce s dobrým koktejlem v ruce. Tak to je asi jen sen. Asi budu hlídat vnoučata synovi, který nyní studuje medicínu a v té době, doufám, bude vynikající lékař, který bude udržovat v pořádku moji chátrající tělesnou schránku. A třeba napíšu nějaký román, který nebude mít nic společného se světem showbyznysu.

 

Co ze své profesní praxe si uchováváte nebo byste si chtěla uchovat?

Ta setkávání. Setkávání s lidmi, s nimiž bych jindy neměla příležitost se poznat. I když to není na první pohled znát, narodila jsem se jako introvert a postupně jsem se musela díky své profesi vyloupnout ze svojí bezpečné schránky a vystrčit růžky. Takže si myslím, že už zůstanu ta rohatá, ať se stane cokoliv.

 

Děkuji za rozhovor

 

 


Text: Dita Brančíková

Foto: Robert Vano www.robertvano.cz

Make-up: Lenka Walderová

Vytvořeno ve spolupráci s Žofín Garden www.zofingarden.cz

Korektura texu: Alžběta Strnadová

Produkce: Michaela Lejsková

Publisher: magazín Best of www.ibestof.cz

Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Saša Šeflová, foto: Robert Vano
Saša Šeflová, foto: Robert Vano

Přidej komentář

Komentáře

Helena Váňová 09.10.2012 16:19:52
Moc pěkné, chválím! Helena
marie Hybšová 13.12.2012 23:05:54
Už někdo upozornil paní Sašu, že paní Baudyšová a paní Vodičková je velký rozhím i když obě činní přibližně totéž zdá se mi docela zásadní zaměnit jména pod fotografií. !!! to nikdo nekontroluje no i mistr tesař se utne .......................
Zdenka 21.12.2012 20:01:03
Paní Šeflová by si měla zopakovat gramatiku ZŠ , konkretně skloňování podstatných jmen, jinak ny nemohla do článku o Agátè Hanychové:...se svými vnady...Nebo se paní redaktorka s žurnalistickým vzděláním domnívá, že je to podle vzoru hrady??Ano, i mistr tesař se někdy utne, ale neměl by příliš často..
Karolína 22.01.2013 12:28:07
Dobrý den, velice se omlouvám, ale nedá mi to a musím taky reagovat. Velmi mě trápí pravopisné chyby redaktorů, už neexistuje žádná korektura? Znovu se omlouvám, tedˇto nepatří Vám, ale Vy jediná máte svůj mail, kde se dá něco napsat. Můžete prosím přeposlat paní Wolfové. Podle čeho se skloňuje podstatné jméno koleno? Jinak Vám fandím a přeji úspěchy, taky trošku štěstí a pak to ostatní přijde samo. Děkuji.
prof.dr.Vladimír Wolf 24.01.2013 12:05:27
Moc pěkný a vkusný rozhovor s kolegou Pánkem. Je z něho zřejmé, že kolega Pánek přerostl hranice našeho českého prostoru. Kéž by měl hodně mladých pokračovatelů.
SIMONA 18.02.2013 11:55:15
I JÁ SE PŘIDÁVÁM, HLAVně BYCH CHTĚLA REAGOVAT NA TO VŠE, CO PÍ.šEFLOVÁ PŘEDkLÁDÁ VEŘEJNOSTI, KOLIK ZA TOTO ASI od celebrit bere? v dnešné pohnuté době musíme zaregistrovat, když se pdoíváme na net, že dcery pana Gotta lyžují, prosím Vás, proč z nich děláte takové modly, ikony??? jsou to normální holky, jen mají slavného tatínka , cožpak jiné děti nelyžují? možná ne s takovým komfortem, ale při snaze rodičů či prarodičů může snad dnes každý lyžovat,ovšem není to dítě zpěváka!!!!Celou zemi ovládli celebrity herci zpěváci, ti všichni nám diktují co máme, co nemáme, určují chod této země jak se máme koukat, oblékat , hrůza hrůza je to až nechutné a ubohé a paní ŠEflová asi zaprodala svou duši ďáblu, že???? NO COMMENT dále
Jiří 01.03.2013 09:25:55
Konečně se můžu vyjádřit k tomu, že tak odpornej a vykleštenej hlas jako máte vy by se neměl objevovat v televizi ani nikde jinde..to myslím stačí!!!můžu se jen domnívat jak jste se do těch vip zpráv vůbec dostala, ale to sem opravdu psát nemůžu přeji hezký zbytek dne Jiří.
Deimos 03.03.2013 13:34:46
Bulvární novinář není novinář, je to něco mezi mrchožroutem, zlodějem a vší s perem. Vědomě škodící, lezoucí do soukromí jako obtížný hmyz. Společensky zbytečná, sociálně škodlivá existence.
Vladimír 03.03.2013 17:34:42
Je hanba, že člověk z FF UK se věnuje lhaní, drbům a špehování. Zaměstnání v Blesku, teď v tzv. super.cz, to je tedy ubohá kariéra. Měla byste vrátit titul, společnosti nepřinášíte nic pozitivního. S Wolfovou a dalšími "takynovinářkami" jděte dělat něco užitečného.
petr 05.04.2013 12:04:03
Dobrý den, tomu, komu určeno. Musím se přidat a v první řadě kopíruji pana Jiřího Jiří 01.03.2013 09:25:55 který píše : cituji "Konečně se můžu vyjádřit k tomu, že tak odpornej a vykleštenej hlas jako máte vy by se neměl objevovat v televizi ani nikde jinde..to myslím stačí!!!můžu se jen domnívat, jak jste se do těch vip zpráv vůbec dostala, ale to sem opravdu psát nemůžu " ANO KDYBY MNE OSLOVILO NĚCO TAKOVÉHO, ÚPLNĚ ODPORNÉHO JAKO JE paní Saša s tím svým vykleštěným hlasem, asi bych se opravdu otočil. Což ostatně jak jste si sem tam mohli všimnout, utíká každý, kdo jí vidi. V první řadě všichni moderátoři, redaktoři no prostě všichni, kdo pracují v médii by v první řadě měli projít školou komunikace, školou rétoriky. Pokládání nesmyslných otázek, na které pak většina oslovených reaguje opravdu hloupě, protože se říká, na hloupou otázku=hloupá odpověď. Cvičením hlasu? tón hlasu? no prostě slyšet to upištěný, má člověk představu, že uvidí nějakou mladou útlou dívenku a ne macatou starou obarvenou rádo by moderátorku. Ani fotograf pan Vano, to nemůže zachránit. Nicméně nezáleží na věku, ani vizáži, ale na tom, jak člověk v rozhovoru působí. Což je 100% negace paní Šeflové. Nemyslím si, že přivádět lidi do rozpaků a nebo jim lichotit tak, že se chce blít. Takže nyní je nám jasné, když paní vydržela 8 let pracovat v Blesku, jakou to má v celku asi úroveň. Ikdyž je mladej Novotnej opravdu na první pohled i druhý pohled uslintanej a upocenej nechuťák, tak si myslím, že na tom je mnohem lépe. Nevím, co se líbí na prezentaci paní Saši paní Váňové, pokud jí tedy není 50 a není upištěná a děsná jako je zmiňovaná paní Saša. Paní Šeflová by si měla nejen zopakovat ZŠ, ale asi by měla dělat něco jiného, něco, kde na ní nebude vidět a hlavně, kde nebude slyšet. Musím připomenout, že není sama. Nemusíme chodit daleko, když uvedu dlouholetého moderátora/redaktora zpráv na Primě a čerstvého potravinového agenta na Nově. Bože můj, copak někdo, s předkusem jako prase a vadou řeči může dělat tohle povolání? ano v Čechách ano, zde je to opravdu možné. Člověk prostě nevychází z údivu. Jste prostě na očich a pokud má paní Saša alespo%n malinko studu a nějakou hrdost, tak jí už dlouho vídat nebudeme ( obávám se však, že jí mít nikdy nebude a bude nás na internetových stránkach obtěžovat ještě dlouho ) Hezký den všem normálním lidem. Petr
Honza Gluch 19.04.2013 18:50:17
Väžení, čtu Väs denné ! Díky, ale nazvat S.Krainovou nejkrasnější matkou česka, to je vrchol ! A co Vaše matky ? Ta má je nej ! Diky
Láďa 26.04.2013 08:26:20
Na to aby mohl někdo kritizovat to chce být nekritizovatelný, takže paní Sašo, malý dvorek a velký bič, při pátých gumách už není možné se šetřit a sbírat kila, jo a proč tolik opěvování těch našich nul. OK
Eva 08.05.2013 02:06:11
Proboha pisatelé zde, nezbláznili jste se? Tolik zloby, závisti a zuřivých invektiv, vyčítajících paní Saše mluvnická pochybení v projevu, ale přitom to vše sem psané skoro v každém příspěvku s těžkými pravopisnými chybami a překlepy - to neděláte ostudu adresátce a těmto krásným stránkám, ale jedině sobě. Půvabná paní Sašo, přeji Vám úspěch v branži, krásné dny a připomínám ono všeobecně známé: "jen ošklivým a hloupým nikdo nezávidí"...
Pavla Nováková 12.05.2013 18:41:58
Dobrá den paní redaktorko, asi je to dnešní trend novinářů, ale mně to připadá hnusné napsat o někom, že: Vypadá jako machna: Takhle snad Veronika Stýblová nemohla za týden přibrat!..., ... a dále: Aspoň, že kluci vypadají normálně.... Ještě, že máme ty mužský..., Práce je práce, chápu to. Možná, že na to mnoho lidí klikne, aby si přečetlo, o co vlastně jde, ale já jsem tímto komentářem naprosto znechucena. Mnohý by jí mohl závidět ostatní...
Ivana 13.05.2013 13:27:25
Přidávám se ke komentáři přede mnou .....napsat o mladičké hvězdičce, že je machna a přitom se nechat fotit v kraťáskách jako 40ti letý diblík, no to tedy sorry, maličko to působí, že se mladá paní nedokáže smířit s tím, že mládí už je opravdu pryč a do důchodu daleko ! :-) Občas by to i do bulváru chtělo trochu toho "vkusu" :-)
Jarka 13.05.2013 20:42:18
Dobrý den, překvapením jsem nemohla ani dýchat, když jsem si přečetla, jak ohavně p. Šeflová píše o V. Stýblové. Prosím Vás paní Šeflová, začněte myslet! Kdyby se do Vás někdo takto ohavně navážel, tak by Vám to také nebylo příjemné! To Vás v minulém tisíciletí na žurnalistice nenaučili etice a slušnému chování!? Doufám, že syna jste vychovala lépe. Nerada bych se jednou dostala do ordinace k dalšímu arogantnímu sebestřednému lékaři!
Laďa 30.05.2013 08:17:07
Dnes jsem četla od této ženy článek o Kateřině Kornové s názvem "Obryně Stáňa? Ne, tahle paní je opravdu bývalá modelka Kateřina Kornová". Vážená paní Šeflová, když jsem viděla tady Vaše fotografie a budu stejně trapná - tedy posuzovat lidi podle vzhledu, tak také Vy nemáte do obryně daleko... ovšem nejhorší je ta Vaše zloba, s jakou se vyjadřujete o druhých lidech. Styďte se.
Roman 13.06.2013 06:57:55
Dnes madam píše - Při posledním výstupu na desetitisícovku...my máme desetitisícové hory??? ...dále píše - Jaroš zdolal devět z deseti nejvyšších hor světa...ona je asi z jiné planety, nejvyšších vrcholů je 14 a Radek jich zdolal už 13, přitom všechny jsou osmitisícovky, kde se stala chyba??? Nechodila holka do školy???
Meda 13.06.2013 07:36:48
Někdo by vám měl paní vysvětlit, že byste měla vědět, kdy už na to nemáte. Jste ostudou všech novinářů. Neznalost, hrubky, překlepy a faktické chyby. Ostuda, ostuda, ostuda.
TomVem 13.06.2013 08:10:42
Větší nesmysl, než desetitisícovou horu, jsem dlouho neslyšel! Devět z deseti nebo 13 ze 14 ?! Doporučuji poslechnutí skladby od Visacího zámku o informačních kanálech a sračkách....!
Anita 30.06.2013 14:00:23
Paní, jste pořád stejně trapná a ubohá. Jak můžete psát o "chlubení cizím peřím", když má paní Schneiderová šaty z půjčovny (jak ostatně naprosto otevřeně sama uvádí)? Šaty takové ceny si půjčuje většina mnohem větších hvězd, než jsou naše herečky a svět to běžně ví a akceptuje. Copak nosíte vy - vlastní trička z tržnice? Jste chudinka...
marcela 01.07.2013 08:41:43
Mně zase vadí trapnost otázek a slovní podání, které teď dotyčná předvádí na super.cz.....a souhlasím s Jiřím, děsné vyjadřování a barva hlasu, ale zase je fakt, že na takový sračkový portál, se hodí skvěle.
jiří 03.07.2013 09:44:44
Děkuji Marcelce a Petrovi za velmi jasný komentář, prostě ta jakoby žena Šelfová je úplný odpad......přeji hezký den
Michaela 05.07.2013 12:59:10
Vy kozy dvě,jak můžete o misce Gabriele napsat,že je nakynulá?Podívejte se obě do zrcadla,samy jste nakynulé a každá vypadáte tak o10 let starší!V době,kdy plno mladých trpí anorexií,píšete takové nesmysly!Mám kolegyni s patnáctiletou dcerou,která touto chorobou trpí již 3 roky. Teoreticky ,kdyby někdy,napsal váš kolega třeba článek o vašem umírání i s fotkama?Paráda co?Však rodina snese z pohledu bulváru vše,že?Jsem hnusná?Jsem!Tak se zamyslete nad tím,co píšete,trochu etiky by neškodilo!
Jan Novák 06.07.2013 11:44:10
Já bych rád položil paní Šeflové jednu otázku. Četl jsem její článek o panu Trávničkovi. Dle paní Šeflové pan Trávníček řekl, že mu do pracovny při povodních nateklo půl litru vody. V článku říká, že mu to zničilo účetnictví a musí vyhodit koberce. To je myšleno vážně, nebo si pan Trávníček dělal legraci. Opravdu půl litru vody napáchalo takové škody.
Ivana 20.07.2013 22:28:21
A dnes zase mimo ! To jsou výrazy vyfikly ......navíc u článku Takhle se vyfikly: Štěpánka Decastelo a Karolína Krézlová bez podprsenky, Aneta Vignerová v minišortkách je fotka Veroniky Stýblové s popiskem Ivanna Bagová se a veřejnosti objevila po dlouhé době....já nevím, jestli vážně není čas s takovouhle "novinařinou" raději seknout !
Fake 22.07.2013 04:50:39
Ubohá, trapná, parazitující....doufám, že této pseudonovinářce a všem podobným konečně brzy už začneme oplácet stejným způsobem.....již brzy na bulvar o bulvaru.cz. Mají se na co těšit...
Kánský 03.08.2013 14:27:34
Nemohl bych pracovat v redakci Super.cz, studem bych se propad. Neustále totéž, "zadečky, dekolty, záběry žen. klínů, čumící kalhotky atd.,atd., čím dál tím totéž. To se fakt omrzí. Mě to už fakt obtěžuje, přitom mám samozřejmě ženské tělo RÁD, ale takhle to cpát lidem na net, bez jakékoliv invence... Neříkejte mi "novinářky", že vám to už neleze krkem. Anebo : redaktorky, doktorky, Zorky Horký ? Asi jo. A to ještě exhibujete v rozhovoru, "že se musí umět psát..." To je fakt umění... kolikrát bych vás za gramatiku (být vašim šéfem), srazil ze schodů.
Šlachtová Irena 08.09.2013 15:13:27
Víš co Sašo,jdi do prdele.To je to jediné,co mně přijde na mysl při čtení komentářů k různým "událostem" pod nimiž jste podepsaná. P.S.Vzpamatuj se,děvče.
Karel 10.09.2013 13:23:55
Kdyť je věčně vožralá...........
Michal 20.09.2013 16:33:23
Dobrý den, Bulvár nemám rád, nemám rád tvrzení "jsou známí, musí něco skousnout" Pokud je ten člověk veřejně známý opravdu pro to, co dokázal, tak nechápu, proč by za to měl platit nějakou daň v podobě nechutné (jak vy říkáte) bulvární "nadsázky" . Fandím slušnosti a úrovni novin. Nefandím článkům typu "podívejte se, co ukázala pod minisukní ta a ta" nebo "Podívejte se, v jakých nemožných šatech přišla do společnosti ta a ta" ... Tyto články jsou mi proti srsti a Saša Šeflová je tudíž v mých očích nechutná novinářka.
H.P. 22.09.2013 11:25:18
Kdo z vás, co tu píšete příspěvky doopravdy četl tento rozhovor? Myslím si, že taky hodně vysvětluje o tom, jak to v bulváru doopravdy chodí.
belmondo 22.10.2013 21:41:19
Vážená paní,přijde mi ostudné jak ze slečny Bučkové děláte vyléčenou anorektičku...což není...a o paní Marešové píšete jako o "boubelce".Nehorázné a hlavně tragické pro všechny náctileté.Snad jste si toho ve svém věku vědoma.Andrea.B.
Jirka 08.11.2013 13:19:49
Jak měsíček na hnoji: Takhle vypadá výraz zamilované Ewy Farne - Opravdu na úrovni, paní red., Ewa je možná zamilovaná, ale vy jste ubohá... Při pohledu na vás nejspíš závist, že?!
Jana Bakulová 11.11.2013 21:18:56
Životopis máte hezký paní Šeflová, ale na to jak jste zkušená novinářka, tak Vaše označení Jitky Čvančarové jako obřího tankeru je dost odporné. První byste se měla podívat na svou postavu... a pak někoho hodnotit jako tanker. Styďte se...
Obří tanker? 11.11.2013 22:57:45
Přesně tak, taky se mě velmi dotkl článek, který si podlým, jednoduchým a hnusným způsobem utahuje s kily Jitky Čvančarové. Jenže narozdíl od vás Šeflová, Jitce ty kila sluší. A je to bezvadná holka i super herečka. Podívejte se na sebe, stará bréco. Jak by se vám líbil nadpis Stará vyzobaná kukuřice si hraje na mladou? Nebo něco podobného? Vy že jste studovala na UK? Chce se mi zvracet z těch článků co produkujete vy a lidi kolem vás. Vypadá to, že v této republice jde jen o holé prdele, pí*i, prdel ven,kozy ven, kdo je má jak velký, kdo má velký stehna, kdo s kym *ukal, no prostě žumpa český žurnalistiky. Už nevíte o čem psát, tak si tím nejjednodušším a podlím způsobem utahujete z lidí a píšete akorát blitky a je vám jedno, komu tím ublížíte, nebo zesměšníte. Je to fakt ubohý. nebo jak jste si zgustla na Zuzaně Pokorné co? Ještě chybí, abyste si za chvíli utahovali s postižených lidí. Ale ono na to dojde, že paní Šeflová? S těmi vašimi články k tomu nemáte daleko. ----------------------------------------------------------------------------------- Jana Bakulová 11.11.2013 21:18:56 Životopis máte hezký paní Šeflová, ale na to jak jste zkušená novinářka, tak Vaše označení Jitky Čvančarové jako obřího tankeru je dost odporné. První byste se měla podívat na svou postavu... a pak někoho hodnotit jako tanker. Styďte se...
Jana Preissová 12.11.2013 05:21:02
Napsat o ženě po porodu "Obří tanker.." je spíše neúcta k člověku. Předpokládám, že všechny ženy z rodiny pí. Sašy Šeflové jsou obdařeny nadpřirozenou štíhlostí a žádná se tudíž necítí být dotčena. Opravdu dáváme vzor našim dětem. Mimoto kraťasy na fotech pí.Šeflové jí také opticky zvětšují spodní partie, řekl jí to někdo? Jak by vypadala kdyby si navíc sedla?
Filda 15.11.2013 17:49:39
Největší plevel je redaktor píšící pro bulvár.To je na úrovni zakomplexovaných osobností. Fuj,fuj,fuj...
miloš 20.11.2013 23:14:22
Paní Sašo, těch Vašich fotek ze všech stran... ještě chybí v léže. Vy musíte mít o sobě fantastické mínění. Jsem fascinován Vaší obrovskou "novinářskou" praxí... Vaší gramatikou, úžasnou větnou skladbou... Zaslechla jste někdy ve Vaší bohaté praxi slovo korektura ? Nevěřím vám Vaše údajné studium, středoškolští studenti vydávající školní časopis by Vám museli dát padáka...
miloš 20.11.2013 23:24:46
Paní Saša ? Sleduji se zájmem již delší čas, fotečky by chtěly ještě popisky... Zajímavá diagnoza.....
divimse 01.03.2014 12:26:28
jste stejně hezká jako chytrá,psát o celebritě,že si nevzala podprsenku,na to už musí být iq.....
Hanz 02.03.2014 20:16:36
Nejhorší člověk.Ten její hlas nemá obdoby.
Panak 30.03.2014 14:50:02
Saša Šeflová je nejtrapnější česká rádoby redaktorka. Hlavně že manžela podvádí s jakýmsi dvacetiletým tlusťouškem.
Milan 15.04.2014 13:59:26
Jak může někdo tak profesně klesnout. A neoblékejte si věci vaší vnučky, je to trapné.
Hana 15.04.2014 19:11:12
to je pravda, je to pořádná maškara tahle Šeflová
Treper 29.04.2014 13:34:08
nesnášim bulvár a bulvární redaktory
Treper 29.04.2014 13:34:37
nesnášim bulvár a bulvární redaktory
Treper 29.04.2014 13:34:57
nesnášim bulvár a bulvární redaktory
Aleš 22.05.2014 11:05:51
Sama píše o celebritách, jak jim to nesluší a jak mají "nohy jako sloupy" a přitom ona vypadá jako chlap. Měla jste jít do Eurovize, mohla jste vyhrát...
Petr Hudler 29.05.2014 08:31:52
celá společnost by si oddechla, kdyby šla tahle paní a jí podobní na druhý břeh řeky Styx. Ač se to nezdá, byl by jejich odchod přínosem.
Miky Tůček 29.05.2014 08:43:08
Někdo by měl vytáhnout špínu na její rodinu, včetně dětí, manžela a jí samotnou, aby jí to totálně zdrtilo , třeba jako bartošovou. Prostě aby jí to zničilo život a kariéru. Možná by pak někteří bulváři přehodnotili svoje zaměstnání.
Peter 29.05.2014 23:05:39
Je pravda ze tato osoba je nechutna! A ma uplne priblble otazky s i problem s alkoholom!!!
Eva 20.10.2014 19:29:28
Kdykoli si chci otevřít nějaký rozhovor s oslňující celebritou, tak najednou uslyším hrozně krákavý hlas, který se do mladých celebrit naváží, pak vidím starší ženu k jejímu věku s nevhodným výstřihem a potom už mě odradí si zapínat mikrofon, abych neslyšel to krákákání otázek od Saši, kteou jsem si až teprve našel o koho se vlastně jedná, zkuste ji vyměnit ze někoho milejšího a hezčího, já už kvůli ní nemohu poslouchat nic z novinek celebrit.
roman 14.01.2015 10:01:42
Vážená, po shlédnutí vašich fotek nechápu kde berete tu odvahu hodnotit krásu či štíhlost jiných lidí.Pokud jste absolvovala novinařinu o čemýž silně pochybuji,měla byste vrátit diplom. A vemte sebou ještě Zápala
Marketa Keller 27.02.2015 23:56:23
Dobry vecer, myslela jsem, ze nejvetsi nestesti ceske novinariny byla pani Bachorikova. Nebyla. Nestesti se mnozi (delenim??) - prosim Vas, pani Seflova, PROSIM - zanechte Vaseho zpusobu. Vase clanky nejsou vtipne ale trapne. Vase radoby investigativni otazky jsou proste vlezle a slizke. Vas ujeceny hlas boli. A jeste rada, kt by dala ma babicka z Francie - zena urciteho veku a/nebo urcitych proporci by nemela mit odhalena ramena. Ja vim, ze co pisu asi neni prijemne ale verte, ze spoustu rozhovoru si bud nezvladnu do konce a/nebo ani nepustim - kvuli Vam! Napr rozhovor s Vaclavem Koptou. Dnesni s Gabinou Partusovou - to se proste neda... a pro uplnost: ja jsem doktor, muj pritel je truhlar a nezvladame Vas ani jeden. Preju Vam k Vasi profesni zmene JEN TO NEJLPESI a rozloucim se vetou z DJC - nepiste mi a pokud mozno nepiste vubec. Vse nejlepsi, M. Keller
Jitka 16.03.2015 15:59:30
Dobrý den, když jsem si v minulosti pouštěla nějaké rozhovory s paní Šeflovou, vždy jsem si říkala, jak je možné, že takovou profesní úroveň někdo dopustí. Velice nepříjemný hlas a často zcela primitivní otázky. Myslela jsem si, že jde o nějakou prostou paní a ne o vystudovanou žurnalistku. Škoda, jestli má navíc.
Max 21.07.2015 19:03:52
Věčně nalitá, vlezlá fosílie. S kámoškou Wolfovou jsou fakt dvojka. Vetřít se, nažrat a napít a ještě si napakovat do kabelek.
petr 08.02.2016 10:32:21
Kde berete tolik sebevědomí kritizovat oblečení lidí na plese ? Pošlete nekolik fotek at vidím jestli na to máte ???? Petr
Pavlina Vojířová 17.06.2016 10:51:01
Paní Šeflová by si spíše měla zopakovat i své zeměpisné znalosti. Uvádí, že ráda cestuje do exotických destinací a proto mě zaráží fakt, že klidně uvádí, že zpěvačka Victoria byla na dovolené v Saudské Arábii a to v Abu Dhabi. Přitom jsem paní Šeflovou osobně měla možnost vidět na prezentaci Spojených arabských emirátů v Hiltonu v Praze, tak nerozumím tomu, jak může vůbec uvést takový nesmysl. Chápu, že někomu může arabský svět splývat v Saudskou Arábii, ale v době Google a obzvlášť novinářům by se takové chyby stávat neměly..... protože Spojené arabské emiráty opravdu nejsou Saudská Arábie!!!!
Honza 13.07.2016 16:37:30
Nedovolím si soudit Vaše texty, většinou je nečtu, ale není to poprvé co jsem se zděsil nad doprovodnými fotografiemi. Nevím zda fotíte Vy nebo máte forografa, ale je fakt, že takhle zprznit fotky umí málokdo. Např. naposled Leoš Mareš s Ewou Farna. Mareš tam vypadá jak mimozemšťan tím, že fotíte od srora dolů a pak vypadá obří dlouhé tělo o proti pidinožičkám jako bizardní špatně vyvinutý mrzáček. Jak taková fota můžete otisknout zůstává rozum stát.
Věra 08.09.2016 14:29:16
Opravdu Vás paní Šeflová naplňuje psát hnusným způsobem o lidech úplně normální a lidské věci. To jste ve Vaší branži tak mizerná, že se živíte takovým způsobem? Kdyby jste byla dokonalá, tak bych pochopila, že máte na ostatní různé nároky, ale takhle ...
Alena 10.09.2016 13:15:00
Sašo, jste zlý člověk a když ubližujete druhým, ubližujete i sama sobě. Jed vždycky stříká na všechny strany, nebude šetřit ani vás ani vaši rodinu.
Mirka 18.09.2016 17:49:21
Hlavní je, že Babiš přidá důchodcům 300,- Kč !! Jsme všichni jak na trní... zda to bude pravda! Nás bulvár nebere. Přeji za seniorky krásný podzim - za Miruš.
Honza 23.09.2016 14:33:16
Psala jste o paní Táně Kovaříkové. Podívejte se koho si nastěhovala do baráku. Šmejda, který dluží, kam se podívá a paní Kovaříková kdyby neměla ty svoje milióny, tak by po ní ta prolhaná podvodnická socka ani neštěkla. Tak ať si ty svoje peníze pořádně hlídá, ostatní tolik štěstí neměli. Nebo jí to možná nevadí, ženský kvůli sexu dělají i jiné voloviny. Mladej patří do kriminálu.
Imrich Blaško 30.12.2016 20:44:40
Může prosím čtenář článků paní(slečny) Šeflové nějakým způsobem reagovat na to co napíše???? Protože ty nesmyslné nepravdivé "kecy" které ji poskýtla paní Sandra Nováková se nedají vůbec číst. Mohl bych někam napsat ať to vidí více lidí???? Děkuji I.Blaško
Věra Kocourková 20.01.2017 11:49:50
Paní novinářko, dlouho mě nikdo tak nerozčílil jako Vy, když pod- souváte názor slovy....k prezidentu panu Zemanovi...přece jen není všeobecně oblíbený....říká Vám něco výraz nezaujatý novinář...asi ne..Vaše neúcta k němu je nepřehlédnutelná...více Vám nebudu šahat do svědomí, ale Vy sama nejlépe víte, jaké máte zadání...
Pavel 19.02.2017 16:00:43
Ahoj Sašo, pokud chceš někoho napadat, tak si pohlédni svůj pas a břicho! Tvou postavu nezachrání ani půl metrové podpatky.
Rozarka 21.02.2017 10:28:01
Milá Sašo, měla byste si při své profesi dávat víc pozor na pravopis viz článek Nejdražší značky na plese nevynesly mladé modelky - "Oni MY zavolají, ...
coconuto 22.04.2017 19:00:07
Tlusta , hnusna a jestze pise jako pi..
Tonda 12.05.2017 08:47:23
Paní Šeflová, až budete příště někoho kritizovat za jeho vzhled, podívejte se laskavě na sebe do zrcadla! Sice nejste "vyzubená", ale jste už dávno za Zenitem!!!!!!!!
Tomáš 30.05.2017 23:24:45
Dobrý den, že vaše jsou Vaše fotky otřesné, to musíte tušit sama, ale že píšete nesmyslné články o Lucii, která se nechala ostříhat, kvůli "dobré Věci" apod. navíc o půl metru, kdy vezmu pravítko a pokud je na fotce krácen pramen vlasů o půl metru, tak homosexuální Tomáš měří min.220cm. A vizážistku Martinu bych také opravdu nechtěl ! Milá paní, rozum do hrsti, tedy zda nějaký máte? S pozdravem T.
Trobol1111 09.07.2017 19:30:19
Peknej den preju nesnasim takove sracky co pisete takove jako ste vy a vsichni ti další co pisou bulvar. Vy nejste novinářka jste blabol a když mluvite stále dokola ze je někdo tlustej se podivejte na sebe nic odpornejsiho jsem uz dlouho nevidel.Preju vam bulvarnim ZMRDUM to nejhorsi na svete.
Vlasta 17.08.2017 12:30:56
Trapnější články jsem dosud nečetla . Vlastně nedočetla. Český jazyk- gramatika je přímo děs. Ta skutečně může psát pouze do SUPER.
Krupka 22.10.2017 05:43:30
Ty nádhero, nevím co se navážíš do krásných žen, asi závist, co?
Vlada 28.11.2017 19:22:08
Paní Šeflová je asi po ročníku doporučené spotřeby. Soudím dle jejích názorů. Svět je hold někde jinde. Vlada
mirek 09.12.2017 12:20:14
Dobrý den četl jsem Váš článek a nechci ho kritizovat ale jako vysokoškolačka by jste si po sobě měla pravopis asi kontrolovat . Zdravím Mirek /Ve vodě znikaly nádherné fotky. /
Vašík 08.02.2018 09:02:08
Stará vyzobaná kukuřice ? Nebo něco podobného paní Šeflová? Vy že jste studovala na UK ? Myslím, že tentokrát univerzita zklamala. Vyprodukovat takového bez mozku. To co zveřejníte, prostě žumpa české žurnalistiky. Píšete akorát ,,sračky,, a je vám jedno, komu tím ublížíte, nebo zesměšníte. Co článek, fakt hrůza. Zda máte odvahu, tak se podívejte do zrcadla a uvidíte tvrdou realitu.
Václav 25.03.2018 14:44:54
Hvězdný team - Super.cz David Zápal , Saša Šeflová , Adam Chromý , Dagmar Plecháčová , Jiří Čeladník , Anna Veškrnová - Spolek bezpáteřních hovad
Marcela 23.04.2018 11:33:08
Dobrý den Je to nechutné, jak stále upozorňujete na ženská prsa. Je to sexismus, nebo Vám za to ta rádoby celebrita platí?
Jiří 29.05.2018 11:38:51
Paní Šeflová, není divu, že Jitka Kocurová kamarádí s Radkou Rosickou, vždyť jsou sestry !!!
Zuzana 16.07.2018 13:14:55
Prosím, omezte ty pravopisné hrubky, v článku o Báře Nesvadbové opět hrubky!!! Podle mě si toto novinář nemůže dovolit! Hezký den, Zuzka
Stanislav 16.08.2018 12:31:55
Vážená paní redaktorko Šeflová, jsem brňák jako poleno, který vůbec nepoužívá "hantec", takže poznám, kdo má brněnský přízvuk. jak jste vůbec přišla na to, že Kristina Růžičková mluví moravským přízvukem? Možná tak mluvila jako rodilá brňanka, když přijela do Prahy. Teď už ten přízvuk nemá, přestože Vy, znalkyně českého jazyka, jste to poznala. Nepoznala jste to, jen jste si to někde přečetla. A Kristýnka vám to za slušnosti odsouhlasila. Zkuste si poslechnout váš vlastní "pražský" zpívající přízvuk, který je způsobený -podle názoru hlasového experta, herce prof. Lukavského - povolenou spodní čelistí při vyslovování koncovek minulého času (byli, chodili atp.) A to vše ještě umocněno vaší barvou hlasu nebo hlásku???


Kategorie
Příbuzné články
Martina Hrubá – majitelka agentury SITL a Senior PR manager Trumpeter ČR
Martina Hrubá – majitelka agentury SITL a Senior PR manager Trumpeter ČR

19.07.2018 | Mohla být letuškou, možná i veterinářkou, ale práce v reklamním průmyslu ji zcela naplnila. ...


Jana Mrákotová – manažerka PR pro Prima FTV
Jana Mrákotová – manažerka PR pro Prima FTV

27.06.2018 | Sebevědomá žena, která už deset let působí v televizi Prima. Aktuálně se přesouvá z lifestylového ...


Johan Mádr a Ondřej Havel - moderátoři
Johan Mádr a Ondřej Havel - moderátoři

11.01.2018 | Moderátorská dvojice Johan Mádr a Ondřej Havel toho má za sebou i přes svůj věk poměrně hodně. ...


Petr Lipový – konzultant v oblasti vína, zakladatel online magazínu vineval
Petr Lipový – konzultant v oblasti vína, zakladatel online magazínu vineval

11.06.2017 | Víno je živý organizmus a stále se vyvíjí. Po otevření se potřebuje nadechnout, aby mohlo projevit ...


MVDr. Roman Vítek - koňský fyzioterapeut a stomatolog
MVDr. Roman Vítek - koňský fyzioterapeut a stomatolog

11.05.2017 | Třiapadesátiletý MVDr. ROMAN VÍTEK patří do úspěšné dostihové rodiny Vítkových. Jako jeden ...Komentáře na Facebooku