EFKO podporuje FOD Klokánek v Hostivicích


Klokánek
23.11.2016 12:26 | redakce

Křest kalendáře Klokánek Hostivice proběhl v historických prostorách Vyšehradského starého purkrabství. Kalendář pro Klokánka v Hostivicích nafotila mladá fotografka Monika Navrátilová a ve společnosti dětí jí zdarma pózovali známí herci a umělci jako Martin Dejdar, Kamil Střihavka, Pepa Vojtek, Terezka Kostková, Kateřina Brožová a spoustu dalších. Křest proběhl s velkou slávou a následně se dražily fotografie z kalendáře. Český výrobce hraček a společenských her firma EFKO vydražil dvě krásné fotografie s Chantal Poullain a Terezkou Kostkovou. Firma EFKO Klokánek v Hostivicích finančně i věcnými dárky podporuje již desátým rokem. Patří tak mezi firmy, které pomáhají těm, kteří by bohužel z pouze přidělovaných peněz nepřežili. Klokánek je unikátní v tom, že děti žijí v náhradní rodině, kde se střídají pravidelně dvě tety. Péče probíhá v bytech. Sourozenci jsou ponecháváni pohromadě. Skupiny dětí jsou různověké. V rodinách se vaří, a celkově se skupina chová, jako klasická rodina. Tento rodinný přístup je velice potřebný, protože do Klokánku přicházejí děti traumati-zované a týrané.

„Pro naši firmu jsem vydražil dvě krásné fotografie s Chantal Poullain a Terezkou Kostkovou za cenu 12 500,-Kč. Výtěžek celé aukce 36 500,-Kč byl předán na podporu Klokánku Hostivice,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. „Osobně jsem v Hostivicích byl již několikrát. Je to velmi emotivní zážitek vidět tak skvěle fungující „náhradní péči“ o opuštěné děti. Sám mám děti tři a musím říct, že příběhům některých dětí z hostivického Klokánku po lidské stránce skutečně nerozumím. Tuto podporu považuji za minimum, čím můžeme přispět. Obzvláště, slyším-li jak úspěšně se děti následně zařazují do adoptivních rodin. Bez téměř žádných traumat. Za to si práce lidí z Klokánku skutečně vážím,“ dodává Miroslav Kotík.

„Na počátku stála myšlenka vytvořit si pěkný kalendář společně s umělci a měli jsme to štěstí, že jsme začali spolupracovat se skvělou fotografkou Lenkou Hatašovou. Začali jsme tedy jezdit do jejího ateliéru s našimi dětmi, které projevily přání se nechat vyfotit. Sehnali jsme pěkné oblečky, mašle do vlasů, košilky a sukýnky a vyrazili jsme za umělci do ateliéru,“ PhDr. Leona Pločková Koutenská, ředitelka Klokánku Hostivice. „Nutno říci, že každé focení bylo pro děti zábavou a krásným seznámením s lidmi, kteří všichni do jednoho měli srdce na dlani. Všichni umělci, kteří se fotili bez nároků na honorář, byli moc milí, laskaví, citliví a všichni se zajímali o dění v Klokánku a situaci okolo Klokánků. Někteří nás přímo překvapili tím, jak situaci dokonale znají a hodně toho o nás vědí. Honorář sice nedostali, ale vždy jsme pro ně měli připravenou bábovku v různém provedení a ozdobenou mašlí. Bylo to vlastně focení za bábovku. Již v závěru roku při křtu kalendáře na rok 2016 jsme věděli, že bychom stejným způsobem rádi nafotili podobný kalendář na další rok. Měli jsme štěstí podruhé, neboť jsme navázali spolupráci s další skvělou fotografkou Monikou Navrátilovou. A zase začalo kolečko focení v ateliéru s velice milými osobnostmi. Děti a dlužno dodat, že i tety měly velkou radost z osobního setkání s paní Hankou Zagorovou, Evou Pilarovou, dojemné focení bylo s Terezkou Kostkovou a Ester Janečkovou, moc jsme si užili v ateliéru i s Michalem Davidem, velká legrace byla s Pepou Vojtkem a našimi patrony Kamilem Střihavkou a Nelou Boudovou.  Svůj půvab při tanci nám předvedla i milá Chantal Poullain, charizmatický byl i Viktor Preiss, citliví a milí byli i Lukáš Vaculík s neteří Šárkou Vaculíkovou. Martinu Dejdarovi to moc slušelo s naším miminkem, jako i dámám Kateřině Brožové a Veronice Freimanové.  Moc děkujeme všem umělcům za ochotu a spolupráci při fotografování bez nároku na honorář,“ dodává Leona Pločková Koutenská.

Portréty fotografky Moniky Navrátilové zobrazují čistotu dětské duše v propojení s dospělým ochráncem tak, jak by dětství a rodičovství mělo v realitě fungovat. Společné fotografie, které tvoří tento kalendář, jsou zároveň pohledem na všechny generace, které tvoří společnost i svět s jeho radostmi i strastmi a zobrazují touhu pomáhat potřebným. Na fotografiích v kalendáři jsou známé tváře osobností společně s dětmi z Klokánku.  

Klokánek Hostivice funguje již 13 let a za celou dobu existence pomohl již více jak 700 dětem. Mnoho dětí skončilo v pěstounské péči samotných tet, jež se o děti v Klokánku staraly, celkem asi 40 dětí tím získalo novou rodinu. Celkový počet dětí, jež odešly do náhradní rodinné péče je daleko vyšší, přibližně 30 % dětí odešlo do adopce nebo pěstounské péče. Zhruba 60 % dětí se vrátilo do své původní rodiny. Nyní v Klokánku provozujeme 7 bytů, ve kterých se tety starají o celkem 28 dětí. 

Klokánek

 

Společnost EFKO, český výrobce her a hraček, působí na českém trhu od roku 1993. Po celou dobu se zaměřuje kromě výroby také na charitativní akce. Podporuje sponzorskými dary řadu mateřských školek, základních a zvláštních škol, dětských domovů a kojeneckých ústavů. Spolupracuje také s Českým paralympijským výborem na charitativním projektu EMIL a zařadila se do projektu KLOKÁNEK na podporu týraných a opuštěných dětí. Těm již od roku 2006 pravidelně přiváží vánoční dárky a pomáhá tak jejich malým svěřencům prožít radostnější Vánoce. EFKO získalo následující ocenění  - FOR TOYS 2010 -  cena GRAND PRIX za IGRÁČKA. V roce 2011 obdrželo čestné uznání v rámci projektu VIZIONÁŘI 2011. Ocenění bylo uděleno za oživení tradičních dětských hraček IGRÁČEK a uvedení na trh nové série, která využívá nejnovějších poznatků z oblasti didaktiky a dětské psychologie. Projekt VIZIONÁŘI organizuje sdružení Czech Inno pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.  EFKO získalo v roce 2012 ocenění v soutěži „Českých 100 nejlepších“ za strategickou hru ABAKU, kterou doporučuje rovněž Mensa ČR, Jednota českých matematiků a fyziků a Univerzita Karlova.  Rok  2013 přinesl označení „Správná hračka“ 2013 za kreativní stavebnici ROTO START a za rodinnou společenskou 3D hru Jožin z bažin a ocenění Nejlepší novinka roku 2013 za rodinnou společenskou 3D hru Jožin z bažin v kategorii Hry, puzzle a karty. Poslední cenu má firma z roku 2014 - označení „Správná hračka“ 2014 pro soubor oblíbených her Moje první hry. Více informací naleznete na: www.efko.cz.

Klokánek

KomentářeKategorie
Příbuzné články
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech
Modicon odstartoval dějiny automatizace a dodnes udává krok v průmyslových provozech

21.05.2019 | Před více než padesáti lety snila skupina inženýrů z Bedfordu ve státě Massachusetts o tom, ...


Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture
Ocenění SAP Partner Excellence Award pro Accenture

09.05.2019 | Společnost Accenture získala šest ocenění SAP Partner Excellence 2019, která se udělují nejlepším ...


Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení
Proč jsou úzkosti a strachy v práci jsou signálem přetížení

06.05.2019 | Málokdo o nich mluví, ale mnoho lidí je prožívá. Profesní strachy a úzkosti jsou důležitým ...


Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec
Novým generálním ředitelem společnosti DHL Express pro Českou republiku se stává Luděk Drnec

15.04.2019 | Společnost DHL Express, poskytovatel expresních logistických služeb, oznámila jméno nového generálního ...


Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?
Střídání profesí začíná být trendem. Jak najít tu pravou?

11.04.2019 | Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost v práci ...