Červencové závodiště v Pardubicích ožilo parkurem a závody


pardubice
12.07.2016 14:09 | redakce

Šampionem červencových závodů spřežení se stal Pavel Plch. Na pardubickém závodišti vybojoval celkové vítězství ve své kategorii jednospřeží, což mu také vyneslo mistrovský titul Východočeské oblasti. A přitom prý do Pardubic jezdí „jenom“ potrénovat. Závody Cena hejtmana Pardubického kraje se jely nejen jako kvalifikace na Zlatou podkovu, ale také jako Mistrovství Východočeské oblasti.

V ostatních soutěžích se už stejná situace nezopakovala. Mistři Východočeské oblasti se rekrutovali z nižších pozic výsledkové listiny. Ale nebylo to nijak hluboko. V soutěži dvojspřeží pony se mistrem stal v celkovém pořadí druhý Michal Kořínek reprezentující JK Sobotka, stejné to bylo i v soutěži dvojspřeží. Titul mistra tu připadl Jaroslavu Pavlovi z TJ Equus Kinsky. V kategorii čtyřspřeží nastoupil je jeden Východočech, a proto titul udělen nebyl.

V soutěži dvojspřeží pony celkové vítězství bral Erik Zuvač reprezentující SK Sportino z.s., když v parném nedělním počasí předvedl se svým „koňským duem“ absolutně nejlepší výkon. Na všech pěti překážkách byl suverénně nejrychlejší. Tím přeskočil nejen druhého Michala Kořínka, ale i po prvním dnu vedoucí Moniku Pospíšilovou. Ta nakonec dokončila třetí a do svého domovského Jezdeckého klubu Boharyně si tak odvezla i stříbrnou medaili z oblastního mistrovství. V celkovém pořadí čtvrtý (a třetí v mistrovské soutěži) skončil Milan Kořínek taktéž reprezentující JK Sobotka, páté místo paří Milanu Fingerovi.

Pořadím po prvním dnu soutěže v kategorii jednospřeží doslova otřásla poslední překážka maratonu. Na ní mimo jiné skončili oba Soukupové, přitom Alexandr po drezurách a parkuru vedl. Otevřela se tak cesta k vítězství v průběžném pořadí druhému Pavlu Plchovi. A to i přes to, že v maratonu zajel až druhý nejlepší výsledek. Na celkové vítězství a titul mistra Východočeské oblasti to stačilo. „Super závod. Bylo to sice horký, ale kůň na to byl připravený, s takovým počasím jsme počítali. Krásně jsme se svezli. V Pardubicích se nám vždycky líbí a hlavně se nám tady daří,“ okomentoval závody Pavel Plch. Reprezentant SK Apollon přiznal, že nejoblíbenější disciplínou je maraton, ale nejvíc se daří v drezuře. „Kůň je mladý, musí spoustu věcí v maratonu ještě okoukat. Musí mu dozrát hlava,“ řekl Pavel Plch na adresu svého koně Eljoy, pro kterého je letošní sezona tou první. „Máme plány vyrazit na pár českých závodů a připravit se na Mistrovství ČR. Právě proto, že je to jeho první sezona, nemá smysl vyrážet někam do zahraničí na velké závody. Letos vlastně trénujeme na příští rok,“ dodal s úsměvem vítěz jednospřeží.

Po vyloučení Soukupa se o příčku nahoru posunuli také Tomáš Barták z průběžného třetího místa na druhé a Ota Bareš se dvěma koňmi ze čtvrtého a pátého místa na třetí, resp. čtvrtou pozici. Druhým ve výsledcích východočeského mistrovství se stal Roman Vyskočil reprezentující Národní hřebčín Kladruby nad Labem, který v celkovém pořadí skončil až na 10. místě. Druhou vicemistryní je Kateřina Neumannová také reprezentující kladrubský hřebčín, v celkovém pořadí obsadila 12. příčku.

Reprezentanti Národního hřebčína Kladruby nad Labem promluvili i do výsledků v soutěži dvojspřeží. Nesvačilové Jiří junior a Radek v celkovém pořadí sice obsadili „až“ třetí a páté místo, v mistrovské soutěži Východočechů to ale znamenalo druhou a třetí příčku. Mistrem Východočeské oblasti je v celkovém pořadí druhý Jaroslav Pavel z TJ Equus Kinsky, který předvedl nejlepší drezuru, ale až čtvrtý maraton. Vítězem soutěže je Josef Drábek reprezentující JK Hubička Telnice, nejlepší v nedělním maratonu.

V soutěži čtyřspřeží jednoznačné vítězství putovalo do JK Robousy Zdeňku Jiráskovi. Svého jediného soupeře Jaroslava Jandla z JK Semice se svou čtyřkou porazil ve všech třech disciplínách. 

pardubice
pardubice

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování
Lékaři slánské nemocnice a známé osobnosti natočili zdarma klip k očkování

13.03.2021 | Neuvěřitelnou vlnu solidarity projevili někteří čeští umělci, které s netradiční, ale potřebnou ...


Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem
Nové technologie zachránily v lockdownu několik firem

11.03.2021 | Globální pandemie potvrdila životně důležitou roli technologií pro rozvoj a přežití firem. ...


Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!
Jan Přeučil slaví úctyhodné narozeniny, na příští rok se chystají velké věci!

17.02.2021 | Herec, dabér, rétor, kantor, ale také elegán a gentleman. To je Jan Přeučil. Právě nyní slaví ...


Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu
Jiří Krampol a Natálie Grossová v klipu k novému filmu

09.02.2021 | Herec Jiří Krampol a zpěvačka Natálie Grossová se spolu sešli na půdě starého domu. Co hereckého ...


V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová
V novém tajemném klipu kapely Melodica si zahrála i Miss Czech Republic Kopíncová

15.01.2021 | Po velkém výpravném klipu s Lucií Vondráčkovou, Davidem Gránským a Mirkem Šimůnkem „Válka“, ...