CENA EXPO 2015 za účasti 170 delagátů proběhla na Pražském hradě


expo 2015
27.10.2015 17:07 | redakce

Od 14. do 15. října 2015 se na Pražském hradě konal 6. ročník mezinárodní konference CEPA EXPO 2015. Akci, jež podpořilo a zaštítilo také české Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo dopravy a Magistrát hlavního města Prahy, se zúčastnilo přibližně 170 delegátů  z celého světa a společnosti  z 23 zemí. Poprvé se na organizaci konference CEPA EXPO podílela také Evropská asociace privátního letectví EBAA.

CEPA EXPO si klade za cíl diskutovat a hledat odpovědi na aktuální témata a problematické otázky business aviation ve střední a východní Evropě a také se snaží rozvíjet spolupráci mezi firmami napříč celou Evropou. „Velmi mě těší, že se asociace CEPA a konference CEPA EXPO za dobu šesti let dostaly tak daleko. Přesto, že je organizace relativně mladá, znamená na poli soukromého letectví střední a východní Evropy opravdový průlom. Vděčíme za to jak zkušenostem a potenciálu jejích členů, tak i neustávajícím inovacím obchodních metod a moderním způsobům komunikace.“ vyjádřila se k proběhlému mezinárodnímu fóru Dagmar Grossmann, která asociaci CEPA (Central Europe Private Aviation) v roce 2009 založila.

expo 2015

Více než 170 zahraničních i domácích speakerů, moderátorů a diskutujících se věnovalo otázkám souvisejícím s podporou efektivního a zároveň bezpečného vývoje business aviation. Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Václava Havla Praha, promluvil na téma blížících se výzev, kterým bude muset pražské letiště v blízké době čelit. Ed Bolen, generální ředitel NBAA, se věnoval očekáváným úkolům v letectví v globálním měřítku. Speciální pozornost byla věnována také regionům dřívější Jugoslávie a jejich potenciálu do budoucna i aktuální situaci v Rusku a jejímu dopadu na vývoj v soukromém létání. V rámci diskusí během panelu State of the Industry zaměřeném na region střední a východní Evropy se účastníci jednohlasně shodli v tom, že vycházejícími hvězdami business aviation jsou Polsko a Česká republika jakožto země s největším potenciálem do budoucna. K očekávanému vývoji se otevřeně poprvé vyjádřila také společnost Bombardier, jejíž Manager Market Intelligence and Analysis Thomas Fissellier řekl: „Očekáváme, že během příštích 10 let se flotila v regionu zdvojnásobí, což by znamenalo nárůst o 125 letadel v celkové hodnotě přibližně 3 miliardy dolarů.“

expo 2015

Den před oficiálním začátkem konference se konala večerní recepce v restauraci Zlatá Praha v hotelu InterContinental, aby se v neformální atmosféře mohly otevřít otázky k diskusi pro následující fórum. Druhý den čekalo účastníky po intenzivním celodenním programu neformální setkání v oceňované restauraci SaSaZu. Během večera s tématikou Asie se ochutnávaly exotické koktejly i delikatesy asijské kuchyně a hosté si vyzkoušeli svou zručnost během soutěže v jedení s hůlkami. Pro tolik potřebný relax po dni plném panelových diskusí a přednášek si mohli také zatančit nebo využít thajské masáže.

expo 2015

Mezi účastníky konference patřily významné zahraniční letecké společnosti jako Gulfstream, Bombardier, Embraer, Dassault Aviation, HondaJet, Cessna, Bell Helicopters a také mnoho českých firem, například ABS Jets, Eurojet, KKCG, Air navigation Services, Cirrus Aircraft CR, AERO Vodochody Aerospace, CzechInvest a další. Velký úspěch konference opět potvrdil její význam pro letecký průmysl v celosvětovém měřítku.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:
Antonia Lukačínová, MEDIA Tribune s.r.o., Tel: +420 777 959 999, Email: antonia@media-tribune.com

--- doplňující informace ---

Organizace CEPA

Asociace pro rozvoj privátní letecké dopravy ve střední Evropě CEPA (Central Europe Private Aviation) byla založena v říjnu 2009 průkopnicí v tomto oboru, Rakušankou Dagmar Grossmann. Je neziskovou organizací, jejímž účelem je spojovat výrobce a prodejce business jetů a helikoptér, operátory, charterové brokery, servisní a výcvikové organizace, společnosti zajišťující financování, pojištění a další odborníky profesně spjaté s odvětvím soukromé letecké dopravy. Cílem organizace CEPA je zajistit vnímání soukromé letecké dopravy ve střední a východní Evropě jako důležitého a respektovaného segmentu ekonomiky, který podléhá nejpřísnějším mezinárodním standardům. Pozice předsedy asociace CEPA je obsazována respektovanými osobnostmi z oboru a podléhá pravidelné rotaci na roční bázi. Předsedy posledních tří let postupně byli Jiří Matoušek (2011), Brendan Lodge (2012), Philippe Liénard (2013) a Roger Whyte (2014, 2015).

expo 2015

Mise organizace CEPA:

  • Podporovat všestranný rozvoj soukromé letecké dopravy ve střední Evropě
  • Prezentovat a obhajovat zájmy jejích členů na národní, evropské i celosvětové úrovni.
  • Zprostředkovávat a usnadňovat komunikaci a transparentnost mezi společnostmi vedoucí k rostoucímu zájmu investorů v regionu střední a východní Evropy.

CEPA EXPO

Cyklus pravidelných veletrhů a konferencí CEPA EXPO, založený v roce 2010, je každoročním summitem profesionálů z oboru konaným v Praze. Jeho cílem je spojovat odborníky a členy CEPA a vytvořit platformu pro setkávání, sdílení know-how a informací o novinkách a trendech v oboru a samozřejmě také přispět k realizaci obchodů.

Více o CEPA EXPO  na http://www.cepaexpo.com/

expo 2015
expo 2015
expo 2015
expo 2015
expo 2015

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...


Představujeme platformu, na které si lidé z byznys prostředí mohou radit při současné krizi
Představujeme platformu, na které si lidé z byznys prostředí mohou radit při současné krizi

06.04.2020 | Studentům Vysoké školy ekonomické v Praze se ve spolupráci s dalšími odborníky podařilo během ...