CENA EXPO 2015 za účasti 170 delagátů proběhla na Pražském hradě


expo 2015
27.10.2015 17:07 | redakce

Od 14. do 15. října 2015 se na Pražském hradě konal 6. ročník mezinárodní konference CEPA EXPO 2015. Akci, jež podpořilo a zaštítilo také české Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo dopravy a Magistrát hlavního města Prahy, se zúčastnilo přibližně 170 delegátů  z celého světa a společnosti  z 23 zemí. Poprvé se na organizaci konference CEPA EXPO podílela také Evropská asociace privátního letectví EBAA.

CEPA EXPO si klade za cíl diskutovat a hledat odpovědi na aktuální témata a problematické otázky business aviation ve střední a východní Evropě a také se snaží rozvíjet spolupráci mezi firmami napříč celou Evropou. „Velmi mě těší, že se asociace CEPA a konference CEPA EXPO za dobu šesti let dostaly tak daleko. Přesto, že je organizace relativně mladá, znamená na poli soukromého letectví střední a východní Evropy opravdový průlom. Vděčíme za to jak zkušenostem a potenciálu jejích členů, tak i neustávajícím inovacím obchodních metod a moderním způsobům komunikace.“ vyjádřila se k proběhlému mezinárodnímu fóru Dagmar Grossmann, která asociaci CEPA (Central Europe Private Aviation) v roce 2009 založila.

expo 2015

Více než 170 zahraničních i domácích speakerů, moderátorů a diskutujících se věnovalo otázkám souvisejícím s podporou efektivního a zároveň bezpečného vývoje business aviation. Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Václava Havla Praha, promluvil na téma blížících se výzev, kterým bude muset pražské letiště v blízké době čelit. Ed Bolen, generální ředitel NBAA, se věnoval očekáváným úkolům v letectví v globálním měřítku. Speciální pozornost byla věnována také regionům dřívější Jugoslávie a jejich potenciálu do budoucna i aktuální situaci v Rusku a jejímu dopadu na vývoj v soukromém létání. V rámci diskusí během panelu State of the Industry zaměřeném na region střední a východní Evropy se účastníci jednohlasně shodli v tom, že vycházejícími hvězdami business aviation jsou Polsko a Česká republika jakožto země s největším potenciálem do budoucna. K očekávanému vývoji se otevřeně poprvé vyjádřila také společnost Bombardier, jejíž Manager Market Intelligence and Analysis Thomas Fissellier řekl: „Očekáváme, že během příštích 10 let se flotila v regionu zdvojnásobí, což by znamenalo nárůst o 125 letadel v celkové hodnotě přibližně 3 miliardy dolarů.“

expo 2015

Den před oficiálním začátkem konference se konala večerní recepce v restauraci Zlatá Praha v hotelu InterContinental, aby se v neformální atmosféře mohly otevřít otázky k diskusi pro následující fórum. Druhý den čekalo účastníky po intenzivním celodenním programu neformální setkání v oceňované restauraci SaSaZu. Během večera s tématikou Asie se ochutnávaly exotické koktejly i delikatesy asijské kuchyně a hosté si vyzkoušeli svou zručnost během soutěže v jedení s hůlkami. Pro tolik potřebný relax po dni plném panelových diskusí a přednášek si mohli také zatančit nebo využít thajské masáže.

expo 2015

Mezi účastníky konference patřily významné zahraniční letecké společnosti jako Gulfstream, Bombardier, Embraer, Dassault Aviation, HondaJet, Cessna, Bell Helicopters a také mnoho českých firem, například ABS Jets, Eurojet, KKCG, Air navigation Services, Cirrus Aircraft CR, AERO Vodochody Aerospace, CzechInvest a další. Velký úspěch konference opět potvrdil její význam pro letecký průmysl v celosvětovém měřítku.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:
Antonia Lukačínová, MEDIA Tribune s.r.o., Tel: +420 777 959 999, Email: antonia@media-tribune.com

--- doplňující informace ---

Organizace CEPA

Asociace pro rozvoj privátní letecké dopravy ve střední Evropě CEPA (Central Europe Private Aviation) byla založena v říjnu 2009 průkopnicí v tomto oboru, Rakušankou Dagmar Grossmann. Je neziskovou organizací, jejímž účelem je spojovat výrobce a prodejce business jetů a helikoptér, operátory, charterové brokery, servisní a výcvikové organizace, společnosti zajišťující financování, pojištění a další odborníky profesně spjaté s odvětvím soukromé letecké dopravy. Cílem organizace CEPA je zajistit vnímání soukromé letecké dopravy ve střední a východní Evropě jako důležitého a respektovaného segmentu ekonomiky, který podléhá nejpřísnějším mezinárodním standardům. Pozice předsedy asociace CEPA je obsazována respektovanými osobnostmi z oboru a podléhá pravidelné rotaci na roční bázi. Předsedy posledních tří let postupně byli Jiří Matoušek (2011), Brendan Lodge (2012), Philippe Liénard (2013) a Roger Whyte (2014, 2015).

expo 2015

Mise organizace CEPA:

  • Podporovat všestranný rozvoj soukromé letecké dopravy ve střední Evropě
  • Prezentovat a obhajovat zájmy jejích členů na národní, evropské i celosvětové úrovni.
  • Zprostředkovávat a usnadňovat komunikaci a transparentnost mezi společnostmi vedoucí k rostoucímu zájmu investorů v regionu střední a východní Evropy.

CEPA EXPO

Cyklus pravidelných veletrhů a konferencí CEPA EXPO, založený v roce 2010, je každoročním summitem profesionálů z oboru konaným v Praze. Jeho cílem je spojovat odborníky a členy CEPA a vytvořit platformu pro setkávání, sdílení know-how a informací o novinkách a trendech v oboru a samozřejmě také přispět k realizaci obchodů.

Více o CEPA EXPO  na http://www.cepaexpo.com/

expo 2015
expo 2015
expo 2015
expo 2015
expo 2015

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech

21.05.2019 | Před více než padesáti lety snila skupina inženýrů z Bedfordu ve státě Massachusetts o tom, ...


Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture
Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture

09.05.2019 | Společnost Accenture získala šest ocenění SAP Partner Excellence 2019, která se udělují nejlepším ...


Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení
Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení

06.05.2019 | Málokdo o nich mluví, ale mnoho lidí je prožívá. Profesní strachy a úzkosti jsou důležitým ...


Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec
Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec

15.04.2019 | Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ...


Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?
Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?

11.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...