Festival se uskuteční ve dnech 17. – 23. září 2017 v Novém Městě nad Metují. Zahájení se bude konat za účasti patrona festivalu Jana Hrušínského, který ve svém postu setrvává již druhý rok. Moderování festivalu se i přes značné zdravotní komplikace ujme moderátor Michal Jančařík.

Porota: Věra Míšková, Daniel Barták, Ing. Jiří Kunte, Prof. Rudolf Adler, Vladimír Suchánek, Zdeněk Zelenka, Josef Hanuš.

Hlavní základnou festivalu jsou prostory novoměstského Kina 70. Program festivalu je ovšem sestaven tak, že festivalové vůně a chutě se šíří okolím kina i novoměstskými ulicemi a prostranstvími. Na návštěvníky čeká řada doprovodných akcí: koncertů, výstav, besed, tanečních vystoupení atd. Společným jmenovatelem všech festivalových aktivit je smích a dobrá nálada. Slavnostního zahájení festivalu se ujme David Kraus, který vystoupí se svojí kapelou. Během festivalu budou přijíždět delegace protagonistů či tvůrců filmů, s nimiž budou probíhat besedy po promítání.

Festival rozdělí mezi nejlepší snímky tyto ceny:

Zlatý Prim

 

Hlavní cena odborné poroty pro tvůrce nejlepší filmové a televizní komedie.
Věnuje ELTON hodinářská a.s. Nové Město n. Metují, patron festivalu

Cena za režii

 

Cena odborné poroty za režii.
Věnuje firma HALLA a.s.

Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon

 

Ceny odborné poroty.
Věnuje Mezinárodní odborový svaz KINOS.

Cena Zdeňka Podskalského

 

Zvláštní cena odborné poroty za nejvýraznější výkon mladého tvůrce.
Věnuje Městský klub Nové Město nad Metují

Cena za výtvarný počin

 

Cena odborné poroty.
Věnuje akademický malíř Vladimír Suchánek.

Cena FITES

 

Cena odborné poroty za nejlepší scénář.
Věnuje Český filmový a televizní svaz v Praze.

Cena za nezapomenutelné role v českých komediích

 

Věnuje Městský klub a Město Nové Město nad Metují.

DIVÁCKÁ CENA - NOVOMĚSTSKÝ HRNEC SMÍCHU

jedinečností novoměstského festivalu komedie zůstává divácká cena - Novoměstský hrnec smíchu. Cenu získá film, kterým se diváci při soutěžní přehlídce nejvíce prosmějí. Tento čas měří "SMÍCHOMĚŘIČI", kteří jsou rozmístěni mezi diváky a měří prosmátý čas. Ten pak podílem na délku filmu určí % smíchu. Vítězné filmy z let 2012 - 2016 můžete vidět každý den na festivalu od 15:00.

Program, vstupenky, filmy či fotogalerie, to vše přehledně najdete na nových internetových stránkách www.festivalkomedie.cz a Facebookových stránkách https://www.facebook.com/festivalkomedie/

Pořadateli festivalu jsou Městský klub Nové Město nad Metují a Město Nové Město nad Metují. Festival probíhá s podporou Královéhradeckého kraje a pod záštitou hejtmana PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D.