Dostihové závodiště v Pardubicích ožilo Jarní všetranností


Jarní všestrannost
21.04.2015 11:20 | redakce

Víkendová Jarní všestrannost v atraktivním domově Velké pardubické opět přilákala početné startovní pole. Zájem byl tak velký, že původně dvoudenní závody musely být rozloženy do tří dnů. Do soutěží nastoupilo na 160 účastníků, osmnáctka z nich v nejvyšší soutěži -  Zlaté podkově CNC*.

Pardubice závodníkům i divákům nabídla devět soutěží. Kromě Zlaté, Stříbrné a Bronzové podkovy to byla i Soutěž nadějí a soutěže pro jezdce bez omezení i hobby. Na startovní listině bylo možné najít i jména účastníků ze zahraničí, konkrétně z Polska. Kvůli velkému počtu přihlášených koní nakonec bylo nutné drezurní a skokové soutěže ZK, hobby ZK a hobby Z předsunout plánovanému programu a zahájit je už v pátek odpoledne. Vše ale proběhlo bez větších problémů, pardubičtí pořadatelé se s takto velkým zájmem startujících nevypořádávali poprvé. „Osobně to považuji za doklad toho, že pardubický areál není vnímán jen jako dostihové závodiště, ale jako domov koní a místo, který nabízí velký potenciál pro pořádání mnoha dalších, velmi atraktivních sportovních aktivit. A military k nim bezesporu patří,“ vyjádřil svou spokojenost prezident Dostihového klubu, ale také podporovatel soutěží všestrannosti Jiří Skalický.

Jarní všestrannost

 

Soutěž Jarní všestrannosti byla i první kvalifikací 50. ročníku Zlaté podkovy (CNC*), v pardubické výsledkové listině jubilejního seriálu je v kolonce vítězů zapsáno jméno Pavla Březiny. Se svým „parťákem“ Tomonem obhájili loňské vítězství. „Jsem moc spokojený - hlavně proto, že kůň byl při chuti. Loňskou sezonu končil už trošku přetaženej, je vidět, že dobře přezimoval a že si přes zimu odpočinul. Podal dobrý výkon jak v drezuře, tak i v parkuru a crossu,“ řekl po skončení závodů Pavel Březina reprezentující VOŠ a SZeŠ Benešov. S nejlepší drezurou, ale čtyřmi trestnými body na parkuru nastupovali Březina s Tomonem do terénní zkoušky z druhého místa. Na průběžně vedoucí Elišku Orctovou s Bonusem 1 (JC Rusek) v tu chvíli ztráceli tři body. Orctová nakonec kvůli třetí neposlušnosti koně terénní zkoušku a tedy ani celou soutěž nedokončila. V celkovém pořadí druzí byli Pavlína Pejřilová s Merlinem 12 z Hradeckého jezdeckého klubu a třetí Kristýna Dostálová s Daconem z téhož klubu.

Druhou nejobsazenější soutěží víkendu (po soutěži stupně Z) byla Stříbrná podkova L. Do ní nastoupilo sedmadvacet startujících. Po prvním dnu vedoucí Wioletu Hajnos s Polska potkal podobný osud jako Elišku Orctovou ve Zlaté podkově – kvůli pádu v terénní zkoušce nedokončila. Prvenství tak nakonec patří Veronice Příhodové s koněm Expresso-EV z JK PAM, druzí jsou Jakub Mack s Malagou-K reprezentující Národní hřebčín Kladruby nad Labem a třetí místo vybojovali Petr Krejsa s Replikou 1 z JK Farma pod Lípou. 

Jarní všestrannost

 

Vedení po prvním dnu přineslo smůlu i Anežce Lexové s Flinem v soutěži Bronzové podkovy – ZL. Soutěž nedokončila tentokrát kvůli skoku mimo pořadí a první pozici tak v čistě ženské soutěži „přenechala“ Marii Dvořákové s Viktorií 5 z JK Neveklov. Druhé místo patří Vladimíře Pechanové s Rosou-P z Jezdeckého klubu Pastviny a třetí je Eliška Orctová s Bajkonurem z JK Rusek.

Do Soutěže Nadějí – ZL nastoupilo jen šest startujících koní a pět jezdců. První a druhé místo patří Jaroslavu Hatlovi z Czech Equestrian Teamu a.s., s celkovým počtem 50 bodů uhájil průběžné vedení a nakonec zvítězil s koněm Big Berry, o bod více a druhé místo získal s koněm Ballymurphy Mark. Třetí příčku obsadila Gabriela Adamcová s Milladou z TJ Podorlicko Letohrad.

Průběžné vedení po prvním dnu udržela v soutěži všestrannosti Z - bez omezení Adéla Svobodová s koněm Shutterfly´s Sapphire-SL reprezentující Eventing Team a to suverénním výkonem. Získali nejnižší počet bodů v drezuře, zajeli čistý parkur i pohodovou terénní zkoušku. Druhé místo v této soutěži patří Václavu Žižkovi s Fedorem 1 z JK Victoria Bříšťany a třetí Petře Přidalové s Gaperem z JO Pegas. O vítězství v této soutěži usilovalo čtyřicet startujících.

Jarní všestrannost

 

Barbora Poláková s Rebelem, průběžně vedoucí po prvním dnu soutěže všestrannosti ZL - bez omezení bohužel v terénní zkoušce nasbírala pětadvacet trestných bodů a skončila až patnáctá. Stupně vítězů tak musela přenechat Ivaně Konečné s All Rightem 1 z JO Pegas, jen o sedm desetin bodu horší výsledek měli Miroslav Fiala s Doménou 2 z Jezdeckého klubu MHF. Bronz v této soutěži patří Adéle Horáčkové a Sasance 2 z Jezdecké stáje AHA Nemojov z.s.

Vítězství v soutěži všestrannosti ZK – bez omezení skvělým a suverénním výkonem ve všech třech zkouškách vybojoval Miloslav Příhoda s koněm Roven reprezentující Jezdecký klub Flamenco před Pavlem Studničkou z JS Vrchovany – Obrok, který s koněm Atlantis 2 obsadil s bodovým rozdílem 11 bodů druhé místo. Bronz patří Ivaně Konečné s Klaudi Vinibi z JO Pegas.

Součástí Jarní všestrannosti byly i soutěže hobby.

Jarní všestrannost

 

Tu stupně Z ovládla Eva Konstantinovová s Messi z SK Hlavice, druzí jsou Jaroslav Petrovický s Dragon Fly z Leonix OS a třetí Veronika Rosická s Iros Dantes reprezentující JK Iros Praha. Soutěž všestrannosti hobby stupně ZK vyhrála Anežka Lexová s koněm Buena Vista z JK Tůně před Miloslavem Příhodou s Dante Fantasy z Jezdeckého klubu Flamenco Sloupno a Elou Doležalovou s Jescaterem z JK Pablo Slatiňany.

Kompletní výsledky na www.pardubice-racecourse.cz

Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost

KomentářeKategorie
Příbuzné články
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall
4 Tenoři měli úspěšný koncert v Carnegie Hall

28.05.2024 | Vokální formace 4 Tenoři ve čtvrtek 23. května 2024 úspěšně debutovala na jedné z nejprestižnějších ...


Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest
Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

10.04.2024 | Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do ...


Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii
Jak sbírat umění? To vysvětlí nová výstava v hradecké galerii

10.04.2024 | Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) otevírá výstavu Jak sbírat umění: příběh ...


Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU
Zámek Loučeň oslaví 20.výročí vstupu České republiky do EU

10.04.2024 | Česká republika vstoupila do Evropské unie 1. května 2004.  Na Zámku Loučeň je to důvod k připomenutí, ...


EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr
EFKO myslí na budoucnost, představuje nový záměr

05.04.2024 | Český výrobce her a hraček z Nového Veselí, společnost EFKO-karton, s. r. o., v těchto dnech ...