Autor německé eBay přednáší českým inovátorům


česká inovace
10.03.2015 21:56 | redakce

Jörg Rheinboldt, úspěšný investor, business angel a podnikatel míří do Prahy na Festival Česká inovace, kde představí klíčové charakteristiky úspěšných firem. Autor startupů jako denkwerk, betterplace či alando, ze kterého vybudoval německou eBay, v současnosti radí nejnadějnějším německým startupům v akcelerátoru Axel Spinger Plug & Play. Festival se uskuteční 27. 3. v Národní technické knihovně. Více než 600 účastníkům se představí na 50 podnikatelů, inovátorů a expertů v celodenním programu. Vrcholem celého dne bude zvolení vítěze soutěže Česká inovace 2014.

česká inovace

 

Od startupu k miliardovému byznysu

Joerg Rheinboldt je zakladatel a CEO berlínského akcelerátoru Axel Springer Plug & Play, za kterým stojí silná investorská skupina a legendární Plug and Play Tech Center ze Silicon Valley. První firmu denkwerk, založil ještě během studií. Další firma alando.de AG, kterou po necelém půlroce existence prodal společnost eBay Inc, jej vynesla do ředitelského křesla eBay, kde setrval deset let. Během dekády vytáhl startup s původními šesti zaměstnanci mezi nejúspěšnější německé e-commerce firmy s příjmy dalece přesahujícími 500 milionů eur. Zkušenosti, které Joerg za posledních 20 let nasbíral zakládáním a rozvojem firem, nyní využívá jako investor, business angel a mentor. Na Festivalu Česká inovace bude hovořit o klíčových faktorech, které rozhodují o úspěchu společnosti.

 

Čeští podnikatelé a inovátoři v akci

Na Jörga Rheinbolda naváže Richard Brulík, který představí příběh společnosti Y Soft. Y Soft je brněnská firma poskytující tiskové řešení, která z vysokoškolského akcelerátoru vyrostla do globálního hráče, který operuje ve více než 100 zemích světa. Napříč celodenním programem vystoupí řada dalších českých podnikatelů z firem jako Preciosa, Gravelli, Nupharo, Linet, Jablotron, a další. Festivalový program, ve kterém se představí na 50 řečníků nabídne řadu formátů, které slouží k výměně informací, zkušeností, kontaktů a inspirace, od přednášek a diskusí, přes praktické workshopy a inovační kliniku až po soutěžní show Hodina H, ve které budou vybrané projekty soutěžit o přízeň hvězdné poroty. 

Vrcholem celého festivalu bude vyhlášení absolutního vítěze soutěže Česká inovace, kterého účastníci vyberou v přímém hlasování. Do soutěže se přihlásilo 124 projektů, z nichž odborná porota vybrala 5 finalistů, kteří se na festivalu utkají o přízeň publika.

česká inovace

 

Jedná se o inovace:

1) Pohybový závitový mechanismus
2) Pitná voda a peletky z prasečí kejdy
3) MAGIC BOX
4) Piezoelektrický snímač pro měření mechanické odezvy těla
5) Portál jsns.cz

 

Základní údaje o Festivalu Česká inovace 2015 

Festival Česká inovace připravený společností Blue Events a Českou inovací o.p.s. navazuje na 3. předchozí ročníky, kterých se zúčastnilo na 1500 účastníků. Festival se na české scéně etabloval jako největší setkání inovátorů v ČR.

Festival Česká inovace je spojen se soutěží Česká inovace 2014, do které se přihlásilo 124 projektů. Vítěze vyberou v přímém hlasování účastníci Festivalu.  

V průběhu Festivalu Česká inovace proběhne 9 specializovaných workshopů na různá témata spojená s inovacemi a moderním řízením.

 

Na Festivalu Česká inovace se pravidelně setkávají zakladatelé a majitelé úspěšných českých firem, zástupci velkých společností a korporací, reprezentanti malých a středních podniků, startupy a začínající podnikatelé, studenti, novináři a další 

Festival Česká inovace se koná díky podpoře několika desítek firem a institucí. Zvláštní poděkování organizátorů patří generálním partnerům 3 M a ČSOB

česká inovace
česká inovace
česká inovace
česká inovace

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...