CEPA EXPO 2015 slavnostně proběhla na pražském hradě


CEPA EXPO 2015
06.11.2015 03:14 | redakce

Od 14. do 15. října 2015 se na Pražském hradě konal 6. ročník mezinárodní konference CEPA EXPO 2015. Akci, jež podpořilo a zaštítilo také české Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo dopravy a Magistrát hlavního města Prahy, se zúčastnilo přibližně 170 delegátů  z celého světa a společnosti  z 23 zemí. Poprvé se na organizaci konference CEPA EXPO podílela také Evropská asociace privátního letectví EBAA.

CEPA EXPO 2015

CEPA EXPO 2015


CEPA EXPO si klade za cíl diskutovat a hledat odpovědi na aktuální témata a problematické otázky business aviation ve střední a východní Evropě a také se snaží rozvíjet spolupráci mezi firmami napříč celou Evropou. "Velmi mě těší, že se asociace CEPA a konference CEPA EXPO za dobu šesti let dostaly tak daleko. Přesto, že je organizace relativně mladá, znamená na poli soukromého letectví střední a východní Evropy opravdový průlom. Vděčíme za to jak zkušenostem a potenciálu jejích členů, tak i neustávajícím inovacím obchodních metod a moderním způsobům komunikace." vyjádřila se k proběhlému mezinárodnímu fóru Dagmar Grossmann, která asociaci CEPA (Central Europe Private Aviation) v roce 2009 založila.

CEPA EXPO 2015

CEPA EXPO 2015Více než 170 zahraničních i domácích speakerů, moderátorů a diskutujících se věnovalo otázkám souvisejícím s podporou efektivního a zároveň bezpečného vývoje business aviation. Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Václava Havla Praha, promluvil na téma blížících se výzev, kterým bude muset pražské letiště v blízké době čelit. Ed Bolen, generální ředitel NBAA, se věnoval očekáváným úkolům v letectví v globálním měřítku. Speciální pozornost byla věnována také regionům dřívější Jugoslávie a jejich potenciálu do budoucna i aktuální situaci v Rusku a jejímu dopadu na vývoj v soukromém létání. V rámci diskusí během panelu State of the Industry zaměřeném na region střední a východní Evropy se účastníci jednohlasně shodli v tom, že vycházejícími hvězdami business aviation jsou Polsko a Česká republika jakožto země s největším potenciálem do budoucna.

CEPA EXPO 2015

CEPA EXPO 2015

K očekávanému vývoji se otevřeně poprvé vyjádřila také společnost Bombardier, jejíž Manager Market Intelligence and Analysis Thomas Fissellier řekl: "Očekáváme, že během příštích 10 let se flotila v regionu zdvojnásobí, což by znamenalo nárůst o 125 letadel v celkové hodnotě přibližně 3 miliardy dolarů."

Den před oficiálním začátkem konference se konala večerní recepce v restauraci Zlatá Praha v hotelu InterContinental, aby se v neformální atmosféře mohly otevřít otázky k diskusi pro následující fórum. Druhý den čekalo účastníky po intenzivním celodenním programu neformální setkání v oceňované restauraci SaSaZu. Během večera s tématikou Asie se ochutnávaly exotické koktejly i delikatesy asijské kuchyně a hosté si vyzkoušeli svou zručnost během soutěže v jedení s hůlkami. Pro tolik potřebný relax po dni plném panelových diskusí a přednášek si mohli také zatančit nebo využít thajské masáže.

Mezi účastníky konference patřily významné zahraniční letecké společnosti jako Gulfstream, Bombardier, Embraer, Dassault Aviation, HondaJet, Cessna, Bell Helicopters a také mnoho českých firem, například ABS Jets, Eurojet, KKCG, Air navigation Services, Cirrus Aircraft CR, AERO Vodochody Aerospace, CzechInvest a další. Velký úspěch konference opět potvrdil její význam pro letecký průmysl v celosvětovém měřítku.

CEPA EXPO 2015

CEPA EXPO 2015

CEPA EXPO 2015
CEPA EXPO 2015
CEPA EXPO 2015
CEPA EXPO 2015
CEPA EXPO 2015

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...