České podnikatelky umí otočit miliardy ve svých firmách. Jaká jsou jejich kritéria?


OCP Helena Kohoutová
10.06.2016 14:50 | redakce

Vyhlásili jsme 9. ročník Ocenění Českých Podnikatelek – OCP.

Věnovali byste pozornost ženě podnikatelce s ročním obratem 34,5 miliardy korun? 

Není však jenom jedna, jejich přesně 720. Ty byly doporučeny společností  CRIF Czech Credit Bureau, která je odborným garantem kvalitních nominací. Čísla hovoří jednoznačně. Za devět let projektu porota vybírala z 119 719 podnikatelek, letos to představuje přesně  17 887 podnikatelek, které jsou 100% majitelky, podnikají 4 roky a mají více jak 10mil korun ročně.

OCP Helena Kohoutová

Helas

 

Generálním partnerem Ocenění Českých Podnikatelek – OCP je ČSOB, pod jejíž patronací proběhne soutěžní kategorie CENA ČSOB – VÝJIMEČNÁ PODNIKATELKA. Hlavními partnery jsou Česká pojišťovna, pod jejíž patronací bude udělena CENA ZA INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ, a Microsoft ČR, který je patronem CENY ZA VÝJIMEČNÝ RŮST FIRMY. Auditorem projektu je NSG Morison. Patronkou 9. ročníku Ocenění Českých Podnikatelek je Doc. PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc.

OCP Helena Kohoutová

Helas

 

Vše v životě má svojí cenu, i podnikání. Podnikatelky neoceňujeme proto, aby si  daly cenu do vitrínky. Tím, že oceníme jejich podnikání, myšlenky, nápady, produkty a příběh jim pomáháme, aby i ony ocenily svůj byznys, aby ocenily samy sebe, a bychom my všichni mohli být hrdí na to, co české ženy dokázaly. Myšlenka poukazovat na úspěch českých firem u nás a ve světě je společným jmenovatelem i našich dalších projektů, které všechny shrnujeme pod značkou Budujeme hrdé Česko,“ říká Helena Kohoutová, zakladatelka projektu. „Mimo to, české podnikatelky v porovnání s muži  vlastní více společností bez negativních informací, a to přesně 69%.“

OCP Helena Kohoutová

Helas

 

„Oceňujeme podnikatelky na základě jasných kritérií a zároveň na základě jejich silných podnikatelských a životních příběhů. Jsem ráda, že kolem sebe vidíme tolik žen, které se neztratí v silné tržní konkurenci a přemýšlí o svých firmách v dlouhodobém horizontu,“ říká Michaela Lhotková, ředitelka Segmentu Firemního bankovnictví ČSOB, která je generálním partnerem Ocenění Českých Podnikatelek.

„Naše analýzy ukazují, že ženy jsou v podnikání stále aktivnější.  Například jsme zjistili, že došlo ke zvýšení podílu obchodních společností vlastněných jen ženami o 6 procentních bodů z původních 8 % v roce 2005 na 14 % v roce 2016. Když k tomu doplním informaci, že obchodní společnosti vlastněné pouze ženami vykazují lepší výsledky při hodnocení závažnějších negativních informací než firmy vlastnění pouze muži, musíme si jen přát, abychom zmíněné trendy v našich analýzách mohli v budoucnu potvrdit,“ uvádí Pavel Finger, místopředseda představenstva společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, která je odborným garantem projektu Ocenění Českých Podnikatelek.

OCP Helena Kohoutová

Helas

 

Ondřej Novodvorský, ředitel pro malé a střední podniky, Microsoft ČR, komentuje: „Síla a krása projektu Ocenění Českých Podnikatelek je v tom, že přináší skutečné a jedinečné příběhy. Svět se nám – hlavně díky moderním technologiím – mění před očima a všichni hledáme inspiraci, jak neustrnout, ale stále se rozvíjet. Právě to nás na OCP baví.”

„Těším se, že udělíme za Českou pojišťovnu cenu za inovativní řešení podnikatelce, která díky svým nápadům a neoblomné síle prosadí mnohdy v počátku i zdánlivě neřešitelné. A díky tomu pak roste nejen její firma, ale i ona sama. A u toho Česká pojišťovna nemůže chybět,“ říká Šárka Dolanská, Krajská ředitelka Praha II, Česká pojišťovna.

„Vzhledem k tomu, že největšímu procentu českých podnikatelek je nyní více jak 60 let, je přirozené, že se setkáváme se značným nárůstem žen, co chtějí své podnikání v nejbližších 3 letech předat či prodat. Proto našich letošním posláním v rámci OCP je apelovat na ženy, aby si uvědomily, že úspěšný proces předání své firmy trvá ne zřídka i 2–3 roky a zároveň jim ukázat jednotlivé postupy, možnosti a nutnosti ke zdárnému předání firmy“, konstatuje partner NSG Morison Petr Šíma.   

OCP Helena Kohoutová

Helas

 

Kritéria hodnocení:

Do OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK – OCP se mohou podnikatelky přihlásit na doporučení odborného garanta CRIF – Czech Credit Bureau, který jejich firmu doporučil na základě analýzy, která mimo jiné zohledňuje i dostupnost účetních závěrek za roky 2012–2014, minimální roční  obrat firem od 10 milionů Kč (tržby roku 2014) a hodnocení iRating ve stupních 1–11. Splňovat musí pravidlo 100% vlastnictví a českého občanství. Doba podnikání musí být minimálně 4 roky.

 

Soutěžní kategorie:

„ČESKÁ PODNIKATELKA, KTERÁ PODNIK VLASTNÍ A ŘÍDÍ“

Udělují se ceny za první až třetí místo v podkategoriích Malá společnost (roční obrat 10–30 milionů Kč), Střední společnost (roční obrat 30–80 miliónů Kč) a Velká společnost (roční obrat 80 miliónů Kč a více).

 

 „CENA ČSOB – VÝJIMEČNÁ PODNIKATELKA“

Zde se hodnotí výjimečná podnikatelka bez ohledu na počet zaměstnanců, dále vliv na obohacení trhu nebo společnosti, zohlednění sociálních a dalších aspektů její činnosti. Uděluje se jedna cena. Patronem této ceny je generální partner.

 

„CENA ZA VÝJIMEČNÝ RŮST FIRMY – pod patronací Microsoft“

Zde se hodnotí řízený výjimečný růst činnosti firmy za poslední tři sledované roky bez ohledu na kategorii, ve které se firma nachází. Uděluje se jedna cena.

 

„CENA ZA INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ – pod patronací České pojišťovny“

Zde se hodnotí inovativní přístup firmy za poslední tři sledované roky bez ohledu na kategorii, ve které se firma nachází. Uděluje se jedna cena.

Projekt Ocenění Českých Podnikatelek – OCP podporuje české podnikatelky, oceňuje jejich projekty, inovace, ekonomický růst, osobní přístup, společenský dopad a kultivaci podnikatelského prostředí. Již od roku 2008 poukazuje na společenskou odpovědnost drženou v rukou českých žen a pomáhá budovat hrdé Česko. Podnikatelkám přináší nové zkušenosti a inspiraci a nabízí příležitost získat nový nadhled a ještě větší uspokojení z podnikání.

Podnikatelky nyní mají možnost podávat přihlášky do letošního ročníku, a to až do uzávěrky dne 23. září 2016 ve 12 hodin. Vyhlášení vítězek proběhne na slavnostním vyhlášení 3. listopadu 2016 v Praze. Více informací o projektu naleznete na www.oceneniceskychpodnikatelek.cz.

 

Další partneři 9. ročníku Ocenění Českých Podnikatelek – OCP jsou:

AMSP ČR – partner

BH Securities – partner

Blue Holiday – partner

Buddha-Bar Hotel Prague – partner

CEMI MBA Studies – partner

Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade – partner

DHL Express – přepravní partner

Dilmah – partner

E.ON – partner

MasterCard – partner

MEDIAREX – partner

Ogilvy Public Relations – partner

PresentiGO - partner

THUN Studio - partner

TLC Trainings and Languages – partner

Vodafone – partner

VOLVO CAR CZECH REPUBLIC – partner

Zátiší Group – partner

 

Zdroj:

Agentura Helas, s.r.o.

OCP Helena Kohoutová
OCP Helena Kohoutová
OCP Helena Kohoutová
OCP Helena Kohoutová
OCP Helena Kohoutová
OCP Helena Kohoutová

Komentáře



Kategorie
Příbuzné články
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall

28.05.2024 | Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších ...


Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...