Den podnikatelů za rekordní účasti přinesl palčivá témata - daně a hospodářskou politiku


Den podnikatelů AMSP
19.11.2014 13:42 | redakce

Za účasti prezidenta Miloše Zemana, Andreje Babiše, Pavla Bělobrádka a Michaely Marksové-Tominové, proběhl 12. ročník nejvýznamnějšího tuzemského setkání podnikatelů, které každoročně připravuje AMSP ČR. Den podnikatelů České republiky byl tradičně zahájen valnou hromadou, pod níž následovalo Exportní fórum zaměřené na Spojené státy americké, ve večerních hodinách proběhl galavečer, v rámci kterého předseda Asociace diskutoval s prezidentem a klíčovými ministry. Ve druhé části slavnostního setkání byly oceněny nejlepší tuzemské rodinné firmy a začínající podnikatelé.

Den podnikatelů AMSP

 

Hlavním tématem exportního fóra byla diskuse nad šancemi v největší světové ekonomice, Spojených státech amerických. Gerald Rausnitz, majitel přerovské Meopty a významný americký investor, představil nejen obdivuhodný příběh přerovského výrobce optiky, ale i úplně nový projekt, v rámci kterého připravuje rodina Rausnitzových společně s AMSP ČR zatím nevídané zázemí pro malé a střední tuzemské firmy v New Yorku (více na www.meohub.cz). Rodinný příběh úspěšného českého podnikatele v USA představil i čerstvý držitel titulu "Equa bank Rodinná firmy roku", pan Libor Musil ze společnosti LIKO-S a.s. Partneři Exportního fóra - Komerční banka a Česká exportní banka fórum doplňovaly o postřehy z bankovního světa, a to jak ve smyslu prognózy americké ekonomiky, tak praktických návodů, jak řešit v USA financování investic a provozního kapitálu.

Den podnikatelů AMSP

 

Galavečer se nesl v duchu diskuse s prezidentem Milošem Zemanem, ministrem Andrejem Babišem, Pavlem Bělobrádkem a ministryní Michaelou Marksovou-Tominovou. Více jak hodinu se diskutovala jak rozhodující podnikatelská témata, jako jsou daně, sociální dialog, nová koncepce řízení VVI, tak například státní rozpočet a jeho schodek. Zajímavý střet názorů pravicových a levicových členů koaliční vlády byl vtipně glosován prezidentem Zemanem, který doplňoval pohled na hospodářskou politiku i svými zkušenostmi z doby, kdy byl sám předsedou vlády.

Den podnikatelů AMSP

 

Ve druhé části slavnostního večera, kterou moderovala generální ředitelka Asociace Eva Svobodová,  proběhlo slavnostní vyhlášení cen nejlepších rodinných firem a nejlepších začínajících projektů. Suverénním vítězem večera se stala firma LIKO-S, a.s., která v soutěži AMSP ČR "Equa bank Rodinná firma roku" zvítězila jak v kategorii hlasování Cena veřejnosti, tak v kategorii hodnocené odbornou porotou. Začínající podnikatelé byli vyhlášeni v jedné z nejpopulárnějších tuzemských soutěží mladých, realizovaných AMSP ČR ve spojení s Komerční bankou, projektu Nastartujtese.cz. Hlavní cenu 300.000 Kč získala společnost CZEVITRUM s.r.o., Cenu veřejnosti 50.000 Kč získala Marika Janečková s projektem "30ti denní výzva".

Zdroj: www.amsp.cz 

Den podnikatelů AMSP
Den podnikatelů AMSP
Den podnikatelů AMSP

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní
Pět důvodů, proč při dlouhodobé práci z domova nejsme výkonní

26.05.2020 | Jak produktivně spolupracovat, když nejste spolu? To je otázka, kterou teď řeší mnoho vedoucích ...


Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha
Profese v první linii – nejen zdravotníci, ale i zámečníci nebo ostraha

08.04.2020 | Současná situace mnoha lidem převrací život, řada z nich doma hledá, čím by se zaměstnali, ...


Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty
Proti koronaviru bojují v nemocnicích i roboty

06.04.2020 | Kolaborativní robot dokáže spolehlivě a bezpečně sterilizovat místnosti, ve kterých se nachází ...


Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.
Přenáší se na bankovkách COVID-19? Podle WHO ne.

06.04.2020 | Panika z koronaviru se dotkla téměř všech aspektů našich každodenních životů - od změny pracovního ...


Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou
Homeoffice může být pro mnoho firem časovanou bezpečnostní bombou

06.04.2020 | České firmy jsou dnes silně konfrontovány se situací, na níž neměly čas se připravit. Homeoffice ...