Červencové závodiště v Pardubicích ožilo parkurem a závody


pardubice
12.07.2016 14:09 | redakce

Šampionem červencových závodů spřežení se stal Pavel Plch. Na pardubickém závodišti vybojoval celkové vítězství ve své kategorii jednospřeží, což mu také vyneslo mistrovský titul Východočeské oblasti. A přitom prý do Pardubic jezdí „jenom“ potrénovat. Závody Cena hejtmana Pardubického kraje se jely nejen jako kvalifikace na Zlatou podkovu, ale také jako Mistrovství Východočeské oblasti.

V ostatních soutěžích se už stejná situace nezopakovala. Mistři Východočeské oblasti se rekrutovali z nižších pozic výsledkové listiny. Ale nebylo to nijak hluboko. V soutěži dvojspřeží pony se mistrem stal v celkovém pořadí druhý Michal Kořínek reprezentující JK Sobotka, stejné to bylo i v soutěži dvojspřeží. Titul mistra tu připadl Jaroslavu Pavlovi z TJ Equus Kinsky. V kategorii čtyřspřeží nastoupil je jeden Východočech, a proto titul udělen nebyl.

V soutěži dvojspřeží pony celkové vítězství bral Erik Zuvač reprezentující SK Sportino z.s., když v parném nedělním počasí předvedl se svým „koňským duem“ absolutně nejlepší výkon. Na všech pěti překážkách byl suverénně nejrychlejší. Tím přeskočil nejen druhého Michala Kořínka, ale i po prvním dnu vedoucí Moniku Pospíšilovou. Ta nakonec dokončila třetí a do svého domovského Jezdeckého klubu Boharyně si tak odvezla i stříbrnou medaili z oblastního mistrovství. V celkovém pořadí čtvrtý (a třetí v mistrovské soutěži) skončil Milan Kořínek taktéž reprezentující JK Sobotka, páté místo paří Milanu Fingerovi.

Pořadím po prvním dnu soutěže v kategorii jednospřeží doslova otřásla poslední překážka maratonu. Na ní mimo jiné skončili oba Soukupové, přitom Alexandr po drezurách a parkuru vedl. Otevřela se tak cesta k vítězství v průběžném pořadí druhému Pavlu Plchovi. A to i přes to, že v maratonu zajel až druhý nejlepší výsledek. Na celkové vítězství a titul mistra Východočeské oblasti to stačilo. „Super závod. Bylo to sice horký, ale kůň na to byl připravený, s takovým počasím jsme počítali. Krásně jsme se svezli. V Pardubicích se nám vždycky líbí a hlavně se nám tady daří,“ okomentoval závody Pavel Plch. Reprezentant SK Apollon přiznal, že nejoblíbenější disciplínou je maraton, ale nejvíc se daří v drezuře. „Kůň je mladý, musí spoustu věcí v maratonu ještě okoukat. Musí mu dozrát hlava,“ řekl Pavel Plch na adresu svého koně Eljoy, pro kterého je letošní sezona tou první. „Máme plány vyrazit na pár českých závodů a připravit se na Mistrovství ČR. Právě proto, že je to jeho první sezona, nemá smysl vyrážet někam do zahraničí na velké závody. Letos vlastně trénujeme na příští rok,“ dodal s úsměvem vítěz jednospřeží.

Po vyloučení Soukupa se o příčku nahoru posunuli také Tomáš Barták z průběžného třetího místa na druhé a Ota Bareš se dvěma koňmi ze čtvrtého a pátého místa na třetí, resp. čtvrtou pozici. Druhým ve výsledcích východočeského mistrovství se stal Roman Vyskočil reprezentující Národní hřebčín Kladruby nad Labem, který v celkovém pořadí skončil až na 10. místě. Druhou vicemistryní je Kateřina Neumannová také reprezentující kladrubský hřebčín, v celkovém pořadí obsadila 12. příčku.

Reprezentanti Národního hřebčína Kladruby nad Labem promluvili i do výsledků v soutěži dvojspřeží. Nesvačilové Jiří junior a Radek v celkovém pořadí sice obsadili „až“ třetí a páté místo, v mistrovské soutěži Východočechů to ale znamenalo druhou a třetí příčku. Mistrem Východočeské oblasti je v celkovém pořadí druhý Jaroslav Pavel z TJ Equus Kinsky, který předvedl nejlepší drezuru, ale až čtvrtý maraton. Vítězem soutěže je Josef Drábek reprezentující JK Hubička Telnice, nejlepší v nedělním maratonu.

V soutěži čtyřspřeží jednoznačné vítězství putovalo do JK Robousy Zdeňku Jiráskovi. Svého jediného soupeře Jaroslava Jandla z JK Semice se svou čtyřkou porazil ve všech třech disciplínách. 

pardubice
pardubice

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Oslovení firmy s poptávkou práce je účinnější než inzerát
Oslovení firmy s poptávkou práce je účinnější než inzerát

18.09.2020 | V srpnu evidovaly úřady práce 279 078 uchazečů o zaměstnání. V meziročním srovnání jejich ...


Sparta otevírá novou fanzónu na střeše Galerie Harfa
Sparta otevírá novou fanzónu na střeše Galerie Harfa

18.09.2020 | Sparta ve spolupráci s Galerií Harfa přináší všem fanouškům unikátní zážitek! Po celou sezónu ...


Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat
Potřebujeme prodávat, abychom mohli pomáhat

18.09.2020 | Téma pomoci nemocným je v současné době žhavější než jindy. Pro mnohé z nás to je to poprvé, ...


72 procent zaměstnanců vnímá větší důraz na hygienu, ostatní nevidí rozdíly
72 procent zaměstnanců vnímá větší důraz na hygienu, ostatní nevidí rozdíly

27.07.2020 | Společnost Kärcher realizovala v polovině července průzkum mezi 2000 zaměstnanci různých typů ...


Asociace předních vzdělávacích firem (LLPA) získala významné ocenění
Asociace předních vzdělávacích firem (LLPA) získala významné ocenění

27.07.2020 | Asociace LLPA (Leading Learning Partners Association), která sdružuje 32 významných školicích středisek ...