Červencové závodiště v Pardubicích ožilo parkurem a závody


pardubice
12.07.2016 14:09 | redakce

Šampionem červencových závodů spřežení se stal Pavel Plch. Na pardubickém závodišti vybojoval celkové vítězství ve své kategorii jednospřeží, což mu také vyneslo mistrovský titul Východočeské oblasti. A přitom prý do Pardubic jezdí „jenom“ potrénovat. Závody Cena hejtmana Pardubického kraje se jely nejen jako kvalifikace na Zlatou podkovu, ale také jako Mistrovství Východočeské oblasti.

V ostatních soutěžích se už stejná situace nezopakovala. Mistři Východočeské oblasti se rekrutovali z nižších pozic výsledkové listiny. Ale nebylo to nijak hluboko. V soutěži dvojspřeží pony se mistrem stal v celkovém pořadí druhý Michal Kořínek reprezentující JK Sobotka, stejné to bylo i v soutěži dvojspřeží. Titul mistra tu připadl Jaroslavu Pavlovi z TJ Equus Kinsky. V kategorii čtyřspřeží nastoupil je jeden Východočech, a proto titul udělen nebyl.

V soutěži dvojspřeží pony celkové vítězství bral Erik Zuvač reprezentující SK Sportino z.s., když v parném nedělním počasí předvedl se svým „koňským duem“ absolutně nejlepší výkon. Na všech pěti překážkách byl suverénně nejrychlejší. Tím přeskočil nejen druhého Michala Kořínka, ale i po prvním dnu vedoucí Moniku Pospíšilovou. Ta nakonec dokončila třetí a do svého domovského Jezdeckého klubu Boharyně si tak odvezla i stříbrnou medaili z oblastního mistrovství. V celkovém pořadí čtvrtý (a třetí v mistrovské soutěži) skončil Milan Kořínek taktéž reprezentující JK Sobotka, páté místo paří Milanu Fingerovi.

Pořadím po prvním dnu soutěže v kategorii jednospřeží doslova otřásla poslední překážka maratonu. Na ní mimo jiné skončili oba Soukupové, přitom Alexandr po drezurách a parkuru vedl. Otevřela se tak cesta k vítězství v průběžném pořadí druhému Pavlu Plchovi. A to i přes to, že v maratonu zajel až druhý nejlepší výsledek. Na celkové vítězství a titul mistra Východočeské oblasti to stačilo. „Super závod. Bylo to sice horký, ale kůň na to byl připravený, s takovým počasím jsme počítali. Krásně jsme se svezli. V Pardubicích se nám vždycky líbí a hlavně se nám tady daří,“ okomentoval závody Pavel Plch. Reprezentant SK Apollon přiznal, že nejoblíbenější disciplínou je maraton, ale nejvíc se daří v drezuře. „Kůň je mladý, musí spoustu věcí v maratonu ještě okoukat. Musí mu dozrát hlava,“ řekl Pavel Plch na adresu svého koně Eljoy, pro kterého je letošní sezona tou první. „Máme plány vyrazit na pár českých závodů a připravit se na Mistrovství ČR. Právě proto, že je to jeho první sezona, nemá smysl vyrážet někam do zahraničí na velké závody. Letos vlastně trénujeme na příští rok,“ dodal s úsměvem vítěz jednospřeží.

Po vyloučení Soukupa se o příčku nahoru posunuli také Tomáš Barták z průběžného třetího místa na druhé a Ota Bareš se dvěma koňmi ze čtvrtého a pátého místa na třetí, resp. čtvrtou pozici. Druhým ve výsledcích východočeského mistrovství se stal Roman Vyskočil reprezentující Národní hřebčín Kladruby nad Labem, který v celkovém pořadí skončil až na 10. místě. Druhou vicemistryní je Kateřina Neumannová také reprezentující kladrubský hřebčín, v celkovém pořadí obsadila 12. příčku.

Reprezentanti Národního hřebčína Kladruby nad Labem promluvili i do výsledků v soutěži dvojspřeží. Nesvačilové Jiří junior a Radek v celkovém pořadí sice obsadili „až“ třetí a páté místo, v mistrovské soutěži Východočechů to ale znamenalo druhou a třetí příčku. Mistrem Východočeské oblasti je v celkovém pořadí druhý Jaroslav Pavel z TJ Equus Kinsky, který předvedl nejlepší drezuru, ale až čtvrtý maraton. Vítězem soutěže je Josef Drábek reprezentující JK Hubička Telnice, nejlepší v nedělním maratonu.

V soutěži čtyřspřeží jednoznačné vítězství putovalo do JK Robousy Zdeňku Jiráskovi. Svého jediného soupeře Jaroslava Jandla z JK Semice se svou čtyřkou porazil ve všech třech disciplínách. 

pardubice
pardubice

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech

21.05.2019 | Před více než padesáti lety snila skupina inženýrů z Bedfordu ve státě Massachusetts o tom, ...


Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture
Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture

09.05.2019 | Společnost Accenture získala šest ocenění SAP Partner Excellence 2019, která se udělují nejlepším ...


Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení
Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení

06.05.2019 | Málokdo o nich mluví, ale mnoho lidí je prožívá. Profesní strachy a úzkosti jsou důležitým ...


Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec
Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec

15.04.2019 | Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ...


Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?
Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?

11.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...