Červencový dostihový den v Pardubicích nabídl šanci pro vytoužené vítězství Klausovi


foto: Milan Kříček
28.07.2014 22:05 | Michaela Lejsková

Vrcholem červencového dostihového dne na pardubickém závodišti byla Letní steeplechase cross country. V zajímavě obsazeném startovním poli roli favorita zastával Klaus, který ovšem na své vítězství čekal už tři dlouhé roky. A dočkal se.

 

Svěřenec trenéra Čestmíra Olehly patří ke zkušeným krosařům, v Pardubicích se mu líbí. V loňské Velké pardubické byl třetí. Posledního vítězství ale dosáhl v červenci 2011 ve steeplechase cross country na 5200 metrů. Statistiku změnil až nyní. V sedle se svým stálým jezdcem, žokejem Jaroslavem Myškou zvítězil o šest délek před Hintonem (ž. Marcel Novák), který před měsícem vyhrál v pardubickém rámcovém dostihu. „Šel jsem dost zepředu, i když jsem měl být na začátku schovaný. Na Irské lavici jsme byli první, pak nás koně doběhli. Klaus si ale odpočinul a cílovou rovinku zvládl,“ řekl po dostihu parťák Klause, který už má splněnou kvalifikaci pro 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.

foto: Milan Kříček

foto: Milan Kříček

 

Zajímavý boj se odehrával na třetím až pátém místě, o umístění musela rozhodnout cílová kamera. Taktéž favorizovanou Dorotku (ž. Thomas Boyer) o krátkou hlavu porazil Ohio v sedle s Dušanem Andrésem. Pátý, také o krátkou hlavu, došel Templář s žokejem Josefem Bartošem.  

 

Letní dostihový den nabídl celkem devět dostihů.

Ve steeplechase II. kategorie, Ceně Dostihového klubu, startovalo pouze pět koní. Favority měli být Big Mago a Dekolt, který před měsícem vyhrál před Pudříkem, dalším svým soupeřem z tohoto dostihu. Stylem start-cíl zvítězil osmiletý Dekolt. Pro jeho jezdce, žokeje Dušana Andrése to bylo vůbec první letošní vítězství. Jistě mu to spravilo náladu po smolné první polovině sezony, kdy jej trápilo hned několik zranění. „Měl jít zepředu, bylo jasné, že v pětici koní se nikomu chtít nebude. Zvládli to výborně,“ pochvaloval si trenér Tomáš Hurt. Spokojen byl i Dušan Andrés, podle kterého měl Dekolt sil na rozdávání. Za Dekoltem dokončili koně v pořadí Manifestation (ž. Josef Bartoš), Russell (Josef Borč), Big Mago (Jan Kratochvíl) a Pudřík (Jakub Kocman). 

Sledována byla i Cross country Amant Grise, kde startovala klisna pilota Formule 1 Miky Häkkinena Folie d´Ocean. Trenérka Martina Růžičková ji osedlala sama pro sebe, dostih však dokončily poslední. Martina Růžičková se ale nevzdává a stále si chce splnit svůj sen a dokončit Velkou pardubickou. Cross country Amant Grise po boji vyhrál Songster s Lukášem Matuským před Tarasem (Ondřej Velek), Tarantem (Martin Liška), Marl Borou (ž. Dušan Andrés) a Rendez Vous (ž. Marcel Novák). Velkou část dostihu odvodil Taras, v čele byl ještě při zatáčení do cílové roviny. Tam jej ale udolal Songster. Lukáš Matuský svůj úspěch přičítal i faktu, že Tarase při jeho poslední startu jezdil a znal jeho schopnosti.

foto: Milan Kříček

foto: Milan Kříček

 

Zajímavý byl i poslední z rámcových dostihů, Cross country Cipíska. První dvě místa si totiž rozdělili sourozenci Zugor a Zulejka. O rok starší Zulejka byla blízko vítězství, v závěru dostihu jí ale osmiletý polobratr Zugor nedal šanci. Z vítězství se tak radoval žokej Thomas Boyer, který v sedle vystřídal zraněného Michala Köhla. Zulejku vedl žokej Josef Bartoš. Za sourozeneckým duem došel Cim (ž. Dušan Andrés), který změnil trenéra. Poprvé jej připravoval Jan Blecha. Čtvrtý dokončil King of Gracie (ž. Jiří Kousek), pátá Kimenne (Ondřej Velek).

foto: Milan Kříček

foto: Milan Kříček

 

Dostihový program nabídl také dva dostihy přes proutěné překážky na 2800, resp. 3900 metrů. Vítězem prvního je Spring (Michal Kubík), druhého pak So Fantastic (ž. Jaroslav Brečka). V dostihu pro mladé jezdce dominoval Jan Kratochvíl v sedle Step Dancera. Ve čtyřkové cross country na 4000 metrů zvítězil Nifty Fox v sedle s Lukášem Matuským, pro kterého to bylo první ze dvou sobotních vítězství. V cross country na 4500 metrů vítězství brali Vinny Rain a Ondřej Velek. 

foto: Milan Kříček
foto: Milan Kříček

Přidej komentář

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Retro slavnosti na zámku Loučeň & Připomenutí období 70. - 80. let
Retro slavnosti na zámku Loučeň & Připomenutí období  70. - 80. let

22.03.2018 | Na zámku Loučeň  se nebojí vracet do minulosti, naopak. Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků ...


Jaroslav Svěcený a Cigánski Diabli ve vyprodaném Švandovo divadle
Jaroslav Svěcený a Cigánski Diabli ve vyprodaném Švandovo divadle

22.03.2018 | Ve druhé polovině března bylo pražské Švandovo divadlo na Smíchově svědkem jedinečného setkání ...


Dan Bárta rozjíždí turné, kapela má nového bubeníka
Dan Bárta rozjíždí turné, kapela má nového bubeníka

22.03.2018 | Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, vydal společně s kapelou ...


Benefiční koncert pro Kapku naděje přinesl dětem přes půl milionu korun
Benefiční koncert pro Kapku naděje přinesl dětem přes půl milionu korun

22.03.2018 | Nadační fond Kapka naděje ve spolupráci s Mezinárodním filmovým festivalem Febiofest připomněl ...


Velikonoční tip pro celou rodinu v Klášterech Český Krumlov
Velikonoční tip pro celou rodinu v Klášterech Český Krumlov

18.03.2018 | Velikonoční program v českokrumlovských klášterech slibuje nezapomenutelné zážitky! Na Velký ...Komentáře na Facebooku