CBRE je aktivní na trhu realit, počet transakcí roste


CBRE
15.09.2016 10:29 | redakce

CBRE, světový lídr v poskytování služeb sektoru komerčních realit, zveřejnil studii o investicích na trhu s realitami ve druhém čtvrtletí s předpovědí do konce roku. Celkový objem investic v první polovině roku dosáhl hodnoty 957 milionů EUR a dostal se o téměř 39 % nad průměrnou hodnotu výsledků prvních pololetí za posledních deset let. CBRE v současné době monitoruje více než 40 probíhajících transakcí v různých fázích realizace, z nichž některé budou pravděpodobně uzavřeny až v roce 2017.

 

Chris Sheils, Head of Investment Properties, CBRE, říká:

Očekáváme, že pozitivní vývoj na trhu bude přetrvávat i v druhém pololetí a celkový objem investic za rok 2016 může dosáhnout hodnoty 3 miliardy EUR, což je rekordní hodnota pro Českou republiku. Maloobchodní sektor si udrží svou popularitu mezi investory. Máme za sebou období s  nízkou spekulativní kancelářskou výstavbou, tudíž očekáváme, že se situace na trhu s kancelářskými prostory výrazně zlepší. Mezi přední probíhající transakce patří The Park, Florentinum a Enterprise, které by mohli být uzavřeny ještě v roce 2016. Očekáváme, že tyto významné transakce definují nové referenční výnosy v sektoru kanceláří.

Zatímco český kapitál převažoval v prvním pololetí roku 2016 a představoval 35 % objemu investic, předpokládáme, že nakonec největší podíl investic bude realizován zahraničními investory, mezi nimiž budou aktivní zejména evropské institucionální skupiny.

CBRE očekává, že pokles výnosů bude v druhé polovině roku 2016 zpomalovat a dosáhne stabilní úrovně ke konci kalendářního roku. Neočekáváme však, že by mělo dojít k dramatickému poklesu rozdílu výnosů primárních a sekundárních investic.

 

KONTAKTNÍ ÚDAJE:

 

Jméno: Ivona Novotná

Tel: +420 731 889 963

E-mail: ivona.novotna@cbre.com

 

CBRE News-  Facebook

CBRE Czech Republic Linkedin, Twitter

CBRE Zasedačka roku! – Facebook

 

 

About CBRE

CBRE Group, a Fortune 500 and S&P 500 company headquartered in Los Angeles, is the world’s largest commercial real estate services and investment firm (in terms of 2015 revenue). The Company has approximately 70 000 employees and serves real estate owners, investors and occupiers through approximately 400 offices worldwide (excluding affiliates). CBRE offers strategic advice and execution for real estate sale and lease, corporate services, facility and project management, real estate appraisal, development services, investment management and research and consulting. In the Czech Republic, CBRE has almost 400 employees and manages nearly 200 commercial premises with a total area nearly 1.2 mil. sq. m. Read more at www.cbre.cz.

 

 

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Odešla herečka s nádherným hlasem Jana Andresíková
Odešla herečka s nádherným hlasem Jana Andresíková

22.10.2020 | Do hereckého nebe odešla další výrazná osobnost. Ve věku 79 let Jana Andresíková. Herečka, ...


5 problémů, se kterými se můžete setkat při práci z domova
5 problémů, se kterými se můžete setkat při práci z domova

16.10.2020 | Práce z domova za posledních 6 měsíců skokově posílila bezprecedentním způsobem. Za tu dobu ...


Oslovení firmy s poptávkou práce je účinnější než inzerát
Oslovení firmy s poptávkou práce je účinnější než inzerát

18.09.2020 | V srpnu evidovaly úřady práce 279 078 uchazečů o zaměstnání. V meziročním srovnání jejich ...


Sparta otevírá novou fanzónu na střeše Galerie Harfa
Sparta otevírá novou fanzónu na střeše Galerie Harfa

18.09.2020 | Sparta ve spolupráci s Galerií Harfa přináší všem fanouškům unikátní zážitek! Po celou sezónu ...


Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat
Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat

18.09.2020 | Téma pomoci nemocným je v současné době žhavější než jindy. Pro mnohé z nás to je to poprvé, ...