Dostihové závodiště v Pardubicích ožilo Jarní všetranností


Jarní všestrannost
21.04.2015 11:20 | redakce

Víkendová Jarní všestrannost v atraktivním domově Velké pardubické opět přilákala početné startovní pole. Zájem byl tak velký, že původně dvoudenní závody musely být rozloženy do tří dnů. Do soutěží nastoupilo na 160 účastníků, osmnáctka z nich v nejvyšší soutěži -  Zlaté podkově CNC*.

Pardubice závodníkům i divákům nabídla devět soutěží. Kromě Zlaté, Stříbrné a Bronzové podkovy to byla i Soutěž nadějí a soutěže pro jezdce bez omezení i hobby. Na startovní listině bylo možné najít i jména účastníků ze zahraničí, konkrétně z Polska. Kvůli velkému počtu přihlášených koní nakonec bylo nutné drezurní a skokové soutěže ZK, hobby ZK a hobby Z předsunout plánovanému programu a zahájit je už v pátek odpoledne. Vše ale proběhlo bez větších problémů, pardubičtí pořadatelé se s takto velkým zájmem startujících nevypořádávali poprvé. „Osobně to považuji za doklad toho, že pardubický areál není vnímán jen jako dostihové závodiště, ale jako domov koní a místo, který nabízí velký potenciál pro pořádání mnoha dalších, velmi atraktivních sportovních aktivit. A military k nim bezesporu patří,“ vyjádřil svou spokojenost prezident Dostihového klubu, ale také podporovatel soutěží všestrannosti Jiří Skalický.

Jarní všestrannost

 

Soutěž Jarní všestrannosti byla i první kvalifikací 50. ročníku Zlaté podkovy (CNC*), v pardubické výsledkové listině jubilejního seriálu je v kolonce vítězů zapsáno jméno Pavla Březiny. Se svým „parťákem“ Tomonem obhájili loňské vítězství. „Jsem moc spokojený - hlavně proto, že kůň byl při chuti. Loňskou sezonu končil už trošku přetaženej, je vidět, že dobře přezimoval a že si přes zimu odpočinul. Podal dobrý výkon jak v drezuře, tak i v parkuru a crossu,“ řekl po skončení závodů Pavel Březina reprezentující VOŠ a SZeŠ Benešov. S nejlepší drezurou, ale čtyřmi trestnými body na parkuru nastupovali Březina s Tomonem do terénní zkoušky z druhého místa. Na průběžně vedoucí Elišku Orctovou s Bonusem 1 (JC Rusek) v tu chvíli ztráceli tři body. Orctová nakonec kvůli třetí neposlušnosti koně terénní zkoušku a tedy ani celou soutěž nedokončila. V celkovém pořadí druzí byli Pavlína Pejřilová s Merlinem 12 z Hradeckého jezdeckého klubu a třetí Kristýna Dostálová s Daconem z téhož klubu.

Druhou nejobsazenější soutěží víkendu (po soutěži stupně Z) byla Stříbrná podkova L. Do ní nastoupilo sedmadvacet startujících. Po prvním dnu vedoucí Wioletu Hajnos s Polska potkal podobný osud jako Elišku Orctovou ve Zlaté podkově – kvůli pádu v terénní zkoušce nedokončila. Prvenství tak nakonec patří Veronice Příhodové s koněm Expresso-EV z JK PAM, druzí jsou Jakub Mack s Malagou-K reprezentující Národní hřebčín Kladruby nad Labem a třetí místo vybojovali Petr Krejsa s Replikou 1 z JK Farma pod Lípou. 

Jarní všestrannost

 

Vedení po prvním dnu přineslo smůlu i Anežce Lexové s Flinem v soutěži Bronzové podkovy – ZL. Soutěž nedokončila tentokrát kvůli skoku mimo pořadí a první pozici tak v čistě ženské soutěži „přenechala“ Marii Dvořákové s Viktorií 5 z JK Neveklov. Druhé místo patří Vladimíře Pechanové s Rosou-P z Jezdeckého klubu Pastviny a třetí je Eliška Orctová s Bajkonurem z JK Rusek.

Do Soutěže Nadějí – ZL nastoupilo jen šest startujících koní a pět jezdců. První a druhé místo patří Jaroslavu Hatlovi z Czech Equestrian Teamu a.s., s celkovým počtem 50 bodů uhájil průběžné vedení a nakonec zvítězil s koněm Big Berry, o bod více a druhé místo získal s koněm Ballymurphy Mark. Třetí příčku obsadila Gabriela Adamcová s Milladou z TJ Podorlicko Letohrad.

Průběžné vedení po prvním dnu udržela v soutěži všestrannosti Z - bez omezení Adéla Svobodová s koněm Shutterfly´s Sapphire-SL reprezentující Eventing Team a to suverénním výkonem. Získali nejnižší počet bodů v drezuře, zajeli čistý parkur i pohodovou terénní zkoušku. Druhé místo v této soutěži patří Václavu Žižkovi s Fedorem 1 z JK Victoria Bříšťany a třetí Petře Přidalové s Gaperem z JO Pegas. O vítězství v této soutěži usilovalo čtyřicet startujících.

Jarní všestrannost

 

Barbora Poláková s Rebelem, průběžně vedoucí po prvním dnu soutěže všestrannosti ZL - bez omezení bohužel v terénní zkoušce nasbírala pětadvacet trestných bodů a skončila až patnáctá. Stupně vítězů tak musela přenechat Ivaně Konečné s All Rightem 1 z JO Pegas, jen o sedm desetin bodu horší výsledek měli Miroslav Fiala s Doménou 2 z Jezdeckého klubu MHF. Bronz v této soutěži patří Adéle Horáčkové a Sasance 2 z Jezdecké stáje AHA Nemojov z.s.

Vítězství v soutěži všestrannosti ZK – bez omezení skvělým a suverénním výkonem ve všech třech zkouškách vybojoval Miloslav Příhoda s koněm Roven reprezentující Jezdecký klub Flamenco před Pavlem Studničkou z JS Vrchovany – Obrok, který s koněm Atlantis 2 obsadil s bodovým rozdílem 11 bodů druhé místo. Bronz patří Ivaně Konečné s Klaudi Vinibi z JO Pegas.

Součástí Jarní všestrannosti byly i soutěže hobby.

Jarní všestrannost

 

Tu stupně Z ovládla Eva Konstantinovová s Messi z SK Hlavice, druzí jsou Jaroslav Petrovický s Dragon Fly z Leonix OS a třetí Veronika Rosická s Iros Dantes reprezentující JK Iros Praha. Soutěž všestrannosti hobby stupně ZK vyhrála Anežka Lexová s koněm Buena Vista z JK Tůně před Miloslavem Příhodou s Dante Fantasy z Jezdeckého klubu Flamenco Sloupno a Elou Doležalovou s Jescaterem z JK Pablo Slatiňany.

Kompletní výsledky na www.pardubice-racecourse.cz

Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost
Jarní všestrannost

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech

21.05.2019 | Před více než padesáti lety snila skupina inženýrů z Bedfordu ve státě Massachusetts o tom, ...


Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture
Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture

09.05.2019 | Společnost Accenture získala šest ocenění SAP Partner Excellence 2019, která se udělují nejlepším ...


Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení
Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení

06.05.2019 | Málokdo o nich mluví, ale mnoho lidí je prožívá. Profesní strachy a úzkosti jsou důležitým ...


Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec
Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec

15.04.2019 | Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ...


Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?
Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?

11.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...